Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμένα δεν διαγράψε κάτι αλλά κρατα back up για σιγουριά.ετσι και αλλιως καλό θα ήταν να γίνει και επαναφορά μετά από το update

 

Οκ ευχαριστώ για το feedback.

Link to comment
Share on other sites

Καλά και εγώ ακόμα περιμένω και τίποτα ακόμα. Πρώτη φορά που περνάει σχεδόν μήνας από τότε που αναφέρει κάποιος στο φόρουμ ότι πήρε μια αναβαθμιση και εγώ να μην την έχω πάρει ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα Ota σημερα, κατεβαίνει αυτήν την στιγμή.. Για να δούμε

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ η διαδικασία μέσω eRecovery είναι απελπιστικά αργή άσχετα με τη ταχύτητα της σύνδεσης που έχετε.

Από ότι διάβασα ο λόγος είναι ότι μπαίνει σε "safe mode" το κινητό και η ταχύτητα (downloading) ειναι περιορισμένη.

Εγώ συμπλήρωσα 2 ώρες και είμαι στο 67% του downloading του update.

Link to comment
Share on other sites

έκανα και γω σήμερα το update, σαν να χει γίνει πιο γρήγορο το κινητό στις εναλλαγές στο menu και στο multitasking
Συμφωνώ! Άστο λίγες μέρες να δουλέψει και θα δείξει. Μέσω Support έκανε 3 ώρες να κατέβει η αναβάθμιση @stark ....

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την 10.1 δεν μου δουλεύει το night Mode πολλές φορές και κρασαρει η εφαρμογή της κάμερας, έχω κάνει factory reset μετά την αναβάθμιση,εχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα; Και μου βγάζει και αυτό το μήνυμα κάποιες φορές.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

6146cc14d1b196ba1754ec784008e47a.jpg

Edited by Giwrgos_Gk
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ηρθε και δεν θελω να την κανω εγκατασταση, πως γίνετε να μην μου ερχετε ειδοποίηση οτι υπαρχει νεα εκδοση;;;;

 

Χρειαζεται μεσω ADB να κανεις disable την εφαρμογη ενημερωση λογισμικου κι επειτα εξαναγκασμενη διακοπη.

Εναι ο μονος τροπος να σταματησεις τις ενημερωσεις γιατι και να κλεινεις τις ειδοποιησεις καποια στιγμη θα σου την κανει την ενημερωση απο μονο του.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρήκα το πρόβλημα με το κρασαρισμα της κάμερας όταν χρησιμοποιείς το night Mode, είναι από την εφαρμογή του facebook, το τεσταρα αρκετές φορές, για οποίους παρουσιάσουν το ίδιο πρόβλημα μην τρελαθουν, καλύτερα να κάνετε εγκατάσταση κάποια παλιότερη έκδοση του μέχρι να λυθεί το θέμα, αλλιώς θα πρέπει να κάνετε force stop κάθε φορά που το ανοίγετε και θέλετε να χρησιμοποιήσετε το night Mode, δεν ξέρω αν συμβαίνει σε όλες τις συσκευές ή απλά σε κάποιες.

https://forum.xda-developers.com/huawei-p30-pro/help/camera-crash-nightmode-update-emui-10-t4119701

 

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρήκα το πρόβλημα με το κρασαρισμα της κάμερας όταν χρησιμοποιείς το night Mode, είναι από την εφαρμογή του facebook, το τεσταρα αρκετές φορές, για οποίους παρουσιάσουν το ίδιο πρόβλημα μην τρελαθουν, καλύτερα να κάνετε εγκατάσταση κάποια παλιότερη έκδοση του μέχρι να λυθεί το θέμα, αλλιώς θα πρέπει να κάνετε force stop κάθε φορά που το ανοίγετε και θέλετε να χρησιμοποιήσετε το night Mode, δεν ξέρω αν συμβαίνει σε όλες τις συσκευές ή απλά σε κάποιες.

https://forum.xda-developers.com/huawei-p30-pro/help/camera-crash-nightmode-update-emui-10-t4119701

 

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το fb ουσιαστικά κρατάει ανοιχτή την Camera δεν ξέρω αν είναι bug η feature xaxa
Link to comment
Share on other sites

Το fb ουσιαστικά κρατάει ανοιχτή την Camera δεν ξέρω αν είναι bug η feature xaxa
Τραγική εφαρμογή, κόντεψα να πετάξω το κινητό στον τοίχο.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τραγική εφαρμογή, κόντεψα να πετάξω το κινητό στον τοίχο.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αστα......

 

βρήκα ένα bug στιγμές στιγμές το ηχείο ειναι χαμηλό............

Link to comment
Share on other sites

Ακουστικο; ή ηχείο; τι ηχειο στην αρχή παιζει σθγα κ μετα δυναμωνει

 

ηχείο

στης κλήσεις οκ το κατάλαβα......... δεν με χαλάει (ενωω οταν δέχεσαι κλήση ήχος κλήσεις)

το κάνει και όταν βάζω ανοιχτή ακρόαση

και αρκετές φόρες όταν βάζω μουσική

 

wtf εκαναν στο update

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι νέο έφερε η 10 στο κινητό παιδιά; Μόλις το πήρα και ήταν ετοιμο

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα παιδιά.Μια ερώτηση και ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων αν επαναλαμβάνω κάτι .Κάτοχος P20 pro και είμαι ανάμεσα σε p30 pro new και p40 pro.Δεν με ενοχλεί το οικονομικό και επίσης να πω ότι όλες μου τις εφαρμογές τις έχω σε .apk και δε με πειράζει να περάσω GS.Πιο πολυ για την κάμερα θα με ενδιέφερε(έχω δει βίντεο που σα να μου φαίνεται ότι το p30 new είναι καλύτερο και δυσανασχετισα να πω την αλήθεια μου)και να μου έρχονται ειδοποιήσεις στο mail της δουλειάς μου(Microsoft Outlook,Yahoo).Ούτε παιχνίδια παίζω ούτε καμιά εφαρμογή περίεργη.Οποτε αν κάποιος είχε μια πιο ολοκληρωμένη άποψη θα το εκτιμούσα πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα παιδιά.Μια ερώτηση και ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων αν επαναλαμβάνω κάτι .Κάτοχος P20 pro και είμαι ανάμεσα σε p30 pro new και p40 pro.Δεν με ενοχλεί το οικονομικό και επίσης να πω ότι όλες μου τις εφαρμογές τις έχω σε .apk και δε με πειράζει να περάσω GS.Πιο πολυ για την κάμερα θα με ενδιέφερε(έχω δει βίντεο που σα να μου φαίνεται ότι το p30 new είναι καλύτερο και δυσανασχετισα να πω την αλήθεια μου)και να μου έρχονται ειδοποιήσεις στο mail της δουλειάς μου(Microsoft Outlook,Yahoo).Ούτε παιχνίδια παίζω ούτε καμιά εφαρμογή περίεργη.Οποτε αν κάποιος είχε μια πιο ολοκληρωμένη άποψη θα το εκτιμούσα πολύ.

 

Δες το παρακατω βιντεο μεταξυ p30 pro new edition vs p40 pro , οπου και στα 2 εχουν περαστει τα τελευταια updates.

Νομιζω πως οσον αφορα τις βραδυνες φωτογταφιες, το p40 pro ειναι ελαφρως πιο φωτεινο, πιο ευκρινες και με πιο σωστα χρωματα.

Στον τομεα του βιντεο επισης πιανει λιγο παραπανω φως το βραδυ και εχει καλυτερο σταθεροποιητη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα παιδιά.Μια ερώτηση και ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων αν επαναλαμβάνω κάτι .Κάτοχος P20 pro και είμαι ανάμεσα σε p30 pro new και p40 pro.Δεν με ενοχλεί το οικονομικό και επίσης να πω ότι όλες μου τις εφαρμογές τις έχω σε .apk και δε με πειράζει να περάσω GS.Πιο πολυ για την κάμερα θα με ενδιέφερε(έχω δει βίντεο που σα να μου φαίνεται ότι το p30 new είναι καλύτερο και δυσανασχετισα να πω την αλήθεια μου)και να μου έρχονται ειδοποιήσεις στο mail της δουλειάς μου(Microsoft Outlook,Yahoo).Ούτε παιχνίδια παίζω ούτε καμιά εφαρμογή περίεργη.Οποτε αν κάποιος είχε μια πιο ολοκληρωμένη άποψη θα το εκτιμούσα πολύ.

 

p30 pro new ουσιαστικά ειναι η έκδοση του p30 με 256/8 gb ram (αν δεν κανω λάθος έχει και το ufc 3.0)

 

τώρα ότι αφορά τι να πάρεις σε σχέση με το p40 pro...... αν το θέλεις για την δεύτερη συσκευη να πειραματηστεις κλπ πάρε P40 pro αν το θέλεις για καθημερινή χρήση μονόδρομος p30 pro γιατί αυτή την στηγμη χωρίς τα playservices λιγα πράγματα παίζουν σωστά. και το σημαντικό αντε πες να θέλεις να περάσεις...... κάθε μέρα αλλάζει το σκηνικό μπλοκάρονται μέθοδοι μπλοκάρονται λογαριασμοί μπαίνουν φραγμοί μια μέρα το ένα λειτουργεί το αλλο όχι κάθε τόσο θα είσαι στο ψαξιμο. (κοινός όχι αν θέλεις το κεφάλι σου ήσυχο)

Link to comment
Share on other sites

p30 pro γιατί αυτή την στηγμη χωρίς τα playservices λιγα πράγματα παίζουν σωστά. και το σημαντικό αντε πες να θέλεις να περάσεις...... κάθε μέρα αλλάζει το σκηνικό μπλοκάρονται μέθοδοι μπλοκάρονται λογαριασμοί μπαίνουν φραγμοί μια μέρα το ένα λειτουργεί το αλλο όχι κάθε τόσο θα είσαι στο ψαξιμο. (κοινός όχι αν θέλεις το κεφάλι σου ήσυχο)

 

Συγνώμη αν περάσω τα Google services μια φορά και λειτουργούν κανονικά υπάρχει περίπτωση δλδ να μου βγάλει κάποιο bug η σφάλμα αργότερα?Δεν το είχα ξανά ακούσει να σου πω την αλήθεια αυτό.

Υ.Γ Ψαχνω να βρω αν σε κάποια ελληνική αλυσίδα έχει έρθει το p30 pro new edition και δε το βρίσκω πουθενά..

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν περάσω τα Google services μια φορά και λειτουργούν κανονικά υπάρχει περίπτωση δλδ να μου βγάλει κάποιο bug η σφάλμα αργότερα?Δεν το είχα ξανά ακούσει να σου πω την αλήθεια αυτό.

 

Υ.Γ Ψαχνω να βρω αν σε κάποια ελληνική αλυσίδα έχει έρθει το p30 pro new edition και δε το βρίσκω πουθενά..

Βέβαια να σε πετάξει από ac να πετάξει μηνημα the device is not certified, να σταματήσουν popus κλπ κλπ
Link to comment
Share on other sites

Δε το ήξερα φίλε μου σε ευχαριστώ για την επισήμανση.Δλδ οι κάμερες δεν έχουν τεράστια διαφορά έτσι?Και το ζουμ σχεδόν ίδιο σπίτι βλέπω μόνο η μπροστινή κάμερα έχει την υπέρυθρη κάμερα που δεν έχει το 30.κατα τα άλλα ίδια
Link to comment
Share on other sites

Δε το ήξερα φίλε μου σε ευχαριστώ για την επισήμανση.Δλδ οι κάμερες δεν έχουν τεράστια διαφορά έτσι?Και το ζουμ σχεδόν ίδιο σπίτι βλέπω μόνο η μπροστινή κάμερα έχει την υπέρυθρη κάμερα που δεν έχει το 30.κατα τα άλλα ίδια

 

διάφορες έχουν η cameres προφανώς και έχουν απλα δεν ειναι τόσο μεγάλες ώστε να καταλάβει καποιος στην καθημερινή χρήση

 

όπως είπα αν σαρεσει σαν συσκευη να την πάρεις για δεύτερη καθώς ειναι πάρα πολύ καλη τώρα για πρώτη δεν θα την παλέψεις χωρίς τα gaaps (οχι τώρα τουλάχιστον) και εγκατάσταση ειναι οτι περιέγραψα ποιο πριν

Link to comment
Share on other sites

Δε το ήξερα φίλε μου σε ευχαριστώ για την επισήμανση.Δλδ οι κάμερες δεν έχουν τεράστια διαφορά έτσι?Και το ζουμ σχεδόν ίδιο σπίτι βλέπω μόνο η μπροστινή κάμερα έχει την υπέρυθρη κάμερα που δεν έχει το 30.κατα τα άλλα ίδια
Το είχα πριν λίγες μέρες, δεν θα δεις τεράστιες διάφορες στις κάμερες, και θα δεις σίγουρα χειρότερη μπαταρία, και δεν θα έχεις και play services, και είναι και πιο ακριβό.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Πρώτη εκ-φόρτιση στη 10.1 (χωρίς factory reset) με bt (ρολοϊ και hands-free) συνέχεια ανοικτό όπως και 4g συνέχεια ανοικτό.

Δεν είδα μείωση σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση.

Ούτε βελτίωση στη μπαταρία αν και νομίζω ότι δουλεύει λίγο πιο γρήγορα (υποκειμενική άποψη)...

f79eba04a280161054def8180e8fa542.jpg

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Edited by Namgal
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...