Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Εγω κατέβαζα 2 φορές το google pay από το apk και μου το εσβησε μόνο του και τις δύο φορές ενώ δούλευε κανονικά όταν το άνοιξα.

 

Επίσης κάτι ακομη. Δεν μου δουλεύει ΠΟΤΕ το VoLTE. Έχετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα; Σύνδεση wind

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι γενικό το θέμα. Κι εμένα το έσβησε σε συσκευή pixel 5

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ότι μου έβγαλε ένα πράσινο σηματακι δίπλα από τις περισσότερες επαφές. Ξέρει κανείς τι είναι;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ότι μου έβγαλε ένα πράσινο σηματακι δίπλα από τις περισσότερες επαφές. Ξέρει κανείς τι είναι;

Μήπως έχει αποκτήσει πρόσβαση κάποια εφαρμογή στις επαφές σου και έχει συνδεθεί;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ότι μου έβγαλε ένα πράσινο σηματακι δίπλα από τις περισσότερες επαφές. Ξέρει κανείς τι είναι;

Στα μηνύματα στο εμφανίζει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παίδες, σκέφτομαι την αγορα αυτή την εβδομάδα της συσκευής. Ειναι ακομα ανταγωνιστικη με τα σημερινά δεδομενα στην κατηγορία των 500 ευρώ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε αξίζει το κινητό!! Πάρτο με χίλια. Το είχα 6 μήνες και ήμουν ευχαριστημένος.. Τώρα έκανα τη μετάβαση σε p40 pro.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι το ακριβώς αντίθετο!

 

Aν η απαντηση σου ειναι για εμενα, δεν με βοηθαει αν δεν μου γραψεις λιγο αναλυτικοτερα τη σκεψη σου.

 

Στα ιδια χρηματα αυτη τη στιγμη υπαρχει και το Mi10T Pro.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παίδες, σκέφτομαι την αγορα αυτή την εβδομάδα της συσκευής. Ειναι ακομα ανταγωνιστικη με τα σημερινά δεδομενα στην κατηγορία των 500 ευρώ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καλησπέρα, το τηλέφωνο αξίζει και με το παραπάνω. Πανέμορφο, καταπληκτική οθόνη, στιβαρό, φοβερή ποιότητα κατασκευής (θέλει οπωσδήποτε θήκη, αν σου πέσει θα γίνει κομμάτια) αδιάβροχο, τρομερή μπαταρία (6,5 έως 7 ώρες sot με 2 λογαριασμούς email, nova, ote tv, messenger kai viber να συγχρονίζουν) google services και όσον αφορά τις φωτό, κράτα τη 10.0 και είσαι κομπλέ!!!

Link to comment
Share on other sites

Aν η απαντηση σου ειναι για εμενα, δεν με βοηθαει αν δεν μου γραψεις λιγο αναλυτικοτερα τη σκεψη σου.

 

Στα ιδια χρηματα αυτη τη στιγμη υπαρχει και το Mi10T Pro.

Το 40pro είναι φανταστικό αλλά εμένα με κούρασε η έλλειψη google services,θα γυρίσω στο p30 pro χανοντας τα πλεονέκτηματα της νέας σειράς αλλά και πάλι θα έχω καλύτερο τηλέφωνο από xiaomi ή Samsung κατά την γνώμη μου πάντα.

:alien:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα την 171 κάτι στις επιλογές κάμερας παρατήρησα

Έχει δει κανένας κάπου καμία διαφορά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ενημέρωση περιέχει μόνο την ενημερωμένη έκδοση κώδικα ασφαλείας που αναφέρεται στο changelog. Επιπλέον, δεν υπάρχουν αλλαγές στην έκδοση Android ή EMUI. Προς το παρόν δεν γνωρίζουμε τυχόν σφάλματα ή προβλήματα με την ενημέρωση.

135 MB

Γερμανία

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους και σε όλες.. Ξανανοίγω το θέμα της κάμερας γιατί με τρώει η περιέργεια για να ακούσω τις απόψεις σας.. Τον Ιούλιο μετέβη στο p30 pro από p20 pro, και δέχομαι το 1ο σοκ στη 1η λήψη φωτογραφιών σε 1 γάμο που πήγα... Θολούρα απιστευτη, ευκρίνεια και χρώματα ΤΡΑΓΙΚΑ... Αφού διάβασα για τα θέματα των version λογισμικού κατέβηκα απο 10.1 σε 9.1 και όντως είδα μεγάλη διαφορά προς το καλύτερο.. Εχθές που έκανα backup στο pc μου εκανα συγκριτικό με τις φωτογραφίες του p20 pro. Περιέργως του p20pro είχαν καλύτερη χρωματική ανάλυση και δεν πιξελιαζανε στο ζουμάρισμα. Ρυθμίσεις ακριβώς οι ίδιες. Τι γίνεται ρε παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και σε όλες.. Ξανανοίγω το θέμα της κάμερας γιατί με τρώει η περιέργεια για να ακούσω τις απόψεις σας.. Τον Ιούλιο μετέβη στο p30 pro από p20 pro, και δέχομαι το 1ο σοκ στη 1η λήψη φωτογραφιών σε 1 γάμο που πήγα... Θολούρα απιστευτη, ευκρίνεια και χρώματα ΤΡΑΓΙΚΑ... Αφού διάβασα για τα θέματα των version λογισμικού κατέβηκα απο 10.1 σε 9.1 και όντως είδα μεγάλη διαφορά προς το καλύτερο.. Εχθές που έκανα backup στο pc μου εκανα συγκριτικό με τις φωτογραφίες του p20 pro. Περιέργως του p20pro είχαν καλύτερη χρωματική ανάλυση και δεν πιξελιαζανε στο ζουμάρισμα. Ρυθμίσεις ακριβώς οι ίδιες. Τι γίνεται ρε παιδιά;������

 

αυτο δεν αλλάζει καθώς p20 pro εχει διαφορετικό τρόπο λήψεις (ασπρόμαυρο φακό κλπ) φώτο ημέρας του ειναι ασυναγώνιστες (και της αντιστοίχισης σειράς mate)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο βλέπω μεταξύ p30 pro και p20 pro. Δε θα πω ψέματα, τελικά για τον ultra wide δεν άξιζε η αναβάθμιση. Νομίζω άνετα θα το ανταλλαζα και θα γύρναγα πίσω στο p20 pro.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εγω τη νεα μου συσκευη.

Σε ποια εκδοση λογισμικου προτεινετε να μεινω.

Αν δεν εχω την τελευταια θα μπορω να κανω ενημερωσεις ασφαλειας κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Είμαι πρόσφατα κάτοχος του συγκεκριμένου τηλέφωνου! Είμαι αρκετά ευχαριστημένος, στα περισσότερα. Ήθελα μόνο μια πληροφορία. αν υπάρχει τρόπος, όταν έχουμε το συρτάρι εφαρμογων, η κύληση να είναι προς τα δεξιά? Δεν μπορώ να βρω κάποια ρύθμιση υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και σε όλες.. Ξανανοίγω το θέμα της κάμερας γιατί με τρώει η περιέργεια για να ακούσω τις απόψεις σας.. Τον Ιούλιο μετέβη στο p30 pro από p20 pro, και δέχομαι το 1ο σοκ στη 1η λήψη φωτογραφιών σε 1 γάμο που πήγα... Θολούρα απιστευτη, ευκρίνεια και χρώματα ΤΡΑΓΙΚΑ... Αφού διάβασα για τα θέματα των version λογισμικού κατέβηκα απο 10.1 σε 9.1 και όντως είδα μεγάλη διαφορά προς το καλύτερο.. Εχθές που έκανα backup στο pc μου εκανα συγκριτικό με τις φωτογραφίες του p20 pro. Περιέργως του p20pro είχαν καλύτερη χρωματική ανάλυση και δεν πιξελιαζανε στο ζουμάρισμα. Ρυθμίσεις ακριβώς οι ίδιες. Τι γίνεται ρε παιδιά;������

Εγώ είμαι στην 10.1. 0.150 και οι φώτογραφιες του είναι πολύ καθαρες

χωρίς τα προβλήματα που αναφέρεις. Ίσως να δοκιμάσεις ένα reset στις ρυθμίσεις

της κάμερας. Όσον αφορά τη σύγκριση με το p20 την ημέρα δεν μπορώ

να εκφέρω γνώμη μιας και δεν είναι πλέον στην κατοχή μου. Γενικά οι φωτογραφικες

δυνατότητες των δύο κινητών είναι μέρα με νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στην 10.1. 0.150 και οι φώτογραφιες του είναι πολύ καθαρες

 

χωρίς τα προβλήματα που αναφέρεις. Ίσως να δοκιμάσεις ένα reset στις ρυθμίσεις

 

της κάμερας. Όσον αφορά τη σύγκριση με το p20 την ημέρα δεν μπορώ

 

να εκφέρω γνώμη μιας και δεν είναι πλέον στην κατοχή μου. Γενικά οι φωτογραφικες

 

δυνατότητες των δύο κινητών είναι μέρα με νύχτα.

Αν επιτρέπεται (δεν έχω πλέον την συσκευή) σε ποια οθόνη έκανες test κάποια καλή της Dell πχ η μία απλή οθόνη από κάποιο laptop?
Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπεται (δεν έχω πλέον την συσκευή) σε ποια οθόνη έκανες test κάποια καλή της Dell πχ η μία απλή οθόνη από κάποιο laptop?

Σε 29" LG ips. Πολυ καλή οθόνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν επιτρέπεται (δεν έχω πλέον την συσκευή) σε ποια οθόνη έκανες test κάποια καλή της Dell πχ η μία απλή οθόνη από κάποιο laptop?

Σε 2Κ, 29" LG ips. Πολυ καλή οθόνη. Υποστηρίζει και HDR. Όντως το κινητό ειχε

τα θεματακια του με το oversharpening κάποια στιγμή αλλά όχι πλέον. Τουλαχιστον

στο λογισμικό που είμαι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...