Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ τσάντακι δουλεύω φουλ και είναι και πολύ όμορφο. Δεν μιλάμε για τσαντάκια μπανάνες στη μέση. Υπάρχουν και κομψά τσαντάκια. Για να βάλω το p30 pro στην τσέπη το ξεχνάμε εκεί είναι που γελάει ο κόσμος αλλά γούστα είναι αυτά παιδιά. T max και spigen θήκη διάφανη εδώ και ένα χρόνο κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τσάντακι δουλεύω φουλ και είναι και πολύ όμορφο. Δεν μιλάμε για τσαντάκια μπανάνες στη μέση. Υπάρχουν και κομψά τσαντάκια. Για να βάλω το p30 pro στην τσέπη το ξεχνάμε εκεί είναι που γελάει ο κόσμος αλλά γούστα είναι αυτά παιδιά. T max και spigen θήκη διάφανη εδώ και ένα χρόνο κανένα πρόβλημα.

Ακριβώς φίλε μου, είσαι στο μυαλό μου.

Εννοείται δεν αναφέρομαι σε τσαντάκι μέσης, αν και έχει εξαιρετικές επιλογές και σε αυτά

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πέρσι που πήρα το κινητό, πήγα στα media markt και του έβαλα προστατευτική μεμβράνη. Κράτησε έναν χρόνο και τώρα έχει κάνει φουσκάλες. Πήγα σήμερα να ξανά βάλω αλλά μου είπαν ότι τις έχουν αλλάξει πλέον και δεν καλύπτουν τις edge οθόνες, οπότε αποφάσισα να μη την βάλω. Ξέρετε αν μπορώ να πάω κάπου αλλού που να μπορούν να μου βάλουν μεμβράνη που να εφαρμόζει καλά σε όλη την οθόνη;

 

2 χρόνια στο mate 20 pro.... τελευταία την έβγαλα, την έπλυνα και την ξαναέβαλα.

https://www.ebay.com/itm/ScreenKnight-Huawei-P30-Pro-SCREEN-PROTECTOR-Military-Shield-/163621060377?mkcid=16&mkevt=1&_trksid=p2349624.m46890.l49286&mkrid=710-127635-2958-0

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Το P30 Pro ανήκει στη λίστα με τα κινητά που θα λάβουν Harmony OS. Αν αναβαθμίσεις ομως σε αυτό, εννοείται ότι θα χασεις τα play services.

Δεν είναι γνωστό αν θα δοθεί επιλογή επιστροφής στο Android.

Link to comment
Share on other sites

Απλώς αν έχω καταλάβει σωστα,ΑΝ θελουμε την κάνουμε,αλλιως όχι έτσι?

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι. Θα είναι προαιρετική.

 

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι ενώ το κινητό λάμβανε κάθε τέλος του μήνα την ενημέρωση ασφάλειας του Android, από τον Ιούνιο και μετά δεν έχει λάβει καμία αναβάθμιση. Έχει μείνει στην ενημέρωση ασφάλειας του Μαρτίου.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι. Θα είναι προαιρετική.

 

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι ενώ το κινητό λάμβανε κάθε τέλος του μήνα την ενημέρωση ασφάλειας του Android, από τον Ιούνιο και μετά δεν έχει λάβει καμία αναβάθμιση. Έχει μείνει στην ενημέρωση ασφάλειας του Μαρτίου.

Αυτό είναι καλό σημάδι.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι καλό σημάδι.

 

Το μοναδικό καλό σημάδι είναι ότι δε θα το κάνουν χειρότερο. Γιατί σε κάθε αναβάθμιση όλο και κάτι χαλάνε. Έχουν κάνει ένα πιο όμορφο emui αλλά έχουν χαλάσει κάμερα και αυτονομία.

 

Όσο για την αναβάθμιση, δεν είμαι σίγουρος ότι θα χάσει κάποιος τα Google services. Άτομο από το γειτονικό Mate 30 pro που είχε βάλει μόνος του τα Google services, μετά τα update δε τα έχασε. Θα δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επανέρχομαι σχετικά με την αλλαγή παρόχου από cosmote σε vodafone.

Ενώ έχουν περάσει 20 ημέρες στη συσκευή υπάρχει ακόμα εγκατεστημένη η έκδοση της cosmote για το volte DT.GRC11.0.0.4(CT)

Η εφαρμογή της vodafone δεν μου δουλεύει όταν βάζω τους κωδικούς, όπως επίσης η αναμονή κλήσης ενώ είναι επιλεγμένη από το menu δεν δουλεύει.

Γενικά το τηλέφωνο φαίνεται να μην λειτουργεί σωστά σε θέματα κλήσεων.

Υπάρχει τρόπος να στρώσει η κατάσταση χωρίς να κάνω format?

Link to comment
Share on other sites

Ίσως στην επόμενη αναβάθμιση που θα ερθει, ξεκολλήσει και πάρει τις ρυθμίσεις της Vodafone.

 

Τώρα δεν σου εμφανίζει καμία επιλογή για Volte/Vowifi; Έχεις στείλει WIFI στο 1339;

 

Όταν λες ότι δεν μπαίνει η εφαρμογή με τους κωδικούς, σε ποια αναφέρεσαι; Αν εννοείς το My Vodafone App, είναι άσχετο με το τι έκδοση έχει το κινητό σου και θα πρέπει να μιλήσεις μαζί τους (13840 δωρεάν) για να σου επαναφέρουν τον λογαριασμό του My Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει WIFI στο 1339 και μου εστειλαν κάποιες ρυθμίσεις.

 

Στο My Vodafone έχω κανονικά πρόσβαση με τους κωδικούς μου στον λογαριασμό μου μέσω Chrome. Όταν μπαινω μέσω app στο p30 βγαζει error μόλις βάζω τους κωδικούς.

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει WIFI στο 1339 και μου εστειλαν κάποιες ρυθμίσεις.

 

Στο My Vodafone έχω κανονικά πρόσβαση με τους κωδικούς μου στον λογαριασμό μου μέσω Chrome. Όταν μπαινω μέσω app στο p30 βγαζει error μόλις βάζω τους κωδικούς.

 

Δοκίμασε μια επαναφορά στις ρυθμίσεις δικτύου μόνο.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά δικτύων εκανα και η εφαρμογή της Vodafone δούλεψε.

Ακομα είναι περασμένο το λειτουργικό της cosmote και εχω θέματα με την αναμονή κλήσης και τον τηλεφωνητη.

Δεν βλέπω να το γλυτωνω το format.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα κάνει και εγώ την αλλαγή από Vodafone σε Cosmote δεν είχα βρει άλλο τρόπο πέρα από το format για να πάρω τις ρυθμίσεις δικτύου δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά δικτύων εκανα και η εφαρμογή της Vodafone δούλεψε.

Ακομα είναι περασμένο το λειτουργικό της cosmote και εχω θέματα με την αναμονή κλήσης και τον τηλεφωνητη.

Δεν βλέπω να το γλυτωνω το format.

 

Δωσε τους παρακάτω κωδικούς στο πληκτρολόγιο:

##002# για ακύρωση προωθήσεων, *43# για ενεργοποίηση αναμονής. Αν θέλεις τηλεφωνητή, κάλεσε 1285 και πάτα 31. Αν δεν θέλεις τηλεφωνητή και θέλεις απλά ειδοποίηση, κάλεσε 1285 και πάτα 111.

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται harmony OS update και τα GMS δουλεύουν κανονικά...

Το πότε δε ξέρουμε. Το ότι λειτουργούν το είχαν πει. Θα την πάρουμε νωρίτερα δηλαδή ή τέλος του χρόνου όπως λέγανε;

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται harmony OS update και τα GMS δουλεύουν κανονικά...

 

Αυτό είναι πολύ καλό νέο. Γιατί αυτή τη στιγμή το κινητό έχει να κάνει ενημέρωση εδώ και μήνες. Μακάρι να έρθει και νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Το πότε δε ξέρουμε. Το ότι λειτουργούν το είχαν πει. Θα την πάρουμε νωρίτερα δηλαδή ή τέλος του χρόνου όπως λέγανε;

 

Λογικα σύντομα.

Στο xda έχουμε αναφορές ότι ελαβαν την αναβάθμιση 5.5gb συνολικού χώρου.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η αναβαθμιση ειναι για την κινεζικη εκδοση. Απο οτι διαβασα στο ιντερνετ για την global θα ερθει το Δεκεμβριο... Με κοβω να αλλαζω κινητο αν δεν παρει καμια αναβαθμιση ασφαλείας Android μέχρι τοτε... Edited by Nippon
Link to comment
Share on other sites

Το πάλεψα με όλα τα firmware αλλά το αποτέλεσμα το ίδιο...έφαγα 2 ώρες για να γυρισω απο την 11 στην 9.1 αλλα για μπαταρία και κάμερα άποψη μου είναι μονόδρομος...τώρα για τους υπέρμαχους της ασφάλειας ας μείνουν στην 11.ο κάθε ένας αποφασίζει.Για το harmony απο ότι διαβάζω σε xda και άλλα forum κρατάει τα Google services,αλλά κάμερα και μπαταρία δεν αλλάζει κάτι Edited by sharky1981
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα σε όλους, μόλις έσκασε η ενημέρωση 159. Μόλις την έκανα δεν αναφέρει για κάτι άλλο πλην βελτίωσης ασφάλειας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...