Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως θα μπορουσε κάποιος να μου πεί ποιες οι διαφορες στις κάμερες και στην φωτογραφιση γενικά με το πιο απλό Ρ30 ?

Με ενδιαφέρει αποκλειστικά η φωτογραφία , οπότε αν έχουν τις ίδιες κάμερες ή αν η διαφορά είναι πολύ μικρή τότε πάω για τπ Ρ30 και οχι σε pro .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πως μπορώ να "κατεβάσω' στον υπολογιστή τα αρχεία από αντίγραφο ασφαλείας που έχω δημιουργήσει στο cloud?
Τσου δεν γίνεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως θα μπορουσε κάποιος να μου πεί ποιες οι διαφορες στις κάμερες και στην φωτογραφιση γενικά με το πιο απλό Ρ30 ?

 

Με ενδιαφέρει αποκλειστικά η φωτογραφία , οπότε αν έχουν τις ίδιες κάμερες ή αν η διαφορά είναι πολύ μικρή τότε πάω για τπ Ρ30 και οχι σε pro .

Όχι υπάρχει διαφορά ειδικά το βράδυ και σε ολα γενικά
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό προσωπικά δεν ήθελα και δεν θέλω το αυτόματο back up. Επειδή δε γίνεται. Ούτε στο Google photos γινόταν. Προσωπικά διαλέγω για αποθήκευση Onedrive και κάνω την αρχειοθέτηση όπως εγώ επιθυμώ. Συν ότι ότι αποθηκεύεται στο φάκελο εικόνες έχει ταμπ και παρουσιάζει τις εικόνες και σε χρονολογική σειρά. Αλλιώς παλαιότερα χρησιμοποιούν Google drive. Τώρα Onedrive.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

επειδή κυκλοφορούν φήμες για συσκευές που θα πάρουν αναβάθμιση σε Harmony os και η συσκευή μας είναι μέσα σε αυτές, γνωρίζουμε τι ακριβώς θα περιλαμβάνει και αν θα είναι προαιρετική?

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό προσωπικά δεν ήθελα και δεν θέλω το αυτόματο back up. Επειδή δε γίνεται. Ούτε στο Google photos γινόταν. Προσωπικά διαλέγω για αποθήκευση Onedrive και κάνω την αρχειοθέτηση όπως εγώ επιθυμώ. Συν ότι ότι αποθηκεύεται στο φάκελο εικόνες έχει ταμπ και παρουσιάζει τις εικόνες και σε χρονολογική σειρά. Αλλιώς παλαιότερα χρησιμοποιούν Google drive. Τώρα Onedrive.

 

Το One Drive και εγώ χρησιμοποιώ και πιστεύω ότι είναι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Το One Drive και εγώ χρησιμοποιώ και πιστεύω ότι είναι καλυτερο.

 

Απλά στο Onedrive δε μπορείς να κάνεις download ένα αρχείο που θεωρεί το anti-virus ότι είναι ιός. Πχ ένα κρακ ή ένα κιτζεν. Ενώ στο Google drive κάνεις δημιουργία αντιγράφου και το αντίγραφο κατεβαίνει

Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

 

 

επειδή κυκλοφορούν φήμες για συσκευές που θα πάρουν αναβάθμιση σε Harmony os και η συσκευή μας είναι μέσα σε αυτές, γνωρίζουμε τι ακριβώς θα περιλαμβάνει και αν θα είναι προαιρετική?

Θα είναι προαιρετική από ότι έχω διαβάσει ,εάν θέλουμε την βάζουμε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Θέλω να σας ρωτήσω το εξής. Όταν έχω το τηλέφωνο κλειστό και το βάλω να φορτίσει ανοίγει η συσκευή.

Πώς γίνεται να μην ανοίγει και να φορτίζει κλειστό;

 

Επίσης υπάρχει κάποια επιλογή μέσα από το menu της μπαταρίας (πχ όπως έχουν τα samsung) που να σου επιτρέπει

να φορτίσεις το κινητό κανονικά και όχι με γρήγορη φόρτιση;

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δε γνωρίζει;
Και στα δύο θα σου απαντήσω πως δεν γίνεται αυτό που ζητάς

 

Στάλθηκε από το P40 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δε γνωρίζει;

 

Μάλλον κανένας δεν κλείνει πια το κινητό - ποτέ. :rolleyes:

Για πιο αργή φόρτιση όχι, δεν υπάρχει software επιλογή. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις αργό φορτιστή, αν και δε νομίζω ότι κερδίζεις κάτι (αλλά ας μην ανοίξουμε εδώ αυτή τη συζήτηση που δεν καταλήγει πουθενά).

Link to comment
Share on other sites

Να 'στε καλά παιδιά.

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δυο.

Απλά επειδή στο samsung γινόταν, νόμιζα ότι γίνεται και στο Huawei.

 

Κάτι άλλο τώρα.Χθες το μεσημέρι κοιμόμουν και το κινητό μου ήταν ανοιχτό κανονικά.Όταν ξύπνησα και πήγα να το χρησιμοποιήσω, ζητούσε pin σαν να είχε κάνει επανεκκίνηση.

 

Τυχαίο λέτε; Ή παίζει να έχει κάποιο θέμα η συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Να 'στε καλά παιδιά.

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δυο.

Απλά επειδή στο samsung γινόταν, νόμιζα ότι γίνεται και στο Huawei.

 

Κάτι άλλο τώρα.Χθες το μεσημέρι κοιμόμουν και το κινητό μου ήταν ανοιχτό κανονικά.Όταν ξύπνησα και πήγα να το χρησιμοποιήσω, ζητούσε pin σαν να είχε κάνει επανεκκίνηση.

 

Τυχαίο λέτε; Ή παίζει να έχει κάποιο θέμα η συσκευή;

Μάλλον είχε κάνει επανεκκίνηση για κάποιο λόγο. Νομίζω μου έχει συμβεί 1 φορά στον 1 χρόνο που το έχω. Μήπως έκανε update;
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είχε κάνει επανεκκίνηση για κάποιο λόγο. Νομίζω μου έχει συμβεί 1 φορά στον 1 χρόνο που το έχω. Μήπως έκανε update;

 

Το τηλέφωνο φοράει την έκδοση 10.1.0.150

Λέει ότι υπάρχει νέα έκδοση 10.1.0.161

 

Δεν έκανε κάποιο update.Με ενημέρωσε μόνο ότι υπάρχει νέα έκδοση.

Προχωράω στην αναβάθμιση ή θα έχει θέμα με battery drain?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι δεν εκανε επανεκκίνηση, απλα μετα απο καποιες μερες ζηταει π.χ. Μοτιβο,κωδικο, για εξτρα ασφάλεια οτι εσυ εισαι ο ιδιοκτήτης

 

Ναι αλλά ζητούσε pin γι'αυτό υπέθεσα ότι έκανε επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω η συσκευή έχει φάει πόρτα απ το google pay; Επειδή μου γράφει incompatible device στο store.
Δεν είναι ακόμα διαθέσιμο Ελλάδα, αυτό ισχύει για όλες τις συσκευές. Το κατεβάζεις από apkmirror.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο φοράει την έκδοση 10.1.0.150

Λέει ότι υπάρχει νέα έκδοση 10.1.0.161

 

Δεν έκανε κάποιο update.Με ενημέρωσε μόνο ότι υπάρχει νέα έκδοση.

Προχωράω στην αναβάθμιση ή θα έχει θέμα με battery drain?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι αλλά ζητούσε pin γι'αυτό υπέθεσα ότι έκανε επανεκκίνηση.

 

Δε βλέπω πρόβλημα στην 161. Security είναι.

PIN της SIM ή PIN της συσκευής; Αν είναι για τη συσκευή τότε όχι, δεν έκανε επανεκκίνηση. Ισχύει ότι είπε ο fotisbasm: ανά 3 μέρες (νομίζω) ζητάει το ΡΙΝ, αν το ανοίγεις μόνο με το αποτύπωμα ή face recognition.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακόμα διαθέσιμο Ελλάδα, αυτό ισχύει για όλες τις συσκευές. Το κατεβάζεις από apkmirror.

 

Κανα 2 φιλοι μ ειπαν το κατεβασαν κανονικα σημερα, αλλα σ αυτους στην αρχη ελεγε δεν ειναι διαθεσιμη η χωρα οχι η συσκευη. Απο apk mirror το εχω τωρα αλλα ελεγα καλυτερα να το βαλω το playstore

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κανένας δεν κλείνει πια το κινητό - ποτέ. :rolleyes:

Για πιο αργή φόρτιση όχι, δεν υπάρχει software επιλογή. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις αργό φορτιστή, αν και δε νομίζω ότι κερδίζεις κάτι (αλλά ας μην ανοίξουμε εδώ αυτή τη συζήτηση που δεν καταλήγει πουθενά).

Ρε παιδιά έχω p20 pro και σε παλαιότερη αναβάθμιση που έκανε "εβαλε" και την έξυπνη φόρτιση. Ρυθμίσεις->μπαταρία->περισσότερες ρυθμίσεις μπαταρίας και τσεκάρεις την έξυπνη φόρτιση για να "προστατεύει" την μπαταρία στην γρήγορη φόρτιση και πραγματικά το κάνει (το έχω δεί). Το έχει στο p20 pro δεν μπορεί θα το έχει και στο p30 pro.

Λέτε να "παω" σε p30 pro ή να παρω 5G (xiaomi mi 10 ή samsung FE?).Thanks (μαμώτο δεν μπορώ να αποφασίσω - είναι και το ban της Αμερικής από πανω)

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω p20 pro και σε παλαιότερη αναβάθμιση που έκανε "εβαλε" και την έξυπνη φόρτιση. Ρυθμίσεις->μπαταρία->περισσότερες ρυθμίσεις μπαταρίας και τσεκάρεις την έξυπνη φόρτιση για να "προστατεύει" την μπαταρία στην γρήγορη φόρτιση και πραγματικά το κάνει (το έχω δεί). Το έχει στο p20 pro δεν μπορεί θα το έχει και στο p30 pro.

Λέτε να "παω" σε p30 pro ή να παρω 5G (xiaomi mi 10 ή samsung FE?).Thanks (μαμώτο δεν μπορώ να αποφασίσω - είναι και το ban της Αμερικής από πανω)

Και στο p30 pro έχει την επιλογή "έξυπνη φόρτιση"

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω η συσκευή έχει φάει πόρτα απ το google pay; Επειδή μου γράφει incompatible device στο store.

 

Δεν είναι ακόμα διαθέσιμο Ελλάδα, αυτό ισχύει για όλες τις συσκευές. Το κατεβάζεις από apkmirror.

 

Εμένα μου έδωσε option για ενεργοποίηση μέσα στα settings του κινητού. Settings -> Google -> Account Services -> Google Pay

 

και δουλεύει παρόλο που πηγαίνοντας στο Play Store ακόμα το ίδιο μήνυμα λαμβάνω (περι μη συμβατότητας συσκευής).

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έδωσε option για ενεργοποίηση μέσα στα settings του κινητού. Settings -> Google -> Account Services -> Google Pay

 

και δουλεύει παρόλο που πηγαίνοντας στο Play Store ακόμα το ίδιο μήνυμα λαμβάνω (περι μη συμβατότητας συσκευής).

 

εκει δειχνει τις καρτες αλλα δεν υπαρχει το app εγκατεστημενο στην συσκευη, και σου δουλευει κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

εκει δειχνει τις καρτες αλλα δεν υπαρχει το app εγκατεστημενο στην συσκευη, και σου δουλευει κανονικα;

 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/699143-how-to-%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%81%CF%89%CF%82-%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%B9%CE%BA%CF%8C-google-pay-%CF%83%CE%B5-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1/page/13/?tab=comments#comment-58274084

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...