Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μολις το διάβασα οτι χανουμε την ηχογράφηση απενεργοποιησα την αυτόματη αναβάθμιση να είστε καλα παιδιά ...

μια ερώτηση και εγω στο native screen recorder έμενα μου γραφει σε χαμηλή ανάλυση σε εσας ?υπάρχει τροπος να αλλάξουμε την ρύθμιση για να μην βάλω τριτη εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

στη λήψη video δε δουλεύει ο τηλεφακός??

 

στο 5x και 10x κάνει μόνο ψηφιακό ζοομ με άθλια εικόνα

 

edit: τελικά αυτό γίνεται με τα 60fps, στα 30 κάνει κανονικό zoom

Edited by pOLoS
Link to comment
Share on other sites

Μήπως βρήκε κανένας ηχογράφηση κλήσεων στη 10.1;

 

Κάτσε να τη πάρουμε πρώτα :p

Γενικως πως ρολλαρει η 10.1;

Από αυτονομία;

Γιατί διαβάζω κάποια αρνητικά στο xda και θα το σκεφτώ σοβαρά να αναβαθμίσω μιας και η 10 παίζει απροβληματιστα.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Μετά από honor 20 pro είπα να πάρω αυτό (8gb ram 256 storage) το έβγαλα από κουτί έκανα updates με πήγε μέχρι την 195.

Το δουλεύω 5 μέρες όλα τέλεια και άψογα μια ερώτηση μόνο υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω το δαχτυλικο να δουλεύει ποιο καλά? Το κάνω χρήση σε αρκετά apps (τράπεζες κλπ) και μου έχει βγάλει την ψυχή (σε σχέση με αυτό που είχε το honor πλάγια που ήταν άψογο αυτό μου φαίνεται ποιο αργό και όχι τόσο βαξιοπιστο)

Αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το βελτιώσω θα είμαι υπόχρεος (έβγαλα και το tempered που έβαλα tmax καμία διαφορά)

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από honor 20 pro είπα να πάρω αυτό (8gb ram 256 storage) το έβγαλα από κουτί έκανα updates με πήγε μέχρι την 195.

Το δουλεύω 5 μέρες όλα τέλεια και άψογα μια ερώτηση μόνο υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω το δαχτυλικο να δουλεύει ποιο καλά? Το κάνω χρήση σε αρκετά apps (τράπεζες κλπ) και μου έχει βγάλει την ψυχή (σε σχέση με αυτό που είχε το honor πλάγια που ήταν άψογο αυτό μου φαίνεται ποιο αργό και όχι τόσο βαξιοπιστο)

Αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το βελτιώσω θα είμαι υπόχρεος (έβγαλα και το tempered που έβαλα tmax καμία διαφορά)

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλορίζικο φίλε μου.

Εμένα μια χαρά γρήγορο μου φαίνεται και σπάνια να μη το πιάσει.

Μόνο όταν έχω βρώμικο δάχτυλο δεν το πιάνει αλλά κατά τα άλλα μια χαρά δουλεύει.

Μήπως να έκανες επαναφορά στο αποτύπωμα σου και να το ξανά πέρναγες από την αρχή;

Από αυτονομία πως το βλέπεις μιας και είσαι μπαταριοφαγος εσύ;

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου.

 

Εμένα μια χαρά γρήγορο μου φαίνεται και σπάνια να μη το πιάσει.

 

Μόνο όταν έχω βρώμικο δάχτυλο δεν το πιάνει αλλά κατά τα άλλα μια χαρά δουλεύει.

 

Μήπως να έκανες επαναφορά στο αποτύπωμα σου και να το ξανά πέρναγες από την αρχή;

 

Από αυτονομία πως το βλέπεις μιας και είσαι μπαταριοφαγος εσύ;

Ευχαριστώ πολύ!!

Δεν είναι ότι είναι χάλια απλά σε σχέση με δαχτυλικο του honor (δεν ήταν under the screen) διαφορά είναι μέρα με νύχτα

(και factory reset έχω κάνει και τι δεν έχω κάνει περίπου εναμηση δευτερόλεπτα μου κάνει μου θυμησε το fingerprint του iPhone 5s

Το ίδιο θέμα (λίγο χειρότερα) είχα με το s20 plus λίγες μέρες που το είχα

Μάλλον απλά δεν είναι για μένα τέτοιος αισθητήρας

Από αυτονομία ακριβός ίδια με το honor 20 pro 1 μέρα χοντρικά παράπονο δεν έχω αφού με 15 16% έχω πριν την πέσω για νάνι

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Ενάμιση δευτερόλεπτο;

Κάτι δε πάει καλά φίλε μου...

Εμένα ξεκλειδώνει σε κλάσματα (σίγουρα κάτω από δευτερόλεπτο πάντως)

Αν τη βγάζεις εσύ την ημέρα κ με 15% υπόλοιπο είσαι μια χαρά.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Μετά από honor 20 pro είπα να πάρω αυτό (8gb ram 256 storage) το έβγαλα από κουτί έκανα updates με πήγε μέχρι την 195.

Το δουλεύω 5 μέρες όλα τέλεια και άψογα μια ερώτηση μόνο υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω το δαχτυλικο να δουλεύει ποιο καλά? Το κάνω χρήση σε αρκετά apps (τράπεζες κλπ) και μου έχει βγάλει την ψυχή (σε σχέση με αυτό που είχε το honor πλάγια που ήταν άψογο αυτό μου φαίνεται ποιο αργό και όχι τόσο βαξιοπιστο)

Αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το βελτιώσω θα είμαι υπόχρεος (έβγαλα και το tempered που έβαλα tmax καμία διαφορά)

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασε να κρατάς το δάχτυλο πάνω στο σημείο περισσότερη ώρα και να πιέζεις πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να τη πάρουμε πρώτα :p

Γενικως πως ρολλαρει η 10.1;

Από αυτονομία;

Γιατί διαβάζω κάποια αρνητικά στο xda και θα το σκεφτώ σοβαρά να αναβαθμίσω μιας και η 10 παίζει απροβληματιστα.

Δεν έχω δει καμία τρομερή διαφορά. Θεωρώ ότι βελτίωσαν την κάμερα λίγο. Από μπαταρία να σου πω την αλήθεια δε ξέρω επειδή έτυχε μόλις έκανα αναβάθμιση να αλλάξω και λίγο καθημερινότητα, δε ξέρω αν η πτώση (μικρή πτώση) μπαταρίας είναι επειδή λειτουργώ περισσότερο 4g απ ότι wifi συν ότι πλέον έχουμε λιακαδες άρα περισσότερη κατανάλωση μπαταρίας από την οθόνη λόγω φωτηνοτητας.

Link to comment
Share on other sites

Ενάμιση δευτερόλεπτο;

 

Κάτι δε πάει καλά φίλε μου...

 

Εμένα ξεκλειδώνει σε κλάσματα (σίγουρα κάτω από δευτερόλεπτο πάντως)

 

Αν τη βγάζεις εσύ την ημέρα κ με 15% υπόλοιπο είσαι μια χαρά.

Τα δάχτυλα μου δεν είναι και στην καλύτερη κατάσταση για αυτό (που να δούλευα και σε συνεργείο

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε να κρατάς το δάχτυλο πάνω στο σημείο περισσότερη ώρα και να πιέζεις πολύ.
Έτσι δουλεύει αλλά είναι σπαστικό να έχω στο μιαλο μου κάτι τέτοιο, θα γυρίσω σε 4 ψιφιο pin λογικά μονόδρομος μου φαίνεται

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μου έσκασε και εμένα 4,5gb.. Να τη ρίξω λέτε ? Τι διαφορές έχει από την προηγούμενη έκδοση ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μετά από honor 20 pro είπα να πάρω αυτό (8gb ram 256 storage) το έβγαλα από κουτί έκανα updates με πήγε μέχρι την 195.

Το δουλεύω 5 μέρες όλα τέλεια και άψογα μια ερώτηση μόνο υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω το δαχτυλικο να δουλεύει ποιο καλά? Το κάνω χρήση σε αρκετά apps (τράπεζες κλπ) και μου έχει βγάλει την ψυχή (σε σχέση με αυτό που είχε το honor πλάγια που ήταν άψογο αυτό μου φαίνεται ποιο αργό και όχι τόσο βαξιοπιστο)

Αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το βελτιώσω θα είμαι υπόχρεος (έβγαλα και το tempered που έβαλα tmax καμία διαφορά)

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προσπάθησε να περάσεις το δάχτυλο που δουλεύεις δεύτερη φορά ή & Τρίτη με πιο λοξή διάταξη από ότι δουλεύεις στην πρώτη αποθήκευση δαχτύλου. Έτσι θα έχεις περισσότερες πιθανότητες να διαβάσει το δάχτυλο ακόμα & αν το πατάς λάθος.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Τα δάχτυλα μου δεν είναι και στην καλύτερη κατάσταση για αυτό (που να δούλευα και σε συνεργείο

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτσι δουλεύει αλλά είναι σπαστικό να έχω στο μιαλο μου κάτι τέτοιο, θα γυρίσω σε 4 ψιφιο pin λογικά μονόδρομος μου φαίνεται

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσπάθησε να περάσεις ένα άλλο δάχτυλο σε καλύτερη κατάσταση.

Το ξέρω μπορεί να μην σε βολεύει αλλά μπορεί να έχεις καλύτερα αποτελέσματα.

Προσωπικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα μόνο όταν έτυχε να έχω πολύ βρώμικο δάχτυλο τότε ναι δεν πιάνει καθόλου αλλά γενικώς τα πάει αρκετά καλά ακόμα και βρεγμένο να είναι πιάνει αξιόπιστα.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Έχω Δωκιμασει τα πάντα παραμένει ποιο αργό και λιγότερα ακριβές από συμβατικό, από σήμερα 4 ψιφιο pin αναγκαστικά, δεν την παλευα άλλο μου σπάγε τα νεύρα ήθελε και ποιο καλό πάτημα (με περρισοτρρη δύναμη) ήθελε και ποιο καλή τοποθέτηση (να είναι ακριβός) ήθελε και παραπάνω ώρα... Με σημαντικό ούτε καν καλά καλά προλάβαινα να το αγγίξω δούλευε.

Δεν με χαλάει το pin τι να κάνουμε, τραπεζικές εφαρμογές της κράτησα στο iPhone και τέλος το θέμα λύθηκε.

 

Σήμερα Δωκιμασα από περιέργεια στο note 10 plus πως είναι πάνω κάτο το ίδιο μου φάνηκε. Δεν είναι ότι φτάει η συσκευή η κάτι άλλο απλά under display fingerprint είναι σε βρεφικό στάδιο σε κάποια χρονάκια 2 3 λογικά θα είναι όπως και συμβατικό fingerprint.

 

Δυστιχος στο Android δεν υπάρχουν πολλά κινιτα με secure face unlock και όσα έχουν δεν είναι συμβατά με τραπεζικές εφαρμογές κλπ

Και με συμβατικό αποτύπωμα μοναδική ναυαρχίδα ήταν το honor 20 pro

 

Δεν πειράζει προσωπικά δεν έχω θέμα pin και αντε γειά καθος συσκευή είναι άψογη σε όλα τα άλλα. Οκ τραπεζικά apps στο 11 Pro

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Έχω Δωκιμασει τα πάντα παραμένει ποιο αργό και λιγότερα ακριβές από συμβατικό, από σήμερα 4 ψιφιο pin αναγκαστικά, δεν την παλευα άλλο μου σπάγε τα νεύρα ήθελε και ποιο καλό πάτημα (με περρισοτρρη δύναμη) ήθελε και ποιο καλή τοποθέτηση (να είναι ακριβός) ήθελε και παραπάνω ώρα... Με σημαντικό ούτε καν καλά καλά προλάβαινα να το αγγίξω δούλευε.

Δεν με χαλάει το pin τι να κάνουμε, τραπεζικές εφαρμογές της κράτησα στο iPhone και τέλος το θέμα λύθηκε.

 

Σήμερα Δωκιμασα από περιέργεια στο note 10 plus πως είναι πάνω κάτο το ίδιο μου φάνηκε. Δεν είναι ότι φτάει η συσκευή η κάτι άλλο απλά under display fingerprint είναι σε βρεφικό στάδιο σε κάποια χρονάκια 2 3 λογικά θα είναι όπως και συμβατικό fingerprint.

 

Δυστιχος στο Android δεν υπάρχουν πολλά κινιτα με secure face unlock και όσα έχουν δεν είναι συμβατά με τραπεζικές εφαρμογές κλπ

Και με συμβατικό αποτύπωμα μοναδική ναυαρχίδα ήταν το honor 20 pro

 

Δεν πειράζει προσωπικά δεν έχω θέμα pin και αντε γειά καθος συσκευή είναι άψογη σε όλα τα άλλα. Οκ τραπεζικά apps στο 11 Pro

 

Γιατί δε δοκιμάζεις το face unlock που υποστηρίζει ;

Πολυ αξιόπιστο από ότι έχω διαβάσει...

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Λίγο off topic αλλά το δακτυλικό του 1+ 7pro που δουλεύω τους τελευταίους μήνες είναι εξαιρετικό και στην απόδοση και στην ταχύτητα, καμία σχέση με το παλαιότερο 6T και του mate 20 Pro που είχα... λογικά με λίγη καλύτερη επαφή και προσπάθεια θα δουλέψει και στο p30 pro που έχεις.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε δοκιμάζεις το face unlock που υποστηρίζει ;

Πολυ αξιόπιστο από ότι έχω διαβάσει...

 

το face unlock του με camera γινεται (οχι με lidar και infrared scaners) όπως στο mate 20 pro και το iphone x (και πάνω) με ότι συνεπάγεται αιτώ στην ασφάλεια (βασικά το ξεκλειδώνεις για πλάκα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λίγο off topic αλλά το δακτυλικό του 1+ 7pro που δουλεύω τους τελευταίους μήνες είναι εξαιρετικό και στην απόδοση και στην ταχύτητα, καμία σχέση με το παλαιότερο 6T και του mate 20 Pro που είχα... λογικά με λίγη καλύτερη επαφή και προσπάθεια θα δουλέψει και στο p30 pro που έχεις.

 

με λίγη προσπάθεια (ναι πιέζοντας το αρκετά ) και με καλύτερη επαφή (και εκεί ναι βάζοντας το δάχτυλο ακριβός ακριβός) δουλεύει τελεία αλλά δεν εχω ουτε κουράγιο ουτε όρεξη ουτε και χρόνο πολλές φορές να ασχολούμαι με αυτό........ αν δεν παιζει με απλό τρόπο για μένα δεν παιζει καθόλου (να μας εξυπηρετεί ειναι όχι να εξυπηρετούμε εμείς τα χατίρια του)

 

Pin και είμαστε απλά τέλεια (εγώ τουλάχιστον δεν εχω καποιο παράπονο απο το Pin με βολεύει τέλεια) :D

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το δακτυλικο αποτύπωμα, εμένα ξεκλειδώνει ακαριαία και χωρίς προσπάθεια. Δεν ξέρω γιατί έχει τέτοια συμπεριφορά στον φίλο παραπάνω (και αναφέρομαι και για τις εφαρμογές ebanking). Μάλλον κάτι πρέπει να έχει η συγκεκριμένη συσκευή.

 

Επίσης, είμαι ακόμα στο περίμενε για την ενημέρωση... Να δούμε πότε θα μας προτιμήσει και εμάς να έρθει.

Όποιος την πήρε, ας γράψει εντυπώσεις μετά από κάποιες μέρες χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε egodemis δεκτή η άποψη σου για το faceunlock.

Έχεις δοκιμάσει με φίλου αποτύπωμα να δεις μήπως και εκεί σου κάνει τα ίδια οποτε υπάρχει πρόβλημα στη συσκευή σου;

Γιατί γενικώς κανένας εδώ τουλάχιστον δεν έχει παραπονεθεί για το ξεκλείδωμα ίσα ίσα που είναι πάρα πολύ αξιόπιστο και γρήγορο.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Ο egodemis είναι έμπειρος χρήστης έχοντας αλλάξει πληθώρα εξαιρετικών κινητών και καταλαβαίνω απόλυτα τί εννοεί. Είναι μέσα στον χώρο και μάλλον έχει θέσει υπέρ υψηλά standards με υψηλές απαιτήσεις και προσδοκίες γι αυτό και μια πιθανή απογοήτευση του στον συγκεκριμένο θέμα.

Εγώ πάλι κάνω υπαναχωρήσεις όπως π.χ. από έναν μέτριο αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος όπως του s8 plus που χρησιμοποιώ ως 2η συσκευή κυρίως.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ο egodemis είναι έμπειρος χρήστης έχοντας αλλάξει πληθώρα εξαιρετικών κινητών και καταλαβαίνω απόλυτα τί εννοεί. Είναι μέσα στον χώρο και μάλλον έχει θέσει υπέρ υψηλά standards με υψηλές απαιτήσεις και προσδοκίες γι αυτό και μια πιθανή απογοήτευση του στον συγκεκριμένο θέμα.

Εγώ πάλι κάνω υπαναχωρήσεις όπως π.χ. από έναν μέτριο αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος όπως του s8 plus που χρησιμοποιώ ως 2η συσκευή κυρίως.

 

Ναι αλλά 1.5 δεύτερο για ξεκλείδωμα είναι αρκετός χρόνος που στη συσκευή αυτή δεν υφίσταται.

Υπάρχουν πολλά reviews στο YouTube που δείχνουν πως το αποτύπωμα δουλεύει γρήγορα.

Γιαυτό υποθέτω μήπως κάτι παίζει με τον αισθητήρα του.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το δακτυλικο αποτύπωμα, εμένα ξεκλειδώνει ακαριαία και χωρίς προσπάθεια. Δεν ξέρω γιατί έχει τέτοια συμπεριφορά στον φίλο παραπάνω (και αναφέρομαι και για τις εφαρμογές ebanking). Μάλλον κάτι πρέπει να έχει η συγκεκριμένη συσκευή.

 

Επίσης, είμαι ακόμα στο περίμενε για την ενημέρωση... Να δούμε πότε θα μας προτιμήσει και εμάς να έρθει.

Όποιος την πήρε, ας γράψει εντυπώσεις μετά από κάποιες μέρες χρήσης.

 

δύσκολα να ειναι η συσκευη και σε αλλά κινιτα που δοκίμασα πάνω κάτω αυτή ειναι η συμπεριφορά διαφορά με το κλασσικό δαχτυλικό ειναι αρκετά μεγάλη (για τα γούστα μου τουλάχιστον)

 

Φίλε egodemis δεκτή η άποψη σου για το faceunlock.

Έχεις δοκιμάσει με φίλου αποτύπωμα να δεις μήπως και εκεί σου κάνει τα ίδια οποτε υπάρχει πρόβλημα στη συσκευή σου;

Γιατί γενικώς κανένας εδώ τουλάχιστον δεν έχει παραπονεθεί για το ξεκλείδωμα ίσα ίσα που είναι πάρα πολύ αξιόπιστο και γρήγορο.

 

ναι εχω τα ίδια κάνει και με άλλη συσκευη (άλλη μάρκα s20 plus) λίγο διαφορετικό μεν άλλα σαν συνόλο τα ίδια

 

σε ολα το ίδιο πράγμα θέλει να βάλεις λίγο πίεση και να μην βάλεις το δάχτυλο όπου να ναι αλλά ακριβός στο σημείο αν τηρείς αυτά τα δύο ναι ειναι άμεσο το ξεκλείδωμα εγώ όμως δεν εχω ουτε όρεξη ουτε χρόνο να το κάνω ετσι πολλές φόρες δεν κάνω τέλεια αυτή την κίνηση , στα συμβατικά δαχτυλικά δεν το αγγιζες καλά καλά και έπιανε (όπως και να το άγγιζες) εδώ θέλει παραπάνω προσοχή

+ το χειρότερο καμία φορά κάνω κάποια δύσκολη επισκευή και λίγο τρώγεται το δέρμα στο δάχτυλο (μιλάμε για μικροχαρακιες) εκεί ειναι που τα χάνει τελείως το scanner

 

τραβιξα και ενα video

 

οπου απλα αγγίζω δεν κάνει κάτι

όπου πατάω λίγο στραβά πάλι δεν κάνει κάτι

 

όπου πατάω ακριβός στο δαχτυλικό και με πίεση ανοίγει στιγμιαία

 

https://www.youtube.com/watch?v=_mUid6OUUco&feature=youtu.be

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...