Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δεν ξέρω αν είναι τόσο απλό ή όχι. Εμένα με ένα restart της συσκευής στην επόμενη φόρτιση έστρωσε. Μπορεί να είναι τυχαίο γεγονός μπορεί και όχι. Όποιος θέλει το δοκιμάζει. Στο battery drain αναφέρομαι.

 

Στάλθηκε από το VOG-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν είναι τόσο απλό ή όχι. Εμένα με ένα restart της συσκευής στην επόμενη φόρτιση έστρωσε. Μπορεί να είναι τυχαίο γεγονός μπορεί και όχι. Όποιος θέλει το δοκιμάζει. Στο battery drain αναφέρομαι.

 

Στάλθηκε από το VOG-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τυχαίο είναι καθος διέκοψε για λίγο μερικές λειτουργίες στα play services, κάποια φάση θα αρχίσουν πάλι να λειτουργούν και να συλλέγουν και πάλι μπαταρία θα πάει στα τάρταρα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που αποφάσισα να φύγω εδώ και 10 μέρες από την 9.1 και είμαι στην 11.147 δεν έχω θέμα με την μπαταρία...

Μια χαρά μου φαίνεται.. :)

 

το ίδιο κι εγώ!!!είναι σουπερ,ισαξια,ισως καιι ελάχιστα καλύτερη !ξανά έχω άνετα 8ωρα sot και να απομενει ενα 20 με 25%:)

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω περασμένη την 147 και είμαι απόλυτα ικανοποιημενος στο θέμα της μπαταρίας.

Σήμερα μου ηρθε η 153 και προβληματιζομαι με αυτα που γράφετε για το drain.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα clear cache, restart, format και δεν έχει φτιάξει με τίποτα το drain. Το πηρα απόφαση και το φορτίζω δύο φορές την ημέρα ελπίζοντας ότι θα φτιάξουν κάποια στιγμή τα Google play services. Το κακό είναι ότι ετσι θα μου χαλάσει πιο γρήγορα η μπαταρία αλλά δεν βλέπω καμιά λύση στο ορίζοντα ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα clear cache, restart, format και δεν έχει φτιάξει με τίποτα το drain. Το πηρα απόφαση και το φορτίζω δύο φορές την ημέρα ελπίζοντας ότι θα φτιάξουν κάποια στιγμή τα Google play services. Το κακό είναι ότι ετσι θα μου χαλάσει πιο γρήγορα η μπαταρία αλλά δεν βλέπω καμιά λύση στο ορίζοντα ακόμα.

 

Αν και δε νομίζω να είναι από τα play services μιας και αναβαθμιζονται αυτόματα σχεδόν κάθε μήνα, δοκίμασε να κανεις επαναφορά της εφαρμογής των services και μετά πήγαινε στη χρηση δεδομένων και απεργοποιησε τα δεδομένα παρασκηνίου για τη συγκεκριμένη εφαρμογή. Έτσι θα σου παραμείνει στην 20.15.16 παλιότερη έκδοση.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω το ΣΚ. Δεν ξερω μηπως με πεταξει απο τις εφαρμογες που εχω κανει login με το λογαριασμο της Google.
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω το ΣΚ. Δεν ξερω μηπως με πεταξει απο τις εφαρμογες που εχω κανει login με το λογαριασμο της Google.

 

Δεν θα σου κάνει τπτ.. Δοκιμασμενο

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω πως γίνετε οι μισοί να έχουμε battery drain και οι μισοί να έχουν. Το κατέστρεψαν τον τηλέφωνο. Σίγουρα 2 φορτίσεις την ημερα με την ίδια χρήση με παλιά. Τραγικό.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αυτό το μέιλ σήμερα...

 

 

"Huawei Mobile Services

Ενημέρωση εφαρμογών και υπηρεσιών

 

Αγαπητέ χρήστη ID HUAWEI,

 

Αυτό το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου είναι προς ενημέρωσή σας και δεν απαιτείται καμία ενέργεια από εσάς για να εξακολουθήσουν οι HUAWEI Mobile Services να λειτουργούν κανονικά.

Η συσκευή σας θα λάβει μια σειρά από νέες Huawei Mobile Services (HMS) ως μέρος μιας επερχόμενης ενημέρωσης λογισμικού οικοσυστήματος HMS. Ο υφιστάμενος λογαριασμός ID HUAWEI μπορεί να χρησιμοποιηθεί για τη σύνδεση σε αυτές τις νέες υπηρεσίες.

 

 

 

 

HUAWEI Assistant

Σαρώστε προς τα δεξιά στην προσαρμοσμένη αρχική οθόνη σας για να βρείτε τα πιο απαραίτητα καθημερινά είδη πρώτης ανάγκης. Αποκτήστε τα τοπικά νέα, αθλητικά αποτελέσματα, κάντε κράτηση πτήσεων, νοικιάστε ταινίες και ακούστε μουσική όλα σε ένα μέρος.

 

 

 

 

HUAWEI Browser

Βρείτε αυτό που ψάχνετε με αυτό το ασφαλές και υψηλής ταχύτητας πρόγραμμα περιήγησης. Απολαύστε κορυφαίες δυνατότητες, όπως κανάλια περιεχομένου προγράμματος περιήγησης, σάρωση κωδικού QR και προσαρμόσιμες συντομεύσεις.

 

 

 

 

Petal Search

Ανακαλύψτε την τελευταία μηχανή αναζήτησης βελτιστοποιημένη για το smartphone σας. Χρησιμοποιήστε τις προηγμένες δυνατότητες AI της Αναζήτηση Petal για να βρείτε ό,τι χρειάζεστε, από κοντινές υπηρεσίες έως ταξιδιωτικές προσφορές.

 

 

 

 

 

Petal Maps

Κάντε τους Χάρτες Petal τον αξιόπιστο ταξιδιωτικό σας σύντροφο με προσαρμόσιμες ενημερώσεις κυκλοφορίας και μεταφοράς. Απολαύστε φιλικά προς τον οδηγό χαρακτηριστικά, όπως καινοτόμο έλεγχο αεροπορικών χειρονομιών και head-up display (HUD).

 

 

 

 

HUAWEI Game Center

Γίνετε μέλος μιας αναπτυσσόμενης κοινότητας HUAWEI GameCentre και ξεκινήστε την περιπέτεια παιχνιδιών σας. Απολαύστε αποκλειστικά VIP δώρα για τους gamers και ξεκλειδώστε ανταμοιβές για τα επιτεύγματά σας στο παιχνίδι.

 

Link Now, βιβλία HUAWEI και το Κέντρο μελών θα συμπεριληφθούν επίσης σε αυτήν την ενημέρωση. Μπορείτε να συνεχίσετε να διαχειρίζεστε, να ανακαλύπτετε και να κατεβάζετε εφαρμογές στο AppGallery."

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως αλλά το battery drain σταμάτησε! Η μόνη αλλαγή που έκανα τον τελευταίο καιρό είναι να σταματήσω ότι Facebook services έτρεχan στο κινητό και να σβήσω και να ξανακατεβασω την εφαρμογή του fb. Αλλά δεν νομίζω ότι σε αυτό οφειλόταν το drain. Μάλλον απλά έτυχε χρονικά. Μάλλον έφτιαξε το θέμα με τα GMS η Google.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αυτό το μέιλ σήμερα...

 

 

"Huawei Mobile Services

Ενημέρωση εφαρμογών και υπηρεσιών

 

Αγαπητέ χρήστη ID HUAWEI,

 

Αυτό το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου είναι προς ενημέρωσή σας και δεν απαιτείται καμία ενέργεια από εσάς για να εξακολουθήσουν οι HUAWEI Mobile Services να λειτουργούν κανονικά.

Η συσκευή σας θα λάβει μια σειρά από νέες Huawei Mobile Services (HMS) ως μέρος μιας επερχόμενης ενημέρωσης λογισμικού οικοσυστήματος HMS. Ο υφιστάμενος λογαριασμός ID HUAWEI μπορεί να χρησιμοποιηθεί για τη σύνδεση σε αυτές τις νέες υπηρεσίες.

 

 

 

 

HUAWEI Assistant

Σαρώστε προς τα δεξιά στην προσαρμοσμένη αρχική οθόνη σας για να βρείτε τα πιο απαραίτητα καθημερινά είδη πρώτης ανάγκης. Αποκτήστε τα τοπικά νέα, αθλητικά αποτελέσματα, κάντε κράτηση πτήσεων, νοικιάστε ταινίες και ακούστε μουσική όλα σε ένα μέρος.

 

 

 

 

HUAWEI Browser

Βρείτε αυτό που ψάχνετε με αυτό το ασφαλές και υψηλής ταχύτητας πρόγραμμα περιήγησης. Απολαύστε κορυφαίες δυνατότητες, όπως κανάλια περιεχομένου προγράμματος περιήγησης, σάρωση κωδικού QR και προσαρμόσιμες συντομεύσεις.

 

 

 

 

Petal Search

Ανακαλύψτε την τελευταία μηχανή αναζήτησης βελτιστοποιημένη για το smartphone σας. Χρησιμοποιήστε τις προηγμένες δυνατότητες AI της Αναζήτηση Petal για να βρείτε ό,τι χρειάζεστε, από κοντινές υπηρεσίες έως ταξιδιωτικές προσφορές.

 

 

 

 

 

Petal Maps

Κάντε τους Χάρτες Petal τον αξιόπιστο ταξιδιωτικό σας σύντροφο με προσαρμόσιμες ενημερώσεις κυκλοφορίας και μεταφοράς. Απολαύστε φιλικά προς τον οδηγό χαρακτηριστικά, όπως καινοτόμο έλεγχο αεροπορικών χειρονομιών και head-up display (HUD).

 

 

 

 

HUAWEI Game Center

Γίνετε μέλος μιας αναπτυσσόμενης κοινότητας HUAWEI GameCentre και ξεκινήστε την περιπέτεια παιχνιδιών σας. Απολαύστε αποκλειστικά VIP δώρα για τους gamers και ξεκλειδώστε ανταμοιβές για τα επιτεύγματά σας στο παιχνίδι.

 

Link Now, βιβλία HUAWEI και το Κέντρο μελών θα συμπεριληφθούν επίσης σε αυτήν την ενημέρωση. Μπορείτε να συνεχίσετε να διαχειρίζεστε, να ανακαλύπτετε και να κατεβάζετε εφαρμογές στο AppGallery."

 

Μου ήρθε και έμενα το email αυτό και μου ήρθε και η αναβάθμιση το πρωί κοντά στα 850 mb. Στην ουσία σου εγκαθιστά αυτές τις εφαρμογές που σου λέει. Και ήταν μαζί και security patch.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως αλλά το battery drain σταμάτησε! Η μόνη αλλαγή που έκανα τον τελευταίο καιρό είναι να σταματήσω ότι Facebook services έτρεχan στο κινητό και να σβήσω και να ξανακατεβασω την εφαρμογή του fb. Αλλά δεν νομίζω ότι σε αυτό οφειλόταν το drain. Μάλλον απλά έτυχε χρονικά. Μάλλον έφτιαξε το θέμα με τα GMS η Google.

 

Ποια έκδοση Google services έχεις μπορείς να δεις;

Γιατί η τελευταία επίσημη είναι η 21.18.16 και είναι διαθέσιμη από 20 Μαΐου από ότι βλέπω στο store.

Έκτοτε δεν έχει κυκλοφορήσει κάποια νεότερη. Εκτός αν έχει βγει και διατίθεται σιγά σιγά.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν έχω, 21.18.16 . Να έφτιαξε επειδή έκανα αλλαγές στις εφαρμογές του fb; Παλιά που δεν είχα το θέμα δεν τις είχα πειράξει ποτέ. Δεν ξέρω τι γίνεται...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω πως γίνετε οι μισοί να έχουμε battery drain και οι μισοί να έχουν. Το κατέστρεψαν τον τηλέφωνο. Σίγουρα 2 φορτίσεις την ημερα με την ίδια χρήση με παλιά. Τραγικό.

 

Ως τώρα δεν έχω συναντήσει πρόβλημα με την μπαταρία, ακόμη και αν το κινητό γκρινιάζει καθημερινά για εφαρμογές που τρώνε την μπαταρία!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.παρατηρησα οτι οταν μιλαω στο τηλ η οθονη δεν σβηνει με αποτελεσμα να παταω οτι να ναι με το αφτι.υπαρχει καποια ρυθμιση για αυτο και δεν το βρισκω;
Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβα να χαρω και αρχισε παλι τα ιδια το κινητο :lol:

Δεν βλεπω να υπαρχει σωτηρια εκτος και αν φτιαξει κατι με την επομενη αναβαθμιση λογισμικου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πεσαμε δυστυχως σε ενα μεταβατικο σταδιο για την εταιρια και την πληρωσε το κινητο.

Τωρα διαβαζω στα επισημα φορουμ της εταιριας οτι αντιμετωπιζουν και αλλοι προβλημα με battery drain με το EMUI 11.

Τα ιδια γραφουν και στο Reddit.

Edited by Nippon
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ενώ ήμουν φανατικός της huawei, έχω ξενερώσει και με αυτά τα "λάθη" που πλέον γίνονται από πλευρά της και από την όλη αντιμετώπιση. Μια το θέμα με την φωτογραφία που το κινητό πλέον βγάζει φωτογραφίες σαν ένα "πραγματικά κινέζικο", μια η μπαταρία κτλ συν ότι δε βλέπω άμεση επέμβαση, με βλέπω αν βρω να το δώσω σε νορμάλ τιμή ή αν πάθει κάτι (που μπορεί να πάθει και επίτηδες) να πηγαίνω ή Samsung ή pixel ή στο άλλο λιμάνι του μηλαριού.
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστείτε .... HUAWEI P30/PRO NOW GETTING HARMONYOS 2 UPDATE – SEE CHANGELOG....

https://www.gizchina.com/2021/06/22/huawei-p30-pro-now-getting-harmonyos-2-update-see-changelog/

 

:lol::lol::lol::lol::p:p:p:p:p

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...