Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 28/3/2022 at 12:16 ΠΜ, efbill said:

Κάνε υπομονή, θα σου εμφανίσει ποσοστό. Στο Mate 40 pro άργησε, δεν θυμάμαι πόσο, αλλά το εμφάνισε. b6be914a57da1875eb0ca1ed091f8240.jpg

Συγνώμη πως γίνεται να δω και εγώ τη  μέγιστη χωρητικότητα της μπαταρίας;; είμαι βέβαια ακόμη με EMUI 9.1.0

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη πως γίνεται να δω και εγώ τη  μέγιστη χωρητικότητα της μπαταρίας;; είμαι βέβαια ακόμη με EMUI 9.1.0
Δυστυχώς δεν γίνεται. Στο emui 12 το έδωσε αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει πάρει Emui 12 μπορεί να δει αν τυχόν έχουν προσθέσει το Viber στα App Twin? 

Στο 11 έχει μόνο Facebook, Messenger και WhatsApp. 

Edited by orfeas11
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει πάρει Emui 12 μπορεί να δει αν τυχόν έχουν προσθέσει το Viber στα App Twin? 
Στο 11 έχει μόνο Facebook, Messenger και WhatsApp. 
Μόλις κοίταξα. Όχι δεν έχει το viber.
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, efbill said:
46 minutes ago, orfeas11 said:
Όποιος έχει πάρει Emui 12 μπορεί να δει αν τυχόν έχουν προσθέσει το Viber στα App Twin? 
Στο 11 έχει μόνο Facebook, Messenger και WhatsApp. 

Μόλις κοίταξα. Όχι δεν έχει το viber.

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, efbill said:
11 ώρες πριν, TiAiNO said:
Συγνώμη πως γίνεται να δω και εγώ τη  μέγιστη χωρητικότητα της μπαταρίας;; είμαι βέβαια ακόμη με EMUI 9.1.0

Δυστυχώς δεν γίνεται. Στο emui 12 το έδωσε αυτό.

Οπότε για την δική σου άποψη αξίζει να φύγω από την 9 να πάω 12;; 

Δεν έχω κάνει ποτέ ούτε 1 update από τότε που το αγόρασα 🤣

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Οπότε για την δική σου άποψη αξίζει να φύγω από την 9 να πάω 12;; 
Δεν έχω κάνει ποτέ ούτε 1 update από τότε που το αγόρασα
Καλημέρα. Ούτε ένα; :) Εγώ μόνο για τα security patches Θα το έκανα. Πρόσφατα αγόρασα ένα Mate 40 pro με περασμένη την emui 12 rom. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε θέμα σύγκρισης.
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, efbill said:
13 ώρες πριν, TiAiNO said:
Οπότε για την δική σου άποψη αξίζει να φύγω από την 9 να πάω 12;; 
Δεν έχω κάνει ποτέ ούτε 1 update από τότε που το αγόρασα emoji1787.png

Καλημέρα. Ούτε ένα; 🙂 Εγώ μόνο για τα security patches Θα το έκανα. Πρόσφατα αγόρασα ένα Mate 40 pro με περασμένη την emui 12 rom. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε θέμα σύγκρισης.

Για τα patches μου το έχει πει και άλλο παλικάρι εδώ πέρα. Δεν με ενδιαφέρει η κάμερα. Δεν ξέρω όμως τι με κρατάει και δεν τις κάνω. 

Ίσως πρέπει να το σκεφτώ σοβαρά να κάτσω να ασχοληθώ με back up και να προχωρήσω 

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Ένας τρόπος να σας βγάλει την αναβάθμιση νωρίτερα. Σ εμένα δούλεψε αμέσως!



Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Σήμερα μου ήρθε η αναβάθμιση στην 12. Για να είμαι ειλικρινής δεν περίμενα να πάρει κάποια και με εξέπληξε στην αρχή ευχάριστα.

Με την πρώτη εκκίνηση του τηλεφώνου είδα πως τα γραφικά γίνονται πλέον ομαλά αλλά αργά. Εκεί που το κινητό ήταν σναπυ, έγινε βελούδινο. Προτιμούσα την αστραπιαία του απόκριση.

 

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι αντίστοιχο? Δεν έκανα καθαρή αναβάθμιση. Επίσης γνωρίζουμε σε ποια έκδοση android στηρίζεται?

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, dyannisb said:

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι αντίστοιχο? Δεν έκανα καθαρή αναβάθμιση. Επίσης γνωρίζουμε σε ποια έκδοση android στηρίζεται?

 

Σας ευχαριστώ!

Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχεις αλλάξει από επιλογές προγραμματιστή την ταχύτητα γραφικών; Νομίζω μετά από αναβάθμιση της πηγαίνει στο 1. Δοκίμασε να τις βάλεις στο 0,5.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, efbill said:

Καλησπέρα. Έχεις αλλάξει από επιλογές προγραμματιστή την ταχύτητα γραφικών; Νομίζω μετά από αναβάθμιση της πηγαίνει στο 1. Δοκίμασε να τις βάλεις στο 0,5.

Ποιο από τα 3 λες;; 

Screenshot_20220409_212739_com.android.settings.jpg

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, efbill said:
9 ώρες πριν, TiAiNO said:
Ποιο από τα 3 λες;; 
Screenshot_20220409_212739_com.android.settings.thumb.jpg.01daba42cc743aa358fb761361d68cfa.jpg

Εγώ αλλάζω και τα 3 σε όλα τα κινητά μου.

Από 1 σε 0.5 έτσι;; 

Είτε με 9.1, είτε με 11, είτε με 12;;; λες να είναι καλύτερο με 0.5; 

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Από 1 σε 0.5 έτσι;; 
Είτε με 9.1, είτε με 11, είτε με 12;;; λες να είναι καλύτερο με 0.5; 
Ναι δε όλες τις εκδόσεις το αλλάζω. Δοκίμασε φίλε μου. Αν δεν σου αρέσει το κάνεις πάλι 1. Δεν έχεις κάτι να χάσεις.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η huawei πρέπει να με ξέχασε. Διαβάζω δεξιά και αριστερά ότι ήρθε το emui 12, έχουν περάσει 15 μέρες και ακόμα σε μένα τίποτα. Όχι ότι νομίζω ότι χάνω κάτι. Δεν έχω διαβάσει για καμιά διαφορά εκτός από το θέμα ομορφιάς. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, _NikitaS_ said:

Εμένα η huawei πρέπει να με ξέχασε. Διαβάζω δεξιά και αριστερά ότι ήρθε το emui 12, έχουν περάσει 15 μέρες και ακόμα σε μένα τίποτα. Όχι ότι νομίζω ότι χάνω κάτι. Δεν έχω διαβάσει για καμιά διαφορά εκτός από το θέμα ομορφιάς. 

Για την κάμερα δεν έχω παρατηρήσει κάτι, αλλά ΄όπως έχω πει δεν είμαι και ο πλέον ειδικός για να πω.  Πάντως στην μπαταρία είδα διαφορά προς το καλύτερο.  

Link to comment
Share on other sites

Αν εγκατασταθεί η νέα έκδοση κ δεν γίνει format, υπάρχει περίπτωση να μην δουλέψει όσο σωστά γίνεται? Πχ η μπαταρία να μην έχει την ίδια απόδοση σε σχέση μετά από φορματ? Το έχετε διαπιστώσει στην πραγματικότητα? 

Ευχαριστω πολυ 

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

On 17/4/2022 at 8:59 ΠΜ, Struggler said:

Αν εγκατασταθεί η νέα έκδοση κ δεν γίνει format, υπάρχει περίπτωση να μην δουλέψει όσο σωστά γίνεται? Πχ η μπαταρία να μην έχει την ίδια απόδοση σε σχέση μετά από φορματ? Το έχετε διαπιστώσει στην πραγματικότητα? 

Ευχαριστω πολυ 

Δεν έκανα format, την πέρασα "από πάνω" και δεν υπήρξε κανένα απολύτως πρόβλημα πουθενά. Η μπαταρία αντέχει όντως περισσότερο μετά την αναβάθμιση σε 12. 

Link to comment
Share on other sites

On 28/3/2022 at 12:16 ΠΜ, efbill said:

Κάνε υπομονή, θα σου εμφανίσει ποσοστό. Στο Mate 40 pro άργησε, δεν θυμάμαι πόσο, αλλά το εμφάνισε. b6be914a57da1875eb0ca1ed091f8240.jpg

Κανένας τυχερός που του εμφανίστηκε το "Maximum Capacity" στο P30 του; 
20 μέρες με το EMUI 12 και δεν βλέπω να έχει εμφανιστεί. Εντάξει, μικρό το κακό, απλά θα ήθελα να το βλέπω. Σημειώνω ότι σε μένα δεν υπάρχει καν σαν indication. Διαβάζω ότι σε πολλούς (όχι με P30 όμως νομίζω) εμφανίστηκε μεν, αλλά τις πρώτες μέρες ήταν στο "evaluating". Σε μένα δεν υπάρχει καν σαν ένδειξη / option. Οπότε μάλλον χλωμό να εμφανιστεί, ε;

By the way, για όσους (όπως εγώ) έχουν βρει άβολο το διαχωρισμό Notification και Control Panel / Quick Settings, όπως ανέφερε κι άλλος χρήστης το Nova Launcher κάνει δουλίτσα. Συγκεκριμένα εγώ ξεκίνησα με "two fingers swipe down" για Control Panel και τελικά κατέληξα στα εξής (με τη λογική ότι το App drawer δεν το χρησιμοποιώ συχνά):
- Swipe UP: Quick Settings
- Swipe Down: Expand Notifications
- Two Fingers Swipe Up: App drawer

και ησύχασα.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stark said:

Κανένας τυχερός που του εμφανίστηκε το "Maximum Capacity" στο P30 του; 
20 μέρες με το EMUI 12 και δεν βλέπω να έχει εμφανιστεί. Εντάξει, μικρό το κακό, απλά θα ήθελα να το βλέπω. Σημειώνω ότι σε μένα δεν υπάρχει καν σαν indication. Διαβάζω ότι σε πολλούς (όχι με P30 όμως νομίζω) εμφανίστηκε μεν, αλλά τις πρώτες μέρες ήταν στο "evaluating". Σε μένα δεν υπάρχει καν σαν ένδειξη / option. Οπότε μάλλον χλωμό να εμφανιστεί, ε;

OK μόλις βρήκα την απάντηση στο Reddit.

image.png.4b727db096236363a8fdc9af33d79bd1.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...