Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσύ έχεις 20 μέρες το emui 12 και εμάς 20 μέρες δε το εμφανίζει ούτε με σφαίρες. Με κανέναν από ολυος τους τρόπους. 

Τελικά βελτίωση σε μπαταρία και κάμερα έχει; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, _NikitaS_ said:

Εσύ έχεις 20 μέρες το emui 12 και εμάς 20 μέρες δε το εμφανίζει ούτε με σφαίρες. Με κανέναν από ολυος τους τρόπους. 

Τελικά βελτίωση σε μπαταρία και κάμερα έχει; 

Δεν χάνεις και τίποτα. Πολύ κακό για το τίποτα ήταν όλο αυτό. Η Huawei έβγαλε και διαφήμιζε τόσο καιρό το EMUI 12 για να κρατήσει τους πελάτες της στις υπάρχουσες συσκευές, για να μας δώσει την ψευδαίσθηση ότι να, έχουμε κι εμείς ένα (έστω πετσοκομμένο) update, μέχρι να δει τι θα κάνει με το ban κι όλα αυτά προβλήματα που της δημιούργησε. Αισθητικές είναι οι διαφορές κυρίως, κι ακόμα κι εκεί δεν είναι και τόσο μεγάλες σε σχέση με πριν. Android 10 παραμένει σε μας, μη ξεχνάμε (στο Nova 9 έδωσε Android 11 - based EMUI 12). Στην κάμερα - όσο έχω προλάβει να τη δοκιμάσω - δεν είδα καμία βελτίωση. Η μπαταρία πάνω - κάτω ίδια. 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, stark said:

OK μόλις βρήκα την απάντηση στο Reddit.

image.png.4b727db096236363a8fdc9af33d79bd1.png

Φίλε μου καλησπέρα. Εάν βρήκες την απάντηση πως εμφανίζεται το '' maximum capacity''θέλεις να μας πεις για να το κάνουμε και εμείς καθώς και εγώ που έχω πάρει το emui 12 δεν μου το έχει εμφανίσει; 

Σε ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, robbery87 said:

Φίλε μου καλησπέρα. Εάν βρήκες την απάντηση πως εμφανίζεται το '' maximum capacity''θέλεις να μας πεις για να το κάνουμε και εμείς καθώς και εγώ που έχω πάρει το emui 12 δεν μου το έχει εμφανίσει; 

Σε ευχαριστώ! 

Η απάντηση που βρήκα λέει απλά ότι όσοι έχουμε P30 και παλαιότερα κινητά δεν θα το πάρουμε. (Θα) το έχουν μόνο όσοι έχουν P40 και νεότερα μοντέλα 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τελικά το emui 12 ήρθε μόνο μέσο υπολογιστή. Από κινητό με κανένα τρόπο δεν ερχόταν. 

Τώρα περί emui 12.

Η μπαταρία επανήλθε στα παλιά καλά επίπεδα. 

Κάμερα δε βλέπω και εγώ καμιά σημαντική αλλαγή εκτός του ότι έχουν αλλάξει την διάταξη του ζουμ. 

Προσωπικά με ενοχλεί που έχουν δύο κουρτίνες από πάνω, αριστερά να βγάζει τις ειδοποιήσεις και δεξιά τον πίνακα ελέγχου. Θα βόλευε πιστεύω να είχε μια όπως πριν. 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

On 22/4/2022 at 4:08 ΜΜ, _NikitaS_ said:

Εμένα τελικά το emui 12 ήρθε μόνο μέσο υπολογιστή. Από κινητό με κανένα τρόπο δεν ερχόταν. 

Τώρα περί emui 12.

Η μπαταρία επανήλθε στα παλιά καλά επίπεδα. 

Κάμερα δε βλέπω και εγώ καμιά σημαντική αλλαγή εκτός του ότι έχουν αλλάξει την διάταξη του ζουμ. 

Προσωπικά με ενοχλεί που έχουν δύο κουρτίνες από πάνω, αριστερά να βγάζει τις ειδοποιήσεις και δεξιά τον πίνακα ελέγχου. Θα βόλευε πιστεύω να είχε μια όπως πριν. 

Εμενα τώρα την ρουφάει σαν νερο, χειρότερα από πριν, βλέπω να κανω φορματ μπας κ στρώσει. Το myhyawei test δεν βγάζει πρόβλημα στην μπαταρία 

Edited by Struggler
Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 21/5/2022 at 7:23 ΠΜ, venduza said:

Ενημέρωση ασφαλείας .134 γύρω στα 225mb

Ήρθε και εδώ, security Μαΐου. Γρήγοροι αυτή τη φορά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Screenshot_20220618_174948_com.android.settings.thumb.jpg.71661777108fcbcb7adc63fdccebbae5.jpgΚαλησπέρα. Σήμερα είχα το κινητό στην τσάντα της γυναίκας μου για κάνα 2ωρο.Το είχα κλειδωμένο με δακτυλικο αποτύπωμα. Όταν το χρειάστηκα, δεν αναγνώριζε την σιμ κάρτα στην θέση 1.Και έλλειπε το δακτυλικο αποτύπωμα. Στην θέση σιμ 2, αναγνώριζε την κάρτα. Αλλά από τις ρυθμίσεις έλλειπε η επιλογή κλείδωμα με δακτυλικο αποτύπωμα. Τι μπορεί να έγινε; 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
1 hour ago, Iaponezos said:

ξέρει κανείς αν έμεινε να κανει κανενα update απο huawei η τέλος 

Κανονικά το P30 παίρνει πλέον quarterly (security) updates.
https://www.huaweicentral.com/july-2022-huawei-emui-devices-monthly-and-quarterly-list/

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20220618_174948_com.android.settings.thumb.jpg.71661777108fcbcb7adc63fdccebbae5.jpgΚαλησπέρα. Σήμερα είχα το κινητό στην τσάντα της γυναίκας μου για κάνα 2ωρο.Το είχα κλειδωμένο με δακτυλικο αποτύπωμα. Όταν το χρειάστηκα, δεν αναγνώριζε την σιμ κάρτα στην θέση 1.Και έλλειπε το δακτυλικο αποτύπωμα. Στην θέση σιμ 2, αναγνώριζε την κάρτα. Αλλά από τις ρυθμίσεις έλλειπε η επιλογή κλείδωμα με δακτυλικο αποτύπωμα. Τι μπορεί να έγινε; 
Έπαθα ακριβώς το ίδιο φίλε μου χθες. Είχα παρατηρήσει ότι τον τελευταίο καιρο δεν δούλευε καλά το δαχτυλικο αποτύπωμα. Έτσι αποφάσισα να μπω στις ρυθμίσεις και να ξαναπεράσω το αποτύπωμα του δακτύλου, μήπως και έφταιγε αυτό. Όταν αφαίρεσα λοιπόν το παλιό αποτύπωμα έκανα επανεκκίνηση στο κινητό και όταν άνοιξε είχε εξαφανιστεί εντελώς η επιλογή του δακτυλικού αποτυπώματος στις ρυθμίσεις. Έκανα επανεκκινήσεις και ότι άλλο διάβασα στο διαδίκτυο αλλά δε δούλεψε τίποτα. Αύριο θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω με το service της huawei γιατί απ ότι κατάλαβα είναι γνωστό θέμα πλέον, έχει συμβεί σε αρκετούς. (βέβαια πολύ φοβάμαι ότι επειδή ο μικρός μου γιος οπότε βλέπει το τηλέφωνο πάει και βάζει το χέρι στο δακτυλικο αποτύπωμα για να βλέπει το φωτάκι, ότι πιθανώς έπαθε κάποια ζημιά και είναι θέμα hardware στην περίπτωσή μου)

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα 2 ερωτήσεις :

1) Έχει αλλάξει κάποιος πρόσφατα αυθεντικη μπαταρία στο service ή σε κάποιο εξουσιοδότημενο; κόστος; 

2) Το λειτουργει κάποιος με το αυτοκίνητο, μεσω android auto εννοώ, αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα; Διάβασα ότι υποστηρίζει κανονικά, αλλά μέχρι κάποιο emui 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, terry39 said:

1) Έχει αλλάξει κάποιος πρόσφατα αυθεντικη μπαταρία στο service ή σε κάποιο εξουσιοδότημενο; κόστος; 

 

Για το P30 (το απλό) κοστίζει 33 € (φθηνότερα αν πας σε Service Day). Λογικά και για το pro εκεί κοντά θα είναι το κόστος.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

καλησπερα στην ομαδα.το p30pro απεβιωσε μετα απο πτωση ελευθερα απο την μηχανη.εχω μια ερωτηση αν εχει καποιος αποψη.εχω βρει στο media markt ενα s21 ultra στα 579 ευρω το οποιο ειναι το εκθεσιακο.αν εχει 2 χρονια εγγυηση να το παρω η οχι?ποσο ταλαιπωρημενο να ειναι και τι θα μπορουσε να παθει που δεν θα το καλυπτε η samsung?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

στη θεση σου θα επαιρνα το p40 pro...δε θελει και πολλη σκεψη.

αυτο που σκεφτεσαι να παρεις εχει και χειροτερη μπαταρια μακραν και χειροτερη καμερα

Link to comment
Share on other sites

On 24/8/2022 at 10:57 ΜΜ, pdrima said:

καλησπερα στην ομαδα.το p30pro απεβιωσε μετα απο πτωση ελευθερα απο την μηχανη.εχω μια ερωτηση αν εχει καποιος αποψη.εχω βρει στο media markt ενα s21 ultra στα 579 ευρω το οποιο ειναι το εκθεσιακο.αν εχει 2 χρονια εγγυηση να το παρω η οχι?ποσο ταλαιπωρημενο να ειναι και τι θα μπορουσε να παθει που δεν θα το καλυπτε η samsung?ευχαριστω

Απλά από τον Ιανουάριο του 2021 μέχρι και σήμερα, αυτό λειτουργούσε για 24 ώρες, 365 ημέρες...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Λέτε τώρα που ανακοίνωσαν μερική αναστολή περιοριστικων μέτρων οι φίλοι μας οι Αμερικανοί, να δούμε κάνα καινούριο Android σε καμια αναβάθμιση emui; 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Υπάρχει περίπτωση να μπορούμε να αναβαθμίσουμε την χωρητικότητα του κινητού από 128 σε 256? Φαντάζομαι όχι αλλά λέω ας ρωτήσω...  Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Υπάρχει περίπτωση να μπορούμε να αναβαθμίσουμε την χωρητικότητα του κινητού από 128 σε 256? Φαντάζομαι όχι αλλά λέω ας ρωτήσω...  Ευχαριστώ 
Ο μόνος τρόπος είναι με μία κάρτα μνήμης
https://www.skroutz.gr/c/45/memory-cards.html?keyphrase=nano+memory+card

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...