Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπαρχει πια τετοια επιλογη μεσα στα settings τις εφαρμογης !
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει πια τετοια επιλογη μεσα στα settings τις εφαρμογης !

 

Τι να σου πω περίεργο.

Νομίζω ότι όλα ξεκίνησαν με κάποιο update που έγινε χθες ή προχθές όπως διάβασα.

Αν δε βαριέσαι δοκίμασε να κάνεις μια εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής και ξαναμπές στις ρυθμίσεις να δεις.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ λέω ότι υπάρχουν κανονικα.

Δοκίμασε τη λύση που αναφέρω παραπάνω. Η υποστήριξη της τράπεζας τη προτείνει.

Αλλιώς επικοινώνησε με τη eurobank

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες. Μόλις μίλησα με την τράπεζα και απενεργοποιήθηκε από όλες τις Huawei συσκευές λόγω προβληματικού λογισμικού όπως είπαν. Έστειλα msil και στην εταιρεία. Από εκεί και πέρα , στο store δεν γράφει τίποτα και η λύση που προτείνεις δεν γίνεται γιατί απλά δεν υπάρχει καν η επιλογή wallet ούτε στις ρυθμίσεις. Άρα πως θα αλλάξω την κάρτα? Μάλιστα πήρε ενημέρωση η εφαρμογή στις 25/9 και για αυτό όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες. Μόλις μίλησα με την τράπεζα και απενεργοποιήθηκε από όλες τις Huawei συσκευές λόγω προβληματικού λογισμικού όπως είπαν. Έστειλα msil και στην εταιρεία. Από εκεί και πέρα , στο store δεν γράφει τίποτα και η λύση που προτείνεις δεν γίνεται γιατί απλά δεν υπάρχει καν η επιλογή wallet ούτε στις ρυθμίσεις. Άρα πως θα αλλάξω την κάρτα? Μάλιστα πήρε ενημέρωση η εφαρμογή στις 25/9 και για αυτό όλα αυτά.

 

Το γνωρίζω ότι πήρε update η εφαρμογή τώρα τελευταία.

Τεσπα τι πω θα δοκιμάσω κιόλας να πληρώσω να το σιγουρεψω ότι λειτουργεί και ότι δεν είναι διακοσμητική η επιλογη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις πλήρωσα ανέπαφα με τη συσκευή και προχώρησε κανονικά η συναλλαγή.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω να γυρίσω στην 9 για της φώτο αλλά το παλιό μου p30 γυρνούσε το νέο μου βγάζει την 10.0.0.178..εκτος και αν πρέπει να βάλω αυτήν και μετά να μ αφήσει να κατεβάσω πιο παλιά έκδοση

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω να γυρίσω στην 9 για της φώτο αλλά το παλιό μου p30 γυρνούσε το νέο μου βγάζει την 10.0.0.178..εκτος και αν πρέπει να βάλω αυτήν και μετά να μ αφήσει να κατεβάσω πιο παλιά έκδοση

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχουμε πει και παλαιότερα ότι τα downgrade πάνε σταδιακά, από 10.1 σε 10 μετά σε 9.1 κι έπειτα σε 9.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

btw ότι αφορά τραπεζικά apps από ότι διάβασα σιγά σιγά θα κόβονται αρκετές λειτουργίες γενικός παγκόσμιος στα κινιτα της huawei (λόγο του γνωστού θέματος )
Link to comment
Share on other sites

Tο έβαλε σε προσφορά το Πλαίσιο στα 499 ευρώ που ισχύει νομίζω και για σημερα μέχρι 0:00.

 

Και 599 έβαλε το μεγάλο νομίζω.

Αν έβαζε το new edition ισως άξιζε.

Τώρα δεν ξέρω αν αξίζει. Προσωπικά αποφάσισα να το δώσω και να δοκιμάσω το Xperia 5ii αν και πιστεύω ότι είναι από τις πιο πλήρεις συσκευές ακόμα τούτο εδώ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω ότι πήρε update η εφαρμογή τώρα τελευταία.

Τεσπα τι πω θα δοκιμάσω κιόλας να πληρώσω να το σιγουρεψω ότι λειτουργεί και ότι δεν είναι διακοσμητική η επιλογη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις πλήρωσα ανέπαφα με τη συσκευή και προχώρησε κανονικά η συναλλαγή.

 

Να κλείσω το θέμα που άνοιξα. Κουταμαρες έλεγε η eurobank. Το πρόβλημα λύνεται άμεσα με απεγκατασταση και επανεγκατάσταση της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Μα μου φαινόταν πολύ Κουλό..

Για χωρίς Google services ξέρω σίγουρα πως δε παίζει το wallet.

Αλλα προφανώς αυτό εννοούσαν όταν σου είπαν για τις συσκευές της huawei.

Άσχετοι εντελώς..

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Παίδες με το play store τι παίζει;

Εχω εγκαταστήσει χειροκίνητα τη 22.0.18 τελευταία έκδοση και ακόμα πρώτο έρχεται στη κατανάλωση .

Γνωρίζει κάποιος για το θέμα;

Άλλες συσκευές αντιμετωπίζουν τα ίδια;

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ αν έχει κανένας θέμα με το εξής. Μετά την επιστροφή μου σε 9.1 αργεί να μου κλειδώσει σήμα GPS. Πριν την επιστροφή μου κλειφωνε το πολύ σε κανένα λεπτό και τις περισσότερες φορές μέσα σε 10-15 δευτερόλεπτα. Έχει κανένας το ίδιο θέμα ή κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πριν λίγη ώρα ξεκόλλησε το Play Store και δεν καταναλώνει τόση μπαταρία όσο τις προηγούμενες μέρες. Για να δούμε!!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω εάν έχει κανένας εμπειρία χρήσης συγκριτικά του δικού μας κινητού με το xiaomi mi note 10 ειδικά στο θέμα της κάμερας. Θέλει κάποιος γνωστός μου να διαλέξει ένα από τα δύο και δεν ξέρει ποιο. Παρατήρησα ότι ο φακός 5x του zoom στο δικό μας έχει πολύ κακο διάφραγμα 3.4 ενώ του Xiaomi οι δύο φακοι που χρησιμοποιεί για zoom 2x και 3.7x έχουν διάφραγμα 2.0
Link to comment
Share on other sites

Για το drain του play store κατέβασα και εγκατεστησα την 22.1.18 και δείχνει να έστρωσε.
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω εάν έχει κανένας εμπειρία χρήσης συγκριτικά του δικού μας κινητού με το xiaomi mi note 10 ειδικά στο θέμα της κάμερας. Θέλει κάποιος γνωστός μου να διαλέξει ένα από τα δύο και δεν ξέρει ποιο. Παρατήρησα ότι ο φακός 5x του zoom στο δικό μας έχει πολύ κακο διάφραγμα 3.4 ενώ του Xiaomi οι δύο φακοι που χρησιμοποιεί για zoom 2x και 3.7x έχουν διάφραγμα 2.0
Φυσικό λόγω του μεγάλου οπτικού και του τρόπου που είναι σχεδιασμένος ο φακός.. Έτσι και αλλιώς σε η καλές συνθήκες φωτισμού ούτε με του xiaomi θα δεις κάτι..; ναλογως τι θες... Αν θες πιο στρωτο και γρήγορο τηλέφωνο με αδιαβροχοποιηση πας στο p30.. Αν δεν σε ενδιαφέρουν και ψάχνεσαι και καλά να πάρεις το Android 11 και 12 με ότι συνεπάγεται αυτό σε xiaomi πας σε εκείνο.. Για εμένα το p30 είναι ξεκάθαρα νικητής.. Άλλη κατηγορία απλα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια συγκεκριμένη έκδοση της 9.0 (ή της 9.1?) να πάω για καλύτερη κάμερα ;
Τελευταία 9.1 την οποία την κάνεις update μέχρι να σου βγει η 10

Ακόμη και 10 σκέτο να βάλεις είσαι καλά αρκεί να μην πας 10.1

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία 9.1 την οποία την κάνεις update μέχρι να σου βγει η 10

Ακόμη και 10 σκέτο να βάλεις είσαι καλά αρκεί να μην πας 10.1

Δηλαδη εγω τωρα εχω παει στην 9.1.0.260. Να μεινω σ αυτην ή να παω στην επομενη που μου βγαζει την 10.0.0.178 ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εγω τωρα εχω παει στην 9.1.0.260. Να μεινω σ αυτην ή να παω στην επομενη που μου βγαζει την 10.0.0.178 ?
Αν δε σε ενδιαφέρει το interface (dark theme παντού και γραφική απεικόνιση) τότε μείνε στην 9.1. Αλλιώς πήγαινε στη 10.0

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε ενδιαφέρει το interface (dark theme παντού και γραφική απεικόνιση) τότε μείνε στην 9.1. Αλλιώς πήγαινε στη 10.0

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

10.0 είναι αρκετά καλή ουσιαστικά είναι παλιά καλά πράγματα με Android 10 απλα αν την βάλει κάνει όλα τα updates μέχρι να βγει ειδοποίηση να περάσει 10.1 όπου και σταματάς και κάνεις duable το update από το adb
Link to comment
Share on other sites

10.0 είναι αρκετά καλή ουσιαστικά είναι παλιά καλά πράγματα με Android 10 απλα αν την βάλει κάνει όλα τα updates μέχρι να βγει ειδοποίηση να περάσει 10.1 όπου και σταματάς και κάνεις duable το update από το adb

 

Τρικυμία εν κρανίο, χωρίς σημεία στίξης...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...