Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισως να ισχύει αυτό που λέει ο φίλος le_bron, αν και μου φαίνεται λίγο τραβηγμένο.

Βέβαια με μιά αντιπαράθεση του απλού με το new edition με 10.1 και τα δυο θα ξεδιάλυνε τα πράγματα αλλά ίσως να είναι δύσκολο για τα παιδία να ξαναμπούν σε αυτή την διαδικασία. Και αυτά που έκαναν πολλά είναι.

Κατά τα άλλα συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο nemaki.

Τα ίδια ακριβώς είδα και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Παρά πολύ καλές και η δύο σε κάποια σημεία υπερέχει η 10 αλλά καμία σχέση ούτε καν κοντά σε ότι είδα εγώ στο δικό μου μέρα με νύχτα μηλαμε
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.περασαμε ωραια με τον γιωργο στην φωτογραφιση και ειχαμε την ευκαιρια να συγκρινουμε τα τηλεφωνα μας.δυστυχως αφου ειχαμε τραβηξει ολες τις φωτο που ειδατε,καταλαβαμε οτι του γιωργου το τηλεφωνο με την 10.1 εχει ως προεπιλογη τα 40mp αναλυση.οποτε εγω τραβουσα με 10 και του γιωργου με 40.οποτε σβησαμε ολες τις φωτο και απο τα δυο τηλεφωνα και ξεκινησαμε απο την αρχη.αυτο ειχε ως αποτελεσμα να εχει αλλαξει ο φωτισμος μιας και ηταν αργα το απογευμα.οχι τραγικα αλλα ειχε διαφορα.τελος παντων θα πω την γνωμη μου μιας και εγω τραβηξα ολες τις φωτο και με τα δυο κινητα εναλλαξ.δεν ειδα κατα την ωρα της φωτογραφισης στην οθονη των κινητων καμια διαφορα.ιδια γρηγορη αυτοματη εστιαση σχεδον πανομοιοτυπα χρωματα και καθαρες φωτο χωρις θορυβο και πιξελαρισμα.αφησαμε τα κινητα να εστιαζουν αυτοματα γιατι οταν δοκιμασαμε να ακουμπησουμε την οθονη σε καποιες σκηνες αυξανε η φωτεινοτητα και εκαιγε καποια σημεια που ηταν ηδη πιο φωτισμενα απο τον απογευματινο ηλιο.δυστυχως δεν καταφεραμε να τραβηξουμε νυχτερινες γιατι επρεπε να παω για δουλεια αλλα ισως καποια στιγμη το κανουμε.σε συγκριση στις οθονες των κινητων και οχι σε pc η μονη διαφορα που ειδα ηταν οτι καποιες δικες μου(10.0.0) ηταν λιγο πιο φωτεινο το καδρο.οχι σε ολες και οπου το ειδα ηταν μικρη η διαφορα.δεν ειχαν καμια δυσκολια στην εστιαση η στο sharpnes οταν τραβηξαμε δεντρα,φυλλα η γκραφιτι αν και δεν τα κυνηγησαμε λογω συνθηκων φωτισμου.πετυχαμε ενα κουλο.στην φωτο με το ποδηλατο μου οταν μεγενθυναμε πολυ την φωτο (πολυ ομως) ειδαμε οτι του γιωργου στο σημειο που γραφει το λαστιχο continental ηταν πιο καθαρη χωρις θορυβο ενω στην ιδια φωτο σε αλλο σημειο ηταν πιο καθαρη η δικη μου.αυτο που ειδα στου γιωργου με την 10.1 δεν εχει καμια σχεση με αυτο που ειχε γινει το δικο μου με την τελευταια αναβαθμιση.το δικο μου οπως εχω ξαναγραψει ηταν τραγικο.τραβουσα 5-6 φορες την ιδια φωτο για να επιλεξω μια σωστη και το βραδι απλα ηταν απαραδεκτο.αν δεν αλλαξει κατι δραματικα εννοειται πως δεν ξαναπαω στην 10.1 στο δικο μου κινητο.α και διαφορες που ειδα απο την 9.1 στην 10 ηταν απειροελαχιστες.εκανα την δοκιμη δυο φορες και κατεληξα στην 10 μιας και ηθελα το night mode.αυτα τα λιγα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται λοιπόν, θα μας τρελάνει η huawei. Πλέον δείχνει να παίζει ρόλο και εάν η 10.1 θα έρχεται προεγκατεστημένη όπως στο new edition ή θα μπαίνει με update όπως σε όλα τα pro. Απαράδεκτες καταστάσεις κατά τη γνώμη μου και σε συνδυασμό με τα GMS , δυστυχώς η εταιρεία αυτή βγαίνει από τις μελλοντικές επιλογές....

 

Οι φωτό του τεστ είναι πάρα πολύ καλές κ μπράβο στα παιδιά , όπως και στο egodemis πριν λίγο καιρό. Η 10.1 του egοdemis (όπως και του Παύλου στη Πάτρα όπως έγραψε στο post του, όταν το είχε αναβαθμίσει) με την 10.1 του new edition του Γιώργου στη Πατρα , είναι δύο τελείως διαφορετικοί κόσμοι και τα συμπεράσματα δικά σας πλέον για το πόσο σοβαρή είναι η Huawei....

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτό του τεστ είναι πάρα πολύ καλές κ μπράβο στα παιδιά , όπως και στο egodemis πριν λίγο καιρό. Η 10.1 του egοdemis (όπως και του Παύλου στη Πάτρα όπως έγραψε στο post του, όταν το είχε αναβαθμίσει) με την 10.1 του new edition του Γιώργου στη Πατρα , είναι δύο τελείως διαφορετικοί κόσμοι και τα συμπεράσματα δικά σας πλέον για το πόσο σοβαρή είναι η Huawei....

 

λες και από άλλα κινιτα έχει τραβηχθεί ........... όχι απλά άλλοι κόσμοι

 

και το hw ειναι ιδιο (δεν το λέω απο gsmarena κλπ εχω άμεση πρόσβαση στο crm και βλέπω κωδικούς ανταλλακτικών κλπ μόνο μητρική ειναι άλλη ολα τα άλλα ειναι αλληλοσυμβατα (και στην μητρική από οτι ξερω μονο η μνήμη αλλάζει (η ταχύτητα)

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι το πιο πιθανό σενάριο είναι αυτό που λέει ο le-bron. Άλλο firmware! Έχεις κάποια άλλη εξήγηση?
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο firmware εχουν εκτος αν ειναι κινεζικη οπου εκει ναι εχουν αλλο firmware με καλυτερη αποδοση καμερας.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο firmware εχουν εκτος αν ειναι κινεζικη οπου εκει ναι εχουν αλλο firmware με καλυτερη αποδοση καμερας.

 

Ευρωπαϊκό είναι με επίσημη εγγύηση της αντιπροσωπείας.

https://ibb.co/dP6MwYw

Edited by GEOGEOGEO
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι το πιο πιθανό σενάριο είναι αυτό που λέει ο le-bron. Άλλο firmware! Έχεις κάποια άλλη εξήγηση?
Χλομό και εκεί να έκατσαν και να έφτιαξαν άλλο firmware γισ ίδια συσκευή ακριβός...

Μηπος παίζει κάποιο bug και είναι μόνημα ενεργό κάποιο κομμάτι του ων ΑΙ και μια δουλεύει και τα χαλάει όλα και μια δεν δουλεύει και όλα καλά στο αποτέλεσμα

 

πχ αυτή πχ η φώτο έχει τραβηχθεί κάνα 10 ήμερο πριν δώσω την συσκευη (εχω και άλλες με κάλο αποτέλεσμα)

 

ετσι στο ξεκάρφωτο τραβούσε καλά (αν και της περισσότερες φορές έκανε ότι γούσταρε )

 

https://i.ibb.co/sqC6Zm5/img.jpg

 

η αυτή πχ (δεν πρέπει να εχω πολλές ακομη από την 10,1 που να ειχαν βγει φυσιολογικά άντε να βρω άλλες 2 3 (θα πρέπει αν βλέπω μια μια της φώτο)

https://i.ibb.co/G0sr4Bx/img2.jpg

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μια ερωτηση το βρηκα 6 μηνων αριστο το 256gb 300 ευρω ειναι καλη αγορα για τωρα ;

Το ελέγχεις και άμα δεν έχει κάποιο πρόβλημα το παίρνεις χθες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μια ερωτηση το βρηκα 6 μηνων αριστο το 256gb 300 ευρω ειναι καλη αγορα για τωρα ;

Το P30pro 256gb 6 μηνων και 400 να ζηταει, θα το πουλησει. Τα 300 σημαινει αμεση αναγκη ή ψεμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μια ερωτηση το βρηκα 6 μηνων αριστο το 256gb 300 ευρω ειναι καλη αγορα για τωρα ;

 

450 το έδωσα μέσα σε μια ώρα.. Οπότε στα 300 αν δεν βρωμάει κάτι μην το σκέφτεσαι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι διαρκεια ζωης (εγγραφες) εχει η εσωτερικη μνημη? Λογικα θα ειναι σαν ενας καλος ssd?

Θα έχεις παντρευτεί, θα έχεις κάνει παιδία και εγγόνια και ακόμα μιά χαρά θα είναι.... :lol::lol::lol:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι διαρκεια ζωης (εγγραφες) εχει η εσωτερικη μνημη? Λογικα θα ειναι σαν ενας καλος ssd?
Αν δεν έχεις σκοπό να γράφεις όλη μέρα 4k video να μην σε νοιάζει καν (κάπου στα 70 tb διάβασα)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κανα security update θα παρουμε; Ακόμα με του Αυγούστου είμαστε και κοντεύει Νοέμβριος...
Έχω την εντύπωση ότι δίνει security updates κάθε 2 μήνες. Οπότε τέλος του μήνα θα το έχουμε.
Μόλις αυτό θα έγραφα ...είμαι ακόμα στην έκδοση 150 με Αυγούστου
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αυτό θα έγραφα ...είμαι ακόμα στην έκδοση 150 με Αυγούστου

 

Καλημέρα, μόλις ήρθε η 161!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...