Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τπτ το Api παρέμεινε στην ίδια έκδοση

Τα api είναι ίδια, άρα η επεξεργασία είναι ίδια; Δε παίζει πχ να άλλαξαν κάτι σε επεξαρστικη διαδικασία με το ίδιο api. Δε ξέρω. Κάνω μια ερώτηση ανιδεου

Link to comment
Share on other sites

Τα api είναι ίδια, άρα η επεξεργασία είναι ίδια; Δε παίζει πχ να άλλαξαν κάτι σε επεξαρστικη διαδικασία με το ίδιο api. Δε ξέρω. Κάνω μια ερώτηση ανιδεου

 

εφόσον ειναι ίδια τελικό αποτέλεσμα ειναι ίδιο το μόνο που παιζει να αλλαξει ειναι καμία λειτουργεια στην εφαρμογή (κάνα κουμπάκι κανα καινουργιο Mode κλπ κλπ αν άλλαξε )

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Τελικά @egodemis έχεις να πεις κάτι θετικό για το κινητό, ή να το πετάξω;

Κοίτα, το συγκριτικό του egodemis είναι αυτό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8065824#

Η αλήθεια είναι ότι όντως η 9.1 είναι καλύτερη σε φωτογραφία. Απλά και εγώ που είχα κάνει υποβάθμιση, δε μου άρεσε (εμφανισιακά και ψυχολογικά ότι έχω κάτι πιο παλιό) και ξαναέκανα όλα τα update και τώρα περιμένω το 11. Το κινητό είναι μια χαρά, απλά οποίος το ψάχνει πολύ με τις φωτός θα δει διαφορά.

Αν δοκιμάσεις να τραβήξεις από λίγο πιο μακριά με πορτρέτο ένα πρόσωπο θα δεις ότι παίζει πολύ μουτζουρα απ ότι η 9.1 και αν βάλεις night mode σε μακρινές περιοχές θα βγάλει πολύ θόρυβο και κάτι περίεργα πιξελ ενώ παλαιότερα τονιζε μόνο τα φώτα και το μαύρο το άφηνε μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά @egodemis έχεις να πεις κάτι θετικό για το κινητό, ή να το πετάξω;

 

πολλά ειναι τα καλά του (βασικά όλα) εκτός από την camera πλέον που απο high end γύρισε σε κάτι άλλο (βασικά μια άλλη κατηγορία τελείως)

+το bug με το bluetooth που θα λυθεί πιστεύω (άσχετα που ειναι πολύ σημαντικό)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν ζητάω πολλά από την κάμερα, την βρίσκω αψογη(για κάποιους που θέλουν να κάνουν πιο εξεσυζητημενα πράγματα λογικά ναι την έχουν χαλάσει).Εμενα με ενδιαφέρει να μην έχει κολλήματα, να έχει εμφάνιση και καλή διάρκεια μπαταρίας. Και πιστεύω ότι σε αυτούς τους τομείς είναι άψογο.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με καλύπτει. Απλά θα ήθελα να κάνει πιο γρήγορη λήψη ώστε να προλαβαίνει πχ ένα παιδί που κουνιέται.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά για όσους λέτε ότι η κάμερα είναι εντάξει.... Σίγουρα το κινητό δεν έγινε από camera phone ξαφνικά για τα σκουπίδια. Κανείς δεν είπε κάτι τέτοιο. Αλλά όντως όπως λένε άλλοι πιο πάνω έχασε, σε κάποια σενάρια ειδικά, πολύ. Τώρα για το αν κάποιος είναι ευχαριστημένος, και καλά κάνει ο άνθρωπος, είναι πολλοί παράγοντες που παίζουν ρόλο. Τι κάνει με το κινητό, πως βγάζει φωτογραφίες, τι τραβάει, πόσο καταλαβαίνει τεχνικά τι κάνει στο κάδρο του και σε μεγάλο βαθμό τι εμπειρίες έχει από χρήση και προηγούμενες συσκευές. Το επιχείρημα της raw φωτογραφίας προσωπικά δεν το δέχομαι όταν σε προηγούμενη έκδοση δε χρειαζόταν να καταφύγω εκεί για να επιτύχω το επιθυμητό αποτέλεσμα. Θεωρώ λοιπόν ότι χρήστες σαν εμένα θα μείνουν σε 9.0 ή 9.1 ή απλά θα αλλάξουν τηλέφωνο...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλό ΣΚΔ!!!

 

 

raw ξεraw επαναλαμβανω ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τις φωτο με οποια εκδοση απο την 9 εως και τωρα!

 

 

ότι κι αν έχω τραβήξει,ΟΠΩΣ κι αν το έχω τραβήξει με αφήνει πολύ ευχαριστημένο σε μέρα,νυχτα και ξημερωμα :lol:

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά: Κανένας δεν θα ασκήσει το επάγγελμα του φωτογράφου με το p30 pro και με κανενα άλλο camera phone. ΟΜΩΣ, το να γίνονται αναβαθμίσεις και να υστερεί το κινητό σε οποιονδήποτε τομέα (πόσο μάλλον σε έναν από τους σημαντικότερους) είναι απλά απαράδεκτο. Ειδικά για τόσο ακριβό κινητο. Εγώ το έχω με την 9.1 και με ενοχλει να μην έχω την τελ. έκδοση android εξαιτίας των ανοησιών της huawei..
Link to comment
Share on other sites

οποιος ειναι φωτογραφος στο επαγγελμα τοτε μπορει να πεταξει τις φωτογραφιες σε οθονες και να δει την τριχα θολη και να πει χαλασε η ποιοτητα! για εμας τους ερασιτεχνες που γουσταρουμε να βγαζουμε την συσκευη και να παταμε την στιγμη που θελουμε και να κραταμε αρχειο στο κινητο ειναι κορυφη οι συσκευες της Huawei,μην τρελαθουμε ,θα διαβαζει καποιος υποψηφιος για την αγορα ποσο θαβεται η συσκευη εδω μεσα και θα απογοητευτει πριν καν την δοκιμασει! κατοχος Mate 20 pro και για την χρονολογια του σκοτωνει ακομα και σημερα! σιγουρα αν θελω τελευταια χαρακτηριστικα και ποιοτικοτερη εικονα θα εψαχνα για σσκευες τελος του 20 και φυσικα του 21 που ερχονται στην συνεχεια! σορρυ για το σεντονι αλλα δεν μπορω να διαβαζω οτι η συσκευη ειναι για πεταμα !
Link to comment
Share on other sites

οποιος ειναι φωτογραφος στο επαγγελμα τοτε μπορει να πεταξει τις φωτογραφιες σε οθονες και να δει την τριχα θολη και να πει χαλασε η ποιοτητα! για εμας τους ερασιτεχνες που γουσταρουμε να βγαζουμε την συσκευη και να παταμε την στιγμη που θελουμε και να κραταμε αρχειο στο κινητο ειναι κορυφη οι συσκευες της Huawei,μην τρελαθουμε ,θα διαβαζει καποιος υποψηφιος για την αγορα ποσο θαβεται η συσκευη εδω μεσα και θα απογοητευτει πριν καν την δοκιμασει! κατοχος Mate 20 pro και για την χρονολογια του σκοτωνει ακομα και σημερα! σιγουρα αν θελω τελευταια χαρακτηριστικα και ποιοτικοτερη εικονα θα εψαχνα για σσκευες τελος του 20 και φυσικα του 21 που ερχονται στην συνεχεια! σορρυ για το σεντονι αλλα δεν μπορω να διαβαζω οτι η συσκευη ειναι για πεταμα !

 

καλά το λες αλλά αν το πας ετσι δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΝΣ λόγος να δώσεις 800 ευρώ για συσκευη και να πάρεις με 200 250 (πραγματικά ΚΑΝΕΝΑΣ) η τεράστια διαφορά στης τιμές ειναι καθαρά και μόνο στης λεπτομέρειες (οχι μόνο φογογραφικιες αλλά σε άλλα) και εμείς που γουστάρουμε αυτά τα πληρώνουμε και θέλουμε αν όχι να καλυτερέψει να μείνει έστω το ίδιο δλδ για αυτό που πληρώσαμε τόσο απλό.... για αυτό και γρίνια, πχ στην περίπτωση μου έδωσα 930 για την έκδοση 256/8 όταν βγήκε και δεν πήρα κάτι αντίστοιχο αλλα ενα κλικ χειρότερο για αυτόν και μόνο λόγο, και για τον ιδιο λόγο το έδωσα , και για τον ίδιο ακριβός λόγο πήρα το x2 pro παλι στα 900 ευρω

πολλους από εμάς δεν μας νοιάζει η τιμή αλλά θέλουμε η συσκευη να ειναι αυτή που πήραμε και για αυτήν που πληρώσαμε και να μην χειροτερεύει σε κανένα της σημείο (ειδικά αυτό το οποίο ήταν και sell point της) τουλάχιστον για αυτά τα σάπια 2 χρόνια που την κρατάμε

 

συσκευη δεν ειναι για πέταμα σε καμία περίπτωση ΆΝΟΙΞΕ ΤΑ ΜΆΤΙΑ ΚΑΙ ΔΕΣ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΛΈΕΙ ΑΥΤΌ όλοι λένε ότι ειναι απαράδεκτο και ξεφτιλικη να χειροτερουν την συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

καλά το λες αλλά αν το πας ετσι δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΝΣ λόγος να δώσεις 800 ευρώ για συσκευη και να πάρεις με 200 250 (πραγματικά ΚΑΝΕΝΑΣ) η τεράστια διαφορά στης τιμές ειναι καθαρά και μόνο στης λεπτομέρειες (οχι μόνο φογογραφικιες αλλά σε άλλα) και εμείς που γουστάρουμε αυτά τα πληρώνουμε και θέλουμε αν όχι να καλυτερέψει να μείνει έστω το ίδιο δλδ για αυτό που πληρώσαμε τόσο απλό.... για αυτό και γρίνια, πχ στην περίπτωση μου έδωσα 930 για την έκδοση 256/8 όταν βγήκε και δεν πήρα κάτι αντίστοιχο αλλα ενα κλικ χειρότερο για αυτόν και μόνο λόγο, και για τον ιδιο λόγο το έδωσα , και για τον ίδιο ακριβός λόγο πήρα το x2 pro παλι στα 900 ευρω

πολλους από εμάς δεν μας νοιάζει η τιμή αλλά θέλουμε η συσκευη να ειναι αυτή που πήραμε και για αυτήν που πληρώσαμε και να μην χειροτερεύει σε κανένα της σημείο (ειδικά αυτό το οποίο ήταν και sell point της) τουλάχιστον για αυτά τα σάπια 2 χρόνια που την κρατάμε

 

συσκευη δεν ειναι για πέταμα σε καμία περίπτωση ΆΝΟΙΞΕ ΤΑ ΜΆΤΙΑ ΚΑΙ ΔΕΣ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΛΈΕΙ ΑΥΤΌ όλοι λένε ότι ειναι απαράδεκτο και ξεφτιλικη να χειροτερουν την συσκευη.

 

Πρώτον δεν θα μπω σε αντιπαράθεση μαζί σου (γιατι όποιος έχει την μύγα) δεν είμαι 15 και 20 χρονών, και το να τονίζεις τις λέξεις βάζοντας κεφαλαία δεν έχεις να κερδίσεις κάτι από το πληκτρολόγιο φίλτατε! Από τα κουμπάκια όλοι μάγκες είναι!!!Πέρα απο κάνα 2 τύπους εδώ μέσα όλοι οι υπόλοιπο είναι ευχαριστημένοι all around, για λεπτομέρεια της λεπτομέρειας ω λεπτομέρεια, το 90% των χρηστών της συσκευής δεν θα καθίσει να το ψυρισει! Φιλικά πάντα καλή συνέχεια σε όποια συσκευή και αν έχεις, που μάλλον huawei δεν θα ξαναπάρεις από τι καταλαβαίνω αφού έχει αυτή την τακτική η εταιρία να καταστρέφει τις κάμερες, που κατα την ταπεινή μου άποψη ακολουθούν και άλλες εταιρίες! Καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον δεν θα μπω σε αντιπαράθεση μαζί σου (γιατι όποιος έχει την μύγα) δεν είμαι 15 και 20 χρονών, και το να τονίζεις τις λέξεις βάζοντας κεφαλαία δεν έχεις να κερδίσεις κάτι από το πληκτρολόγιο φίλτατε! Από τα κουμπάκια όλοι μάγκες είναι!!!Πέρα απο κάνα 2 τύπους εδώ μέσα όλοι οι υπόλοιπο είναι ευχαριστημένοι all around, για λεπτομέρεια της λεπτομέρειας ω λεπτομέρεια, το 90% των χρηστών της συσκευής δεν θα καθίσει να το ψυρισει! Φιλικά πάντα καλή συνέχεια σε όποια συσκευή και αν έχεις, που μάλλον huawei δεν θα ξαναπάρεις από τι καταλαβαίνω αφού έχει αυτή την τακτική η εταιρία να καταστρέφει τις κάμερες, που κατα την ταπεινή μου άποψη ακολουθούν και άλλες εταιρίες! Καλή συνέχεια

 

τι σχέση έχει ηλικία και πληκτρολόγιο και εγω δεν ειμαι ουτε 20 ουτε 30, και τα ιδια τα λέω από κοντά και ακομη περισσότερα δεν εχω κανένα θέμα .

όσο για huawei θα ξανά πάρω μόλις λυθεί το θέμα με την google, είχα όλες της ναυαρχίδες από το p6

κατά τα άλλα εχεις απόλυτο δίκαιο (για να μην συνεχιστεί η αντιπαράθεση)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Από εχθές ήρθε η αναβάθμιση 11

Πολλά προβλήματα

Δεν διαβάζει πλέον το στικακι 2 ΤΒ αργεί πάρα πολύ και όταν ανοίξει πάλι αργεί για να μπει σε φακέλους που είχα δημιουργήσει με φωτογραφίες.

 

Όσο προσπαθεί να το αναγνωρίσει κολλάει και ολόκληρο το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Από εχθές ήρθε η αναβάθμιση 11

 

Πολλά προβλήματα

 

Δεν διαβάζει πλέον το στικακι 2 ΤΒ αργεί πάρα πολύ και όταν ανοίξει πάλι αργεί για να μπει σε φακέλους που είχα δημιουργήσει με φωτογραφίες.

 

 

 

Όσο προσπαθεί να το αναγνωρίσει κολλάει και ολόκληρο το κινητό

Κανένα φορμάτ να κάνεις.?εντωμεταξυ εγώ δεν έχω κανένα θέμα ούτε με το bt που ανέφεραν..όταν το κλείνω αποσυνδέεται από το gt2και δεν έχω ειδοποιήσεις..όταν το ανοίγω ξαναέρχονται..στικάκι τόσο μεγάλο δεν έχω

 

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ. Καλό θα ήταν μια επαναφορά, γιατί εγώ δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα με την 11.Ουτε και στο θέμα με το Bluetooth σε σύνδεση με gt όταν το κλείνω, δεν λαμβάνω ειδοποίησεις.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αντικαταστήσω το P20 lite που έχω με το P30 Pro. Βλέπω σε καλή τιμή το New Edition,έχει κάποια διαφορά σε σχέση με την αρχική έκδοση; Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω;
Link to comment
Share on other sites

Κανένα φορμάτ να κάνεις.?εντωμεταξυ εγώ δεν έχω κανένα θέμα ούτε με το bt που ανέφεραν..όταν το κλείνω αποσυνδέεται από το gt2και δεν έχω ειδοποιήσεις..όταν το ανοίγω ξαναέρχονται..στικάκι τόσο μεγάλο δεν έχω

 

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτό με το bluetooth τι στο καλό ειναι το κάνει στους μισους

με έχει πρήξει (βασικά κόντεψε να χωρίσει την γυναικά του για εν μήνυμα :lol::lol::lol::lol:) και του έλεγα να μην παντρεύεσαι τώρα αργά ειναι

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αντικαταστήσω το P20 lite που έχω με το P30 Pro. Βλέπω σε καλή τιμή το New Edition,έχει κάποια διαφορά σε σχέση με την αρχική έκδοση; Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω;

Η μόνη διαφορά είναι ότι η νέα έκδοση έχει λίγο ταχύτερο σκληρό δίσκο. Κατά τα λοιπά δεν έχουν άλλη διαφορά μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη διαφορά είναι ότι η νέα έκδοση έχει λίγο ταχύτερο σκληρό δίσκο. Κατά τα λοιπά δεν έχουν άλλη διαφορά μεταξύ τους.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Αν και με προβληματίζει λίγο το μέγεθος, μάλλον θα προχωρήσω στην αγορά του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Από εχθές ήρθε η αναβάθμιση 11

Πολλά προβλήματα

Δεν διαβάζει πλέον το στικακι 2 ΤΒ αργεί πάρα πολύ και όταν ανοίξει πάλι αργεί για να μπει σε φακέλους που είχα δημιουργήσει με φωτογραφίες.

 

Όσο προσπαθεί να το αναγνωρίσει κολλάει και ολόκληρο το κινητό

 

Μια χαρα διαβαζει ολα τα usb ...μαλλον κατι δεν κανεις καλα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...