Jump to content

Huawei P30


Doctor2010
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση σχετικα με το emui 10. Αν έχω το κινητό κλειδωμένο και πάω να το κάνω shut down, θα ζητήσει pin για να κλεισει αφου ειναι κλειδωμενο ή θα κάνει shut down χωρις το pin?
>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Οκ, αρα δηλαδη αρκει να ειναι ευρωπαικο με imei και θα εχω 2 χρονια εγγυηση? Δεν χρειαζεται να αγοραστει απο "επισημο μεταπωλητη", σωστα?

 

 

 

Επίσης, το έχει κανεις συγκρινει με το xiaomi mi note 10? Ειναι και τα 2 κοντα στην τιμη και μαρεσουν οι καμερες του xiaomi...

Οι κάμερες του note 10 είναι αρκετά κοντά την ημέρα, την νύχτα δεν πλησιάζουν τόσο... Από εκεί και πέρα μόνο σε μπαταρία περνει κεφάλι.. Σε όλα τα υπόλοιπα είναι σαν να συγκρίνεις σκαραβαιο με porshe μηχανή με Μια γνήσια 911

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση σχετικα με το emui 10. Αν έχω το κινητό κλειδωμένο και πάω να το κάνω shut down, θα ζητήσει pin για να κλεισει αφου ειναι κλειδωμενο ή θα κάνει shut down χωρις το pin?
Θα κάνει shut down, να δω πότε θα το φτιάξουν αυτό το ηλιθιο πραγμα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Οι κάμερες του note 10 είναι αρκετά κοντά την ημέρα, την νύχτα δεν πλησιάζουν τόσο... Από εκεί και πέρα μόνο σε μπαταρία περνει κεφάλι.. Σε όλα τα υπόλοιπα είναι σαν να συγκρίνεις σκαραβαιο με porshe μηχανή με Μια γνήσια 911

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα κάνει shut down, να δω πότε θα το φτιάξουν αυτό το ηλιθιο πραγμα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να μαντέψω ο σκαραβαίος ειναι το mi note 10? :lol:

Ποιά είναι όμως όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεις? Ρωτάω για να μάθω γιατι ποτέ δεν είχα huawei κινητο ούτε έχω δοκιμάσει το emui10 για να ξέρω και κανενας δεν συγκρίνει αυτά τα 2 κινητά, όλοι με το pro ασχολούντε

Αυτό με το κλείσιμο είναι μεγάλη βλακεία, μέχρι στίγμης νομίζω μόνο στο one ui της samsung θα ζητήσει pin

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Έχει πολύ καλύτερο επεξεργαστή.. Το emui ειναι πολύ καλό χωρίς bug όπως τα xiaomi αν και λίγο μπερδεμένο μου φάνηκε... Γενικά θα δεις πολύ καλύτερο λογισμικό, έναν επεξεργαστή πιο δυνατό με πολύ καλή μπαταρία μιας και θερμοκρασίες και οικονομία είναι αυτό που υπόσχεται ο 980..νομιζα το προ έλεγες οπότε παίζει στεγανό ποίηση, ασύρματη φόρτιση και άλλα καλούδια

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολύ καλύτερο επεξεργαστή.. Το emui ειναι πολύ καλό χωρίς bug όπως τα xiaomi αν και λίγο μπερδεμένο μου φάνηκε... Γενικά θα δεις πολύ καλύτερο λογισμικό, έναν επεξεργαστή πιο δυνατό με πολύ καλή μπαταρία μιας και θερμοκρασίες και οικονομία είναι αυτό που υπόσχεται ο 980..νομιζα το προ έλεγες οπότε παίζει στεγανό ποίηση, ασύρματη φόρτιση και άλλα καλούδια

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοιτα εγω τωρα ειμαι με το xiaomi mi 9t pro και ξερω πως ειναι το miui, δεν με χαλαει, μου αρεσει κιολας και το εχω συνηθησει. Απλα αναρωτιεμαι αν το emui θα προσφερει κατι παραπανω. Ξέρω παντως με σιγουρια οτι η xiaomi δίνει μακροχρονια υποστηρηξη στα κινητα της και δεν τα εγκαταλειπει μετα απο 2 αναβαθμισεις, οποτε αυτο ειναι ενα μεγαλο +. Η huawei ποσα χρονια δινει αναβαθμισεις?

Τωρα δεν με νοιαζει ο ανωτατος επεξεργαστης γιατι και στο mi 9t pro τον 855 εχει που ειναι τουμπανος αλλα η αληθεια ειναι οτι μετα απο 6 μηνες χρησης μπορω να πω με σιγουρια οτι δεν χρειαζομαι εναν τοσο δυνατο επεξεργαστη γιατι δεν τον αξιοποιω στο μεγιστο, με νοιάζουν άλλα πραγματα, οπως η πιο σταθερη λειτουργια του λειτουργικου και τα features που προσφερει.

Το απλο p30 λεω γιατι το pro και ειναι και πιο ακριβο και δεν εχει θυρα ακουστικων (μεγαλο πλην για εμενα). Οπότε ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2 (p30 & mi note 10).

To p30 ποσο πισω ειναι στην καμερα απο το p30 pro? Ρωταω επειδη σε συγκριτικα το mi note 10 ειναι πολυ κοντα (πολυ μικρες διαφορες) με το p30 pro...

>Implying I have a signature
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω τωρα ειμαι με το xiaomi mi 9t pro και ξερω πως ειναι το miui, δεν με χαλαει, μου αρεσει κιολας και το εχω συνηθησει. Απλα αναρωτιεμαι αν το emui θα προσφερει κατι παραπανω. Ξέρω παντως με σιγουρια οτι η xiaomi δίνει μακροχρονια υποστηρηξη στα κινητα της και δεν τα εγκαταλειπει μετα απο 2 αναβαθμισεις, οποτε αυτο ειναι ενα μεγαλο +. Η huawei ποσα χρονια δινει αναβαθμισεις?

 

Τωρα δεν με νοιαζει ο ανωτατος επεξεργαστης γιατι και στο mi 9t pro τον 855 εχει που ειναι τουμπανος αλλα η αληθεια ειναι οτι μετα απο 6 μηνες χρησης μπορω να πω με σιγουρια οτι δεν χρειαζομαι εναν τοσο δυνατο επεξεργαστη γιατι δεν τον αξιοποιω στο μεγιστο, με νοιάζουν άλλα πραγματα, οπως η πιο σταθερη λειτουργια του λειτουργικου και τα features που προσφερει.

 

Το απλο p30 λεω γιατι το pro και ειναι και πιο ακριβο και δεν εχει θυρα ακουστικων (μεγαλο πλην για εμενα). Οπότε ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2 (p30 & mi note 10).

 

To p30 ποσο πισω ειναι στην καμερα απο το p30 pro? Ρωταω επειδη σε συγκριτικα το mi note 10 ειναι πολυ κοντα (πολυ μικρες διαφορες) με το p30 pro...

Λιγότερα mp υπερευρυγωνιος.. 3 οπτικό ζουμ αντί για 5...δεν θυμάμαι αν ο κανονικός είναι με ryyb αισθητήρα η με κανονικό, αν έχουν διαφορά δεν θα βλέπει τόσο καλά το βράδυ.. Θα βλέπει σαν το xiqomi

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάτι τρανταχτό ανάμεσα στα δύο κινητά δεν είδα , ryyb σενσορα έχει και το απλό .
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εμένα δε μου έχει έρθει καν ακόμη.
Ούτε στης γυναίκας μου έχει έρθει ακόμη ενημέρωση....

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει και από το app "υποστήριξη"? Και δεν σας την βγάζει και πάλι. ;

 

Ούτε έτσι.

Και το έχω περίπου χρόνο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει και από το app "υποστήριξη"? Και δεν σας την βγάζει και πάλι. ;

 

Ναι, δεν βγαζει ενημέρωση ούτε εκεί. Ελπιζω να έρθει και η σειρά μας κάποια στιγμή :happy:

Link to comment
Share on other sites

Λέω να κάνω τη αλλαγή από mi9t pro σε p30 υπάρχει κανένας που να τα είχε για να μου πει γνώμη;

 

Τελικά το πήρα, υπάρχει κάποια ρύθμιση να σβήνει το δακτύλικο αποτύπωμα από την οθόνη κλειδώματος;

 

Τζαμακι για την οθόνη έχετε δοκιμάσει κάτι καλό να προτείνετε; το nillkin amazing H κάθετε καλά;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Λέω να κάνω τη αλλαγή από mi9t pro σε p30 υπάρχει κανένας που να τα είχε για να μου πει γνώμη;

 

Τελικά το πήρα, υπάρχει κάποια ρύθμιση να σβήνει το δακτύλικο αποτύπωμα από την οθόνη κλειδώματος;

 

Τζαμακι για την οθόνη έχετε δοκιμάσει κάτι καλό να προτείνετε; το nillkin amazing H κάθετε καλά;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου καλορίζικο. Και εγώ μετά από χρόνια xiaomi το παρήγγειλα και έχω μια ανησυχία αν θα βολευτώ με τις διαφορές.

Η συσκευασία έχει θήκη μέσα;Επίσης έχει λογικά έτοιμη ζελατίνα κολλημένη από το εργοστάσιο που διάβαζα;

 

ΥΓ: Γενικά όμως πως το αποφάσισες να αφήσεις το mi9t pro για το p30 που είναι και παλιά συσκευή? Εγώ ήμουν ανάμεσα σε p30 mi9t και mi note 10 και κατέληξα στο p30 τελικά.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλορίζικο. Και εγώ μετά από χρόνια xiaomi το παρήγγειλα και έχω μια ανησυχία αν θα βολευτώ με τις διαφορές.

 

Η συσκευασία έχει θήκη μέσα;Επίσης έχει λογικά έτοιμη ζελατίνα κολλημένη από το εργοστάσιο που διάβαζα;

 

 

 

ΥΓ: Γενικά όμως πως το αποφάσισες να αφήσεις το mi9t pro για το p30 που είναι και παλιά συσκευή? Εγώ ήμουν ανάμεσα σε p30 mi9t και mi note 10 και κατέληξα στο p30 τελικά.

Το πήρα μεταχειρισμένο ενός μήνα, ήταν αγορά από skroutz για θήκη δεν ξέρω αν είχε μέσα γιατί είχε 5 θήκες μαζί με την συσκευή, μεμβράνη βλέπω φοράει εργοστασιακή,είναι νωρίς ακόμα να το συγκρίνω με το mi9t Pro, βλέπω σίγουρα φοβερές διαστάσεις και βάρος

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα μεταχειρισμένο ενός μήνα, ήταν αγορά από skroutz για θήκη δεν ξέρω αν είχε μέσα γιατί είχε 5 θήκες μαζί με την συσκευή, μεμβράνη βλέπω φοράει εργοστασιακή,είναι νωρίς ακόμα να το συγκρίνω με το mi9t Pro, βλέπω σίγουρα φοβερές διαστάσεις και βάρος

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Kι εγώ ο βασικός λόγος που το επέλεξα είναι διαστάσεις βάρος και κάμερα αφού με 6,1 ιντζες οθόνης και είναι όμοιο σε διαστάσεις και βάρος με το redmi note 4 που είχα. Δυστυχώς τα νεώτερα μοντέλα είναι πολύ βαριά και ογκώδη και ειδικά το mi note 10 που ήθελα αρχικά και τα συν έκρινα δίπλα δίπλα. Οπότε στα 335€ καινούργιο από e-shop νομίζω δεν είχε αντίπαλο αν και είναι ένα έτος στην αγορά. Το μόνο που με ανησυχεί είναι η μπαταρία που τα xiaomi δεν εχουν αντίπαλο σε αυτο το τομέα και η απουσία gorilla glass στην οθόνη, θα επανέλθω με εντυπώσεις μετά τη παραλαβή του. Πιστεύω να έχει μια απλή θήκη μέσα στο πακέτο

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ ο βασικός λόγος που το επέλεξα είναι διαστάσεις βάρος και κάμερα αφού με 6,1 ιντζες οθόνης και είναι όμοιο σε διαστάσεις και βάρος με το redmi note 4 που είχα. Δυστυχώς τα νεώτερα μοντέλα είναι πολύ βαριά και ογκώδη και ειδικά το mi note 10 που ήθελα αρχικά και τα συν έκρινα δίπλα δίπλα. Οπότε στα 335€ καινούργιο από e-shop νομίζω δεν είχε αντίπαλο αν και είναι ένα έτος στην αγορά. Το μόνο που με ανησυχεί είναι η μπαταρία που τα xiaomi δεν εχουν αντίπαλο σε αυτο το τομέα και η απουσία gorilla glass στην οθόνη .
Η μπαταρία του για μένα είναι απρόσμενα καλή για πρώτη φόρτιση ίσως είναι ανώτερη από του mi9t Pro, πιο ασφαλή συμπεράσματα σε καμία βδομάδα

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέω να κάνω τη αλλαγή από mi9t pro σε p30 υπάρχει κανένας που να τα είχε για να μου πει γνώμη;

 

Τελικά το πήρα, υπάρχει κάποια ρύθμιση να σβήνει το δακτύλικο αποτύπωμα από την οθόνη κλειδώματος;

 

Τζαμακι για την οθόνη έχετε δοκιμάσει κάτι καλό να προτείνετε; το nillkin amazing H κάθετε καλά;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8022573#post8022573

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να αντιμετωπιζει προβληματα battery drain με το Facebook app ???

Η χαζομαρα ξεκινησε μετα το Σαββατοκυριακο που μας περασε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάτι τρανταχτό ανάμεσα στα δύο κινητά δεν είδα , ryyb σενσορα έχει και το απλό .
Υπάρχει κανένα κόλπο για τις κίτρινες φωτογραφίες το βράδυ; το Ai να το έχουμε ανοικτό ή κλειστό; στην selfie το hdr Ai ανοιχτό ή κλειστό;

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...