Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην ταχύτητα αποθήκευσης (ufs 3.0 το new edition εναντι 2.1 του απλού) και στα χρώματα της πλάτης.. δεν ξέρω αν έχει και άλλες διαφορές

 

επισης το απλό παρουσιάστηκε με android 9 ενω το new edition με 10, αρα θεωρητικά θα πάρει μια αναβάθμιση παραπανω

 

καλα το λες

την ταχύτητα δεν την βλέπεις καν (δοκιμασμένο )

στην πράξη η διαφορά ειναι χρώματά και ότι βγαινει μόνο 8/256 (σε μας επίσημα και σε μερικά άλλα μέρη εχει 6/128)

 

το μγαλο θεμα ειναι οτι δεν μπορείς να πας πισω στην 9,1 χάνοντας ετσι την δυνατότητα να εχεις άψογη camera

Link to comment
Share on other sites

καλα το λες

την ταχύτητα δεν την βλέπεις καν (δοκιμασμένο )

στην πράξη η διαφορά ειναι χρώματά και ότι βγαινει μόνο 8/256 (σε μας επίσημα και σε μερικά άλλα μέρη εχει 6/128)

 

το μγαλο θεμα ειναι οτι δεν μπορείς να πας πισω στην 9,1 χάνοντας ετσι την δυνατότητα να εχεις άψογη camera

Έχει διαδικασία, αλλά μπορείς να πας σε όποια έκδοση θες. Δοκιμασμένο!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Όσο το είχα μπόρεσα να πάω άνετα στην 9.1 χωρίς αυτή την διαδικασία.

Απλά το συνεδεα στο λαπτοπ και έτρεχα το hisuite της Huawei.

Μου έβγαζε ότι είναι ενημερωμένο και κάτω δεξιά αν θέλω να πάω σε άλλη έκδοση.

Ζητούσα αυτό και μου έβγαζε την προηγούμενη.

Θέλει υπομονή γιατί σε πάει σιγά σιγά στις προγενεστερες. Οποτε μετά από 2 με 3 downgrade εφτανα στην 9αρα.

Link to comment
Share on other sites

Όσο το είχα μπόρεσα να πάω άνετα στην 9.1 χωρίς αυτή την διαδικασία.

Απλά το συνεδεα στο λαπτοπ και έτρεχα το hisuite της Huawei.

Μου έβγαζε ότι είναι ενημερωμένο και κάτω δεξιά αν θέλω να πάω σε άλλη έκδοση.

Ζητούσα αυτό και μου έβγαζε την προηγούμενη.

Θέλει υπομονή γιατί σε πάει σιγά σιγά στις προγενεστερες. Οποτε μετά από 2 με 3 downgrade εφτανα στην 9αρα.

To new edition έρχεται με προ εγκατεστημένη τη 10.1. Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις downgrade με hisuite γιατί δεν "βλέπει" προηγούμενες εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

To new edition έρχεται με προ εγκατεστημένη τη 10.1. Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις downgrade με hisuite γιατί δεν "βλέπει" προηγούμενες εκδόσεις.

 

Σωστά νόμιζα το αρχικό.

Έχεις απόλυτο δίκιο θα σου φτάσει το τηλέφωνο σου στην ρομ με την οποία βγήκε.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και εγώ το update. Να πω την αλήθεια δύο φορές έχω κατέβει σε 9.1 αλλά δε μου άρεσε το πισωγύρισμα και το άφησα και έκανα τα update.
Link to comment
Share on other sites

Έχει διαδικασία, αλλά μπορείς να πας σε όποια έκδοση θες. Δοκιμασμένο!

 

και το new edition? καλο αυτο τοτε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος της συσκευής από την ημέρα κυκλοφορίας της. Πριν κάποιους μήνες είχα κατεβάσει την εφαρμογή google pay και είχα προσθέσει με επιτυχία την κάρτα curve. Μάλιστα είχα κάνει και κάποιες πληρωμές σε καταστήματα. Απο τότε όμως δεν το ξαναχρησιμοποίησα. Αφού έμαθα σήμερα ότι πλέον ήρθε και επίσημα στην Ελλάδα το google pay και μπορώ να βάλω κάρτα alphabank δοκίμασα και μου βγάζει το μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η χρήση αυτού του τηλεφώνου για πληρωμές σε καταστήματα. Αυτό μπορεί να οφείλεται στο γεγονός ότι έχει δικαιώματα διαχειριστή η έχει τροποποιηθεί με άλλο τρόπο" . Έχω την τελευταία έκδοση 10.1.0.191 και προφανώς δεν έχω πειράξει κάτι στο κινητό (root κλπ.). Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος της συσκευής από την ημέρα κυκλοφορίας της. Πριν κάποιους μήνες είχα κατεβάσει την εφαρμογή google pay και είχα προσθέσει με επιτυχία την κάρτα curve. Μάλιστα είχα κάνει και κάποιες πληρωμές σε καταστήματα. Απο τότε όμως δεν το ξαναχρησιμοποίησα. Αφού έμαθα σήμερα ότι πλέον ήρθε και επίσημα στην Ελλάδα το google pay και μπορώ να βάλω κάρτα alphabank δοκίμασα και μου βγάζει το μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η χρήση αυτού του τηλεφώνου για πληρωμές σε καταστήματα. Αυτό μπορεί να οφείλεται στο γεγονός ότι έχει δικαιώματα διαχειριστή η έχει τροποποιηθεί με άλλο τρόπο" . Έχω την τελευταία έκδοση 10.1.0.191 και προφανώς δεν έχω πειράξει κάτι στο κινητό (root κλπ.). Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό?

 

Ευχαριστώ

 

Δεν υποστηρίζεται η Alpha Bank (ακόμα) στο google pay

 

https://support.google.com/pay/answer/10173490

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ίδιο μου βγάζει και με revolut που δοκίμασα μόλις... Επίσης ψάχνοντας στο ιντερνετ είδα κατι για safenet tests μέσω μίας εφαρμογής. Το δοκίμασα και μου βγαζει fail στα basic integrity και cts profile match.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν πάω να κατεβάσω το g pay μου βγάζει ότι το στοιχείο δεν είναι διαθέσιμο στη περιοχή σας. Μήπως θέλει αλλαγή το region;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν πάω να κατεβάσω το g pay μου βγάζει ότι το στοιχείο δεν είναι διαθέσιμο στη περιοχή σας. Μήπως θέλει αλλαγή το region;

για πήγαινε ρυθμίσεις->google->υπηρεσίες λογαριασμού->google pay και προσθεσε τις κάρτες απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τα ίδια μου λέει.. Από το ρυθμίσεις - Google κτλ δεν λέει κάτι για pay.. Δεν έχω δει κάπου ότι ήρθε Ελλάδα επίσημα.. Με κάρτα εθνικής και κατεβασμένο apk έφαγα ακυρο

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το βγάζει το Google pay. Δεν το δοκίμασα να δω αν πληρώνει αλλά έχει περασμένο αυτόματα μια κάρτα που χρησιμοποιώ.

 

Στάλθηκε από το VOG-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα το app από apk κάρτες εθνικής δεν πέρασαν.εβαλα revolut, πήγα σήμερα super market αλλααεφαγα άκυρο.ανοιξα το pay και το nfc ,αλλά τίποτα.το τερματικό έγραφε δοκιμάστε άλλη συσκευή η τερματικο

 

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα το app από apk κάρτες εθνικής δεν πέρασαν.εβαλα revolut, πήγα σήμερα super market αλλααεφαγα άκυρο.ανοιξα το pay και το nfc ,αλλά τίποτα.το τερματικό έγραφε δοκιμάστε άλλη συσκευή η τερματικο

 

Μέσω του ibank pay δεν μπορείς να πληρώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζει nfc νομίζω και αν υποστηρίζει είναι λίγα τα τερματικα που δέχονται,επιπλέον θεωρώ ότι θέλει περισσότερη δουλειά το app.

 

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ευχαριστώ για την απάντηση. Ένα άλλο πρόβλημα που έχω είναι με το gmail που δεν εμφανίζει ότι έχεις μήνυμα στην αρχική.. Έκανα μια αναζήτηση στο φόρουμ και βρήκα μια απάντηση να βάλουμε άλλο client η του emui με καθυστέρηση 10 λεπτά.. Μήπως κάποιος έχει βγει άλλη λύση;

 

Κάποιος που να έχει βρει λύση στο gmail icon;

Symbian dead and i like it!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχετε να προτείνετε μια καλή θήκη για το κινητό;Όχι σε τύπου βιβλίο απλά πίσω καπακι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχετε να προτείνετε μια καλή θήκη για το κινητό;Όχι σε τύπου βιβλίο απλά πίσω καπακι

 

Ριξε μια ματια στην ultra hybrid της spigen.

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...