Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα κ επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, χωρίς αποτέλεσμα. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Η τελευταία λύση είναι φορματ αλλά ποιος τα στήνει όλα πάλι από την αρχή....

 

Πριν κανεις οτιδηποτε παρε ενα τηλεφωνο τον παροχο σου μηπως εχει γινει καποιο λαθος απο την πλευρα του. Πολλες φορες δικτυακα προβληματα μπορει να προερχονται απο την πλευρα του παροχου.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πριν προχωρήσεις σε κάτι τέτοιο δοκίμασε αν μπορείς τη sim σου σε κάποιο άλλο τηλέφωνο για να σιγουρευτείς ότι δε φταίει ή κάρτα ή το δίκτυο σου.

Αυτό ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μια ερώτηση..έχω την 10.1 έκδοση στο τηλέφωνο και από χθες το βράδυ χαμηλώνει αυτόματα ο ήχος κλήσης, η μουσική, ο ήχος στα video, ακόμα και σε Viber call... χαμηλώνει τόσο που σχεδόν δεν ακούγεται... ξέρει κανείς τι φταίει;;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει κάτι περίεργα..το βράδυ κλείνω τα πάντα και αφήνω το κινητό να φόρτιση η και όχι με μόνο ενεργό το τηλέφωνο 12 το βράδυ, ; Και κατά το πρωί 4 με 5 κάνει δύο συνεχόμενους ήχους σαν να είναι σε σύνδεση..έχω ρίξει άκυρο στις ειδοποιήσεις του καιρού κι στα ημερολόγια αλλά τον χαλβά του..αναγκάζομαι και το βάζω σε μην ενοχλείτε..θα έχουμε κανένα συναγερμό με τους απέναντι και δεν θα με βρίσκουν..περιμένω να σκάσει καμία ναβαθμιση μπας και κάνω clean install αν και δεν έχει καιρό που έκανα φορμάτ μιας και είχα περάσει για κάποιο διάστημα την 9

 

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω μετάχειρισμενο,θα ήθελα να ρωτήσω τι θεματάκια έχει βγάλει το κινητό και μέχρι ποτέ θα παίρνει αναβαθμίσεις....
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω μετάχειρισμενο,θα ήθελα να ρωτήσω τι θεματάκια έχει βγάλει το κινητό και μέχρι ποτέ θα παίρνει αναβαθμίσεις....

 

κανένα θέμα δεν έβγαλε

το μόνο θέμα ειναι ότι χάλασαν αρκετά την camera (για αυτούς που το βλέπουν στο pc της φώτο και της επεξεργάζονται)

 

update το τελευταίο που θα πάρει είναι το emui 11 και θα το πάρει τώρα (ουσιαστικά ειναι προς το τέλος του κύκλου της ζωής του)

αυτά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, σήμερα το πρωί ξεκίνησε με μια αναβάθμιση της 10, security θέματα, και αμέσως μετά μου έβγαλε αναβάθμιση στην 11 (1,8 gb).

Μόλις την πέρασα, δεν έχω προλάβει να δω ακόμη σε λεπτομέρεια διαφορές, θα επανέλθω αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Τι έκδοση έχεις, γιατί εμένα δεν μου ήρθε κάτι.

 

Είχα την τελευταία εάν θυμάμαι. 190, μου ήρθε πρώτα η καινούργια. 200, και αμέσως μετά έβγαλε ειδοποίηση για την 11. Δύο αναβαθμίσεις στη σειρά.

Τώρα η έκδοση ειναι: 11.0.0.138

Edited by xristos_mi
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα την 191, έβγαλε αναβάθμιση την 201 σε emiui 10 αλλά δεν μου καπάκι άλλη

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, σήμερα το πρωί ξεκίνησε με μια αναβάθμιση της 10, security θέματα, και αμέσως μετά μου έβγαλε αναβάθμιση στην 11 (1,8 gb).

Μόλις την πέρασα, δεν έχω προλάβει να δω ακόμη σε λεπτομέρεια διαφορές, θα επανέλθω αργότερα.

 

καλησπέρα!!τι διαφροες είδες?στην κάμερα κυρίως?το dual view video εγινε και μπρος πισω ταυτοχρονα μηπως??

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!τι διαφροες είδες?στην κάμερα κυρίως?το dual view video εγινε και μπρος πισω ταυτοχρονα μηπως??

 

Καλησπέρα,

Οι διαφορές που έχω δει έως τώρα ειναι:

Το κινητό "ρέει" πολύ πιο ομαλά και πολύ γρήγορα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Χωρίς να είμαι ειδικός όπως άλλα παιδιά εδώ μέσα (γιατί χρησιμοποιώ DSLR) νομίζω όμως ότι οι φωτό είναι καλύτερες από πριν στο νετάρισμα, είναι πιο γρήγορο. Και κάποιες νυχτερινές που τράβηξα είχαν λιγότερο "θόρυβο".

Το video είναι μόνο μπροστά όπου στο πάνω παράθυρο είναι με μεταβλητό ζουμ, το κάτω μόνο ευρυγώνιο χωρίς να μπορείς να κάνεις κάποια αλλαγή.

Έχει αλλάξει το γραφικό όταν μπαίνει σε φόρτιση (καλά εντάξει...)

Έχει εμπλουτιστεί το AOD με περισσότερα σχέδια που κάποια επιδέχονται και παραμετροποίηση όσον αφορά τα χρώματα-σχέδια

Έχει αλλάξει το γραφικό στην οθόνη της αυξομείωσης της έντασης

Κάνει διαφορετικό σορταρισμα των φωτογραφιών και video, κατ' εμέ πολύ καλύτερο από πριν και έχει εμπλουτιστεί το gallery με ιστορίες, όπως περίπου και το google.

Αλλά το κυριότερο, είναι ότι δίνει την δυνατότητα να έχεις πολλές εφαρμογές και να της αναρτάς στην οθόνη, σε όποιο σημείο θες, όπου μετά πατώντας αυτό το σημείο εμφανίζονται και μπορείς να επιλέξεις όποια θες. Καλό αυτό και πολύ γρήγορο στην λειτουργία του.

Αυτά προς το παρόν, ότι νεότερο δω, θα σας το αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Γιατί δεν μου έχει βγάλει ακόμα ρε ****το την 11 εμένα;

Υπομονη. Θα έρθει. Εγώ είμαι ακόμα με την 191.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Οι διαφορές που έχω δει έως τώρα ειναι:

Το κινητό "ρέει" πολύ πιο ομαλά και πολύ γρήγορα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Χωρίς να είμαι ειδικός όπως άλλα παιδιά εδώ μέσα (γιατί χρησιμοποιώ DSLR) νομίζω όμως ότι οι φωτό είναι καλύτερες από πριν στο νετάρισμα, είναι πιο γρήγορο. Και κάποιες νυχτερινές που τράβηξα είχαν λιγότερο "θόρυβο".

Το video είναι μόνο μπροστά όπου στο πάνω παράθυρο είναι με μεταβλητό ζουμ, το κάτω μόνο ευρυγώνιο χωρίς να μπορείς να κάνεις κάποια αλλαγή.

Έχει αλλάξει το γραφικό όταν μπαίνει σε φόρτιση (καλά εντάξει...)

Έχει εμπλουτιστεί το AOD με περισσότερα σχέδια που κάποια επιδέχονται και παραμετροποίηση όσον αφορά τα χρώματα-σχέδια

Έχει αλλάξει το γραφικό στην οθόνη της αυξομείωσης της έντασης

Κάνει διαφορετικό σορταρισμα των φωτογραφιών και video, κατ' εμέ πολύ καλύτερο από πριν και έχει εμπλουτιστεί το gallery με ιστορίες, όπως περίπου και το google.

Αλλά το κυριότερο, είναι ότι δίνει την δυνατότητα να έχεις πολλές εφαρμογές και να της αναρτάς στην οθόνη, σε όποιο σημείο θες, όπου μετά πατώντας αυτό το σημείο εμφανίζονται και μπορείς να επιλέξεις όποια θες. Καλό αυτό και πολύ γρήγορο στην λειτουργία του.

Αυτά προς το παρόν, ότι νεότερο δω, θα σας το αναφέρω.

 

 

ειλικρινα δεν μπορώ να καταλάβω!εδώ με την 11 που πήρε το honor ειχα διαβασει σε site οτι πηρε και την δυνατοτητα να εχεις dual video με τις δυο καμερες,μπρος πισω!ποσο δυσκολο ειναι πια κατι που ηδη υπαρχει να το εφαρμοσουν και σε εμας?

 

 

ορίστε,τοσο απλά!

 

https://www.huaweiupdate.com/honor-30-dual-view-camera-mode-now-rolling-out-with-the-latest-update/

Edited by NasosMazdaspeed6

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα δεν μπορώ να καταλάβω!εδώ με την 11 που πήρε το honor ειχα διαβασει σε site οτι πηρε και την δυνατοτητα να εχεις dual video με τις δυο καμερες,μπρος πισω!ποσο δυσκολο ειναι πια κατι που ηδη υπαρχει να το εφαρμοσουν και σε εμας?

 

 

ορίστε,τοσο απλά!

 

https://www.huaweiupdate.com/honor-30-dual-view-camera-mode-now-rolling-out-with-the-latest-update/

 

Όχι φίλε μου, το είδα πάλι, μόνο μπροστά γράφει με ευρυγώνιο κάτω μισό οθόνης, και με το επάνω μισό κάνεις μπορείς να κάνεις ζουμ. Το έψαξα αλλά δεν δίνει αυτή την δυνατότητα με κάποιο άλλο τρόπο στο μενού.

Link to comment
Share on other sites

καλό μήνα!απορώ πάντως ποσό δύσκολο είναι ,την στιγμή που ήδη υπάρχει στο emui 11

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Κάτοχος του κινητού είχε πολύ καιρό να κάνει updates του emui με αποτέλεσμα να τα κάνει πολλά απανωτά μαζί, το ένα μετά το άλλο. Μου ανέφερε (και άκουσα και ο ίδιος) ότι η ένταση του ηχείου (ανοιχτή ακρόαση) έχει πέσει αισθητά σε σχέση με πριν. Ωστόσο μου είπε επίσης οτι την ίδια χρονική περίοδο η συσκευή έφαγε και μία τούμπα.

Προερχόμενος από Xiaomi γνωρίζω τους περιορισμούς σε ένταση ήχου που ισχύουν με region σε ΕΕ, και σκέφτηκα μήπως ισχύει κάτι ανάλογο κι εδώ, το οποίο άλλαξε με κάποιο από τα updates. Βρήκα μία παρόμοια αναφορά στο #2978.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο ή να κοιτάξει μην είναι όντως θέμα hardware.

Η συσκευή είναι στην έκδοση 10.1.0.191

Link to comment
Share on other sites

ποτέ επιτέλους???1 χρόνο περιμένουμε πια!!!ο καιρός γαρ εγγυc ομως!!!:p

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με χάλασε που στα ringtones πλέον η ένταση δεν αυξάνεται σταδιακά, αλλά ξεκινάνε όλα με το μέγιστο (ή με το volume που εσύ έχεις το ringtone σου εκείνη τη στιγμή).

Είχα συνηθίσει στην προηγούμενη κατάσταση και δεν βλέπω option να επιστρέψω εκεί στα settings του ήχου.

Θα προτιμούσα να είχε επιλογή.

 

In EMUI 11, the following optimizations have been made to the incoming call ringtone playback:

 

1. When Pocket mode is enabled, the ringtone volume of incoming calls will gradually increase until it reaches the maximum level. To avoid discomfort caused by high-volume ringtones, the maximum volume level has been reduced in EMUI 11.

 

2. When not in Pocket mode, the ringtone volume increase for incoming calls takes effect only when a Bluetooth or regular headset is connected.

 

Καλησπέρα,

Οι διαφορές που έχω δει έως τώρα ειναι:

Το κινητό "ρέει" πολύ πιο ομαλά και πολύ γρήγορα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Χωρίς να είμαι ειδικός όπως άλλα παιδιά εδώ μέσα (γιατί χρησιμοποιώ DSLR) νομίζω όμως ότι οι φωτό είναι καλύτερες από πριν στο νετάρισμα, είναι πιο γρήγορο. Και κάποιες νυχτερινές που τράβηξα είχαν λιγότερο "θόρυβο".

Το video είναι μόνο μπροστά όπου στο πάνω παράθυρο είναι με μεταβλητό ζουμ, το κάτω μόνο ευρυγώνιο χωρίς να μπορείς να κάνεις κάποια αλλαγή.

Έχει αλλάξει το γραφικό όταν μπαίνει σε φόρτιση (καλά εντάξει...)

Έχει εμπλουτιστεί το AOD με περισσότερα σχέδια που κάποια επιδέχονται και παραμετροποίηση όσον αφορά τα χρώματα-σχέδια

Έχει αλλάξει το γραφικό στην οθόνη της αυξομείωσης της έντασης

Κάνει διαφορετικό σορταρισμα των φωτογραφιών και video, κατ' εμέ πολύ καλύτερο από πριν και έχει εμπλουτιστεί το gallery με ιστορίες, όπως περίπου και το google.

Αλλά το κυριότερο, είναι ότι δίνει την δυνατότητα να έχεις πολλές εφαρμογές και να της αναρτάς στην οθόνη, σε όποιο σημείο θες, όπου μετά πατώντας αυτό το σημείο εμφανίζονται και μπορείς να επιλέξεις όποια θες. Καλό αυτό και πολύ γρήγορο στην λειτουργία του.

Αυτά προς το παρόν, ότι νεότερο δω, θα σας το αναφέρω.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...