Jump to content

Huawei P30


Doctor2010
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια φίλη το πήρε πρώτη εβδομάδα και έσπασε η οθόνη ξέρουμε τιμες περίπου που πόσο πάνε για επισκευή4326bf90ab5dbf4078f808b6d69fede0.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει 3 μήνες δωρεάν αντικατάσταση οθόνης;

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει 3 μήνες δωρεάν αντικατάσταση οθόνης;

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι ήταν μέχρι 15 του μηνός

 

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πρόβλημα με κουνημενες φωτογραφίες; Έχω βγάλει μερικές νύχτα κ οι πιο πολλές βγαίνουν κουνημενες Edited by adok13
adok13
Link to comment
Share on other sites

Θα απαντήσω στον εαυτό μου για να μην μπερδέψω κάποιο μελλοντικό αγοραστή τελικά οι φωτογραφίες που βγήκαν κουνημένες ήταν τυχαίο μετά από πολλές δοκιμές οι φωτογραφίες βγαίνουν μία χαρά δεν έχω πρόβλημα
adok13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Εχω μια απορία. Η διαφορά του Huawei P30 Dual απο το Huawei P30 single, ποιά είναι;

Η τιμή τους στα σκρουτζομάγαζα έχει μια διαφορά της τάξης των 140€.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Εχω μια απορία. Η διαφορά του Huawei P30 Dual απο το Huawei P30 single, ποιά είναι;

Η τιμή τους στα σκρουτζομάγαζα έχει μια διαφορά της τάξης των 140€.

 

Ευχαριστώ

 

καμια φιλε, σε ολα τα κινιτα αμα δεις τα μονοκαρτα ειναι πιο ακριβα.

adok13
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ας σας πω και εγω την δικια μου ιστορια και τον λογο που με αναγκασε να το αποχωριστω ισως το ξανα παρω το καλοκαιρι που θα πεσει η τιμη του ομως. Το αγορασα στις 28/3/2019 απ το Public-Cyprus 749 ευρω μαζι με το ρολοι δωρο. Ολα πηγαιναν καλα μεχρι προχθες κυριακη του πασχα που μ εσκασε μια ενημερωση λογισμικου και λεω ας την κανω να μην την εχω να με τρελενει.

Την κανω ολα καλα κανει επαννεκινηση ολα καλα μπαινει μεσα στο λειτουργικο συστημα ολα καλα ανοιγω την εφαρμογη της καμερας εχω και το wifi ενεργο εννοειται αρχιζει και ζεστενεται. Δεν εφτανε μονο αυτο αρχιζε να θολωνει και η καμερα οταν εβγαζα μια φωτο με ΖΟΟΜ και επρεπε να περιμενα λιγα δευτερολεπτα να σταθεροποιηθει. Το εκανα ανταλλαγη με ενα τυπο που το ηθελε και εγω ηθελα το Samsung Galaxy S10 Plus 128GB Green. Ισως το καλοκαιρι αν βγαλουν κανενα νεο update και διορθωθουν τα προβληματα να το ξανα παρω. Επισης αξιζει να σημειωσω οτι τωρα που καλοκαιριαζει και αρχιζουν οι ζεστες θα ζεστενοταν ολο και περισσοτερο γι αυτο το εδωσα για να μην μου μεινει στα δυο μου χερια. Θα το ξανα παρω το καλοκαιρι οταν φτιαξουν τα "προβληματα" που αναφερα. Μπορει βεβαια επειδη ηταν η πρωτη παρτιδα να επεσα σε προβληματικο.

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω κάτι; Το απλό Ρ30 τι διαφορές έχει από το Pro εκτός του ζουμ;
Ασύρματη φόρτιση ,ip68 το pro ip58 το απλό για νερό και σκόνη, το p30 έχει υποδοχή για ακουστικά, το pro έχει φορτιστή 40 w

 

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουν τον ίδιο σενσορα στη κυρία φωτογραφική, αυτόν με RYB διάταξη;

 

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

 

RYYB εννοείς και ναι sony σένσορες και για τα δύο.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Έχουν τον ίδιο σενσορα στη κυρία φωτογραφική, αυτόν με RYB διάταξη;

 

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

ναι φιλε μου. στη καμερα η μονη διαφρα ειναι το zoom , και οτι η κυρια καμερα στο απλο δεν εχει ois,εχει μονο η wide.

Edited by adok13
adok13
Link to comment
Share on other sites

Τα υλικά ει αι ίδια με το p30 pro, στην οθόνη και στο πίσω μερος;

Αντέχουν το ιδιο;

Έχω θήκη, αλλά είναι τόσο όμορφο που δεν θέλω να του βάλω τίποτα...είναι gorilla glass ή κάτι πιο ευπαθες;

 

Sent from my SM-T830 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Gorilla glass 6 είναι αλλά όπως όλα τα gg από το 3 και μετά δεν πείθει με αντοχή..

Εγώ συνήθως τα έχω γυμνά τα κινητά αλλά αυτό φοβάμαι λόγω γυαλιού και γενικά γρατζουνιές

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Gorilla glass 6 είναι αλλά όπως όλα τα gg από το 3 και μετά δεν πείθει με αντοχή..

Εγώ συνήθως τα έχω γυμνά τα κινητά αλλά αυτό φοβάμαι λόγω γυαλιού και γενικά γρατζουνιές

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο που προκύπτει οτι είναι gorilla glass 6?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι νομίζω ότι είχα διαβάσει σε κάποια άρθρα... Δεν ξέρω εάν έχει διαφορά το Pro από το κανονικό

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ειναι aluminosilicate glass αλλα δεν ειναι gorilla glass. Το ιδιο και το PRO. Εχω την εντυπωση πως η Huawei σταματησε τη συνεργασια με την Corning απο περυσι.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει χειρότερη αντοχή?

 

Sent from my SM-T830 using Tapatalk

 

Οχι απαραιτητα. Η Corning εχει πατενταρει το Gorilla Glass αλλα υπαρχουν κι αλλες εταιρειες που κανουν παρομοιου τυπου γυαλι (με ελαφρως διαφορετικη συνθεση απο την πατεντα της Corning). Η Huawei δεν εχει δωσει περισσοτερες πληροφοριες περα απο τον τυπο του γυαλιου που χρησιμοποιηθηκε (το οποιο ειναι παρομοιο με το Gorilla) αρα δεν μπορουν να βγουν κ ασφαλη συμπερασματα

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιθανον η συνεργασια με την Corning διεκοπη λογω του εμπορικου πολεμου Αμερικης-Κινας. Η Corning ειναι αμερικανικη εταιρεια και δεν υπαρχει τοσο καλο κλιμα στην Αμερικη εναντια στη Huawei.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...