Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ.. Η πρώτη που περνώ μάλλον σύντομα.. Στην 11 θα δούμε τίποτα καινούριο πάλι μου φαίνεται

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις έλαβα την 150. Ασφάλεια συστήματος αναφέρει!

 

Εμένα χθες μου έβγαλε την 140, πολύ μικρή περίπου 8-9 ΜΒ, και σήμερα έβγαλε την 150, 135ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας εχει τυχει στο κινητο να σας έρχονται διπλες ειδοποιήσεις

δηλαδη μου ηρθε ενα μυνημα στο messenger απανταω και μετα απο μια ωρα ξαναέρχεται το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Κυριες και κυριοι σκεφτομαι να δωσω το pro μου και να παω προς μερια one plus 8 (το απλο)

Τι λετε?

Εχετε να προτεινετε κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη κουβέντα άνοιξες.

Κ εγώ ενώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με το Mate 20 pro που έχω άρχισα να σκέφτομαι να πάω σε άλλη εταιρία γιατί σαν πολύ να χαλάει σιγά σιγά το γλυκό

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Κυριες και κυριοι σκεφτομαι να δωσω το pro μου και να παω προς μερια one plus 8 (το απλο)

 

Τι λετε?

 

Εχετε να προτεινετε κατι αλλο?

Και εκεί τα θέματα δεν είναι και πολύ θετικά... Εγώ έσφιξα την τσέπη και πήγα σε oppo find x2 pro με άψογα αποτελέσματα σε όλα το μειονέκτημα.. Πωναει η τσέπη
Link to comment
Share on other sites

Και εκεί τα θέματα δεν είναι και πολύ θετικά... Εγώ έσφιξα την τσέπη και πήγα σε oppo find x2 pro με άψογα αποτελέσματα σε όλα το μειονέκτημα.. Πωναει η τσέπη

Εγώ έχω παραγγείλει το oneplus 8 pro απο banggood και περιμένω. Έχεις τίποτα θέματα με την οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παραγγείλει το oneplus 8 pro απο banggood και περιμένω. Έχεις τίποτα θέματα με την οθόνη;
Green tint είχα είχα κάτι randomly battery drain ειχα πολλα κουλά με την Camera

Αυτά κυρίος όσο το είχα στα χέρια μου (3 βδομάδες) τώρα με το oppo δεν έχω πολλά να πω είναι όλα απλά άψογα (για την ώρα)

Link to comment
Share on other sites

Green tint είχα είχα κάτι randomly battery drain ειχα πολλα κουλά με την Camera

Αυτά κυρίος όσο το είχα στα χέρια μου (3 βδομάδες) τώρα με το oppo δεν έχω πολλά να πω είναι όλα απλά άψογα (για την ώρα)

 

Moυ κοψες λιγα τα φτερα

Για να μην πω τπτ αλλο

Χαχαχα

Οι αλλες επιλογες ειναι poco f2 pro (αλλα δεν εχει ios στην καμερα)

Μετα περιμενω να δω τι θα γινει με το pixel 5

Σκεφτηκα και για iphone αλλα το νεφρο το θελω ακομα

Edited by kanello
Link to comment
Share on other sites

Moυ κοψες λιγα τα φτερα

Για να μην πω τπτ αλλο

Χαχαχα

Οι αλλες επιλογες ειναι poco f2 pro (αλλα δεν εχει ios στην καμερα)

Μετα περιμενω να δω τι θα γινει με το pixel 5

Σκεφτηκα και για iphone αλλα το νεφρο το θελω ακομα

 

Κατσε εκει που καθεσαι. Αυτο που εχεις ειναι καλυτερο απο αυτα που ανεφερες. Αν θελεις καλυτερη καμερα, κατεβα στην 10 και μετα βλεπεις οταν θα παρει την 11 αν εχει βελτιωθει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

η εντολή για disable είναι τελικά αυτή

.\adb shell pm disable-user --user 0 com.huawei.android.hwouc

 

και για enable

.\adb shell pm enable --user 0 com.huawei.android.hwouc

Δείτε εδώ πώς γίνεται εγκατάσταση το adb....

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Moυ κοψες λιγα τα φτερα

 

Για να μην πω τπτ αλλο

 

Χαχαχα

 

Οι αλλες επιλογες ειναι poco f2 pro (αλλα δεν εχει ios στην καμερα)

 

Μετα περιμενω να δω τι θα γινει με το pixel 5

 

Σκεφτηκα και για iphone αλλα το νεφρο το θελω ακομα

Όχι και Poco είπαμε.. Για καλητερα πάμε όχι για χειρότερα. Κάνε downgrade καλύτερα στην 10.0 και κάνε disable τα updates
Link to comment
Share on other sites

Όχι και Poco είπαμε.. Για καλητερα πάμε όχι για χειρότερα. Κάνε downgrade καλύτερα στην 10.0 και κάνε disable τα updates

 

Τελικα βρε egodemis μπορει να αλλαξες τηλεφωνο, αλλα που σε χανουμε που σε βρισκουμε, ολο εδω μεσα εισαι να σχολιαζεις χαχαχα.

Δεν ανοιξες ομως θεμα στην κατηγορια της oppo, ουτε ανεβασες καμμια φωτογραφια να δουμε και μεις οι κοινοι θνητοι τι ψαρια πιανει το oppo.

Link to comment
Share on other sites

Green tint είχα είχα κάτι randomly battery drain ειχα πολλα κουλά με την Camera

Αυτά κυρίος όσο το είχα στα χέρια μου (3 βδομάδες) τώρα με το oppo δεν έχω πολλά να πω είναι όλα απλά άψογα (για την ώρα)

 

Δεν καταλαβα. Για το oppo σε ρωτάω αν έχεις θεματα με την οθόνη. Επειδή φοράνε την ιδια με το 8 pro.

Link to comment
Share on other sites

Αρχίσανε τα ...όργανα.

 

Πρώτο και χειρότερο το ότι το EMUI 11 μάλλον δεν θα βασίζεται στο Android 11 αλλά σε κάποια ...και καλά βελτιωμενη version του 10 !

 

https://www.androidauthority.com/huawei-emui-11-1155139/

 

Κατά τ' άλλα, έχουν αρχίσει να μιλάνε ξεκάθαρα για το Harmony OS ενώ και πάλι η τύχη των συσκευών με GMS (όπως το P30) δεν είναι ξεκάθαρη.

 

https://www.huaweicentral.com/emui-11-brings-harmonyos-2-0-support-huawei-devices-will-shift-on-harmonyos/

 

All of these officials from Huawei pointed out Huawei’s preparation to shift from Android to HarmonyOS. However, the company will likely to upgrade devices that were launched solely on Huawei Mobile Services (HMS) and not the Google Mobile Services (GMS).

On the other hand, GMS flagships such as Huawei P30 and Mate 20 series may soon start testing EMUI 11 but they might not support HarmonyOS.

 

Κατ' εμέ καλό ακούγεται το ότι το P30 δεν θα μεταβεί στο Harmony OS, αλλά συνδυαστικά με την παραπάνω είδηση, δημιουργεί αμφιβολίες για το αν θα πάρουμε ποτέ update στο Android 11. Εκτός κι αν κάποια μελλοντική έκδοση, π.χ. 11.1 βασιστεί στο Android 11.

 

EDIT: εδώ τα λέει λίγο διαφορετικά:

https://www.phonearena.com/news/huawei-emui-11-harmony-os-upgrade_id127106

 

Huawei is expected to continue supporting Android smartphones for the foreseeable future, so those of you that choose to stick with the Android operating system will have no reason to worry.
Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα. Για το oppo σε ρωτάω αν έχεις θεματα με την οθόνη. Επειδή φοράνε την ιδια με το 8 pro.
Τπτ κανένα θέμα και στο μάτι είναι τέρμα διαφορετική οθόνη

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα βρε egodemis μπορει να αλλαξες τηλεφωνο, αλλα που σε χανουμε που σε βρισκουμε, ολο εδω μεσα εισαι να σχολιαζεις χαχαχα.

 

Δεν ανοιξες ομως θεμα στην κατηγορια της oppo, ουτε ανεβασες καμμια φωτογραφια να δουμε και μεις οι κοινοι θνητοι τι ψαρια πιανει το oppo.

Το forum δεν έχει κόσμο πλέον όπου έχει φως μπαίνω
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πρόβλημα πάλι με την εφαρμογή του Facebook. Δεν λειτουργεί το marketplace ούτε οι ρυθμίσεις του Facebook. Βγάζει μύνημα στην οθόνη : "Παρουσιάστηκε μη αναμενόμενο σφάλμα " Φυσικά δοκίμασα απεγκατασταση της εφαρμογής και επανεγκατάσταση της. Είμαι στην 1.10.0.140

Update : τελικά με κάποια ανεπίσημη έκδοση update του Facebook έφτιαξε

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδιά! Αξίζει να το αγοράσει κάποιος σήμερα;
Αν δεν κάνει update στην 10.1 με τα χίλια αν κάνει.... Ένα redmi 5 τον 100 ευρώ θα βγάζει καλύτερη φώτο
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους. Αγόρασα και εγώ τελικά το κινητό και εχω καθησει και διάβασα όλες τις σελίδες. Πιστεύω ότι μάλλον έχω πάρει άλλη συσκευή από αυτή που έχετε εσείς. Κράζετε την κάμερα που και στην 10 που έχω βγάζει αψογες φώτο. Τα υπόλοιπα δεν αναφέρονται πουθενά. Σούπερ μπαταρία, ταχύτατο οθόνη άψογη.Απορω γιατί σπατάλησα τόσα χρήματα. Μήπως τελικά έπρεπε να πάω να πάρω redmi 5;

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαλησπερα παιδιά! Αξίζει να το αγοράσει κάποιος σήμερα;

Φυσικά και αξίζει. Μια χαρά είναι το κινητό σε όλα του.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνει update στην 10.1 με τα χίλια αν κάνει.... Ένα redmi 5 τον 100 ευρώ θα βγάζει καλύτερη φώτο

 

Εντάξει...είσαι πλέον τελείως υπερβολικός....Ναι είναι καλύτερη η κάμερα στο 9, πολύ καλή η συγκριτική δοκιμή σου(αν και δεν υπερτερούσε η 9 σε όλες τις λήψεις, όμως συνολικά ήταν ξεκάθαρα καλύτερη) , αλλά αυτό που γράφεις είναι λάθος. Μια χαρά είναι το κινητό, το τελευταίο με google services, δεν κολλάει πραγματικά πουθενά, άψογο σε όλα, μπαταρία, οθόνη κλπ και αν θες κάνεις και diwngrade και είσαι στο 100% σε κάμερα. Το να λες σε κάποιον που ρωτάει στο φόρουμ , γιατί θέλει μια γνώμη, πάρε redmi 5 είναι τρολαρισμα...Χωρίς παρεξήγηση φίλε egodemis! ΥΓ γράψε σύντομες εντυπώσεις για oppo (κυρίως κάμερα) , είναι εκτός topic αλλά έτσι από περιέργεια!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...