Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα όταν ανοίγω να κάνω αναβάθμιση μου λέει να κάνω αναβάθμιση το hms core και όταν το πατάω μου βγάζει σφάλμα 102. Αναβάθμιση δεν έχω δει ακόμα. Επίσης δε περιμένω τρομερή διαφορά σε ένα κινητό δύο ετών περίπου.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν ανοίγω να κάνω αναβάθμιση μου λέει να κάνω αναβάθμιση το hms core και όταν το πατάω μου βγάζει σφάλμα 102. Αναβάθμιση δεν έχω δει ακόμα. Επίσης δε περιμένω τρομερή διαφορά σε ένα κινητό δύο ετών περίπου.

 

Ναι το ίδιο έκανε και σε εμένα, μετά από την αλλαγή που έκανε στο My Huawei, μετά την αναβάθμιση σε .159 το σταμάτησε.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε επιτέλους μετά από μήνες ενημέρωση ασφαλείας; Κάποιο θαύμα θα έγινε χαχα. Επειδή ακόμα παρακολουθώ τις εξελίξεις πολλά άλλα κινητά της, που έχουν ακόμα EMUI, έχουν πάρουν και την αναβάθμιση Ιουνίου. Η 159 έχει ποιού μήνα την αναβάθμιση ασφαλείας;

 

Επίσης κάπου διάβασα ότι θα βγει και EMUI 12 αλλά μου φαίνεται λίγο δύσκολο αφού προωθεί τόσο το Harmony OS αλλά ποτέ δεν ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε επιτέλους μετά από μήνες ενημέρωση ασφαλείας; Κάποιο θαύμα θα έγινε χαχα. Επειδή ακόμα παρακολουθώ τις εξελίξεις πολλά άλλα κινητά της, που έχουν ακόμα EMUI, έχουν πάρουν και την αναβάθμιση Ιουνίου. Η 159 έχει ποιού μήνα την αναβάθμιση ασφαλείας;

 

Επίσης κάπου διάβασα ότι θα βγει και EMUI 12 αλλά μου φαίνεται λίγο δύσκολο αφού προωθεί τόσο το Harmony OS αλλά ποτέ δεν ξερεις.

Καλησπέρα, η 159 ήρθε σήμερα και στο δικό μου με ασφάλεια Ιουνίου.

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία. Εγώ ελέγχω συνέχεια για αναβάθμιση αλλά ακόμα δεν είναι διαθέσιμη για το κινητό μου.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε ενημέρωση ασφαλείας Ιουνίου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λάθος. Για το p30 πήγαινε.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου βγήκε patch για τον ήχο στην 159. Καμιά φορά δεν είχα ήχο σε κάποια μηνύματα και μια δυο φορές ο ήχος του yt έβγαινε από το ακουστικό. Ίσως να έφτιαξαν αυτό.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

και σε μένα ήρθε!!!υπάρχει ελπίδα θεωρώ να πάρουμε την 12 και θα είναι φυσικά και η τελευταία!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες!Μου εχει ξεμεινει ενα τζαμακι και ενα προστατευτικο πλαισιο καμερας.

Αν καποιος το θελει και κανει τον κοπο να ερθει μεχρι το Ελληνικο ειναι δικο του,φυσικα δωρεαν!IMG_20210829_205426.thumb.jpg.fba17ca3d0a38f374659b56681c50086.jpg

Edited by dalain
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ανέφερε ο dalain έχει κάποιος να προτείνει κάποιο Τζαμακι καλό και οικονομικό; ψάχνω να βρω αλλά έχω μπερδευτεί.. 

Symbian dead and i like it!!!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω βρε παιδιά ..πιστεύετε ότι το συγκεκριμένο κινητό είναι ανώτερο από το mate 20 pro ;; Σκεφτόμουν να κάνω την αλλαγή αυτήν ..και δεν ξέρω ..από ότι είδα σε βίντεο κλπ δεν είδα κάποια ανωτερότητα ....τι λέτε εσείς ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 hours ago, pantelis1971 said:

Να ρωτήσω βρε παιδιά ..πιστεύετε ότι το συγκεκριμένο κινητό είναι ανώτερο από το mate 20 pro ;; Σκεφτόμουν να κάνω την αλλαγή αυτήν ..και δεν ξέρω ..από ότι είδα σε βίντεο κλπ δεν είδα κάποια ανωτερότητα ....τι λέτε εσείς ;

Δε θα δεις κάποια τρομερή διαφορά. Εξαρτάται βέβαια και τη διαφορά που σκοπεύεις να δώσεις για μια τέτοια αλλαγή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την αλλαγή πριν 1,5 χρόνο. Θα σου πω ότι κέρδισα λίγο σε νυχτερινή λήψη (όχι τπτ τρελό) αλλά έχασα το πολύ καλό ξεκλείδωμα προσώπου και το στερεοφωνικό ηχείο. Προσωπικά άνετα θα γύριζα στο Mate 20 pro αλλά πλέον έχω σταματήσει το χόμπι αγοραπωλησίας. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 31/7/2021 at 4:40 ΜΜ, sharky1981 said:

Το πάλεψα με όλα τα firmware αλλά το αποτέλεσμα το ίδιο...έφαγα 2 ώρες για να γυρισω απο την 11 στην 9.1 αλλα για μπαταρία και κάμερα άποψη μου είναι μονόδρομος...τώρα για τους υπέρμαχους της ασφάλειας ας μείνουν στην 11.ο κάθε ένας αποφασίζει.Για το harmony απο ότι διαβάζω σε xda και άλλα forum κρατάει τα Google services,αλλά κάμερα και μπαταρία δεν αλλάζει κάτι

Ποια βηματα ακολουθησες φιλε μου για να πας στην 9.1 απο την 11 μπορεις να μας πεις να το κανω και εγω? ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1.συνδέουμε το κινητό με υπολογιστή που έχει εγκατεστημένο από πριν το hisuite

2 τρέχει αυτόματα η ανοίγουμε εμείς το hisuite στον υπολογιστή και συνδέουμε το κινητό ώστε το hisuite να δει το κινητό(αν δεν δει το κινητό σου το hisuite πες μου να στο γράψω αναλυτικά)

3 στο hisuite παταμε ενημέρωση συστήματος και στην επόμενη καρτέλα switch to other version

έτσι λοιπόν από την 11 θα πας στην 10 και μετά ξανά την ίδια διαδικασία για να πας στην 9...

φτιάξε καφεδάκι😭 θέλει αρκετή ώρα... καλή τύχη 🤞

 

https://youtu.be/VBrtEfUyb_M

και ένα βιντεάκι από ένα φίλος μας Ινδό που εξηγεί την διαδικασία σε άπταιστα αγγλικά😁

Υ.Γ κανε backup ολα σου τα αρχεία γιατι μετα θα με βριζεις😝.. αναγκαστικά γίνεται και φορματ🤕 στο κινητο..

 

 

Edited by sharky1981
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, sharky1981 said:

1.συνδέουμε το κινητό με υπολογιστή που έχει εγκατεστημένο από πριν το hisuite

2 τρέχει αυτόματα η ανοίγουμε εμείς το hisuite στον υπολογιστή και συνδέουμε το κινητό ώστε το hisuite να δει το κινητό(αν δεν δει το κινητό σου το hisuite πες μου να στο γράψω αναλυτικά)

3 στο hisuite παταμε ενημέρωση συστήματος και στην επόμενη καρτέλα switch to other version

έτσι λοιπόν από την 11 θα πας στην 10 και μετά ξανά την ίδια διαδικασία για να πας στην 9...

φτιάξε καφεδάκι😭 θέλει αρκετή ώρα... καλή τύχη 🤞

 

https://youtu.be/VBrtEfUyb_M

και ένα βιντεάκι από ένα φίλος μας Ινδό που εξηγεί την διαδικασία σε άπταιστα αγγλικά😁

Υ.Γ κανε backup ολα σου τα αρχεία γιατι μετα θα με βριζεις😝.. αναγκαστικά γίνεται και φορματ🤕 στο κινητο..

 

 

Μέχρι την ενημέρωση συστήματος όλα καλά αλλά δεν μου βγάζει switch to other version εμενα ομως γιατι;

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, GIANNAKIS75 said:

Μέχρι την ενημέρωση συστήματος όλα καλά αλλά δεν μου βγάζει switch to other version εμενα ομως γιατι;

 

Είναι με μπλε γράμματα όπου πατάς σε αυτά

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, PapaDarxon said:

Είναι με μπλε γράμματα όπου πατάς σε αυτά

 

IMG_20210919_120813.jpg

Edited by GIANNAKIS75
δεν μου βγαζει κατι αλλο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πιο μοντέλο p30 pro έχεις και ποια έκδοση hisuite ?

ριξε μια ματια και εδώ 

https://forum.xda-developers.com/t/q-how-to-downgrade-huawei-p30-pro.4127615/

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, sharky1981 said:

πιο μοντέλο p30 pro έχεις και ποια έκδοση hisuite ?

ριξε μια ματια και εδώ 

https://forum.xda-developers.com/t/q-how-to-downgrade-huawei-p30-pro.4127615/

 

Screenshot_20210919_123257_com.android.settings.jpg

1 minute ago, GIANNAKIS75 said:

 

Screenshot_20210919_123257_com.android.settings.jpg

 

1 minute ago, GIANNAKIS75 said:

 

Screenshot_20210919_123257_com.android.settings.jpg

 

11.0.0.510.OVE  HISUITE

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λογικά φταίει η έκδοση το hisuite που χρησιμοποιείς..δοκίμασε να βάλεις καμία παλιότερη η να το ξανά εγκαταστήσεις..εγώ τουλάχιστον αυτό θα έκανα.. επίσης μου κάνει εντύπωση που έχεις 6gb ram ενώ εγώ 8.. πάντως έχουμε το ίδιο μοντέλο και ίδια έκδοση hisuite

Screenshot_20210919_123831_com.android.settings.jpg

Edited by sharky1981
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΤΟ 6/128GB ΦΙΛΕ ΜΟΥ

1 minute ago, GIANNAKIS75 said:

ΕΧΩ ΤΟ 6/128GB ΦΙΛΕ ΜΟΥ  ΠΟΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΕΧΕΙς ΕΣΥ? HISUITE?

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όταν το αγόρασες τι emui είχε;

την ίδια έκδοση έχουμε σε hisuite

Edited by sharky1981
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...