Jump to content

Huawei P30


Doctor2010
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέο (πολύ) μικρό update

 

Screenshot-20201111-231650-com-huawei-android-hwouc.jpg

 

Ενημερωτικά, εμένα μετά από αυτό το update (που υποτίθεται ότι βελτιώνει τη συμβατότητα με 3rd party apps) κάποιες εφαρμογές άρχισαν να κολλάνε και να κρασάρουν. Τελικά έκανα clear cache partition και φαίνεται να είναι ΟΚ τώρα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Βρε παιδιά, οι εφαρμογές Chrome και Android web view γιατι δεν κατεβαίνουν; Συμβαίνει και σε εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Βρε παιδιά, οι εφαρμογές Chrome και Android web view γιατι δεν κατεβαίνουν; Συμβαίνει και σε εσάς;

 

Δοκίμασε σε αυτές τις δύο εφαρμογές, να κάνεις πρώτα clear data/cache και στη συνέχεια να τις κατεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, το θέμα με τις νυκτερινές photos (όχι σε Night mode, αλλά σε κανονικό mode) που σχεδόν όλα τα βραδινά φώτα (άσχετα με την πραγματική απόχρωσή τους) βγαίνουν σε έναν απόκοσμο κίτρινο τόνο, πώς το λύνουμε; Το έχω δει να αναφέρεται σαν θέμα και αλλού αλλά λύση δεν έχω βρει. Το αναφέρουν σαν "yellow tint".

 

Παραδείγματα δικών μου photos σε διαφορετικά μέρη, με διαφορετικό φωτισμό κάθε φορά, σε διαφορετικές ημερομηνίες:

 

IMG-20201108-193146.jpg

 

IMG-20201108-195127.jpg

 

IMG-20201203-190251.jpg

 

IMG-20201203-192812.jpg

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα σήμερα φίλε που έβγαλα βράδυ στο σπίτι βγήκαν κίτρινες. Όταν βέβαια έβαλα φλας δε βγήκαν κίτρινες.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα σήμερα φίλε που έβγαλα βράδυ στο σπίτι βγήκαν κίτρινες. Όταν βέβαια έβαλα φλας δε βγήκαν κίτρινες.

 

Αν θυμάμαι καλα τόσο με flash όσο και αν βάλεις Night Mode είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από αρκετές δοκιμές που έκανα είδα ότι αν απενεργοποιήσεις το ΑΙ και ενεργοποιήσεις το HDR βγαίνουν πιο φυσικές οι φωτο χωρίς κιτρινίλα. Δοκιμάστε το αν θέλετε και πείτε εντυπώσεις
!!!
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθεί παιδιά και δε μου κάνει ενημέρωση στις εφαρμογές Chrome και σύστημα Android Web view. Το αντιμετωπιζε τε κι εσείς;
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθεί παιδιά και δε μου κάνει ενημέρωση στις εφαρμογές Chrome και σύστημα Android Web view. Το αντιμετωπιζε τε κι εσείς;

 

Δεν έχεις διευκρινίσει αν ακολούθησες τη συμβουλή που σου έδωσαν πιο πάνω.

Το λογικό είναι ότι μόλις το κάνεις, μετά θα ζητήσουν αναβάθμιση στις τελευταίες εκδόσεις τους οι εφαρμογές αυτές.

Αλλιώς, δε γνωρίζω προσωπικά τι μπορεί να συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να ακολουθήσω τις οδηγίες αλλά δε μπόρεσα. Σήμερα ομως που πήγα να κάνω ενημέρωση κανονικά μέσω play store μου έκανε. Τι να πω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια χρονια πολλα με υγεια,,νεος κατοχος του κινητου εχω παρατηρήσει το εξής,,οταν καποιος παταει μου αρεσει σε μια φωτογραφια μου στο instagram δεν έρχεται ειδοποίηση ,πρεπει να μπω στην εφαρμογη για να το δω,,τα μνμ τα ερχονται κανονικα ...το κανει και σε εσας αυτο??μηπως κανω κατι λαθος??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχετε καταλάβει εαν στην emui 11 θα παρουμε και Android 11 ή μονο UI αλλαγές ?

 

Ξεκάθαρα εδώ και καιρό διαπιστωμένο ότι δεν θα είναι Android 11 παρά μόνο μικροαλλαγές στο UI.

Δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρα εδώ και καιρό διαπιστωμένο ότι δεν θα είναι Android 11 παρά μόνο μικροαλλαγές στο UI.

Δυστυχώς...

 

Αυτό πως το έχεις διαπιστώσει; Διαβάζω ότι η συσκευή είναι "officially confirmed" ότι θα πάει σε android 11.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως το έχεις διαπιστώσει; Διαβάζω ότι η συσκευή είναι "officially confirmed" ότι θα πάει σε android 11.

 

Αυτό που έγραψα / απάντησα στην ερώτηση του φίλου πιο πάνω είναι ότι συγκεκριμένα το EMUI 11 δεν θα είναι Android 11, όπως αρχικά λέγονταν απο sites, κλπ. Το αν και πότε θα πάρει Android 11 κανείς δεν το ξέρει.

 

https://9to5google.com/2020/09/10/huawei-announces-emui-11-w-modest-changes-based-upon-android-10/

 

https://www.androidauthority.com/huawei-emui-11-1155139/

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα μου χαρησανε ένα P30 με σπασμένη οθόνη. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί για επισκευή ή υπάρχει κάποιο μέλος που τα επισκευάζει;;;;; ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα μου χαρησανε ένα P30 με σπασμένη οθόνη. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί για επισκευή ή υπάρχει κάποιο μέλος που τα επισκευάζει;;;;; ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Μην ασχοληθείς με τεχνικούς του youtube...

Σε εξουσιοδοτημένο σέρβις να πας ,να μπει η γνήσια οθόνη με καινούρια μπαταρία που πάνε πακέτο.

Και επειδή αλλάζει όλο το πλαίσιο θα είναι σαν καινούριο, Επισης θα έχει και καινούρια ταινία στο πίσω κάλυμμα,για να κλείσει σωστα.

Αν κάποιος σου προτείνει αλλαγη οθόνης με γνήσιο ανταλλακτικό, δεν θα δουλευει ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων διότι χρειάζεται calibration.

Κόστος αν θυμάμαι καλά στα 159,αλλά έχει και κάποια έκπτωση αυτό το καιρό.

Μην μπλέξεις με μούφες και ιμιτασιόν ανταλλακτικά

Edited by johnpats
:)
Link to comment
Share on other sites

Μην ασχοληθείς με τεχνικούς του youtube...

Σε εξουσιοδοτημένο σέρβις να πας ,να μπει η γνήσια οθόνη με καινούρια μπαταρία που πάνε πακέτο.

Και επειδή αλλάζει όλο το πλαίσιο θα είναι σαν καινούριο, Επισης θα έχει και καινούρια ταινία στο πίσω κάλυμμα,για να κλείσει σωστα.

Αν κάποιος σου προτείνει αλλαγη οθόνης με γνήσιο ανταλλακτικό, δεν θα δουλευει ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων διότι χρειάζεται calibration.

Κόστος αν θυμάμαι καλά στα 159,αλλά έχει και κάποια έκπτωση αυτό το καιρό.

Μην μπλέξεις με μούφες και ιμιτασιόν ανταλλακτικά

Thanks φίλος έχει να μου προτείνεις κάποιο κατάστημα στα δυτικά της Αττικής;;;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Thanks φίλος έχει να μου προτείνεις κάποιο κατάστημα στα δυτικά της Αττικής;;;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε θα μιλήσεις απλά με κάποιον στα δυτικά. Ή θα το πας μιχαλακοπουλου στο σέρβις της huawei ή θα μιλήσεις πάλι με αυτούς να έρθουν να στο πάρουν και να στο στείλουν χωρίς χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα μιλήσεις απλά με κάποιον στα δυτικά. Ή θα το πας μιχαλακοπουλου στο σέρβις της huawei ή θα μιλήσεις πάλι με αυτούς να έρθουν να στο πάρουν και να στο στείλουν χωρίς χρέωση.
Ακριβώς αυτά.
:)
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτά.
Παίζει τέτοιο πράγμα;;;; ούτε καν το ήξερα

Οπότε ψάχνω το τηλ από το σέρβις στην μιχαλακοπουλου. Ευχαριστώ ξανά

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίζει τέτοιο πράγμα;;;; ούτε καν το ήξερα

Οπότε ψάχνω το τηλ από το σέρβις στην μιχαλακοπουλου. Ευχαριστώ ξανά

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

211-1988000
:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...