Jump to content

[Οδηγός] Αναβάθμιση: Sony Ericsson K750i σε W800i


K700i_maniakos
 Κοινοποίηση

Θα προτιμούσατε να μετατρέψετε το Κ750i σας σε W800i;  

253 members have voted

  1. 1. Θα προτιμούσατε να μετατρέψετε το Κ750i σας σε W800i;

    • ΝΑΙ
      178
    • ΟΧΙ
      75


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 312
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia kalimera...eimai kainourgios sto forum kai xoris na thelo na sas kopso ti fora tha ithela na sas enhmeroso oti to W800 sto germano kostizei giro sta 420 euro....epomenos den pisteuo oti aksizei na kaneis to k750i se w800 mias kai pou kati tetoio tha soustixize giro sta 400e ti stigmi pou to w800 mono tou kanei 420 kai exei kai 512mb stick mesa kai eggyisi 2 xronia.... :O ;)

This shining city built of gold, a far cry from innocence,

There's more than meets the eye round here

Look to the waters of the deep.

A city of evil.

Link to comment
Share on other sites

paidia kalimera...eimai kainourgios sto forum kai xoris na thelo na sas kopso ti fora tha ithela na sas enhmeroso oti to W800 sto germano kostizei giro sta 420 euro....epomenos den pisteuo oti aksizei na kaneis to k750i se w800 mias kai pou kati tetoio tha soustixize giro sta 400e ti stigmi pou to w800 mono tou kanei 420 kai exei kai 512mb stick mesa kai eggyisi 2 xronia.... :O ;)

Για καποιον που θελει το "σοβαρο" σχεδιο του Κ750i αλλα το s/w του W800 αξιζει! ;)

Link to comment
Share on other sites

isos....alla aksizei mono kai mono gia to "sobaro sxedio" opos les kai esi na "xalasei" kapoios tin eggyisi tou kinitou tou?? :wacko: ego pantos den eimai prothimos na to kano apo ti stigmi pou ematha gia tin timi tou w800

This shining city built of gold, a far cry from innocence,

There's more than meets the eye round here

Look to the waters of the deep.

A city of evil.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα εξαρταται και απο που θα γινει η αναβαθμιση γιατι λεγεται οτι τοτε οπως ξερετε αφαιρειται η εγγυηση...τι νεωτερο εχουμε για το θεμα αυτο...
Link to comment
Share on other sites

Pantos to pcsuite kai genikotera i sindesimotita douleui pollh kalitera tora sto w800 apoti sto palio mou k700 pou etroge kolimata kai itan kai argo!Exo skopo aurio na prospathiso na kano upgrade exo mathi oti kiklofori r1l gia to w800 apo ton germano tha sas enimeroso!
Link to comment
Share on other sites

Στο totalserver.net μπορείτε να κάνετε το flashing online. Θα το δοκίμαζα αλλα έχω πρόβλημα με τον λογαριασμό μου στο paypal
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα εγγραφή στο totalserver αλλα μετά είδα οτι ο client τους δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει το καλώδιο που έχουμε. Τουλάχιστον έχω κατεβάσει τα αρχεία. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να τα περάσω στη συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει κάνει τη μετατροπή , μπορεί να επισυνάψει ένα videaki του "W800" να δούμε την ποιότητα του σε σύγκριση με το Κ750 ?

 

πήγαινε εδώ και κατέβασε το MOV00003 ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το φιρμγουερ για το W800 μπορείτε να το βρείτε εδώ

τώρα πως θα φλασάρετε το κινητό σας δεν το γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

εδώ http://www.sonics-support.com/support/Install/SeTool1.116.rar είναι ενα tool απο το ίδιο site που μαλλον αναβαθμίζει το κινητό,αλλά από οτι είδα δεν ειναι η τελευταία έκδοση,η τελευταία ειναι η 1.120 (http://www.sonicsbox.com)

 

edit: βρεθηκε και η τελευταία έκδοση http://hem.passagen.se/toli6898/Sonics/Se1120.rar αλλά μάλλον η αναβάθμιση δεν γίνεται χωρίς ειδικό hardware

Link to comment
Share on other sites

Κάτι είχα ακούσει σε ξένο φόρουμ ότι μπορεί να γίνει φλασάρισμα αν βάλεις κάποιους drivers για το καλώδιο usb. το ψάχνω πάντως, βρήκα κάτι σχέδια για να φτιάξεις καλώδιο μόνος σου σειριακό, αν βγάλω άκρη θα ποστάρω

Η αναζήτηση συνεχίζεται!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Από όσα έχω ακούσει για την περιβόητη αυτή αναβάθμιση μπορώ να πώ ότι έχω σχηματίσει μια πολύ θετική γνώμη.

Αν τα είχα ξεκαθαρίσει τα πράγματα θα πήγαινα και τώρα να την κάνω!

Όμως το τοπίο είναι κάτι παραπάνω απο θολό...

Έχω ακούσει τόσα πολλά καλά και εγκομικά σχόλια αλλά πάντα υπάρχει και η αντιπερα όχθη που δεν συμφωνεί σε τίποτα με την άλλη!

Για παράδειγμα έχω ακούσει για ταχύτητες, για eMail, για κακή ποιότητα βίντεο και φωτογραφίας και για καλή ποιότητα των τελευταίων, για γρήγορο μενού και χάλια μενού...

Όπως καταλαβαίνετε οι απόψεις είναι πολλές και διάφορες με αποτέλεσμα να έχω μπερδευτεί τόσο πολύ που έχω γίνει καχύποπτος πλέον!

Θα ήταν πολύ θετικό αν μου έδιναν απ'το 9volto ή αποπουδήποτε έκανα την μετατροπή μια εγγύηση ότι αν δεν έμενα ευχαριστημένος θα μου το ξαναέκεναν k750 δωρεάν!

Ειδικά όταν για την συγκεκριμένη "αναβάθμιση" ΔΕΝ δίνει έγκριση η SE.

Το λέω αυτό γιατί πήγα σε ένα υποκατάστημα της και με διαβεβαίωσε οτι ποτέ δεν πρόκειται να δώσει έγκριση για κάτι τέτοιο ενώ λίγα λεπτά πρίν στο Γερμανό μου είπαν οι ίδιοι να πάω να κάνω την αναβάθμιση σε υποκατάστημα της SE!!!

Δεν ξέρω τι άλλο να πώ. Νομίζω ότι αυτά είαι αρκετά για να έρθετε στην θέση μου.

Κάθε άποψη και βοήθεια δεκτή.

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Από όσα έχω ακούσει για την περιβόητη αυτή αναβάθμιση μπορώ να πώ ότι έχω σχηματίσει μια πολύ θετική γνώμη.

Αν τα είχα ξεκαθαρίσει τα πράγματα θα πήγαινα και τώρα να την κάνω!

Όμως το τοπίο είναι κάτι παραπάνω απο θολό...

Έχω ακούσει τόσα πολλά καλά και εγκομικά σχόλια αλλά πάντα υπάρχει και η αντιπερα όχθη που δεν συμφωνεί σε τίποτα με την άλλη!

Για παράδειγμα έχω ακούσει για ταχύτητες, για eMail, για κακή ποιότητα βίντεο και φωτογραφίας και για καλή ποιότητα των τελευταίων, για γρήγορο μενού και χάλια μενού...

Όπως καταλαβαίνετε οι απόψεις είναι πολλές και διάφορες με αποτέλεσμα να έχω μπερδευτεί τόσο πολύ που έχω γίνει καχύποπτος πλέον!

Θα ήταν πολύ θετικό αν μου έδιναν απ'το 9volto ή αποπουδήποτε έκανα την μετατροπή μια εγγύηση ότι αν δεν έμενα ευχαριστημένος θα μου το ξαναέκεναν k750 δωρεάν!

Ειδικά όταν για την συγκεκριμένη "αναβάθμιση" ΔΕΝ δίνει έγκριση η SE.

Το λέω αυτό γιατί πήγα σε ένα υποκατάστημα της και με διαβεβαίωσε οτι ποτέ δεν πρόκειται να δώσει έγκριση για κάτι τέτοιο ενώ λίγα λεπτά πρίν στο Γερμανό μου είπαν οι ίδιοι να πάω να κάνω την αναβάθμιση σε υποκατάστημα της SE!!!

Δεν ξέρω τι άλλο να πώ. Νομίζω ότι αυτά είαι αρκετά για να έρθετε στην θέση μου.

Κάθε άποψη και βοήθεια δεκτή.

Ευχαριστώ...

 

Αν πας σε κάποιο κατάστημα Γερμανός θα μπορέσεις να δεις την W800 από κοντά, την έχουν στα ράφια τους και σε όσα έχω πάει εγώ την έχουν και ενεργοποιημένη, οποτε θα πάρεις μια πρώτη γεύση και θα λύσεις κάποιες από τις αμφιβολίες σου!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις ρε Fostirop αλλά τα 3 με 5 λεπτά που θα ασχοληθείς σε κάποιο υποκατάστημα με τον πολιτή πάνω απ'το κεφάλι σου και την ουρά απο πίσω που θα θέλει και εκείνη να "δεί" δεν φτάνουν για να σου καλήψουν τα κενά που πρέπει να είσαι κάπως "ψαγμένος" για να τα βρείς και να έχεις μια αξιοπρεπείς σύγκριση...

Στο λέω γιατί το ίδιο πρόβλημα είχα και όταν ήταν να αγοράσω το Κ750. Πήγαινα στον Γερμανό να το δώ αλλά δεν μπορούσα να το δώ όπως ΕΓΩ ήθελα και να το ψάξω.

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετοπίζω και τώρα που ενδιαφέρομαι να πάρω το PSP. Είναι πολύ δυσκολο. Η καλύτερη περίπτωση είναι να το έχει κάποιος γνωστός σου και να το δείς απο κεί συγκρίνοντας παράλληλα την δική του άποψη που το δουλεύει απο πρώτο χέρι.

Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

telika uparxei auti i anavathmisi.ti thelei enas filos mou me k750i.pou tha tin vroume?

Μα τί λέμε τόσες σελίδες τώρα...διαβάζουμε και λίγο πριν ρωτήσουμε...

Η αναβάθμιση είναι διαθέσιμη από το κατάστημα 9Volto (Πειραιάς).

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ego to exo metatrepsi edo kai 2 evdomades to k750i mou se w800i ola kala paidia me to w800 ALLA pefti i poiotita tis cameras idietera sto video parousiazontai polla koutakia, as elpisoume oti tha vgi 1 anavathmisi kai gia mas mpas kai ftiaksi i katastash!
Link to comment
Share on other sites

Ego to exo metatrepsi edo kai 2 evdomades to k750i mou se w800i ola kala paidia me to w800 ALLA pefti i poiotita tis cameras idietera sto video parousiazontai polla koutakia, as elpisoume oti tha vgi 1 anavathmisi kai gia mas mpas kai ftiaksi i katastash!

emena parousiazei kati kolimata kai sto media player.mou grafei molis to anoigw kai paw na valw ena diko mou tragoudi oti i anaparagwgi apetyxe.kai trwi kai kati kwlimatakia opou anagazome na vgalw tin mpataria.mono se mena arage?

Link to comment
Share on other sites

Μα τί λέμε τόσες σελίδες τώρα...διαβάζουμε και λίγο πριν ρωτήσουμε...

Η αναβάθμιση είναι διαθέσιμη από το κατάστημα 9Volto (Πειραιάς).

Προφανώς εννοεί κάπου στο Web. Αλλά ατύχησε.

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση χάνεται η εγγύηση,ή υπάρχςει τρόπος να έρθει το κινητό στην προηγούμενη κατάσταση και να το στείλεις στην αντιπροσωπεία αν σου παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

kalispera apo thessaloniki!eimai katoxos K750i VL!kapoios na pei pos mporo na kano tin allagi tou menou apo VL sto kanoniko menou pou exei to k750.auto ginetai kai online sto 9volto alla den katalavaino pos!!steilte mou kapoios ena e-mail me leptomeries.thanks...!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...