Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το κατέβασα χτες σε 9.1 και θα περιμένω το 11αρι να το τεστάρουν άλλοι που τους αρέσει να έχουν πάντα την τελευταία έκδοση και μετά βλέπουμε.

Πάντως η φωτογραφία (και εγώ για την φωτογραφία το κατέβασα) αν θες να την βλέπεις στα σόσιαλ ή να την τυπώνεις σε κανονικό μέγεθος είναι μια χαρά με την 10.1, αν θες όμως επεξεργασία ή λεπτομέρεια πρέπει να κατέβεις στην 9.1.

Link to comment
Share on other sites

Καλό το oppo find x2 αλλά καλό θα είναι να το συγκρίνεις με φετινό κινητό (p40 pro) και όχι με περυσινο(p30 pro)
Και στο p40 pro το ίδιο θα γίνει με την Camera με το που θα βγει επόμενη συσκευή (παράδοση στην Huawei και όχι μόνο για να διακρίνεται περρισωτερα η καινούργια συσκευή)

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ το κατέβασα χτες σε 9.1 και θα περιμένω το 11αρι να το τεστάρουν άλλοι που τους αρέσει να έχουν πάντα την τελευταία έκδοση και μετά βλέπουμε.

 

Πάντως η φωτογραφία (και εγώ για την φωτογραφία το κατέβασα) αν θες να την βλέπεις στα σόσιαλ ή να την τυπώνεις σε κανονικό μέγεθος είναι μια χαρά με την 10.1, αν θες όμως επεξεργασία ή λεπτομέρεια πρέπει να κατέβεις στην 9.1.

Δεν θα αλλάξει κάτι με την 11 κατά 99.99999% με εξαίρεση κάποιο θαύμα εκ του ουρανού
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μια φωτογραφία με το εργαλείο! Πότε με καλό θα έρθει η 11?eb10951efd4ce4a9ade3d7a784cff8ba.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η 181 ενημέρωση ασφαλείας Νοεμβρίου.

Επίσης στα xda διαβάζω καλά σχόλια όσον αφορά τη κάμερα σε σκοτεινές λήψεις με την 11 beta.

Ορίστε και οι παρατηρήσεις ενός μελους

 

"Some warm impressions after 4 days of use. I will not say what has already been said:

The interface seems a bit more optimized, it is more fluid. But you can see the same thing after any major upgrade, so I can't guarantee that it will behave the same after 3-4 months of use.

At the camera I noticed some improvements to the photos in low light, more color information appears.

Also in the camera, the aperture option has appeared, you change your aperture manually, and the exposure time changes automatically, and high resolution, for photos in which you want as much details as possible.

The native call recorder still works, hopefully after the update to android 11...

Facial recognition works better"

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να του έρχονται ειδοποιήσεις από mi home(συναγερμό,κάμερες ) σε πραγματικό χρόνο ?έχω βάλει την εφαρμογή σε μη αυτόματη διαχείριση ,έχω δώσει όλα τα δικαιώματα ,αλλά μάταια ..μόνο αν μπω στην εφαρμογή μου έρχονται !
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να του έρχονται ειδοποιήσεις από mi home(συναγερμό,κάμερες ) σε πραγματικό χρόνο ?έχω βάλει την εφαρμογή σε μη αυτόματη διαχείριση ,έχω δώσει όλα τα δικαιώματα ,αλλά μάταια ..μόνο αν μπω στην εφαρμογή μου έρχονται !

 

Δοκίμασες να την "αποθηκεύσεις " στο background, στο multitasking δηλαδη για να μη κλείνει?

Link to comment
Share on other sites

Τλκ έβγαλα άκρη και το αναφέρω μήπως έχει κ άλλος θέμα , ρυθμίσεις-εφαρμογες- εκκίνηση εφαρμογών - την εκάστοτε εφαρμογή που θέλουμε στο off - πάνω δεξιά 3 τελιτσες -επιλεγουμε μη αυτόματη διαχείριση και επιλέγουμε κ τις 3 επιλογές .καλή χρονιά !
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία! Δε θα ήθελα να ξεκινήσω με αρνητικό σχόλιο, αλλά το p30 pro χτες το βράδυ μπορώ να παραδεχτώ ότι ξεφτυλίστικε από ένα παλιό Samsung s8. Μιλάω για φωτογραφίες εντός σπιτιού (με led φωτισμό) και φωτογραφίες προσώπων. Όλα τα πρόσωπα στο p30 pro βγήκαν θαμπά ή κουνιμένα, στο s8 ήταν πιο φωτεινά. Ακόμα και σε πιτσιρίκια που είναι δύσκολο να τα πετύχεις, τα αποτελέσματα του s8 ειναι πολύ καλύτερα. Αντίθετα μπορώ να πω ότι σε φωτογραφίες αντικειμένων το p30 pro τα πήγε καλά. Εκεί που τα πήγε τέλεια ήταν σε φωτογραφία φωτιάς με night mode! Αλήθεια δε περίμενα από ένα παλιό κινητό να πατάει τόσο εύκολα το p30 pro. Φοράει 10.1 δυστυχώς. Αν και νομιζω ότι και με 9.1 δε θα άλλαζαν πολύ τα αποτελέσματα.
Link to comment
Share on other sites

Τλκ έβγαλα άκρη και το αναφέρω μήπως έχει κ άλλος θέμα , ρυθμίσεις-εφαρμογες- εκκίνηση εφαρμογών - την εκάστοτε εφαρμογή που θέλουμε στο off - πάνω δεξιά 3 τελιτσες -επιλεγουμε μη αυτόματη διαχείριση και επιλέγουμε κ τις 3 επιλογές .καλή χρονιά !

 

Καλήμερα και καλή χρονιά σε όλους. Την εκκίνηση εφαρμογών αγαπητέ φίλε που το βρίσκεις να το λέει; πηγαίνω ρυθμίσεις - εφαρμογές και μου έχει

Εφαρμογές - άδειες - προεπιλεγμενες εφαρμογές - AppAssistant - δίδυμη εφαρμογή

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία! Δε θα ήθελα να ξεκινήσω με αρνητικό σχόλιο, αλλά το p30 pro χτες το βράδυ μπορώ να παραδεχτώ ότι ξεφτυλίστικε από ένα παλιό Samsung s8. Μιλάω για φωτογραφίες εντός σπιτιού (με led φωτισμό) και φωτογραφίες προσώπων. Όλα τα πρόσωπα στο p30 pro βγήκαν θαμπά ή κουνιμένα, στο s8 ήταν πιο φωτεινά. Ακόμα και σε πιτσιρίκια που είναι δύσκολο να τα πετύχεις, τα αποτελέσματα του s8 ειναι πολύ καλύτερα. Αντίθετα μπορώ να πω ότι σε φωτογραφίες αντικειμένων το p30 pro τα πήγε καλά. Εκεί που τα πήγε τέλεια ήταν σε φωτογραφία φωτιάς με night mode! Αλήθεια δε περίμενα από ένα παλιό κινητό να πατάει τόσο εύκολα το p30 pro. Φοράει 10.1 δυστυχώς. Αν και νομιζω ότι και με 9.1 δε θα άλλαζαν πολύ τα αποτελέσματα.

 

οσο αστείο και να σου ακούγεται με 9,1 αλλαζει δραματικά αυτό (κουλό μεν) εκτός και αν μιλάμε για κίνηση δλδ να βγάλεις παιδιά εν κίνηση κλπ εκεί μόνο samsung και apple τπτ άλλο καμία εταιρεία τπτ

Link to comment
Share on other sites

οσο αστείο και να σου ακούγεται με 9,1 αλλαζει δραματικά αυτό (κουλό μεν) εκτός και αν μιλάμε για κίνηση δλδ να βγάλεις παιδιά εν κίνηση κλπ εκεί μόνο samsung και apple τπτ άλλο καμία εταιρεία τπτ

Για παιδιά και πρόσωπα εννοώ. Μπορεί να μην το είπα σωστά. Στα αντικείμενα είναι πολύ καλό αλλά σε πρόσωπα θα πω no sorry και ας το έχω ήδη ένα χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα και καλή χρονιά σε όλους. Την εκκίνηση εφαρμογών αγαπητέ φίλε που το βρίσκεις να το λέει; πηγαίνω ρυθμίσεις - εφαρμογές και μου έχει

Εφαρμογές - άδειες - προεπιλεγμενες εφαρμογές - AppAssistant - δίδυμη εφαρμογή

 

Στις εφαρμογές πάνω από την άδεια έχει επιλογή εκκίνηση εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

Για παιδιά και πρόσωπα εννοώ. Μπορεί να μην το είπα σωστά. Στα αντικείμενα είναι πολύ καλό αλλά σε πρόσωπα θα πω no sorry και ας το έχω ήδη ένα χρόνο.

 

στα πρόσωπα ήταν τέλειο με την 9 με την 10+ καταστροφή

τα παιδιά δεν μπορούσε ποτέ να βγαλει μόνο κάποια samsung εκεί αποδίδουν (και όχι όλα) και ολαααααα μα ολα Iphonia (ακομη και το 4s)

Link to comment
Share on other sites

Για παιδιά και πρόσωπα εννοώ. Μπορεί να μην το είπα σωστά. Στα αντικείμενα είναι πολύ καλό αλλά σε πρόσωπα θα πω no sorry και ας το έχω ήδη ένα χρόνο.

 

για πρόσωπα πας καρφί σε pixel.. και μετά iphone

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

για πρόσωπα πας καρφί σε pixel.. και μετά iphone
Πρόσωπα ναι για παιδάκια ούτε για αστείο δεν κάνει (δοκιμασμένα)
Link to comment
Share on other sites

Αν κανένας από εσάς βάλε το emui 11 (beta) ας μας ενημερώσει. Όχι τόσο για την φιγούρα των γραφικών αλλά αν έφτιαξαν την κάμερα. Βαρέθηκα να είμαι με την 9.1 κλειδωμένη
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι σε ολους.έχω βάλει τζαμάκι στο τηλ, αυτό με την κόλλα και το φως.θέλω όμως να το βγάλω γιατί εχει σκορπίσει.ξέρει κανείς πως βγαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι σε ολους.έχω βάλει τζαμάκι στο τηλ, αυτό με την κόλλα και το φως.θέλω όμως να το βγάλω γιατί εχει σκορπίσει.ξέρει κανείς πως βγαίνει;

Το τραβάς και βγαίνει. Βάλε νυχάκι στη γωνία. Όση κόλα μείνει θα καθαρίσει με ασετον. Βάλε σε ένα βαμβάκι και τρίψε απαλά αν σου μείνει.

Link to comment
Share on other sites

Το τραβάς και βγαίνει. Βάλε νυχάκι στη γωνία. Όση κόλα μείνει θα καθαρίσει με ασετον. Βάλε σε ένα βαμβάκι και τρίψε απαλά αν σου μείνει.

 

Το εκανα ετσι.βγηκε αρκετα ευκολα και λιγη κολλα που εμεινε την εβγαλα με καθαριστηκο γγια οθονες υπολογιστη.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν κανένας από εσάς βάλε το emui 11 (beta) ας μας ενημερώσει. Όχι τόσο για την φιγούρα των γραφικών αλλά αν έφτιαξαν την κάμερα. Βαρέθηκα να είμαι με την 9.1 κλειδωμένη

 

στο p30 pro δεν εχω δει στο p30 που έβαλε ένας γνωστός διαφορά καμία (οτι αφορά την camera)

Link to comment
Share on other sites

στο p30 pro δεν εχω δει στο p30 που έβαλε ένας γνωστός διαφορά καμία (οτι αφορά την camera)

Κατάλαβα. Το κινητό θα πεθάνει με την 9.1 πάνω του.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Το κινητό θα πεθάνει με την 9.1 πάνω του.

 

απο την στηγμη που η camera επαθε οτι έπαθε οχι απο καποιο bug αλλα απο την αλλαγη προσανατολισμού τι περιμένεις να αλλαξει (το ιδιο εκαναν στο 40 σε λιγοτερο βαθμο)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα p30 pro με τελευταίο firm.. Η φωτο με τα έντονα χρώματα πριν τραβήξω φωτο (live preview shot) k η άχρωμη είναι το αποτέλεσμα; τι γινεται;; Edited by kisto
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...