Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρα διαβαζει ολα τα usb ...μαλλον κατι δεν κανεις καλα

 

2 TB το διάβαζε μια χαρά μετά την αναβάθμιση κόλπα κάνει.

Τα 32 και 64 κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο μου συμβαίνει.

Έχει έρθει ένα μικρό patch αναβαθμιση μετά την 11.

Προχωράω σε λήψη και εγκατάσταση και το κάνει κανονικά.

Μόλις ξανατσεκαρω να δω την ενημέρωση λογισμικού του κινητου μου ξαναβγάζει διαθέσιμο το ίδιο patch.

Αυτό γίνεται συνέχεια.

Εχω κάνει επανεκκίνηση και εκκαθάριση της εφαρμογής ενημέρωσης λογισμικού.

Κάποιος που να αντιμετώπισε το ίδιο ή καμία ιδεα;

 

Edit

 

OK αφού το έγραψα τσέκαρα άλλη μια φορά και ξεκόλλησε.

Όλα καλά πλέον.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο μου συμβαίνει.

Έχει έρθει ένα μικρό patch αναβαθμιση μετά την 11.

Προχωράω σε λήψη και εγκατάσταση και το κάνει κανονικά.

Μόλις ξανατσεκαρω να δω την ενημέρωση λογισμικού του κινητου μου ξαναβγάζει διαθέσιμο το ίδιο patch.

Αυτό γίνεται συνέχεια.

Εχω κάνει επανεκκίνηση και εκκαθάριση της εφαρμογής ενημέρωσης λογισμικού.

Κάποιος που να αντιμετώπισε το ίδιο ή καμία ιδεα;

 

Edit

 

OK αφού το έγραψα τσέκαρα άλλη μια φορά και ξεκόλλησε.

Όλα καλά πλέον.

Και μένα το έκανε πριν δύο μέρες συνέχεια. Μετά το έκοψε και το ξαναέκανα χτες το βράδυ. Δεν ασχολήθηκα. Σήμερα δε το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Ρ30 pro αλλά επειδή χρησιμοποιώ πολύ το Android Auto στο αυτοκινητο μήπως μπορει κάποιος να μου πει αν λειτουργεί η πλοήγηση στου Google maps με ελληνική φωνητικη αναζητηση ?

 

Υπόψη πως στο S20 (ελληνικης αντιπροσωπειας) που έχω τώρα αυτό δεν συμβαίνει.Δυστυχως έχει μόνο αγγλική αναζήτηση με αποτέλεσμα στην εκφώνηση δρόμων να με στείλει αλλου (πχ οδός Καρδίτσας καταλαβαίνει Κριμαία στα αγγλικά...).Αντιθετα παλι, όλα τα ΧΙΑΟΜΙ εχουν κανονικά ελληνικη φωνητικη αναζητηση κι ήθελα να δω τι συμβαίνει στο P30 PRO

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Ρ30 pro αλλά επειδή χρησιμοποιώ πολύ το Android Auto στο αυτοκινητο μήπως μπορει κάποιος να μου πει αν λειτουργεί η πλοήγηση στου Google maps με ελληνική φωνητικη αναζητηση ?

 

Υπόψη πως στο S20 (ελληνικης αντιπροσωπειας) που έχω τώρα αυτό δεν συμβαίνει.Δυστυχως έχει μόνο αγγλική αναζήτηση με αποτέλεσμα στην εκφώνηση δρόμων να με στείλει αλλου (πχ οδός Καρδίτσας καταλαβαίνει Κριμαία στα αγγλικά...).Αντιθετα παλι, όλα τα ΧΙΑΟΜΙ εχουν κανονικά ελληνικη φωνητικη αναζητηση κι ήθελα να δω τι συμβαίνει στο P30 PRO

 

Λειτουργεί κανονικά η φωνητική αναζήτηση.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση !
Hmm περίεργο κάτι από της ρυθμίσεις είναι μόλις Δωκιμασα στην συσκευή που προανέφερε και παίζει κανονικά η αναζήτηση με φωνητικές εντολές στα ελληνικά

Και γενικός συνγεκριεμενη λειτουργία δεν είναι device based

Link to comment
Share on other sites

Hmm περίεργο κάτι από της ρυθμίσεις είναι μόλις Δωκιμασα στην συσκευή που προανέφερε και παίζει κανονικά η αναζήτηση με φωνητικές εντολές στα ελληνικά

Και γενικός συνγεκριεμενη λειτουργία δεν είναι device based

 

Οταν είσαι στο αμάξι και δουλεύεις με φωνητικη αναζήτηση Στο περιβαλλον του android auto ειναι το πρόβλημα και το έχουν όλα τα S20

Link to comment
Share on other sites

Οταν είσαι στο αμάξι και δουλεύεις με φωνητικη αναζήτηση Στο περιβαλλον του android auto ειναι το πρόβλημα και το έχουν όλα τα S20

 

Ωπα φίλε μου συγγνώμη λάθος κατάλαβα.

Η Φωνητικη αναζητηση εννοούσα ότι δουλεύει με Google maps ΣΤΟ ΤΗΛΈΦΩΝΟ.

Με android auto δε γνωρίζω.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Οταν είσαι στο αμάξι και δουλεύεις με φωνητικη αναζήτηση Στο περιβαλλον του android auto ειναι το πρόβλημα και το έχουν όλα τα S20

 

α οκ εκει δεν ξέρω όποτε δεν με βόλεψε αυτή η σαβούρα android auto

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάντως να πω ότι με το 11 η μπαταρία είναι σε άλλο επίπεδο.Με 68% έχω ήδη 3 ώρες ανοιχτή οθόνη. Δεν θυμάμαι να έκανε τέτοια διαχείριση ποτέ ξανά το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Το Android WebView από την 10 και μετά κολλάει αρκετά και πολλές φορές παγώνει εντελώς. Βλέπω ότι ούτε στην 11 έχει φτιάξει. Στον chrome μπορώ να το απενεργοποιήσω νομίζω , αλλά σε σελίδες που ανοίγουν μέσα από social media κλπ. δεν μπορώ να κάνω κάτι. Υπάρχει κάποια λύση ;
Link to comment
Share on other sites

Το Android WebView από την 10 και μετά κολλάει αρκετά και πολλές φορές παγώνει εντελώς. Βλέπω ότι ούτε στην 11 έχει φτιάξει. Στον chrome μπορώ να το απενεργοποιήσω νομίζω , αλλά σε σελίδες που ανοίγουν μέσα από social media κλπ. δεν μπορώ να κάνω κάτι. Υπάρχει κάποια λύση ;

 

https://www.theverge.com/2021/3/22/22345696/google-android-apps-crashing-fix-system-webview

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Ρ30 pro αλλά επειδή χρησιμοποιώ πολύ το Android Auto στο αυτοκινητο μήπως μπορει κάποιος να μου πει αν λειτουργεί η πλοήγηση στου Google maps με ελληνική φωνητικη αναζητηση ?

 

Υπόψη πως στο S20 (ελληνικης αντιπροσωπειας) που έχω τώρα αυτό δεν συμβαίνει.Δυστυχως έχει μόνο αγγλική αναζήτηση με αποτέλεσμα στην εκφώνηση δρόμων να με στείλει αλλου (πχ οδός Καρδίτσας καταλαβαίνει Κριμαία στα αγγλικά...).Αντιθετα παλι, όλα τα ΧΙΑΟΜΙ εχουν κανονικά ελληνικη φωνητικη αναζητηση κι ήθελα να δω τι συμβαίνει στο P30 PRO

Στο δικό μου δουλεύει φίλε μου μια χαρά στα ελληνικά. Το δουλεύω αρκετά. Αλλά αυτό πρέπει να είναι θέμα του Google. Για τσέκαρε στις ρυθμίσεις σου μήπως έχει καξ επιλογή ελληνικα.

 

Στάλθηκε από το VOG-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δουλεύει φίλε μου μια χαρά στα ελληνικά. Το δουλεύω αρκετά. Αλλά αυτό πρέπει να είναι θέμα του Google. Για τσέκαρε στις ρυθμίσεις σου μήπως έχει καξ επιλογή ελληνικα.

 

Στάλθηκε από το VOG-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δηλαδή έχεις φωνητικη ελληνικά στο αυτοκινητο με android auto?..αυτο μου είναι εξαιρετική πληροφορία....!

στο δικο μου s20 , στο s20 fe της γυναίκας μου και σε s10 φιλου μου δεν συμβαινει όσο κι αν το ψάξαμε πάντως....

Link to comment
Share on other sites

Καταθέτω την ολιγοχρονη εμπειρία μου και το προβλημα με την 11

 

1) Καταρχήν την εβαλα και δεν εκανα hard reset κατευθειαν και την μπαταρία την ρουφαγε σαν νερό

ενω απο 100%-20% είχα μέσο ορο 7 ωρες οθόνη τωρα μετα βιας 4. το κρατησα 5 μερες και αφου ετοίμασα back up εκανα hard reset

Εχω κάνει 1 φόρτιση και δείχνει ως τώρα οτι συμπεριφερεται καλύτερα, οποτε πιστευω θα στρώσει.

2)Οντως φαίνεται πιο γρήγορο ομαλό

3)Κάμερα δεν το έχω ψάξει πολύ ακομη αλλα δεν νομίζω οπως είπαν και προλαλήσαντες για τρομερες διαφορές

4) Εχω το εξής πρόβλημα. Επικοινωνησα και με cosmote και το δήλωσαν πρόβλημα (αν και απο εκείνους φαίνεται να δουλευει κανονικα)

είχε χαθεί στο κεντρο μηνυμάτων (στις προχωρημενες ρυθμίσεις ο αριθμος τηλεφώνου) με αποτέλεσμα να μην μπορω να στείλω και να λάβω απλά μηνύματα. Μου τον έδωσε η cosmote (+3097100000 ή 003097100000) τον έβαλα εκανα επανεκκίνηση ομως εμφανιζει μονο το 97100000 και όχι το +30 ή το 0030. Δεν ξέρω αν ειναι αυτός ο λόγος αλλα υπολειτουργει. Δηλαδή εστειλα σε 5 άτομα μηνυματα δοκιμη και μου εστειλαν πίσω

Οι 2 απο τους 5 και τα πηραν και ελαβα πισω, οι υπόλοιποι 3 πηραν το δικο μου αλλα δεν ελαβα το δικο τους. Οποτε ανοιξα τα δεδομενα και ήρθαν και αυτωνων τα μηνύματα λόγω του chat feature που μπορει να στέλνει απλα μηνύματα είτε μεσω δεδομένων ή wifi. Στην cosmote δεν ειχαν ξανασυναντησει επιλεκτικα να στελνει και να λαβαινει και σε κάποιους άλλους οχι.

Εχετε συναντησει παρόμοιο πρόβλημα??? σκεφτεστε κάτι??

Εκανα restart, κλεισιμο κινητου, βγάλσιμο sim κλπ κλπ

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και συγνώμη για το μακροσκελές μηνυμα μου

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά για το θέμα μπαταρίας δεν έκανα reset. Τις πρώτες μέρες ρουφαγε πολύ. Μετά από κάνα 5αρι μέρες έστρωσε όπως παλιά. Αν εξαιρέσουμε την εμφάνιση, δεν έχω δει καμία σημαντική αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

πάντως 8ωρα δεν βλέπουμε πια,αλλα ίσως είναι και λανθασμένη η ένδειξη των sot πια,εχει αλλαξει και μας μπερδευει!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Ναι 8ωρα δε βλέπουμε δυστυχώς αλλά τουλάχιστον δεν είναι σα την πρώτη μέρα της αναβάθμισης που η μπαταρία έπεφτε όπως πέφτει το νερό παο τρύπιο ντενεκε
Link to comment
Share on other sites

πάντως και πάλι ένα 6ωρο το έχουμε άνετα!παρόλα αυτά κάνω την ίδια χρήση που έκανα,δηλαδη το ξεζούμιζα και νομίζω ότι αν με την ίδια ήμουν πχ 40% στο τέλος της ημέρας(ΞΕΖΟΥΜΙΣΜΑ Όμως) τώρα είμαι στο 30%.

 

βέβαια αφού είναι πια μη αντιπροσωπευτικά τα sot οπως τα ξεραμε,παλι ποιος ξερει!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η 9.1 ήρθε για να μείνει όπως λέμε...

Με 9.1 ξεκίνησε και με 9.1 θα πεθάνει...

Καλό μου P30 Pro

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η 9.1 ήρθε για να μείνει όπως λέμε...

Με 9.1 ξεκίνησε και με 9.1 θα πεθάνει...

Καλό μου P30 Pro

 

Το έχω δοκιμάσει. Άμα σου πω ότι με την 9.1 έχει άλλα προβλήματα συν ότι δε μου αρέσει η εμφάνιση; Το είχα κατεβάσει και εγώ στην 9.1 για την κάμερα, οκ καλύτερη κάμερα, αλλά ένιωθα ότι όταν είχα συνδεδεμένες συσκευές στο bluetooth που έτρωγε μπαταρία αρκετή. Επίσης όταν έκανα στο drive ή στο Onedrive share κάποια αρχεία, μου έσβηνε το filename και μου το πέρναγε ως ανώνυμο αρχείο. Τέλος δε μου άρεσε που είχε πιο "τετράγωνα" εικονίδια και πιο αδύνατα. Εννοείται, ψυχολογικά δε μου άρεσε που είχε ασφάλεια του Νοεμβρίου του 2019 ενώ έχουμε Απρίλιο του 2021. Γι αυτούς τους λόγους έκανα κανονικά όλα τα update. Τα ανωτέρω έχουν επιλυθεί στο emui 11, αλλά η κάμερα έμεινε ίδια με το 10.1.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει. Άμα σου πω ότι με την 9.1 έχει άλλα προβλήματα συν ότι δε μου αρέσει η εμφάνιση; Το είχα κατεβάσει και εγώ στην 9.1 για την κάμερα, οκ καλύτερη κάμερα, αλλά ένιωθα ότι όταν είχα συνδεδεμένες συσκευές στο bluetooth που έτρωγε μπαταρία αρκετή. Επίσης όταν έκανα στο drive ή στο Onedrive share κάποια αρχεία, μου έσβηνε το filename και μου το πέρναγε ως ανώνυμο αρχείο. Τέλος δε μου άρεσε που είχε πιο "τετράγωνα" εικονίδια και πιο αδύνατα. Εννοείται, ψυχολογικά δε μου άρεσε που είχε ασφάλεια του Νοεμβρίου του 2019 ενώ έχουμε Απρίλιο του 2021. Γι αυτούς τους λόγους έκανα κανονικά όλα τα update. Τα ανωτέρω έχουν επιλυθεί στο emui 11, αλλά η κάμερα έμεινε ίδια με το 10.1.
Έτσι είναι η huawei και όχι μόνο, από την άλλη αυτή η αλλαγή στην κάμερα δεν ήταν κάτι άσκοπο κάλυψε πάρα πολύ κόσμο που ασχολείται με social. Άσχετα που εκλασε τους λίγους που ήθελαν πραγματική Camera
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από Γερμανία στην παρέα.

Μια ερώτηση, με την αναβάθμιση στην 11,δεν βρίσκω πλέον αυτή την διαγώνια κίνηση με το δάχτυλο μικραίνει την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει. Σέρνεις το δάκτυλο κατά μήκος του κάτω μέρους της οθόνης. Δεν είναι καθόλου πρακτικό. Άσε που συνήθως δεν πιάνει. Προσπάθησα 20-30 φορές κι έπιασε μόνο τη μία. Κακή αλλαγή.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...