Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ένα χρονοδιάγραμμα είχα δει πως P30/P30 Pro θα πάνε σε Harmony OS το Q4 του 2021, άρα μέχρι το τέλος του έτους.

Έως τότε, το πολύ πολύ να δοθεί καμιά αναβάθμιση ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συγκεχυμένες οι πληροφορίες σχετικά με πολλά θέματα που αφορούν τις επόμενες αναβαθμίσεις.
Αξίζει ίσως να δούμε τι έχει το Nova 9 που κυκλοφόρησε πρόσφατα (χωρίς google services, φυσικά).

https://techblog.gr/mobile/huawei-nova-9-4g-google-mobile-services-4g-zitaei-549-eyro-updated/

https://www.gazzetta.gr/plus/2053559/apostoli-sti-bienni-i-huawei-paroysiase-ta-huawei-nova-9-huawei-watch-gt-3-kai-huawei

Σύμφωνα με τα παραπάνω άρθρα, τα οποία περιλαμβάνουν επίσημα δελτία τύπου και quotes από την επίσημη Huawei, το ευρωπαϊκό / global Nova 9 έχει EMUI 12 βασισμένο στο Android 11
 

Quote

Η συσκευή θα κυκλοφορήσει με EMUI 12 πάνω από Android 11 και θα κυκλοφορήσει σε μαύρο και Starry Blue χρώμα...

 

Quote

However, unlike the China version, global version of HUWEI nova 9 came with pre-installed Android 11 based EMUI 12, which has design scheme and some features of HarmonyOS. It remains to be seen how far the full-blooded HarmonyOS is.

 

Quote

Η Huawei Γερμανίας απαντάει σε ερώτησή μας επιβεβαιώνοντας ότι το Nova 9 τρέχει Android, “Το Huawei nova 9 βασίζεται στο Android 11, ωστόσο η επιφάνεια παρέχεται από το EMUI 12”, “Das Huawei nova 9 basiert auf Android 11, die Oberfläche jedoch wird von EMUI 12 bereitgestellt”.

 

Αν η αναβάθμιση στο EMUI 12 συμπεριλάβει και τα P30 / P30pro υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πάρουμε κι εμείς επιτέλους Android 11. Για να δούμε...
 

 

Link to comment
Share on other sites

On 23/10/2021 at 4:02 ΜΜ, stark said:

Συγκεχυμένες οι πληροφορίες σχετικά με πολλά θέματα που αφορούν τις επόμενες αναβαθμίσεις.
Αξίζει ίσως να δούμε τι έχει το Nova 9 που κυκλοφόρησε πρόσφατα (χωρίς google services, φυσικά).

https://techblog.gr/mobile/huawei-nova-9-4g-google-mobile-services-4g-zitaei-549-eyro-updated/

https://www.gazzetta.gr/plus/2053559/apostoli-sti-bienni-i-huawei-paroysiase-ta-huawei-nova-9-huawei-watch-gt-3-kai-huawei

Σύμφωνα με τα παραπάνω άρθρα, τα οποία περιλαμβάνουν επίσημα δελτία τύπου και quotes από την επίσημη Huawei, το ευρωπαϊκό / global Nova 9 έχει EMUI 12 βασισμένο στο Android 11

 

Αν η αναβάθμιση στο EMUI 12 συμπεριλάβει και τα P30 / P30pro υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πάρουμε κι εμείς επιτέλους Android 11. Για να δούμε...
 

 

Όχι ότι περίμενα ουσιώδη απάντηση από την ελληνική αντιπροσωπεία, αλλά έτσι για το γαμώτο, είπα να ρωτήσω.

image.png.56c97df413259f50add4eeaaa7eaaba1.png

Link to comment
Share on other sites

EMUI 12 (Android 11) στα P30 / P30 pro / Nova 5T μας (και πολλά άλλα μοντέλα), σύμφωνα με κάποιες πληροφορίες / φήμες. Μακάρι να επιβεβαιωθεί και επίσημα 🙂

https://www.reddit.com/r/Huawei/comments/qhr8cb/emui_12_on_its_way_ota_updates_will_start_from/

EDIT: https://www.fonearena.com/blog/351344/huawei-emui-12-update-device-list-features.html

p.s. φαίνεται περίεργο που αναφέρονται στη λίστα και μοντέλα αρκετά παλιά...

EMUI 12 - ANDROID 11.png

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινούν το 2022. Θα έρθουν πότε; Αυτό είναι το θέμα. Τελικά πάει περίπατο το harmony που λέγανε για τέλος του 2021;

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινούν το 2022. Θα έρθουν πότε; Αυτό είναι το θέμα. Τελικά πάει περίπατο το harmony που λέγανε για τέλος του 2021;


Ίσως το HarmonyOS να το δώσουν τελικά μόνο σε συσκευές στην Κίνα, και στον υπόλοιπο κόσμο να παραμείνουν με το EMUI.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, tsiftsism said:

 


Ίσως το HarmonyOS να το δώσουν τελικά μόνο σε συσκευές στην Κίνα, και στον υπόλοιπο κόσμο να παραμείνουν με το EMUI.
 

 

Αυτό λέγεται γενικά ότι θα ισχύσει. Για να δούμε αν θα επιβεβαιωθεί.
Επίσης αξιοσημείωτο είναι ότι θα δώσουν Android 11 και σε παλαιότερα μοντέλα όπως το P20. Η Huawei έδινε πάντα 2 major Android updates. Π.χ. το P20 ήρθε με Android 8.1 και ήταν να πάρει (όπως και πήρε) Android 9 και 10. Πλέον με τη νέα ανακοίνωση θα πάρει από το πουθενά και 11.
Που με βάζει σε σκέψεις: Λέτε να πάρουμε κι εμείς με τα P30 και Android 12 κάποια στιγμή; Πολύ δύσκολο αλλά όχι και απίθανο σενάριο (από την άλλη, κανένας κάτοχος P20 δεν περίμενε να πάρει 11). Κι αν γίνει, θα αργήσει πολύ, αλλά ακόμα κι έτσι θα δώσει ακόμα περισσότερη αξία και διάρκεια στις συσκευές μας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέγεται γενικά ότι θα ισχύσει. Για να δούμε αν θα επιβεβαιωθεί.
Επίσης αξιοσημείωτο είναι ότι θα δώσουν Android 11 και σε παλαιότερα μοντέλα όπως το P20. Η Huawei έδινε πάντα 2 major Android updates. Π.χ. το P20 ήρθε με Android 8.1 και ήταν να πάρει (όπως και πήρε) Android 9 και 10. Πλέον με τη νέα ανακοίνωση θα πάρει από το πουθενά και 11.
Που με βάζει σε σκέψεις: Λέτε να πάρουμε κι εμείς με τα P30 και Android 12 κάποια στιγμή; Πολύ δύσκολο αλλά όχι και απίθανο σενάριο (από την άλλη, κανένας κάτοχος P20 δεν περίμενε να πάρει 11). Κι αν γίνει, θα αργήσει πολύ, αλλά ακόμα κι έτσι θα δώσει ακόμα περισσότερη αξία και διάρκεια στις συσκευές μας.
Σύμφωνα και με το androidauthority θα δώσουν μόνο το skin του EMUI και όχι και την νέα έκδοση του Android OS.

Όπως έγινε κάποια στιγμή φέτος όταν πήρα το EMUI 11 στο Mate 20 Pro, αλλά έμεινα με το Android 10. ;)


https://www.androidauthority.com/huawei-emui-12-release-3048371/

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tsiftsism said:

Σύμφωνα και με το androidauthority θα δώσουν μόνο το skin του EMUI και όχι και την νέα έκδοση του Android OS.

Όπως έγινε κάποια στιγμή φέτος όταν πήρα το EMUI 11 στο Mate 20 Pro, αλλά έμεινα με το Android 10. 😉
https://www.androidauthority.com/huawei-emui-12-release-3048371/

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 

Όλοι όσοι πήραμε EMUI 11 είχαμε Android 10 (δυστυχώς). Κι αυτό έγινε λόγω του ότι με το BAN που έφαγε η Huawei, έπρεπε να διαθέσει περισσότερο χρόνο και να αναπτύξει τα updates της βασισμένη στην AOSP version του Android. Ακολούθως έκανε focus στο Harmony OS.
Οι εκδόσεις του EMUI δεν ακολουθούν πλέον τις εκδόσεις του Android (από το EMUI 11 και μετά).
Όπως έχω γράψει και πιο πάνω, το global Nova 9 κυκλοφόρησε πριν λίγες μέρες στην Ευρώπη με EMUI 12 με Android 11 από κάτω.
Ευελπιστώ ότι αν όχι σε όλα τα μοντέλα της λίστας, τουλάχιστον σε αυτά που δεν έχουν πάρει ακόμα το 2ο major Android update που είχε "υποσχεθεί" η Huawei, θα πάρουν Android 11 based EMUI 12. Θα δείξει !

Link to comment
Share on other sites

Νέα θεωρία: Το EMUI 12 είναι Harmony OS (lite version) και για τις Global συσκευές ?!?

Ο τύπος στο video έχει μια εφαρμογή με όνομα "oh_info" η οποία υποτίθεται ότι ελέγχει την έκδοση του OpenHarmony (το οποίο είναι η Open Source version του HarmonyOS). Τη μετέφερε στα Nova 8i και Nova 9 για να δει τι πληροφορίες του δίνουν.

Στο Nova 8i (που ξέρουμε σίγουρα ότι τρέχει EMUI 11 / Android 10) η εφαρμογή δεν έδειξε τίποτα.

Στο Nova 9 (που υποτίθεται ότι τρέχει EMUI 12 / Android 11, σύμφωνα με το γνωστό Geekbench app), η εφαρμογή αυτή έδειξε "OpenHarmony 2.1.0"

Το συμπέρασμα που βγάζει ο τύπος είναι ότι οι Global συσκευές που θα πάρουν EMUI12 θα έχουν από κάτω HarmonyOS. Όχι το κανονικό αλλά μια πιο light version με κάπως λιγότερα features από αυτό της Κίνας.

https://www.youtube.com/watch?v=BLKXlK_Q--o

 

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Λογικό φαίνεται. Η εταιρία από τη στιγμή που χρησιμοποιεί τον ίδιο πυρήνα και για τα δύο λειτουργικά, η βάση και οι λειτουργίες είναι οι ίδιες με διαφοροποιήσεις ως προς την ονομασία κυρίως για τους γνωστούς λόγους του αποκλεισμού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, athanaso77 said:

Λογικό φαίνεται. Η εταιρία από τη στιγμή που χρησιμοποιεί τον ίδιο πυρήνα και για τα δύο λειτουργικά, η βάση και οι λειτουργίες είναι οι ίδιες με διαφοροποιήσεις ως προς την ονομασία κυρίως για τους γνωστούς λόγους του αποκλεισμού.

Συμφωνώ.
Θεωρώ πάντως πως το κρίσιμο ερώτημα δεν είναι ποιά θα είναι ή βάση του EMUI 12, αλλά το αν τα Google Play Services θα παίζουν κανονικά με την αναβάθμιση στο EMUI12 για τις συσκευές που "νόμιμα" τα έχουν τώρα; (μέχρι και P30 series)

Με λίγα λόγια, προσωπικά δεν θα με χαλούσε η μετάβαση στο HarmonyOS (lite ή whatever) αρκεί εμείς που έχουμε τα google play services να μην τα χάσουμε στην πορεία, να μπορούμε να εγκαθιστούμε κανονικά apps από το Play Store, να μην έχουμε γενικά τετοια θέματα*.

*ξέρω πως μπορείς να βάλεις GMS και σε P40 και άνω αλλά αλήθεια δεν έχουν όλοι τη διάθεση για πατέντες, κινέζικα αρχεία άγνωστης προέλευσης και όλα τα σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

On 29/10/2021 at 5:46 ΠΜ, stark said:

EMUI 12 (Android 11) στα P30 / P30 pro / Nova 5T μας (και πολλά άλλα μοντέλα), σύμφωνα με κάποιες πληροφορίες / φήμες. Μακάρι να επιβεβαιωθεί και επίσημα 🙂

https://www.reddit.com/r/Huawei/comments/qhr8cb/emui_12_on_its_way_ota_updates_will_start_from/

EDIT: https://www.fonearena.com/blog/351344/huawei-emui-12-update-device-list-features.html

p.s. φαίνεται περίεργο που αναφέρονται στη λίστα και μοντέλα αρκετά παλιά...

EMUI 12 - ANDROID 11.png


Από ότι φαίνεται έχουμε official confirmation ότι το EMUI 12 με το οποίο έρχεται το Nova 9, βασίζεται στην AOSP έκδοση του Android 11 κι όχι στο Harmony OS. Το UI του είναι εμπνευσμένο από το UI του HarmonyOS αλλά το λειτουργικό από κάτω είναι Android 11 ! Το post έχει γίνει από μέλος του Content Crew των επίσημων Huawei Forums.

https://consumer.huawei.com/en/community/details/EMUI-12-The-Taste-of-HarmonyOS/topicId_166932/

Αυτό εκτός απροόπτου σημαίνει ότι στα Global Huawei της παραπάνω λίστας που τώρα έχουν EMUI 11.x και έχουν πάρει μόνο ένα major Android update (π.χ. P30 series, κλπ) θα δώσουν Android 11-based EMUI 12.
Για παλαιότερες συσκευές της λίστας ή άλλες που έχουν ήδη πάρει 2 major Android updates (δηλαδή βγήκαν με Android 8 και έχουν ήδη πάρει Android 9 και 10), ακόμα μάλλον δεν έχει ξακαθαριστεί κάτι (για το αν το EMUI 12 που θα πάρουν θα είναι Android 11 ή Android 10, όπως το Nova 8 ).

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας
Σας εχει τυχει ποτε να μην μπορει να εστιασει η καμερα ?
Ξαφνικα προχθες ξεκινησε και εχω κανει τα παντα να επανελθει αλλα τιποτα !
Μεχρι και επαναφορα τηλεφωνου !
Το macro δουλευει κανονικα παντως.
Διαβασα οτι εχει τυχει και σε πολους αλλους μετα την ληξη της εγγυησης 🤔
Εδω ενα link για να δειτε 

https://krakenfiles.com/view/bMV1TFTA7A/file.html

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλαβα στο P30 μου το October 2021 security update / 11.0.0.174
Υπάρχει ένα θέμα, προφανώς σε όλους, που το έθιξα χθες στην περίπτωση του Nova 5T.
Σήμερα που έλαβα το δικό μου update, το επιβεβαίωσα και στην περίπτωσή μου.
Κοντολογίς, από ότι φαίνεται, λαμβάνουμε μεν τα τελευταία updates, αλλά λόγω του ban της Huawei, αυτά τα updates δεν μπορούν να πιστοποιηθούν. Το τελευταίο certification που μπορούσαν να πάρουν είναι αυτό της 01.08.2020. Στους περισσότερους (απλούς χρήστες) αυτό δεν θα έχει κάποια σοβαρή επίπτωση. Ίσως έχει όμως σε όσους χρησιμοποιούν το κινητό και στη δουλειά τους, με business platforms & apps. Περισσότερα εδώ.

P30sec.jpg

Screenshot_20211116_074733_com.huawei.android.hwouc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ενώ η huawei ήταν η αγαπημένη μου εταιρία, βλέπω (ή τουλάχιστον νιώθω) ότι πλέον τα έχει παρατήσει. Το να υποβαθμίζεις κάμερες, το να μη δίνεις τπτ νέο έστω σε εξωτερική ομορφιά αφού δε μπορείς να δώσεις κάτι άλλο, είναι σα να μη σέβεσαι τους ανθρώπους που έδωσαν κάποια χρήματα για να αποκτήσουν συσκευές σου. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, _NikitaS_ said:

Προσωπικά ενώ η huawei ήταν η αγαπημένη μου εταιρία, βλέπω (ή τουλάχιστον νιώθω) ότι πλέον τα έχει παρατήσει. Το να υποβαθμίζεις κάμερες, το να μη δίνεις τπτ νέο έστω σε εξωτερική ομορφιά αφού δε μπορείς να δώσεις κάτι άλλο, είναι σα να μη σέβεσαι τους ανθρώπους που έδωσαν κάποια χρήματα για να αποκτήσουν συσκευές σου. 

Κοιτά… με τέτοιο πόλεμο που έχει δεχθεί, είναι εντυπωσιακό ακόμα και το ότι κρατιέται και το παλεύει να μείνει σε χώρες εκτός Κίνας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό αλλά καλό νέο. Το Call Recorder apk που είχαν δώσει κάποιοι για το EMUI 11 φαίνεται να λειτουργεί χωρίς προβλήματα και στο EMUI 12. Τουλάχιστον αυτό έδειξε η δοκιμή στο Nova 9.

Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα reports στο Reddit από χρήστες στην Ευρώπη που άρχισαν να λαμβάνουν την beta του EMUI 12 στο P30 pro, λένε ότι φαίνεται να είναι Android 10 !  Τραγικό  😑

ZmDCzQv.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Το είπα και πιο πάνω. Δυστυχώς όσο και να συμπαθώ την εταιρία huawei δεν έχει δείξει καθόλου σεβασμό στους ήδη πελάτες της. Και οκ μπορεί να δεχτώ ότι δε γίνεται να δίνει νέα αμερικανικά προϊόντα (πχ νέο Android), αλλά θα περίμενα να ξεκλειδώσει όλες τις δυνατότητες της συσκευής και όχι να υποβαθμίζει πράγματα. Θα ήθελα να αναβαθμίσει πάλι την ποιότητα στην κάμερα. Εμένα πχ όλα τα πρόσωπα μου βγαίνουν σα "νεκρά" άσπρα. Μη δώσεις Android, βελτιστοποιησε όμως ότι έχεις. Έχει πέσει η μπαταρία στο emui 11 απ ότι στο 9. Όλα αυτά είναι σα να σου λέει φύγε. 

Στην τελική ξεκλείδωσε μου τον bootloader αφού δεν ασχολείσαι με την συσκευή να την κάνω εγώ ότι θέλω και να βάλω ότι gcam κτλ θέλω. 

Πραγματικά σκέφτηκα να πάω στο Samsung s21 plus που παίζει τώρα προσφορά, αλλά σεβάστηκα τα λεφτά μου, να δώσω για να πάρω κάτι όμοιο που απλά θα παίρνει αναβαθμίσεις. 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, _NikitaS_ said:

Το είπα και πιο πάνω. Δυστυχώς όσο και να συμπαθώ την εταιρία huawei δεν έχει δείξει καθόλου σεβασμό στους ήδη πελάτες της. Και οκ μπορεί να δεχτώ ότι δε γίνεται να δίνει νέα αμερικανικά προϊόντα (πχ νέο Android), αλλά θα περίμενα να ξεκλειδώσει όλες τις δυνατότητες της συσκευής και όχι να υποβαθμίζει πράγματα. Θα ήθελα να αναβαθμίσει πάλι την ποιότητα στην κάμερα. Εμένα πχ όλα τα πρόσωπα μου βγαίνουν σα "νεκρά" άσπρα. Μη δώσεις Android, βελτιστοποιησε όμως ότι έχεις. Έχει πέσει η μπαταρία στο emui 11 απ ότι στο 9. Όλα αυτά είναι σα να σου λέει φύγε. 

Πραγματικά σκέφτηκα να πάω στο Samsung s21 plus που παίζει τώρα προσφορά, αλλά σεβάστηκα τα λεφτά μου, να δώσω για να πάρω κάτι όμοιο που απλά θα παίρνει αναβαθμίσεις. 

Μπαταρία μπορείς να αλλάξεις στην αντιπροσωπεία (π.χ. Μιχαλακοπούλου) με αστεία χρήματα, αν πας τελευταία Πέμπτη, Παρασκευή ή Σάββατο του μήνα (Service Day). Εγώ έδωσα 13 ευρώ για αλλαγή μπαταρίας στο P30. 

https://consumer.huawei.com/gr/support/service-day/

Συμφωνώ μαζί σου.  Θεωρώ ότι τουλάχιστον θα έπρεπε τώρα με το ban να μας αφήνει να ξεκλειδώσουμε το bootloader και να περάσουμε custom roms. 

Κι εγώ ψήνομαι για S21 ή A52s 5G αλλά στο πρώτο φοβάμαι την μπαταρία (και είναι και ακριβό...) ενώ στο 2ο δεν θα την παλέψω με το μέγεθος. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει μπαταρία. 

Το θέμα δεν ήταν της μπαταρίας, αλλά του αγαπημένου μας emui 11. Την τρώει νεράκι. Καμία σχέση με το 9. 

Και όλα αυτά γιατί η εν λόγω εταιρία ή δε μας θέλει πελάτες σε παλαιότερες συσκευές ή νομίζει ότι έχει πιάσει τον "παπά". 

Link to comment
Share on other sites



Το είπα και πιο πάνω. Δυστυχώς όσο και να συμπαθώ την εταιρία huawei δεν έχει δείξει καθόλου σεβασμό στους ήδη πελάτες της. Και οκ μπορεί να δεχτώ ότι δε γίνεται να δίνει νέα αμερικανικά προϊόντα (πχ νέο Android), αλλά θα περίμενα να ξεκλειδώσει όλες τις δυνατότητες της συσκευής και όχι να υποβαθμίζει πράγματα. Θα ήθελα να αναβαθμίσει πάλι την ποιότητα στην κάμερα. Εμένα πχ όλα τα πρόσωπα μου βγαίνουν σα "νεκρά" άσπρα. Μη δώσεις Android, βελτιστοποιησε όμως ότι έχεις. Έχει πέσει η μπαταρία στο emui 11 απ ότι στο 9. Όλα αυτά είναι σα να σου λέει φύγε. 
Στην τελική ξεκλείδωσε μου τον bootloader αφού δεν ασχολείσαι με την συσκευή να την κάνω εγώ ότι θέλω και να βάλω ότι gcam κτλ θέλω. 
Πραγματικά σκέφτηκα να πάω στο Samsung s21 plus που παίζει τώρα προσφορά, αλλά σεβάστηκα τα λεφτά μου, να δώσω για να πάρω κάτι όμοιο που απλά θα παίρνει αναβαθμίσεις. 


Όπως ακριβώς τα λες.
Από τη στιγμή που έχεις προβλήματα, δώσε μας τη δυνατότητα να ξεκλειδώσουμε bootloader και να κάνουμε ότι θέλουμε στο κινητό μας.
Είναι σίγουρο ότι θα γεμίσει με custom roms το xda.



Μπαταρία μπορείς να αλλάξεις στην αντιπροσωπεία (π.χ. Μιχαλακοπούλου) με αστεία χρήματα, αν πας τελευταία Πέμπτη, Παρασκευή ή Σάββατο του μήνα (Service Day). Εγώ έδωσα 13 ευρώ για αλλαγή μπαταρίας στο P30. 
https://consumer.huawei.com/gr/support/service-day/
Συμφωνώ μαζί σου.  Θεωρώ ότι τουλάχιστον θα έπρεπε τώρα με το ban να μας αφήνει να ξεκλειδώσουμε το bootloader και να περάσουμε custom roms. 
Κι εγώ ψήνομαι για S21 ή A52s 5G αλλά στο πρώτο φοβάμαι την μπαταρία (και είναι και ακριβό...) ενώ στο 2ο δεν θα την παλέψω με το μέγεθος. 


Για κάποιον που μένει στην Αθήνα είναι όντως όπως τα λες, η αλλαγή της μπαταρίας τις τελευταίες μέρες του μήνα γίνεται με αστείο κόστος (αν το πας ο ίδιος στην Μιχαλακοπούλου).

Για μένα όμως που μένω στην Θεσσαλονίκη (και όλους τους κατοίκους της επαρχίας) και σήμερα έστειλα το Mate 20 Pro, μαζί με τα μεταφορικά η όλη ιστορία θα μου βγει στα ίδια λεφτά που το πληρώνει ένας Αθηναίος τις υπόλοιπες μέρες του μήνα.

Είχαν κατάστημα στο κέντρο της πόλης, στην Ίωνος Δραγούμη, και δυστυχώς το έκλεισαν στην 1η καραντίνα.

€ 11,00 πλήρωσα στην courier, και λογικά άλλα τόσα θα πληρώσω και για να μου το στείλουν πίσω.



Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα, από χθες (έχω cosmote) δεν δουλεύουν τα δεδομένα, όπου κ αν είμαι μόνο σπίτι με WiFi, έχω κάνει επανεκκίνηση κατέβασα κ το τελευταίο patch, τίποτε ανοίγουν αλλά σαν να σέρνεται, δεν φορτώνει τίποτε. Pls βοήθεια αν φαντάζεστε κατι

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...