Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα συγκριτικο την καμερα με ακριβως ιδιες ρυθμισεις, ιδιο σημειο εστιασης κτλ, με ενος φιλου το P40 pro. Δεν εχουν ΚΑΜΙΑ σχεση.

Γνωστη τακτικη πλεον να χειροτερευουν την καμερα με καποιο update.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα συγκριτικο την καμερα με ακριβως ιδιες ρυθμισεις, ιδιο σημειο εστιασης κτλ, με ενος φιλου το P40 pro. Δεν εχουν ΚΑΜΙΑ σχεση.

Γνωστη τακτικη πλεον να χειροτερευουν την καμερα με καποιο update.

 

Εγώ θα ξαναπώ το εξής.

Όποιος θέλει τέλεια φωτογραφία έχει δύο επιλογές.

1. Εάν θέλει να κρατήσει αυτό το κινητό γυρίζει στην 9αρα η στη 10.0 όπως είπαν όσοι ασχολήθηκαν και είδαν διαφορά και φυσικά γνωρίζουν τα της φωτογραφίας

 

ή

 

2. Αλλάζουν συσκευή και πάνε σε καλύτερη.

 

Δεν παντρευομαστε ούτε συσκευές ούτε εταιρίες ούτε λογισμικό.

 

Από κει και μετά προφανώς οι εταιρίες θα αναγκάσουν με κάποιους τρόπους να μας πάρουν πάλι τα 1000ευρα για τις νέες τους συσκευές. Στον καθένα μας είναι στη διακριτική του ευχέρεια πως θα το διαχειριστουμε αυτό που μας πιέζουν να κανουμε

Link to comment
Share on other sites

Έχω περασει από όλες τις μαρκες και πιο ευχαριστημένο σαν πελάτη με έχει αφήσει η huawei, αν και πριν παρω το p30 pro δεν την χωνευα καθόλου σαν εταιρία. Το οτι χειροτέρευσαν επίτηδες την καμερα είναι κατι που δε θα το συγχωρέσω. Το να βγάλουν κάποιο update στη καμερα και να το δώσουν στην p40 σειρα και σε εμάς όχι, το καταλαβαίνω. Το να πληρωνω για κάτι όμως τόσα λεφτά και με το update να μου το στερούν δε το συγχωρώ. Από μένα μαύρο στην huawei πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Έχω περασει από όλες τις μαρκες και πιο ευχαριστημένο σαν πελάτη με έχει αφήσει η huawei, αν και πριν παρω το p30 pro δεν την χωνευα καθόλου σαν εταιρία. Το οτι χειροτέρευσαν επίτηδες την καμερα είναι κατι που δε θα το συγχωρέσω. Το να βγάλουν κάποιο update στη καμερα και να το δώσουν στην p40 σειρα και σε εμάς όχι, το καταλαβαίνω. Το να πληρωνω για κάτι όμως τόσα λεφτά και με το update να μου το στερούν δε το συγχωρώ. Από μένα μαύρο στην huawei πλέον.

 

αυτο με την camera ξεκινισε στα πολυ φρέσκα κινιτα μόνο παλιά ήταν τίμια τώρα επειδή θέλει να σπρώξει τους πελάτες στα κινιτα χωρίς google store μάλλον τα σνομπάρει γερα

Link to comment
Share on other sites

αυτο με την camera ξεκινισε στα πολυ φρέσκα κινιτα μόνο παλιά ήταν τίμια τώρα επειδή θέλει να σπρώξει τους πελάτες στα κινιτα χωρίς google store μάλλον τα σνομπάρει γερα

 

Ακόμα περιμένω να μου πεις που βρηκες το find x2 pro τοσο φτηνά. Και αν εχει AOD η ειναι σαν το oneplus που δεν εχει.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα περιμένω να μου πεις που βρηκες το find x2 pro τοσο φτηνά. Και αν εχει AOD η ειναι σαν το oneplus που δεν εχει.
Από την εταίρα που δουλεύω (μέσο αυτής)

Έχει μεν αλλά μην περιμένεις πολλά από το aod ο βασιλιάς του aod είναι Samsung για την ώρα (εγώ προσωπικά δεν τ το κάνω χρήση λόγο μπαταρίας αν και βλέπω η συσκευή αντέχει πάρα πολύ ότι αφορά μπαταρία)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμασει να βγάλετε φωτό με την επιλογή HDR που στο 9 ήταν αυτόματη ενώ με την 10 μπήκε σαν ξεχωριστό module? Νομίζω αυτό φταίει που δε βγαίνουν καλές οι φωτο στην 10.1.

Εγώ την 9 έχω... και το HDR δεν είναι αυτόματο... πρέπει να διαλέξω την αντίστοιχη καρτέλα :blink::blink:

 

Αυτό που με εκνευρίζει περισσότερο είναι ότι αργεί το focus... ότι ενώ έχεις π.χ. δύο αντικείμενα και κάνεις touch το focus... αρνείται ορισμένες φορές...

μάλιστα επειδή προσπαθεί να κάνει focus ... πατάω το κουμπί να τραβήξω photo και δεν.... λες και έχει κολλήσει η CPU όπως λέμε στην αργκό...

 

Ερώτηση... το Master ΑΙ που ακριβώς χρησιμεύει.... πρέπει να το έχουμε ΟΝ ή όχι... και αν ναι... πότε???

"Master AI can automatically identify your current photography scene and intelligently adjust the color and brightness of the photo, so you don’t need to repeatedly adjust your camera for the perfect shot.

Master AI is a preset camera feature on your Phone that intelligently identifies your current photography scene and automatically adjusts the color and brightness of your photo to help you achieve better effects."

Ευχαριστώ

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να κάνω άλλη ερώτηση που είναι γενικά για κινητά. Επειδή έκανα μια χαζομάρα και σε μια άκρη της οθόνης έβαλα ένα υλικό που χάλασε την γυαλάδα της, υπάρχει κάποια αλοιφή που θα μπορούσε να επαναφέρει αυτή τη γυαλάδα;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να κάνω άλλη ερώτηση που είναι γενικά για κινητά. Επειδή έκανα μια χαζομάρα και σε μια άκρη της οθόνης έβαλα ένα υλικό που χάλασε την γυαλάδα της, υπάρχει κάποια αλοιφή που θα μπορούσε να επαναφέρει αυτή τη γυαλάδα;

 

τι υλικό ακριβός εβαλες δώσε παραπάνω πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

τι υλικό ακριβός εβαλες δώσε παραπάνω πληροφορίες

Έχει μια μικρή γρατσουνιά και διάβασα ότι με αλοιφή αυτοκινήτου και Οδοντόκρεμα φτιάχνει. Χαχαχα. Πιάστηκα βέβαια χαζός και μου έκανε θαμπάδα. Και έλεγα μην υπάρχει τπτ άλλο να γυρίσω την γυαλάδα του. Εννοείται το λάθος είναι δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Έχει μια μικρή γρατσουνιά και διάβασα ότι με αλοιφή αυτοκινήτου και Οδοντόκρεμα φτιάχνει. Χαχαχα. Πιάστηκα βέβαια χαζός και μου έκανε θαμπάδα. Και έλεγα μην υπάρχει τπτ άλλο να γυρίσω την γυαλάδα του. Εννοείται το λάθος είναι δικό μου.

 

πλάκα κάνεις ετσι? τέλος εχεις αφαιρέσει επ πάνω στρώμα.... κάτι μόνιμο δεν ξέρω που μπορεί να το καλύψει πλέον

βαλε ενα γιαλακι από πάνω να τελειώνεις

Link to comment
Share on other sites

πλάκα κάνεις ετσι? τέλος εχεις αφαιρέσει επ πάνω στρώμα.... κάτι μόνιμο δεν ξέρω που μπορεί να το καλύψει πλέον

βαλε ενα γιαλακι από πάνω να τελειώνεις

Το ξέρω. Η βλακεια είναι όλη δική μου. Δε πειράζει. Είχα το t max αλλά μου το πέταξε μετά από 15 20 μέρες.

 

Επίσης θέλω να πω ότι έκανα υποβάθμιση σε 9.1 και έχω ξανά το κινητό που είχα αγαπήσει με κάμερα αξιοπρεπή και την "παράνομη ηχογράφηση".

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω. Η βλακεια είναι όλη δική μου. Δε πειράζει. Είχα το t max αλλά μου το πέταξε μετά από 15 20 μέρες.

 

 

 

Επίσης θέλω να πω ότι έκανα υποβάθμιση σε 9.1 και έχω ξανά το κινητό που είχα αγαπήσει με κάμερα αξιοπρεπή και την "παράνομη ηχογράφηση".

Αν πέταξε το tmax μετά πάνε σε κάποια ζελατίνα τύπου nanogel κλπ

Καλά προφανος με 9 θα είναι και γα... Η συσκευή πριν την υποβαθμησουν. Καλά να πάθει huawei και πελάτες δεν σέβεται και έφαγε και ban

Link to comment
Share on other sites

Θυμησε μου αν ξέρεις πώς κάνω disable το κάθε τρεις και λίγο update system που μου πετάει
Από το pc θα πρέπει μέσο εντολών να κάνεις disable το Huawei update app αν θυμάμαι καλά αυτό είναι

adb shell pm disable-user com.huawei.android.hwouc

Link to comment
Share on other sites

Από το pc θα πρέπει μέσο εντολών να κάνεις disable το Huawei update app αν θυμάμαι καλά αυτό είναι

adb shell pm disable-user com.huawei.android.hwouc

η εντολή για disable είναι τελικά αυτή

.\adb shell pm disable-user --user 0 com.huawei.android.hwouc

 

και για enable

.\adb shell pm enable --user 0 com.huawei.android.hwouc

Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.επειδη ηδη εχω βαλει το κινητο για downgrade μπορειτε να μου πειτε πως ακριβως χρησιμοποιω τις εντολες για να μην βγαζει την ενημερωση?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.επειδη ηδη εχω βαλει το κινητο για downgrade μπορειτε να μου πειτε πως ακριβως χρησιμοποιω τις εντολες για να μην βγαζει την ενημερωση?ευχαριστω

 

Για windows κατεβάζεις το adb από εδώ https://dl.google.com/android/repository/platform-tools-latest-windows.zip

Το κάνεις unzip

Μόλις ανοίγεις τον φάκελο που έχει αποσυμπιέσει, κρατάς πατημένο το shift στο πληκτρολόγιο και κάνεις δεξί κλικ το ποντίκι. Και μετά ανοίγεις το power shell (ή το command) ανάλογα με την έκδοση.

Εκεί απλά κάνεις αντιγραφή επικόλληση την εντολή.

 

ΥΓ.: θεωρώ αυτονόητο ότι ανοίγεις την εντολή προγραμματιστη στο κινητό και ενεργοποιείς το USB debugging.

(αυτό για να γίνει πας ρυθμίσεις, πληροφορίες κινητό, και πατάς πολλές φορές τον αριθμό έκδοσης)

Link to comment
Share on other sites

Για windows κατεβάζεις το adb από εδώ https://dl.google.com/android/repository/platform-tools-latest-windows.zip

Το κάνεις unzip

Μόλις ανοίγεις τον φάκελο που έχει αποσυμπιέσει, κρατάς πατημένο το shift στο πληκτρολόγιο και κάνεις δεξί κλικ το ποντίκι. Και μετά ανοίγεις το power shell (ή το command) ανάλογα με την έκδοση.

Εκεί απλά κάνεις αντιγραφή επικόλληση την εντολή.

 

ΥΓ.: θεωρώ αυτονόητο ότι ανοίγεις την εντολή προγραμματιστη στο κινητό και ενεργοποιείς το USB debugging.

(αυτό για να γίνει πας ρυθμίσεις, πληροφορίες κινητό, και πατάς πολλές φορές τον αριθμό έκδοσης)

σε ευχαριστω πολυ.:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ωραία αυτά που λέτε αλλά το emui 9 δε βλέπεται.

Τώρα φυσικά αν τραβάτε συνεχώς φωτογραφίες πάω πάσο.

Ούτως ή άλλως εγώ δεν ασχολούμαι τόσο αναλυτικα με το θέμα.

Όπως διάβασα και εδώ, το γυρνάω σε επαγγελματική ρύθμιση και είμαι κάπως οκ.

Ένας λόγος που παλαιότερα έδινα τα Huawei ήταν το emui που δε μου άρεσε και μου έκοβε αρκετές ειδοποιήσεις.

Με το 10 βλέπω ένα μοντέρνο ui που λειτουργεί άψογα, με ικανοποίητικη διαχείριση ενέργειας χωρίς να σου κλείνει όλες τις εφαρμογές στο μισάωρο

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, απο το 10.1.140 θελω να κανω downgrade στην 9.1 αλλα το HiSuite μου βγαζει την 10.0.170 και οχι την 9.1. Πρεπει να κατεβω σε 10 και απο εκει μετα σε 9? Που πηγε η επιλογη για 9.1?
Freya
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, απο το 10.1.140 θελω να κανω downgrade στην 9.1 αλλα το HiSuite μου βγαζει την 10.0.170 και οχι την 9.1. Πρεπει να κατεβω σε 10 και απο εκει μετα σε 9? Που πηγε η επιλογη για 9.1?
Βήμα - βήμα κατεβαίνει δυστυχώς....

 

10.1-> 10-> 9.1 - >9

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ωραία αυτά που λέτε αλλά το emui 9 δε βλέπεται.

Τώρα φυσικά αν τραβάτε συνεχώς φωτογραφίες πάω πάσο.

Ούτως ή άλλως εγώ δεν ασχολούμαι τόσο αναλυτικα με το θέμα.

Όπως διάβασα και εδώ, το γυρνάω σε επαγγελματική ρύθμιση και είμαι κάπως οκ.

Ένας λόγος που παλαιότερα έδινα τα Huawei ήταν το emui που δε μου άρεσε και μου έκοβε αρκετές ειδοποιήσεις.

Με το 10 βλέπω ένα μοντέρνο ui που λειτουργεί άψογα, με ικανοποίητικη διαχείριση ενέργειας χωρίς να σου κλείνει όλες τις εφαρμογές στο μισάωρο

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε διαφωνώ ότι είναι πιο άσχημο, αλλά όχι ότι δε βλέπεται. Προσωπικά το νιώθω πιο "σοβαρό" από το στρογγυλό 10αρι. Επίσης προτιμώ το πρακτικό πάρα το όμορφο. Το ότι στην 9.1 η κάμερα είναι καλύτερη, η μπαταρία νορμάλ και έχω και την ηχογράφηση (αν και παράνομο), το προτιμώ από το να έχω το "όμορφο" 10αρι. Προσωπικά αν φτιάξουν σε update την κάμερα στο 10 δε μου είναι τπτ να το ξαναβάλω, αν και το βλέπω χλωμό να ασχοληθούν. Από την άλλη ο κάθε ένας μπορεί να έχει ότι θέλει. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις έλαβα την 150. Ασφάλεια συστήματος αναφέρει! Edited by GEOGEOGEO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...