Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα με νοιάζει να μας πεις για την μπαταρία αν την έφτιαξαν την κατανάλωση και για κάμερα (που δεν ελπίζω ούτε το ένα ούτε το άλλο). 

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα και γω μέσα από my huawei επιλέγοντας region Hong Kong /China και Μου εμφάνισε αμέσως την αναβάθμιση. 

Ανανεωμένο ui από πρώτης άποψης και από απόδοση δείχνει πιο σβέλτο στο άνοιγμα εφαρμογών και ρυθμίσεων. 

Τώρα από κατανάλωση θα φανεί στις επόμενες μέρες. 

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Όσοι πήρατε το EMUI 12 βλέπετε το Maximum Battery Capacity στις ρυθμίσεις; 

Επίσης το "Double tap to wake" (the screen) ;

vqvpdflrl4281.jpg

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, stark said:

Καλημέρα.

Όσοι πήρατε το EMUI 12 βλέπετε το Maximum Battery Capacity στις ρυθμίσεις; 

Επίσης το "Double tap to wake" (the screen) ;

vqvpdflrl4281.jpg

Η αφύπνιση οθόνης υπάρχει. 

Το maximum capacity Δε Το βλεπω πουθενά. 

Απο ποια συσκευή το βρήκες; 

 

Screenshot_20220327_094824_com.huawei.motionservice.jpg

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stark said:

Καλημέρα.

Όσοι πήρατε το EMUI 12 βλέπετε το Maximum Battery Capacity στις ρυθμίσεις; 

Επίσης το "Double tap to wake" (the screen) ;

vqvpdflrl4281.jpg

Καλημέρα, 

Μετά από 24 ώρες που πήρα το EMUI 12, η μπαταρία δείχνει να αντέχει περισσότερο από πριν. Για την φωτογραφική δεν έχω δει διαφορές, αλλά δεν είμαι και ο πλέον αρμόδιος γιατί δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα. 

Τώρα με το double tap όντως ξυπνάει η οθόνη, αλλά το maximum capacity δεν το βρίσκω ούτε εγώ. 

Θα σας ενημερώσω και μετά απο μερικές μέρες χρήσης για μπαταρία  

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, xristos_mi said:

Καλημέρα, 

Μετά από 24 ώρες που πήρα το EMUI 12, η μπαταρία δείχνει να αντέχει περισσότερο από πριν. Για την φωτογραφική δεν έχω δει διαφορές, αλλά δεν είμαι και ο πλέον αρμόδιος γιατί δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα. 

Τώρα με το double tap όντως ξυπνάει η οθόνη, αλλά το maximum capacity δεν το βρίσκω ούτε εγώ. 

Θα σας ενημερώσω και μετά απο μερικές μέρες χρήσης για μπαταρία  

Και εγώ το ίδιο παρατήρησα για τη μπαταρία. Το είδα στην αναμονή που έπεφτε σχετικά γρήγορα. 

Σιγουρα κρατάει παραπάνω και είμαι με πρωτη φόρτιση ακομα. 

 

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, venduza said:

Η αφύπνιση οθόνης υπάρχει. 

Το maximum capacity Δε Το βλεπω πουθενά. 

Απο ποια συσκευή το βρήκες; 

 

Screenshot_20220327_094824_com.huawei.motionservice.jpg

https://www.reddit.com/r/Huawei/comments/tphy6d/emui_12_missing_features_mate_20_pro_stable/

 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, stark said:

Μπορει να ειναι επιλογη μόνο για τα πιο καινούρια μοντέλα who khows

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.
Όσοι πήρατε το EMUI 12 βλέπετε το Maximum Battery Capacity στις ρυθμίσεις; 
Επίσης το "Double tap to wake" (the screen) ;
vqvpdflrl4281.thumb.jpg.0757c5c5b896fd79399cba5ac3881454.jpg
Κάνε υπομονή, θα σου εμφανίσει ποσοστό. Στο Mate 40 pro άργησε, δεν θυμάμαι πόσο, αλλά το εμφάνισε. b6be914a57da1875eb0ca1ed091f8240.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το double tap to wake, είστε σίγουροι ότι προστέθηκε τώρα; 

Γιατί εγώ το έχω στο απλό P30 (όχι το pro) με emui 11, καθώς ακόμα δεν μου έχει έρθει το 12. Λίγο περίεργο μου φαίνεται. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, orfeas11 said:

Το double tap to wake, είστε σίγουροι ότι προστέθηκε τώρα; 

Γιατί εγώ το έχω στο απλό P30 (όχι το pro) με emui 11, καθώς ακόμα δεν μου έχει έρθει το 12. Λίγο περίεργο μου φαίνεται. 

Κι εγώ το έχω με το EMUI 11 (P30).
Το ερώτημα ήταν αν συνεχίζει να υπάρχει και με το EMUI 12. Διότι από ό,τι φαίνεται κάποιοι π.χ. με Mate 20 Pro (που το ειχαν) το έχασαν στο EMUI 12.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Από τις 10:30 μέχρι 6 το πρωί έπεσε 4% ή μπαταρία σε αδράνεια το κινητό και όλα ανοιχτά στο παρασκήνιο. (wifi, Bluetooth με ρολόι, τοποθεσία, nfc δε κλείνουν ποτέ). Πριν είχε φθάσει να πέφτει από 7-8%.

Επίσης χθες το έλιωσα από το πρωί 6 και μέχρι σήμερα στις 6 πάλι και μου είχε μείνει και ένα 40% ακομα. Αν θυμάμαι καλά είχα πάνω από 5 ώρες οθόνη με wifi τα περισσότερα αλλά και καμιά ώρα + με δεδομένα. 

Και εγώ ήμουν από αυτούς που είχα πεσμένη αυτονομία και σκεφτόμουν για αλλαγή μπαταρίας. Πλέον τα επίπεδα έχουν ανέβει όπως πριν σίγουρο αυτό τουλάχιστον για τη δικιά μου συσκευή. 

 

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites



Κι εγώ το έχω με το EMUI 11 (P30).
Το ερώτημα ήταν αν συνεχίζει να υπάρχει και με το EMUI 12. Διότι από ό,τι φαίνεται κάποιοι π.χ. με Mate 20 Pro (που το ειχαν) το έχασαν στο EMUI 12.


Υπάρχουν κάτοχοι Mate 20 Pro που έχει η συσκευή τους doubletap2wake επιλογή;

Εγώ ποτέ δεν είχα !!

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, tsiftsism said:

Υπάρχουν κάτοχοι Mate 20 Pro που έχει η συσκευή τους doubletap2wake επιλογή; emoji848.png

Εγώ ποτέ δεν είχα !!

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Μπορεί και όχι τελικά ! 😂

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, stark said:

Παιδιά, στο EMUI 12 μπορείς να "βγαλεις" το music player από το control panel, ή δεν έχει τέτοια επιλογή;

Λίγο που το σκάλισα δείχνει να μην μπορείς να το αφαιρέσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο EMUI 12 μπορείς να "βγαλεις" το music player από το control panel, ή δεν έχει τέτοια επιλογή;
Μόλις πήρα κι εγώ το update στο Mate μου, και δεν βρίσκω κάποια ρύθμιση για να αφαιρέσεις τον music player.

Υποθέτω και στη δική σας συσκευή το ίδιο συμβαίνει.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, xristos_mi said:

Λίγο που το σκάλισα δείχνει να μην μπορείς να το αφαιρέσεις. 

 

22 minutes ago, tsiftsism said:

Μόλις πήρα κι εγώ το update στο Mate μου, και δεν βρίσκω κάποια ρύθμιση για να αφαιρέσεις τον music player.

Υποθέτω και στη δική σας συσκευή το ίδιο συμβαίνει.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk
 

ΟΚ, thank you.
 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόλις μου έσκασε κι εμένα το 12 στο P30.
Κρατώ backup μέσω Hisuite και μετά κάνω update.
Ελπίζω να μη μας βγει πατάτα...

Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2022 at 9:50 ΠΜ, venduza said:

Η αφύπνιση οθόνης υπάρχει. 

Το maximum capacity Δε Το βλεπω πουθενά. 

Απο ποια συσκευή το βρήκες; 

 

Screenshot_20220327_094824_com.huawei.motionservice.jpg

Και στο δικό μου (P30) δεν υπάρχει το Maximum Capacity της μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΣΤΗΝ ΟΜΆΔΑ! ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ HUAWEI P30 PRO 3 ΧΡΌΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΊΧΑ ΠΟΤΈ ΚΑΝΈΝΑ ΘΕΜΑ. ΧΘΕΣ ΠΑΡΑΤΉΡΗΣΑ ΌΤΙ ΈΧΕΙ ΚΟΛΛΉΣΕΙ ΣΤΗΝ ΟΘΌΝΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΎ, ΣΕ ΟΤΙΔΉΠΟΤΕ ΚΑΙ ΕΆΝ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΣΕΛΊΔΑ ΤΗΣ GOOGLE ΠΟΥ ΕΊΧΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΊ. ΈΚΑΝΑ RESTART ΑΛΛΑ ΤΊΠΟΤΑ. ΈΨΑΞΑ ΣΤΟ YOUTUBE ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΆ ΕΊΔΑ ΌΤΙ ΕΆΝ ΠΙΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΟΘΌΝΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΈΧΕΙ ΜΕΊΝΕΙ ΚΆΠΟΙΟ ΚΟΛΛΗΜΈΝΟ ΕΙΚΟΝΟΣΤΟΙΧΕΙΟ ΑΛΛΑ ΠΆΛΙ ΤΊΠΟΤΑ. ΠΡΟΣΟΧΉ ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΚΑΜΈΝΑ PIXEL. ΚΑΘΩΣ ΚΑΤΈΒΑΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΉ DEAD PIXEL FIX ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΈΒΓΑΛΕ ΚΑΝΈΝΑ ΣΦΆΛΜΑ. ΕΊΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΚΌΛΛΗΣΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΚΟΛΑΕΙ ΜΕ ΤΊΠΟΤΑ.. ΕΊΝΑΙ ΒΈΒΑΙΑ ΠΟΛΎ ΑΧΝΌ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΉ ΕΊΜΑΙ ΠΟΛΎ ΨΕΙΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΚΟΦΑΙΝΕΤΑΙ. ΕΠΙΣΥΝΆΠΤΩ ΚΑΙ ΕΙΚΟΝΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΉΣΕΙ; ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΆΡΑ ΠΟΛΎ!! Screenshot_20220329_085749.thumb.jpg.8de3d5f15a03f6f5cd37b7d1e2099c4d.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, robbery87 said:

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΣΤΗΝ ΟΜΆΔΑ! ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ HUAWEI P30 PRO 3 ΧΡΌΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΊΧΑ ΠΟΤΈ ΚΑΝΈΝΑ ΘΕΜΑ. ΧΘΕΣ ΠΑΡΑΤΉΡΗΣΑ ΌΤΙ ΈΧΕΙ ΚΟΛΛΉΣΕΙ ΣΤΗΝ ΟΘΌΝΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΎ, ΣΕ ΟΤΙΔΉΠΟΤΕ ΚΑΙ ΕΆΝ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΣΕΛΊΔΑ ΤΗΣ GOOGLE ΠΟΥ ΕΊΧΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΊ. ΈΚΑΝΑ RESTART ΑΛΛΑ ΤΊΠΟΤΑ. ΈΨΑΞΑ ΣΤΟ YOUTUBE ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΆ ΕΊΔΑ ΌΤΙ ΕΆΝ ΠΙΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΟΘΌΝΗ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΈΧΕΙ ΜΕΊΝΕΙ ΚΆΠΟΙΟ ΚΟΛΛΗΜΈΝΟ ΕΙΚΟΝΟΣΤΟΙΧΕΙΟ ΑΛΛΑ ΠΆΛΙ ΤΊΠΟΤΑ. ΠΡΟΣΟΧΉ ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΚΑΜΈΝΑ PIXEL. ΚΑΘΩΣ ΚΑΤΈΒΑΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΉ DEAD PIXEL FIX ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΈΒΓΑΛΕ ΚΑΝΈΝΑ ΣΦΆΛΜΑ. ΕΊΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΚΌΛΛΗΣΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΚΟΛΑΕΙ ΜΕ ΤΊΠΟΤΑ.. ΕΊΝΑΙ ΒΈΒΑΙΑ ΠΟΛΎ ΑΧΝΌ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΉ ΕΊΜΑΙ ΠΟΛΎ ΨΕΙΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΚΟΦΑΙΝΕΤΑΙ. ΕΠΙΣΥΝΆΠΤΩ ΚΑΙ ΕΙΚΟΝΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΉΣΕΙ; ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΆΡΑ ΠΟΛΎ!! Screenshot_20220329_085749.thumb.jpg.8de3d5f15a03f6f5cd37b7d1e2099c4d.jpg

Επειδή παρατήρησα ότι στην εικόνα που σας επισύναψα δεν φαίνεται σας επισυνάπτω τι αχνοφαίνεται σε όλη την οθόνη του σε ότι και ένα κναω για να καταλάβετε. Αχνοφαίνεται η μπάρα που σας έχω κυκλωσει της google. Screenshot_20220329_091146.thumb.jpg.257bb34db31509d82db8ddd946b7c001.jpgΠαρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει. 

Link to comment
Share on other sites

Λογικά burn ghost στην οθόνη, αν δεν φεύγει ή δε σου δίνει επιλογή πιέζοντας επάνω της, αυτό μπορώ να καταλάβω. 

Δεν χρησιμοποιούμε κεφάλαια σε forum 😉

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, terry39 said:

Λογικά burn ghost στην οθόνη, αν δεν φεύγει ή δε σου δίνει επιλογή πιέζοντας επάνω της, αυτό μπορώ να καταλάβω. 

Δεν χρησιμοποιούμε κεφάλαια σε forum 😉

Καλησπέρα φίλε μου terry39

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου! Έχεις δίκιο καθώς έψαξα στο Internet και είναι burn ghost όπως μου είπες.. Κατέβασα από ότι είδα 2 εφαρμογές που και καλά το φτιάχνουν, ghost screan fix, αλλά δυστυχώς τιποτα..γνωριζεις εσύ ή κάποιος άλλος κανέναν άλλον τρόπο που μπορεί να φτιαχτεί;; δεν ήξερα ότι δεν γράφαμε κεφάλαια στο forum και σε ευχαριστώ για την διόρθωση σου 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, robbery87 said:

Καλησπέρα φίλε μου terry39

🙂

Αν δεν κάνω ιδιαίτερο λάθος, το θέμα λύνεται μόνο με αλλαγή οθόνης 

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...