Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 pro max έχω πάει άψογα εκεί και σε όλα τσ αλλά αλλα είναι κινιτο για δουλειά και λόγο τον εφαρμογών της εταιρείας και ότι δεν θέλω να μπλέξω τα δικά μου με της δουλειάς.

Παιδιά μικρά δεν έχω δεν θα έχω θέμα. Στην χειρότερη θα πάω σε κάποιο μεγάλο Samsung όσο και να συχαίνομαι το λογισμικό τους και πως καταντάει μετά από ένα χρόνο.

Ε αφού σε ένα χρόνο θα καταντήσει χάλια το Samsung , άσε το τηλεφωνακι που έχεις και μπορεί με κανένα μελλοντικό update να έρθει στα ίσια του. Λέω εγώ τωρα!
Link to comment
Share on other sites

Ε αφού σε ένα χρόνο θα καταντήσει χάλια το Samsung , άσε το τηλεφωνακι που έχεις και μπορεί με κανένα μελλοντικό update να έρθει στα ίσια του. Λέω εγώ τωρα!
Το θέμα είναι δεν είμαι και πολύ ήρεμο άτομο δεν έχω τπτ να το στείλω στον τοίχο έτσι τώρα είμαι σε σκέψεις η μα το πουλήσω ( θα βάλω μια αγγελία αν δω μα μου παζάρια δεν θα ασχοληθώ θα πάει δώρο). Έχω το παλιό mate 9 στο ντουλάπι θα το κάνω χρήση (τουλάχιστον αποδίδει καθος πρέπει αυτό) και Σεπτέμβρη αν δεν έρθει Αρμαγεδδών και έχουμε ακόμη δουλειές και πάλι θα δούμε που θα κοιμηθούμε
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω επειδή στο παρελθόν είχε γίνει μια συζήτηση ότι δεν γίνονται διεργασίες στη κάρτα μνήμης πέρα του μαμά file explorer.

Αγορασα πρόσφατα μια lexar 256 και όλα γίνονται κανονικά (εφόσον έδωσα άδεια) και με total commander.

 

Και μια απορια

Στις ρυθμίσεις αποθήκευσης υπάρχει επιλογή προεπιλογής εσωτερικής μνήμης ή κάρτα μνήμης.

Αν επιλέξω κάρτα μνήμης οι εφαρμογές θα εγκαθίστανται στη κάρτα;

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογές εγκαθιστουντε πάντα στην μνήμη της συσκευής.. Φώτο και άλλα αρχεία θα πηγαίνουν πιθανός κατευθείαν στην nsd

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφερθηκε

 

ερωτηση:

 

 

 

Lexar ή Huawei για καρτα μνημης τυπου ΝΜ ????

 

 

 

γενικα εαν βαλουμε καρτα μνημης σε Ρ30pro θα εχουμε θεμα ? ειχα κακια εμπειρια καποτε με αλλα τηλ , με καρτα μνημης (κοληματα ,drain battery κ.α.)

τα ίδια είναι αρκεί να είναι μόνο σαν αποθήκη δλδ αρχεία απλά να σώζεις αν πας και μεταφέρεις apps μέσα κλάψτε Χαράλαμπε
Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφερθηκε

ερωτηση:

 

Lexar ή Huawei για καρτα μνημης τυπου ΝΜ ????

 

γενικα εαν βαλουμε καρτα μνημης σε Ρ30pro θα εχουμε θεμα ? ειχα κακια εμπειρια καποτε με αλλα τηλ , με καρτα μνημης (κοληματα ,drain battery κ.α.)

 

Εγώ τη lexar αγόρασα μιας κ πιο φθηνή.

Αλλα γενικώς θεωρείται αξιόπιστη μάρκα.

Περί καρτών μνήμης αν επιλέξεις κάποια top επώνυμη δεν θα έχεις θέμα.

Αυτές προτιμώ και δεν αντιμετώπισα ποτε πρόβλημα τόσα χρόνια.

(συνήθως έπαιρνα SanDisk ή samsung)

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να πηγενουν οι φωτο και τα βιντει στην καρτα; εαν ναι ολα καλα;

Απο μπαταρια; ολα οπως πριν;;;

 

Όλα εγγράφονται κανονικά και μεταφορά έκανα όλα από εσωτερική.

Αυτονομία από χθες δεν κατάλαβα διαφορά.

Το βράδυ από 100% έχασε μόλις 2% και τώρα είμαι 66 με δυόμιση ώρες οθόνη και μια ώρα ομιλιας.

Συνηθως βγαζω μιάμιση μέρα 5μιση με 6 ωρες οθόνη περίπου οπότε στα ίδια είμαι.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εδω και πολυ καιρο αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα όταν μιλάω και τερματίζω την κλήση και αφήνω το τηλέφωνο αυτό ξαναπαίρνει μόνο του Στην αρχή νόμιζα ότι μόλις το άφηνα ακουμπούσα με τα χέρια μου την οθόνη γιατί στην οθόνη φαινόταν οι τελευταίες κλήσεις αλλά ετυχε χθες που το άφησα και είδα ότι πήρε μόνο του τηλέφωνο χωρίς να πατήσω κάτι εγώ. Βασικά ήθελα να ρωτήσω αν παρόμοιο περιστατικό εχει τυχει σε κανεναν. Υπόψιν έχω απενεργοποιήσει τις χειρονομίες.

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Αυτήν την βλακεία το "HiTouch" πως το κόβουμε??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Αυτήν την βλακεία το "HiTouch" πως το κόβουμε??

 

Ρυθμίσεις /δυνατότητες προσβασιμοτητας/ HiTouch / απενεργοποιηση

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει!! :(

 

Screenshot-20200722-215840-com-android-settings.jpg

 

Κουλό τελείως.. Εμένα υπάρχει.

 

Μηπως πρέπει να το κάνεις μέσω adb

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Κουλό τελείως.. Εμένα υπάρχει.

 

Μηπως πρέπει να το κάνεις μέσω adb

 

Ούτε σ εμένα υπάρχει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

ενδιαφέρομαι για το p30 Pro και θα ήθελα να ρωτήσω αν

μπορώ να χρησιμοποιήσω και άλλον File Manager από το playstore εκτός από τον

stock που έχει για μεταφορά αρχείων στη Huawei Nano Memory card????

Νομίζω ότι κάπου είχα διαβάσει ότι γίνεται μόνο με τον stock..

Ακόμα η μεταφορά αρχείων στο PC γίνεται όπως και στα usb stick ή χρειάζομαι

κάποιο πρόγραμμα, suite κτλ.????

Έχει τίποτα restrictions το κινητό που θα έπρεπε να γνωρίζω??

 

Ευχαριστώ

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω επειδή στο παρελθόν είχε γίνει μια συζήτηση ότι δεν γίνονται διεργασίες στη κάρτα μνήμης πέρα του μαμά file explorer.

Αγορασα πρόσφατα μια lexar 256 και όλα γίνονται κανονικά (εφόσον έδωσα άδεια) και με total commander.

 

Καλημέρα..

ενδιαφέρομαι για το p30 Pro και θα ήθελα να ρωτήσω αν

μπορώ να χρησιμοποιήσω και άλλον File Manager από το playstore εκτός από τον

stock που έχει για μεταφορά αρχείων στη NV card????

Νομίζω ότι κάπου είχα διαβάσει ότι γίνεται μόνο με τον stock..

 

Καλημέρα.

Δοκίμασα κι εγώ σήμερα μετά από πολύ καιρό ξανά με τον αγαπημένο μου MixPlorer που τον είχα "αποσύρει" λόγω του γνωστού θέματος με την αδυναμία σωστής πρόσβασης (write permissions) στην κάρτα, και παίζει κανονικά !

Δε ξέρω αν έχει να κάνει με την αναβάθμιση στο EMUI 10.1 αλλά είναι καλή εξέλιξη. Ελπίζω να κρατήσει και να μην έχουμε πάλι θέματα στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δοκίμασα κι εγώ σήμερα μετά από πολύ καιρό ξανά με τον αγαπημένο μου MixPlorer που τον είχα "αποσύρει" λόγω του γνωστού θέματος με την αδυναμία σωστής πρόσβασης (write permissions) στην κάρτα, και παίζει κανονικά !

Δε ξέρω αν έχει να κάνει με την αναβάθμιση στο EMUI 10.1 αλλά είναι καλή εξέλιξη. Ελπίζω να κρατήσει και να μην έχουμε πάλι θέματα στο μέλλον.

 

Καλή εξέλιξη αυτό :)

Σχετικά με τη μεταφορά αρχείων στο PC γίνεται όπως και στα usb stick ή χρειάζομαι

κάποιο πρόγραμμα, suite κτλ.????

Έχει τίποτα restrictions το κινητό που θα έπρεπε να γνωρίζω?? Παίζουν κανονικά όλες (σχετικό αυτό) οι εφαρμογές από playstore???

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλή εξέλιξη αυτό :)

Σχετικά με τη μεταφορά αρχείων στο PC γίνεται όπως και στα usb stick ή χρειάζομαι

κάποιο πρόγραμμα, suite κτλ.????

Έχει τίποτα restrictions το κινητό που θα έπρεπε να γνωρίζω?? Παίζουν κανονικά όλες (σχετικό αυτό) οι εφαρμογές από playstore???

 

Οταν το συνδέσεις θα σου βγάλει παραθυράκι στο κινητό τι είδους σύνδεση θέλεις (file transfer, photos transfer και φορτιση αν τα θυμαμαι καλα). Επιλέγεις τι θελεις και ολα ΟΚ.

Το Hi Suite ειναι κι αυτο μια εναλλακτικη λυση - πρέπει να το δοκιμάσεις για να δεις τι σου δίνει σαν επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δοκίμασα κι εγώ σήμερα μετά από πολύ καιρό ξανά με τον αγαπημένο μου MixPlorer που τον είχα "αποσύρει" λόγω του γνωστού θέματος με την αδυναμία σωστής πρόσβασης (write permissions) στην κάρτα, και παίζει κανονικά !

Δε ξέρω αν έχει να κάνει με την αναβάθμιση στο EMUI 10.1 αλλά είναι καλή εξέλιξη. Ελπίζω να κρατήσει και να μην έχουμε πάλι θέματα στο μέλλον.

 

Κοίτα εγώ είμαι ακόμα με τη 10 και παίζει κανονικά με total commander.

Νομίζω πως ήρθε κάποιο update για Android 10 της εφαρμογής αλλά και πάλι δεν γνωρίζω τι γινόταν στο παρελθόν γιατί τώρα αγόρασα τη κάρτα.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να κάνω και εδώ την ερώτηση μιας και στο νήμα του P30 μάλλον δεν έχουν τις θήκες, ποίες διαφορές έχουν η pu oficiall case με την official silicone case;

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να κάνω και εδώ την ερώτηση μιας και στο νήμα του P30 μάλλον δεν έχουν τις θήκες, ποίες διαφορές έχουν η pu oficiall case με την official silicone case;

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η PU official βγαίνει σε 2 αποχρώσεις. Η μαύρη (την οποία έχω) και έχει πίσω την αίσθηση συνθετικού δέρματος με carbon αισθητική και η λευκή/εκρού που φαίνεται σαν υφασμάτινη (ενώ στην πραγματικότητα δεν είναι) και μπορείς να πεις ότι είναι εν μέρει εμπνευσμένη από την original του Pixel.

 

https://www.amazon.com/HUAWEI-Official-Back-Cover-Case/dp/B07PJW5TP6/?th=1

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon/197132-huawei-p30-pu-cover-black

 

Οι official silicone cases της Huawei είναι ακριβώς αυτό που λέει και το όνομα, δηλαδή απλές λείες θήκες σιλικόνης.

 

Link to comment
Share on other sites

Η PU official βγαίνει σε 2 αποχρώσεις. Η μαύρη (την οποία έχω) και έχει πίσω την αίσθηση συνθετικού δέρματος με carbon αισθητική και η λευκή/εκρού που φαίνεται σαν υφασμάτινη (ενώ στην πραγματικότητα δεν είναι) και μπορείς να πεις ότι είναι εν μέρει εμπνευσμένη από την original του Pixel.

 

 

 

https://www.amazon.com/HUAWEI-Official-Back-Cover-Case/dp/B07PJW5TP6/?th=1

 

 

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon/197132-huawei-p30-pu-cover-black

 

 

 

Οι official silicone cases της Huawei είναι ακριβώς αυτό που λέει και το όνομα, δηλαδή απλές λείες θήκες σιλικόνης.

 

 

 

Ευχαριστώ φίλε μου για τις πληροφορίες, έχω και εγώ την pu απλά ήθελα να μάθω αν έχει διαφορές με την σιλικόνης στο μέγεθος, επίσης η pu είναι αρκετά χαλαρή στην κάτω πλευρά

 

Στάλθηκε από το Huawei P30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω. Τον τελευταίο καιρό ο Chrome κολλάει έντονα. Ακόμα και μετά τον τερματισμό πάλι μπορεί να μην επανέλθει. Το κάνει και σε εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω. Τον τελευταίο καιρό ο Chrome κολλάει έντονα. Ακόμα και μετά τον τερματισμό πάλι μπορεί να μην επανέλθει. Το κάνει και σε εσάς;
O chrome εγινε για τα μπάζα πλεον.

 

Κολαει και στο xiaomi μου ....

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω. Τον τελευταίο καιρό ο Chrome κολλάει έντονα. Ακόμα και μετά τον τερματισμό πάλι μπορεί να μην επανέλθει. Το κάνει και σε εσάς;

 

Μεσα απο την σελιδα chrome://flags κανε disable τα Hardware-accelerated video decode και Hardware-accelerated video encode πατα να κανει restart ο chrome και δες αν εισαι ΟΚ.

Αλλη επιλογη να γυρισεις σε παλιαοτερη εκδοση, 79 και κατω.

Οτιδηποτε πανω απο 79 σε Android 10 εχει θεμα σε σελιδες με βιντεο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

O chrome εγινε για τα μπάζα πλεον.

 

Κολαει και στο xiaomi μου ....

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

Βαλτε τον kiwi broser που ειναι ιδιος ο chrome αλλα φτιαγμενο απο ενα παληκαρακι στο xda και δεν αφηνει ουτε διαφημισεις ουτε τιποτα και παει τρενο. Εγω εδω και 1.5 χρονο που τον ανακαλυψα δεν τον αλλζω με τιποτα.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...