Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έχετε να προτείνετε μια καλή θήκη για το κινητό;Όχι σε τύπου βιβλίο απλά πίσω καπακι

 

Δες και την Spigen® Rugged Armor ......

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Και οι σκιές σχετικά με το ενδεχόμενο να πάρουμε κάποια στιγμή Android 11 πληθαίνουν και μεγαλώνουν.

 

https://www.gizchina.com/2021/02/07/huawei-emui-11-1-will-be-launched-in-march/

 

https://www.huaweicentral.com/emui-11-1-is-coming-will-be-the-founding-stone-of-harmonyos-for-huawei-phones/

 

Amid the “yet to receive EMUI 11” discussion, Huawei has already planned to reveal a new version of its mobile software and it’s being said that this could be the last EMUI build.

 

According to a Weibo tipster – DigitalChatStation, the last EMUI version, EMUI 11.1 is tentatively scheduled to launch in March 2021 and it’ll come with HarmonyOS Kernel as the default kernel.

 

After the rollout of EMUI 11.1, Huawei will no longer develop the new version of EMUI and will rollout software systems based on HarmonyOS.

Link to comment
Share on other sites

Και οι σκιές σχετικά με το ενδεχόμενο να πάρουμε κάποια στιγμή Android 11 πληθαίνουν και μεγαλώνουν.

 

https://www.gizchina.com/2021/02/07/huawei-emui-11-1-will-be-launched-in-march/

 

https://www.huaweicentral.com/emui-11-1-is-coming-will-be-the-founding-stone-of-harmonyos-for-huawei-phones/

 

Προσωπικά δεν με ενοχλεί.... Εδώ είμαι στην 9 ακόμα.....

Το κινητό μπορεί άνετα να το δουλεύεις για 2-3 χρόνια ακόμα αν θες...

Μέχρι τότε θα έχουμε πάρει κάποιο άλλο... Μακάρι να βγάλουν κάτι σαν αυτό με Google Services όμως.... :)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα θέλει περίπου στο PC να κατέβει στην έκδοση 9;

 

Είναι σχετικό πόσο γρήγορα κατεβάζει ο σερβερ. Εμένα από την 10.1 πρώτα πήγε 10 και μετά 9.1. Μου πήρε περίπου 2 με 2,5 ώρες. Τώρα και να ήθελα να το ξανακατεβασω ίσως έκανα την τεχνική dload με stick.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το Google Pay επειδη και εγω δεν το εχω στις Ρυθμισεις-Google κτλ ο μονος τροπος που βρηκα να προσθεσω καρτα της Alpha ή και αλλες ειναι πρωτα να κατεβασουμε το αντιστοιχο app της οποια τραπεζας θελουμε για ανεπαφες συναλλαγες, να τις ενεργοποιησουμε απο το app και στη συνεχεια να παμε στις Ρυθμισεις- NFC και αφου το ενεργοποιησουμε να παμε στην επιλογη που εχει απο κατω και απο εκει διαλεγουμε ποια θελουμε να ειναι η default εφαρμογη για πληρωμες μεσω NFC.

 

Το περίεργο είναι ότι σε Samsung Galaxy S20 FE υπάρχει μενού Google Pay μέσα στις Ρυθμίσεις-Google κτλ.

Edited by Nippon
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το Google pay.. Το χρησιμοποιω εδω και χρονια με UK banks και με τη revolut UK. Στην Ελλαδα δεν δουλευει ακομα, με εξαιρεση ισως καποια ελληνικη τραπεζα που μου διαφευγει. Οσο για το κινητο, εχω την EU version, C431, ισως να μη δουλευει με αλλα casts. Επισης πηγαινετε στις ρυθμισεις του NFC και βεβαιωθειτε οτι εχετε τις σωστες εφαρμογες tap and pay στο default payment app δεν εχετε βαλει καταλαθος sim card
Freya
Link to comment
Share on other sites

Και έμενα μόνο η ρεβολουτ δούλεψε. Πήγα να βάλω της εθνικής και γράφει ότι δεν το υποστήριζει.

 

Στάλθηκε από το VOG-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και έμενα μόνο η ρεβολουτ δούλεψε. Πήγα να βάλω της εθνικής και γράφει ότι δεν το υποστήριζει.

 

Στάλθηκε από το VOG-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://support.google.com/pay/answer/10173490

 

Καμία συστημική τράπεζα δεν υποστηρίζεται ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να ήταν αυτό που έτρωγα άκυρο σε κάθε τερματικό. Ήταν στην Sim γυρισμένο.. Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Και έμενα μόνο η ρεβολουτ δούλεψε. Πήγα να βάλω της εθνικής και γράφει ότι δεν το υποστήριζει.

 

Στάλθηκε από το VOG-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για πιο λόγο να θες το Google pay οι τράπεζες έχουν τις δικές τους εφαρμογές που δουλεύουν με nfc και πληρώνεις κανονικά. Εγώ χρησιμοποιώ της eurobank.

Symbian dead and i like it!!!
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο δύσκολες η εφαρμογές της τράπεζας και η εθνική δεν έχει τέτοια λειτουργία..σου βγάζει έναν κώδικα και το σκαναρεις σε ένα τερματικό,άσε που δεν το υποστηρίζουν όλα τα pos..

Επιπλέον αν είναι να κάνεις μια αγορά που θα σε βγάλει εκτός αφορολογητου έτσι δεν περνάνε τα χρήματα στο αφορολογητου σου

 

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κύριοι.μου βγαζει μια ενημερωση για εγκατασταση.λεει ΄'νεα προσαρμοσμενη εκδοση DT.GRC 10.0.0.2(LT)''

εγω εχω την 10.1.0.191(C431E23R2P5

ξερει κανεις τιειναι αυτο και αν πρεπει να το κανω εγκατασταση?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κύριοι.μου βγαζει μια ενημερωση για εγκατασταση.λεει ΄'νεα προσαρμοσμενη εκδοση DT.GRC 10.0.0.2(LT)''

εγω εχω την 10.1.0.191(C431E23R2P5

ξερει κανεις τιειναι αυτο και αν πρεπει να το κανω εγκατασταση?

 

Της cosmote για το volte λογικά. DT = deutsche Telekom = μαμά εταιρία cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.οποτε το εγκαθιστω κανονικά;

 

Κανονικά. Εγώ έχω το 10.1.0.6. Συνήθως οι πρώτοι αριθμοί ακολουθούν τους αριθμούς του emui που έχουμε. Απορώ πως εσένα δεν έχει γίνει έτσι. Τεσπα. Αν γενικά χρησιμοποιείς volte και WiFi calling είναι μονόδρομος η αναβάθμιση του. Αν όχι, δεν έχει τπτ ούτε να χάσεις ούτε να κερδίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά. Εγώ έχω το 10.1.0.6. Συνήθως οι πρώτοι αριθμοί ακολουθούν τους αριθμούς του emui που έχουμε. Απορώ πως εσένα δεν έχει γίνει έτσι. Τεσπα. Αν γενικά χρησιμοποιείς volte και WiFi calling είναι μονόδρομος η αναβάθμιση του. Αν όχι, δεν έχει τπτ ούτε να χάσεις ούτε να κερδίσεις.

 

Εγινε φιλε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια, αν κάποιος φίλος έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα με μένα.

Τελευταία παρατήρησα ότι δεν λειτουργεί η αναμονή κλήσης, παρόλο που έχω κάνει όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις, έχω επιλέξει κ αποεπιλέξει, ότι θα έπρεπε ώστε να λαμβάνω ειδοποίηση κατά την διάρκεια μιας κλήσης.

Εντούτοις, δεν λειτουργεί με τίποτα η αναμονή. Το δίκτυο μου είναι της Vodafone, η κάρτα sim είναι 1 έτους, χρησιμοποιώ μόνο 1 sim κ έχω περάσει την 206 έκδοση.

Αν έχει κάποιος φίλος αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα θα μπορούσε να βοηθήσει στην επίλυσή του?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια, αν κάποιος φίλος έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα με μένα.

Τελευταία παρατήρησα ότι δεν λειτουργεί η αναμονή κλήσης, παρόλο που έχω κάνει όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις, έχω επιλέξει κ αποεπιλέξει, ότι θα έπρεπε ώστε να λαμβάνω ειδοποίηση κατά την διάρκεια μιας κλήσης.

Εντούτοις, δεν λειτουργεί με τίποτα η αναμονή. Το δίκτυο μου είναι της Vodafone, η κάρτα sim είναι 1 έτους, χρησιμοποιώ μόνο 1 sim κ έχω περάσει την 206 έκδοση.

Αν έχει κάποιος φίλος αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα θα μπορούσε να βοηθήσει στην επίλυσή του?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Δοκίμασε *43# και κλήση, σου λέει ότι ενεργοποιήθηκε;
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει ήδη κ παρόλο που αναφέρει οτι είναι ενεργοποίημενο πάλι δεν λειτουργεί. Δοκίμασα κάθε δυνατό συνδυασμό χωρίς αποτέλεσμα για αυτόν τον λόγο έκανα το ποστ. Με WiFi calling ενεργοποίημενο κ απενεργοποιημένο. Με 2g,3g,4g.Με αναμονή κλήσεων ενεργή /μη ενεργή. Με απενεργοποιημένη την προώθηση κλήσεων οταν είναι απασχολημένη η γραμμή.

Το αποτέλεσμα είναι να μην ειδοποιούμαι για κλήση όταν ήδη μιλάω στη γραμμή. Απευθείας μου έρχεται μήνυμα κ ο καλών ακούει το ηχογραφημένο μήνυμα οτι ο συνδρομητής είναι κατειλημμένος.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Και οι σκιές σχετικά με το ενδεχόμενο να πάρουμε κάποια στιγμή Android 11 πληθαίνουν και μεγαλώνουν.

 

https://www.gizchina.com/2021/02/07/huawei-emui-11-1-will-be-launched-in-march/

 

https://www.huaweicentral.com/emui-11-1-is-coming-will-be-the-founding-stone-of-harmonyos-for-huawei-phones/

 

βασικά λέει emui 11.1 το οποίο όπως έλεγαν θα ειναι βασισμένο στο android 10

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει ήδη κ παρόλο που αναφέρει οτι είναι ενεργοποίημενο πάλι δεν λειτουργεί. Δοκίμασα κάθε δυνατό συνδυασμό χωρίς αποτέλεσμα για αυτόν τον λόγο έκανα το ποστ. Με WiFi calling ενεργοποίημενο κ απενεργοποιημένο. Με 2g,3g,4g.Με αναμονή κλήσεων ενεργή /μη ενεργή. Με απενεργοποιημένη την προώθηση κλήσεων οταν είναι απασχολημένη η γραμμή.

Το αποτέλεσμα είναι να μην ειδοποιούμαι για κλήση όταν ήδη μιλάω στη γραμμή. Απευθείας μου έρχεται μήνυμα κ ο καλών ακούει το ηχογραφημένο μήνυμα οτι ο συνδρομητής είναι κατειλημμένος.

 

Δοκίμασε να κάνεις μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κ επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, χωρίς αποτέλεσμα. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Η τελευταία λύση είναι φορματ αλλά ποιος τα στήνει όλα πάλι από την αρχή.... Edited by efrai
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κ επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, χωρίς αποτέλεσμα. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Η τελευταία λύση είναι φορματ αλλά ποιος τα στήνει όλα πάλι από την αρχή....

 

Βασικά πριν προχωρήσεις σε κάτι τέτοιο δοκίμασε αν μπορείς τη sim σου σε κάποιο άλλο τηλέφωνο για να σιγουρευτείς ότι δε φταίει ή κάρτα ή το δίκτυο σου.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...