Jump to content

Huawei P30


Doctor2010
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρίς.OIS βγάζει θολές εικόνες


Υπάρχει άλλος τρόπος για night φωτογραφία χωρίς.τοση αναμονή;

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Security update Οκτωβρίου 2021 στο P30. 
Προφανώς υπάρχει θέμα με το certification των updates της Huawei.
Screenshot_20211116_074733_com.huawei.android.hwouc.thumb.jpg.2d5e6047199767cc3c4f527b026bc295.jpg
Γιατί λέμε πως έχει πρόβλημα;

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, celtic1453 said:

Γιατί λέμε πως έχει πρόβλημα;

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 

Θέμα. Όχι πρόβλημα. Κι όχι για όλους. Το έχω αναλύσει στο link που έχω παραθέσει.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μόλις το security update....10/21....
Αλλά.....


Φαίνομαι ως........Αύγουστος 2020!!!!

Η Huawei είναι πλήρως banned πια!!!ea975123ba262ca0e6162bc50d2d89af.jpg

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk





6f32b8d73e8060eef187c293c4bc6d00.jpg

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

On 16/11/2021 at 8:42 ΠΜ, stark said:

Security update Οκτωβρίου 2021 στο P30. 
Προφανώς υπάρχει θέμα με το certification των updates της Huawei.

Screenshot_20211116_074733_com.huawei.android.hwouc.jpg

Εντωμεταξύ, σύμφωνα με όσα αναφέρουν κάποια sites, είναι πιθανό σύντομα και εμείς που χρησιμοποιούμε απλές (non-business) εφαρμογές, να έχουμε πρόβλημα, κυρίως με banking apps, λόγω του παραπάνω θέματος (uncertified security patches / updates).
 

Quote

"In addition, the devices will not pass SafetyNet certification. This will result in the inability to operate payment and banking applications, as well as a number of games."

source: https://www.gizchina.com/2020/08/16/huawei-no-more-android-updates-the-temporary-license-has-ended/

Με λίγα λόγια, όσο οι παρακάτω εφαρμογές μας βγάζουν PASS στο SafetyNet test, είμαστε ΟΚ. Όταν θα αρχίσουν τα FAIL, θα ξέρουμε ότι μάλλον έχει έρθει η στιγμή να αλλάξουμε κινητό.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flinkapps.safteynet

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.scottyab.safetynet.sample

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

On 16/11/2021 at 8:57 ΜΜ, celtic1453 said:

Πήρα μόλις το security update....10/21....
Αλλά.....


Φαίνομαι ως........Αύγουστος 2020!!!!

Η Huawei είναι πλήρως banned πια!!!

Ούτε καν Android 11 που έδωσε στο Nova 9 !
 

13 minutes ago, stark said:

Τα πρώτα reports στο Reddit από χρήστες στην Ευρώπη που άρχισαν να λαμβάνουν την beta του EMUI 12 στο P30 pro, λένε ότι φαίνεται να είναι Android 10 !  Τραγικό  😑

ZmDCzQv.jpeg

 

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο, να μην υπαρχουν τετοια patches και δυνατοτητα να περαστουν ανεξαρτητως κατασκευαστη;

Official σε ολα τα android απο τη google. Ανεξαρτητως κατασκευαστη και χωρις να προσθετουν καποιο νεο feature...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, Dekoz said:

Για ποιο λογο, να μην υπαρχουν τετοια patches και δυνατοτητα να περαστουν ανεξαρτητως κατασκευαστη;

Official σε ολα τα android απο τη google. Ανεξαρτητως κατασκευαστη και χωρις να προσθετουν καποιο νεο feature...

Υπάρχουν και δίνονται (μέσω των εταιριών) σε όλες τις συσκευές... πλην της Huawei συγκεκριμένα γιατί τα έχει βάλει όλη η Αμερική με την ίδια την εταιρία. Τι να κάνουμε, είναι γνωστή η ιστορία δυστυχώς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι κρίμα να σαπίσει το κινητό αυτό

Ακόμα και σήμερα είναι εξαιρετικό στις 6.2 ιντσες

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, athanaso77 said:

Υπάρχουν και δίνονται (μέσω των εταιριών) σε όλες τις συσκευές... πλην της Huawei συγκεκριμένα γιατί τα έχει βάλει όλη η Αμερική με την ίδια την εταιρία. Τι να κάνουμε, είναι γνωστή η ιστορία δυστυχώς.

Καταλαβαινω, αλλα γιατι να δινονται μεσω των εταιρειων και οχι της ιδιας της Google;

 

Σε αλλα νεα, ας υποθεσουμε οτι μιλαμε για ενα Galaxy S10 ... μεχρι ποτε θα υποστηριζεται ας πουμε;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, celtic1453 said:

Είναι κρίμα να σαπίσει το κινητό αυτό

Γιατί να σαπίσει? Επειδή δε θα πάρει Android 11?μια χαρά πάει σφαίρα το κινητό και πατάει κάτω συσκευές του 2021 με τα ίδια χρήματα που κοστίζει το δικό μας. Για να μην αναφέρω και τις κάμερες 

!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλά. Το θέμα με τις κάμερες μη το συζητήσουμε. Με το emui 11 έχουν σαπίσει. Χάσανε ανάλυση και χρώματα. Καμία σχέση με το emui 9.

Ειδικα αν κάνεις σύγκριση με κάνα νέο Samsung η iPhone, δε πατάει κανένα κάτω. 

Να ενημερώσω ότι είμαι κάτοχος huawei p30 pro. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, _NikitaS_ said:

Καλά. Το θέμα με τις κάμερες μη το συζητήσουμε. Με το emui 11 έχουν σαπίσει. Χάσανε ανάλυση και χρώματα. Καμία σχέση με το emui 9.

Ειδικα αν κάνεις σύγκριση με κάνα νέο Samsung η iPhone, δε πατάει κανένα κάτω. 

Να ενημερώσω ότι είμαι κάτοχος huawei p30 pro. 

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω παρατηρήσει διαφορές στην κάμερα στο p30 που εχω(όχι το pro) 

!!!
Link to comment
Share on other sites

Η καμερα ειναι τραγικη και δυστυχως με τον RYYB σενσορα, η κιτρινιλα και πρασινιλα παει συννεφο!

Επιπλεον δεν εχει ιδιαιτερη ευκρινεια ουτε σωστα χρωματα... μονο υπο προυποθεσεις!

Για κανα εξαμηνο ηταν μπροστα απο πολλα κινητα, μετα κλαφτα Χαραλαμπε!

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, celtic1453 said:

Όντως?

Πως φτιάχνει αΥτο;

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 

Ρίξε μια ματιά εδώ:

https://myphone.gr/forum/topic/175980/?do=findComment&comment=6917209

 

Link to comment
Share on other sites





Δλδ. Να αλλάξω λάμπες;

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι εξαιρετικό κινητό ακόμα και σήμερα και ειδικά στις κάμερες. Από μέγεθος και βάρος σκίζει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το ιδανικό κινητό
2 χρόνια μετά
Λίγο τη νυχτερινή φωτογραφία να εφτιαχνε

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Eδω και καιρο, παρατηρω πως ειτε το κινητο το χρησιμοποιησω για 4ωρες είτε για 2 ωρες είτε για 5 ωρες... η μπαταρια πεφτει σταθερα.

Το κινητο φορτιζεται καθημερινα μεχρι προτινος απο κατα μεσο ορο 30% το βραδυ μεχρι 100% και κλεινει 3ο χρονο.

Θυμαμαι μου εβγαζε μεχρι το βραδυ, με πολυ περισσοτερη χρηση (screen on time 5ωρες) υπολοιπο γυρω στο 50%!

 

Εδω το σημερινο γραφημα. 2 ωρες και κατι οθονη.... φουλ σημα, φουλ wifi, καμια εφαρμογη δεν εχει ασυνηθιστη δραστηριοτητα.

 

Παρατηρησε καποιος πτωση αποδοσης της μπαταριας;

Αλλαξε καποιος μπαταρία ή εχει να μου προτείνει αξιοπιστο καταστημα στη Θεσ/νικη;

Screenshot_20211220_222733.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dekoz said:

Eδω και καιρο, παρατηρω πως ειτε το κινητο το χρησιμοποιησω για 4ωρες είτε για 2 ωρες είτε για 5 ωρες... η μπαταρια πεφτει σταθερα.

Το κινητο φορτιζεται καθημερινα μεχρι προτινος απο κατα μεσο ορο 30% το βραδυ μεχρι 100% και κλεινει 3ο χρονο.

Θυμαμαι μου εβγαζε μεχρι το βραδυ, με πολυ περισσοτερη χρηση (screen on time 5ωρες) υπολοιπο γυρω στο 50%!

 

Εδω το σημερινο γραφημα. 2 ωρες και κατι οθονη.... φουλ σημα, φουλ wifi, καμια εφαρμογη δεν εχει ασυνηθιστη δραστηριοτητα.

 

Παρατηρησε καποιος πτωση αποδοσης της μπαταριας;

Αλλαξε καποιος μπαταρία ή εχει να μου προτείνει αξιοπιστο καταστημα στη Θεσ/νικη;

Screenshot_20211220_222733.jpg

https://myphone.gr/forum/topic/175972/?do=findComment&comment=7013331

Θεσσαλονίκη νομίζω έχει κλείσει η αντιπροσωπεία. Μπορείς να το στείλεις Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

 https://www.huaweicentral.com/huawei-p30-devices-to-receive-emui-12-in-april/

Quote

 

According to our information, Huawei P30 devices will receive EMUI 12 around Mid April 2022, which is a piece of good news for the P30 series model owners.

However, we also want to mention that, the Huawei P30 EMUI 12 rollout date for April is just an estimated rollout. Hence, the release could begin in advance in late March as well.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αν και λογικά θα το έχετε διαβάσει σε topics άλλων συσκευών (P30 pro, Mate 20 pro, κλπ), το EMUI 12 είναι πλέον διαθέσιμο και στο απλό P30. Εγώ σήμερα το έλαβα. Όχι όμως από το απλό Software Update αλλά μέσα από το My Huawei app.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...