Jump to content

Huawei P30


Doctor2010
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ είμαι ανάμεσα στο p30 και s10 e. Μια βοήθεια? Έχω μπερδευτεί με τόσα reviews

 

Αν θες και τη δική μου προσωπική άποψη το p30 το απλό θα έλεγα ότι είναι στην ίδια κατηγορία με το s10 Plus και σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνεται με το s10e το οποίο θεωρώ σε όλα τα κύρια σημεία κατώτερο... Αυτονομία, κάμερα, jack ακουστικών, μέγεθος οθόνης σε συνάρτηση με το μέγεθος της συσκευής...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αν θες και τη δική μου προσωπική άποψη το p30 το απλό θα έλεγα ότι είναι στην ίδια κατηγορία με το s10 Plus και σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνεται με το s10e το οποίο θεωρώ σε όλα τα κύρια σημεία κατώτερο... Αυτονομία, κάμερα, jack ακουστικών, μέγεθος οθόνης σε συνάρτηση με το μέγεθος της συσκευής...

 

Θένκς και εγώ προς το p30 κλείνω. Περιμένω black friday μπας κ σκάσει καμία προσφορά.

!!!
Link to comment
Share on other sites

Θένκς και εγώ προς το p30 κλείνω. Περιμένω black friday μπας κ σκάσει καμία προσφορά.

Πλάκα κάνεις... Τι black Friday...Μπες σε σαητ αγγελιών και θα βρεις συσκευή ούτε μηνα με κατω από 400 ευρώ... Εγω το πήρα 3 εβδομάδων 370€...Η αλλιως skroutz στο φθηνότερο μαγαζι παραγγελία...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο p30 Pro έχει ξεκινήσει ήδη να δίνετε η Android 10 σε ελληνικές συσκευές μέσω της εφαρμογής Hicare... για εμάς εδώ στο απλό μήπως την έχει λάβει κανείς
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα εγώ. 4.5 γιγα σχεδόν το μέγεθος. Τώρα το εξερευνω !

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα παντως με sim της wind δεν μου έχει έρθει ακόμα... Ούτε από το μενού στις κεντρικές ρυθμίσεις "Ενημερώση λογισμικού" ούτε μέσα από το Hicare...

Εσένα πως σου την έβγαλε από το Hicare?

Και ποιας εταιρείας είναι η sim σου

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Με το που άνοιξα το Hicare πριν μια ώρα, υπήρχε η ενημέρωση συστήματος 4,6GB/10.0.0.168. Την εγκατέστησα και εξερευνώ.

Πρώτη εντύπωση που νιώθω, είναι πιο smooth και άμεση η απόκριση!!! Αυτά είναι...

Και στα δικά σας!

Καρτοκινητό Vodafone

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ χωρίς παρεξήγηση το δακτυλικό που αναφέρεις είναι η καλύτερη υλοποίηση που έχει γίνει μέχρι σήμερα (μαζί με του Op7 - 7pro) μακραν καλύτερο από της Samsung - xiaomi οπως και απο του mate 20 Pro κτλ μιας και είχα όλες τις συσκευές (P30 pro - S10+ - Note 10 plus τώρα μαζί με το p30) είναι τόσο καλό που άνετα φτάνει τα επίπεδα των εξαιρετικων δακτυλικών που ειχε η huawei στην πισω μεριά στο Mate 10 Pro ή μπροστά στο P20 Pro...

Το αναφέρω γιατί αν δεν σου λειτουργεί ακαριαία με 100% επιτυχία (αντε να πω 98%) τότε η κάτι έχεις κάνει λάθος στο πέρασμα ή φοράς προστασία οθόνης που δεν λειτουργεί με αυτή σωστά το αποτύπωμα ή έχει πρόβλημα η συσκευή σου...

Το Mate 20 Pro το εδωσα σε 20 μέρες λόγω του τραγικού δακτυλικου στην οθόνη και πήρα τότε το Note 9, μετά δοκίμασα το p30 Pro που έπαθα πλάκα από το ποσό ακαριαίο και ακρίβειας ηταν, πήρα το s10 plus και το κράτησα 15 μέρες για τον λόγο ότι και εκεί το δακτυλικό ηταν για τα κλάματα, μετά στο Note 10 plus υπάρχει σαφώς βελτίωση αλλα δεν φτάνει ποτέ την ακρίβεια και ταχύτητα των p30, p30 pro...

Εννοείτε ότι και στο p30, p30 Pro δεν ειχα βάλει γυαλί στην οθόνη αλλα στο p30 Pro την μεμβράνη από media Markt και το p30 το εχω αφήσει με την εργοστασιακή μεμβράνη

 

καλό είναι σε σχέση με άλλα κινητά που έχουν δαχτυλικό μέσα στην οθονη σε σχέση με το κλασσικό δαχτυλικό στην πλάτη είναι χάλια... (το εχω ξέρω)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εδώ και λίγο καιρό πρόβλημα με το Bluetooth. Όποιο hands-free και να συνδέσω πολύ συχνά χάνεται η φωνή, δε με ακούει ο συνομιλητής ή ακούει παράσιτα. Στην αρχή νόμιζα ότι έφταιγε η συσκευή αλλά οποίο και αν δοκίμασα μου έκανε τα ίδια.

Να πω μήπως κατά τύχη έχει σχέση ότι χρησιμοποιώ την εφαρμογή VRadio και όταν κλείνω την κλήση είτε χαμηλώνει ή ανεβαίνει η ένταση από μόνη της.

Πάντως αυτό με την ομιλία είναι πολύ μεγάλο πρόβλημα. Σαν να χάνει τη σύνδεση συνέχεια. Δεν ξέρω αν έχει σχέση με την εφαρμογή ή όχι.

Έχει κανένας κάποια σχετική εμπειρία με αυτό;;

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως σε εμένα ακόμα δεν έχει έρθει η αναβάθμιση σε Android 10..

Δοκίμασα και ΟΤΑ, Hicare, Hisuite αλλα τίποτα... Το περίμενα να πω την αλήθεια μιας και η 240 δεν ήρθε ποτέ OTA αλλα αναβάθμισα πριν 2 μέρες μέσο Hisuite...

Οπότε και πάλι στην αναμονή...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σταδιακά έρχεται..Ούτε εμένα με pro ηρθε

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε την έβαλα και δηλώνω ευχαριστημενος απόλυτα.

τα google play services/store κτλ παιζουν άψογα, Netflix αψογα..

το έβαλα στο νέο DARK MODE και νομίζω θα το βοηθήσει πολύ στην μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι διαφορά έχει το hicare και βγαίνει εκει η αναβάθμιση; Ενώ αν πας απευθείας απ το σύστημα δεν την εμφανίζει κανονικά σαν τις άλλες;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πως λαμβανουμε την 10αρα παιδια ; Δοκιμασα μεσω hicore και μ λεει οτι ειναι ενημερωμενη η τελευταια εκδοση λογισμικου.

Επισης μολις το ανοιξα μου ηρθαν ολες οι ενημερωσεις και αυτη του Οκτωμβριου 2019. Το τηλεφωνο ειναι δευτερης παρτιδας οπως ειδα επειδη που το ανοιξα ειχε ενημερωση ασφαλειας Ιουνιου 2019.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα. Το έχω παραγγείλει κ γω κ το περιμένω. Ήμουν ανάμεσα σε αυτό κ s10e αλλά με κέρδισε το design η φώτο του κ η μεγαλύτερη μπαταρία . Θέλω τα φώτα σας τι να προσέξω κ πως να το στήσω.
!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Είχα αναφέρει πριν λίγο καιρό το πόσο λάτρεψα το P30 Pro αλλά και τον λόγο για τον οποίο το πούλησα. Ψάχνοντας αν διορθώθηκε το θέμα με την αναβάθμιση σε android 10, βρήκα το παρακάτω άρθρο που αναφέρεται στο μεγάλο θέμα που είχα εγώ με την κάμερά του και δεν το είχα ούτε με το P20 ούτε με το P20 Pro. Όπως είχα αναφέρει, το παρατήρησα βγάζοντας τον μικρό μου ενώ ήταν εν κινήσει κάνοντας κούνια. Ένας από εσάς που έχει το P30 και μπορεί να το δοκιμάσει, θα ήθελα να μου πει αν ισχύει και εκεί το πρόβλημα:

 

https://thenextweb.com/plu...a-photography/

 

This brings me to my first and my biggest problem with the P30 Pro‘s camera: it lacks millisecond-precision.

Frankly, it’s a drawback that nobody who shoots fast-moving environments can ignore. There’s such a big delay between the moment you click the snap button and the moment the device actually takes a photo that even amateurs won’t be able to ignore it. I haven’t timed it, but it’s enough of a gap to miss a moment.

Initially, I thought it might be a matter of my shutter speed settings, but the issue persists even at 1/4,000. “Maybe it’s the AI assistance,” I thought. Nope, it wasn’t. “What if I turn off RAW images?” Nope, that didn’t help either.

No matter how much I’d toy around with the settings, there was always a significant delay in snapping a photo. For the record, I tried the same with my old Samsung Galaxy S8, and didn’t encounter this issue — even when shooting in RAW. It’s possible other flagships suffer from the same issue, but I don’t test phones all that often so I can’t speak any further than that.

 

Obviously, the delay’s not necessarily a deal-breaker, but if you shoot in situations where pace is of the essence, I won’t count on the P30 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Παντως έχοντας περάσει από σχεδόν όλες τις ναυαρχίδες της Huawei θα πρέπει να πω ότι ο τρόπος που δίνει ακόμα μετά από τόσα χρόνια τα updates είναι ανεπίτρεπτος και λίγα λέω...

Εντάξει παλιά κατεβάζαμε τα λινκς με τα update και τα κάναμε install με το πρόγραμμα ενημερώσεων της συσκευής αλλα....το εκοψαν...

Μετά είχαμε το firmware finder και περνούσαμε τις αναβαθμίσεις από εκεί αλλα... Το εκοψαν και αυτό...

Μέτα είχαμε ένα τροποποιημενω Hisuite και σε συνδυασμό με το firmware finder περνούσαμε τις αναβαθμίσεις... Το εκοψαν και αυτό...

Και όλα αυτά γιατί... Για να ακολουθήσουμε το υπέροχο τρόπο που μοιράζει εκείνη τις αναβαθμίσεις που τις περισσότερες φορές μια αναβάθμιση ξεκινάει σήμερα και τελικά φτάνει σε όλους τους χρήστες ακόμα και μετά από 3 μήνες?

Και καλά να είναι κανένα μικρό update αλλα τα ίδια και χειρότερα και σε Major με αλλαγή έκδοσης Android... Τραγικό και παράλληλα εκνευριστικό

Να έχει πάρει ο διπλανός σου την 10 άρα, να του έρχεται και 2η αναβάθμιση και εσύ να είσαι ακόμα 2 εκδόσεις πίσω και κάθε 3 και λίγο να τσεκάρεις μπας και ήρθε...

Είναι απαράδεκτο

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

εγώ χθες αγόρασα το κινητό από το Γαλλικό Amazon, μόλις έβαλα την sim (vf) πήρε Android 10,

πάντως λίγο που το λειτούργησα, φοβερό κινητό με πολύ καλο μέγεθος(προερχόμενος από το P9)

Link to comment
Share on other sites

εγώ χθες αγόρασα το κινητό από το Γαλλικό Amazon, μόλις έβαλα την sim (vf) πήρε Android 10,

πάντως λίγο που το λειτούργησα, φοβερό κινητό με πολύ καλο μέγεθος(προερχόμενος από το P9)

Εγω πάλι που δοκίμασα και με Vodafone αλλα και με wind και δοκίμασα με πάρα πολλούς τρόπους (τελευταίο Hicare, vpn, αλλαγές χώρας σε Hicare, Hisuite, e-recovery) δεν ερχοταν με τίποτα... Απλά δεν έχει έρθει ακόμα η σειρά μου... Άλλωστε η διαδικασία αναβάθμισης όλων των συσκευών θα ολοκληρωθεί τέλη Ιανουαρίου... Οπότε έχουμε ακόμα μπορεί και 2 μήνες

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει καλο σήμα? Ποσες γραμμες εχετε?

Όλες οι συσκευές - ναυαρχίδες της Huawei έχουν εξαιρετική λήψη σήματος (σίγουρα καλύτερη από των Samsung) αλλα με κόστος τα υψηλότερα Sar σε σχέση με τον ανταγωνισμό

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Όλες οι συσκευές - ναυαρχίδες της Huawei έχουν εξαιρετική λήψη σήματος (σίγουρα καλύτερη από των Samsung) αλλα με κόστος τα υψηλότερα Sar σε σχέση με τον ανταγωνισμό

 

Ωραια. Ειναι καλο αυτο. το P30 εχει και πολυ καλο sar 0.33

Γενικα πως το βλεπεις? Εισαι ευχαριστημένος?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό απο τον Αύγουστο. Πετάει με μία λέξη. Δεν μπορώ να βρω ψεγάδι σε τίποτα.

 

Στα +

 

Μέγεθος στο χέρι.

Οθόνη

Smoothness

Δεν λαγκάρει ΠΟΤΕ

ΜΠΑΤΑΡΙΑ( το λίωνω πραγματικα και βγάζει χαλαρο 1 ημέρα)

ΚΑΜΕΡΑ (με χαμηλό φωτισμό πραγματικά θα σε εκπλήξει)

ΗΧΕΙΟ Πολύ τίμιο

Ακουστικό απλά ΑΡΙΣΤΟ

Δαχτυλικό αποτύπωμα και αναγνώριση προσώπου πολύ καλά και τα δύο

 

Στα -

 

Δεν έχω βρει ακόμα κάτι.

 

 

τα παραπάνω προφανώς και είναι προσωπική άποψη και κάποιοι ίσως να μην συμφωνούν.

 

Θεωρώ πως το κινητό καλύπτει και τους απαιτητικούς χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...