Jump to content

Nokia 9 PureView


Katsaras_John
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 866
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Νέα, μεγάλη ενημέρωση λέει το 9άρι.

 

66469974_2618723511553479_6316377835497848832_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_oc=AQkGI5FYrPnwtp1l031FqrSg56z0ASjH7TbvRIYzdDas7dHprU2gJiPH_6LEdAWhkKQ&_nc_ht=scontent.fham1-1.fna&oh=54ae54b5f9bd718c1b7d81e677227f8e&oe=5DAA958E

 

Ταχύτερη λήψη φωτογραφίας

Διόρθωση αναγνώστη αποτυπωμάτων

Προσθήκη νέου χαρακτηριστικού, εστίαση πριν και μετά τη λήψη (στυλ αδικοχαμένου Nokia Lumia Refocus?)

 

Οι χρήστες βλέπετε όντως αυτές τις διαφορές;

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει έρθει Ελλάδα ακόμη

 

για να δούμε...το focus στο pro mode να φτιάξουν.. καινολα τα άλλα κομπλέ

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Αρκετο καιρο διαβαζω για το τηλεφωνο και τελικα το αποφασισα να εγκαταληψω το αγαπημενο μου ΝΟΚΙΑ 6 και να παρω το 9αρι.

Απο αυριο ενας ευτυχης κατοχος.

Ερωτηση.....τελικα με τα update διορθωθηκαν τα οποια προβληματα υπηρχαν ?

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

ανάλογα τι προβλήματα έχεις ακούσει.. ο αισθητήρας είναι τραγικός

Γενικα για οτι εχει αναφερθει εδω στο νημα του 9.

Τωρα ο αισθητηρας δεν ειναι και ιδιαιτερο θεμα ( για μενα ) .....αν ειναι τραγικος απλα δεν τον ενεργοποιω

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Γενικα για οτι εχει αναφερθει εδω στο νημα του 9.

Τωρα ο αισθητηρας δεν ειναι και ιδιαιτερο θεμα ( για μενα ) .....αν ειναι τραγικος απλα δεν τον ενεργοποιω

 

Το νέο μεγάλο update που αναφέρω, λένε ότι διορθώνει πλήρως τον αισθητήρα... Αλλά δεν είμαι χρήστης, οπότε δεν έχω προσωπική εμπειρία. Απλά κι εγώ έχω την συσκευή στα υπόψιν, μιας και οι εφαρμογές Android έχουν γίνει τρομερά βαριές για το τίμιο και ιδιαίτερο CM1... (Facebook, Outlook, Messenger κλπ)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Το νέο μεγάλο update που αναφέρω, λένε ότι διορθώνει πλήρως τον αισθητήρα... Αλλά δεν είμαι χρήστης, οπότε δεν έχω προσωπική εμπειρία. Απλά κι εγώ έχω την συσκευή στα υπόψιν, μιας και οι εφαρμογές Android έχουν γίνει τρομερά βαριές για το τίμιο και ιδιαίτερο CM1... (Facebook, Outlook, Messenger κλπ)

Καλά θα κάνεις να το πάρεις, να μας πεις και τις δικιές σου απόψεις για τις κάμερες αλλά και για το κινητό.

Βλέπεις το κινητό δεν είναι μόνο οι κάμερες πλέον. Πρέπει να είναι λειτουργικό και στα υπόλοιπα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλα πλέον ότι κινητό και να πάρεις midrange και πάνω, αν δεν ασχολείσαι με gaming δεν θα δεις διαφορά στην καθημερινότητα σου.. η κάμερα είναι μκα διαφορά.. τεράστια μάλιστα

προσωπικά ήρθα στο Nokia 9 μετά απο mia2 με Android one επίσης.. δεν μπορώ να πω ότι εκτός τβς κάμερας ειδα κατι τρομερό να οωω ουαου.. ναι οκ.. διαφορετική ποιότητα κατασκευής, δσν έχει καμία σχέση.. αλλα στην καθημερινή λειτουργία.. καμία.. και ας είναι ανωτέρο παντού το Nokia

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Οταν με το καλο θα το εχω στα χερια μου θα δω τι λεει ο αισθητηρας.

Το θεμα καμερας με ενδειαφερει γιατι μπορω να εχω αρχεια RAW μιας και δουλευω photoshop

και δεν μπορω να εχω την DSLR καθε μερα μαζι μου. Εχω βεβαια μια compact με την οποια αποθανατιζω οτι μου αρεσει.

Θα τα δουμε τα αποτελεσματα της.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα δίνει απίστευτο raw μα δουλέψεις.. αυτό είναι σγην ουσία το δυνατό του σημείο..

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις ακρως υπεροχες.

Το δακτυλικο ειναι μια χαρα και ξεκλειδωνει αμεσως χωρις μεγαλη πιεση.

Προς το παρον κανω μεταφορα αρχειων μουσικης και διαφορες ρυθμισεις , εγκατασταση εφαρμογων κλπ κλπ.

Απο αυριο που θα το δουλεψω λιγο θα πω εντυπωσεις.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η usb του τι έκδοση είναι; Μιας και δεν έχει υποδοχή καρτών μνήμης, με τόσο μεγάλα αρχεία φωτογραφιών και βίντεο που λογικά παράγει, είναι ένα θέμα η γρήγορη μεταφορά τους σε εξωτερικό μέσο αποθήκευσης, π.χ. στικάκι.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η usb του τι έκδοση είναι; Μιας και δεν έχει υποδοχή καρτών μνήμης, με τόσο μεγάλα αρχεία φωτογραφιών και βίντεο που λογικά παράγει, είναι ένα θέμα η γρήγορη μεταφορά τους σε εξωτερικό μέσο αποθήκευσης, π.χ. στικάκι.

USB 3.1, Type-C 1.0 reversible connector

Μια ερωτηση...αυτη η σπαστικη μπαρα της Google με το μικροφωνο στο κατω μερος της οθονης πως φευγει ?

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω.. γενικα τα swipes είναι τραγικά.. εγώ εχω βάλει το fluid ng.. που σου δίνει επιλογή να κρύψεις και την μπάρα.. και είναι μόνο swipes

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω μπορείτε να βάλετε κάποιον launcher (Nova, Apex κλπ) που είναι απόλυτα παραμετροποιήσιμοι. Χρησιμοποιώ σε κινητό του 14, χωρίς παρατηρήσιμη διαφορά, οπότε σε τωρινό κινητό δεν θα έχει καμία διαφορά στην απόδοση...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Χρηση 5 ημερων με το κινητο και η μπαταρια του ειναι μια χαρα , τουλαχιστον 1,5 μερα με ανοιχτα δεδομενα και bluetooth .

Φωτογραφιες μεχρι τωρα παρα πολυ καλες...καποια στιγμη θα ανεβασω μερικες.

FaceID δουλευει αψογα !!!

Αποτυπωμα.....τραγικοτατο. Το οποιο μου χρειαζεται λογο ξεκλειδωματος της εφαρμογης NBG (Τραπεζα)

Αλλες φορες με την πρωτη να ξεκλειδωσει ....αλλες φορες μουλαρωνει και δεν ανοιγει το θεο μπαρμπα να εχεις.

Τα ασυρματα ακουστικα αψογα. Με εχουν βολεψει παρα πολυ.

Αυτες ειναι οι πρωτες εντυπωσεις !!!

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

ήρθε...

 

Ωραία, να μας πείτε και τις εντυπώσεις, αν όντως έφερε η ενημέρωση τις αλλαγές που λένε...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

γενικά καλύτερη απόκριση.. ο αισθητήρας δαχτυλικου αρκετά καλύτερος.. η κάμερα τώρα το live bokeh που λέει δεν είδα διαφορά

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

H tof νομίζω λειτουργεί καλύτερα, η μπαταρία θα δείξει

μια ασπριλα - εφε βγαινει που μου τη σπαει, αλλα οκ

Εγω διαπιστωσα κατι ασχετο, το οποιο βεβαια ειναι θεμα android. Mε κλειδωμένο κινητό, μπορεί καποιος να πατησει το power και να το απενεργοποιήσει! Τραγικό για θεμα ασφαλειας-κλοπής..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς άσπριλα? Όσο για το κλείδωμα και στο mia2 το ίδιο μου έκανε..

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...