Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν έχω βρει κάπου επιλογή για τα 40mp. (Εκεί που έχω δει ότι σε αφήνει να το βάλεις η να το βγάλεις είναι μόνο στο επαγγελματικό και αυτο όχι στις ρυθμίσεις αλλά σε μια επιλογή μέσα στην οθόνη)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω βρει κάπου επιλογή για τα 40mp. (Εκεί που έχω δει ότι σε αφήνει να το βάλεις η να το βγάλεις είναι μόνο στο επαγγελματικό και αυτο όχι στις ρυθμίσεις αλλά σε μια επιλογή μέσα στην οθόνη)

 

Τέτοια λεγε να μην κάνω καθόλου την αναβάθμιση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια λεγε να μην κάνω καθόλου την αναβάθμιση

 

Εγώ έχω κάνει downgrade στην 9αρα και δουλεύουν όλα άψογα.

Χαχαχα.

 

Διαβάζω και σε ξένα φόρα ότι δεν έχει καν όλες τις εφαρμογές που χιλιο διαφήμιζε ότι θα φέρει με τη 10.1.

Περιμενω λοιπόν στην 9αρα μήπως έρθει κάτι όντως καλύτερο που να αξίζει να αναβαθμίσω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω βρει κάπου επιλογή για τα 40mp. (Εκεί που έχω δει ότι σε αφήνει να το βάλεις η να το βγάλεις είναι μόνο στο επαγγελματικό και αυτο όχι στις ρυθμίσεις αλλά σε μια επιλογή μέσα στην οθόνη)

 

Πέρα από την ανάλυση, κάποια εικόνα για την ποιότητα της κάμερας υπάρχει? Σε σχέση με την 9σρα αλλά και την 10αρα που είχε θέματα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω κάνει downgrade στην 9αρα και δουλεύουν όλα άψογα.

Χαχαχα.

 

Διαβάζω και σε ξένα φόρα ότι δεν έχει καν όλες τις εφαρμογές που χιλιο διαφήμιζε ότι θα φέρει με τη 10.1.

Περιμενω λοιπόν στην 9αρα μήπως έρθει κάτι όντως καλύτερο που να αξίζει να αναβαθμίσω.

 

Και εγώ στην 9 έχω μείνει αλλα δεν αντέχω τις συνεχείς ειδοποιήσεις για αναβάθμιση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην 10.1 την 40αρα κάμερα την έχουν μεταφέρει στην καρτέλα περισσότερα και την έχουν ονομάσει υψηλή ανάλυση. Το βραδάκι θα τεστάρω και την νυχτερινή λήψη.
Link to comment
Share on other sites

Στην 10.1 την 40αρα κάμερα την έχουν μεταφέρει στην καρτέλα περισσότερα και την έχουν ονομάσει υψηλή ανάλυση. Το βραδάκι θα τεστάρω και την νυχτερινή λήψη.

 

Κομπλέ, αυτό σκέφτηκα και εγώ παραπάνω αλλά νόμιζα πως πήγαν σε κούρεμα επιλογών και ξενέρωσα. Άρα χτυπάμε αναβάθμιση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

σκεφτομαι να προχωρησω στην αγορα του συγκεκριμενου κ εχω 2-3 ερωτησουλες

 

1. το δαχτυλικο αποτυπωμα δουλευει κανονικα πανω απο τζαμακι (απο αυτα που τα βαζεις με uv)? το σεταρατε πριν η αφου τοποθετησατε το τζαμακι?

2. η καρτα μνημης της huawei ειναι οκ απο αποψη ταχυτητας για αποθηκευση των φωτογραφιων?

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Στην 10.1 την 40αρα κάμερα την έχουν μεταφέρει στην καρτέλα περισσότερα και την έχουν ονομάσει υψηλή ανάλυση. Το βραδάκι θα τεστάρω και την νυχτερινή λήψη.

 

Αγορασμένο από skroutz είναι η από μεγάλη αλυσίδα; επίσης τι εταιρία έχεις; Εγώ από κοτσοβολο με wind ακόμη περιμένω

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο από skroutz είναι η από μεγάλη αλυσίδα; επίσης τι εταιρία έχεις; Εγώ από κοτσοβολο με wind ακόμη περιμένω

 

Από skroutz και έχω κοσμοτε. Την έκανα μέσω υποστήριξης. Με το που πάτησα αναζήτηση ενημερώσεων μου έβγαλε και την δικιά του και τις κοσμοτε. Και μετά την αναβάθμιση μου έβγαλε patch2 πολύ λίγα mbs.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για ένα περίεργο λόγο η huawei δίνει πρώτα στα branded την 10.1..

Συνηθως οι αναβαθμίσεις σκάνε πρώτα στα unbranded.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για ένα περίεργο λόγο η huawei δίνει πρώτα στα branded την 10.1..

Συνηθως οι αναβαθμίσεις σκάνε πρώτα στα unbranded.

 

Τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Τι βελτίωση ρε σεις να έχει η μπαταρία

Που να φτάσει?

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

 

 

σκεφτομαι να προχωρησω στην αγορα του συγκεκριμενου κ εχω 2-3 ερωτησουλες

 

 

 

1. το δαχτυλικο αποτυπωμα δουλευει κανονικα πανω απο τζαμακι (απο αυτα που τα βαζεις με uv)? το σεταρατε πριν η αφου τοποθετησατε το τζαμακι?

 

2. η καρτα μνημης της huawei ειναι οκ απο αποψη ταχυτητας για αποθηκευση των φωτογραφιων?

Ναι και στα δύο.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

σκεφτομαι να προχωρησω στην αγορα του συγκεκριμενου κ εχω 2-3 ερωτησουλες

 

1. το δαχτυλικο αποτυπωμα δουλευει κανονικα πανω απο τζαμακι (απο αυτα που τα βαζεις με uv)? το σεταρατε πριν η αφου τοποθετησατε το τζαμακι?

2. η καρτα μνημης της huawei ειναι οκ απο αποψη ταχυτητας για αποθηκευση των φωτογραφιων?

Το σεταρεις μετά την εγκατάσταση σύμφωνα με τις οδηγίες του κατασκευαστή γυαλιού που τοποθέτησα

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!!! Προσέξατεε όσοι πήρατε την 10.1.0.123 πως ο ήχος κλήσης έχει σταδιακή αύξηση στην ένταση, και δεν βρήκα πουθενά ρύθμιση να το αλλάξω
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!!! Προσέξατεε όσοι πήρατε την 10.1.0.123 πως ο ήχος κλήσης έχει σταδιακή αύξηση στην ένταση, και δεν βρήκα πουθενά ρύθμιση να το αλλάξω

 

Όντως ισχύει και δεν αλλάζει

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση σε αυτούς που το δουλεύουν με δύο κάρτες Sim μιας και δεν ξαναειχα εμπειρία ποτέ από δικαρτο...

Αν εχω επάνω δύο κάρτες από διαφορετικές εταιρίες και με καλέσουν στη μία και δεν πιάνει, γίνεται να προωθηθεί η κλήση στην άλλη καρτα;

Σαν επιλογή βλέπω πως υπάρχει αλλά γίνεται πρακτικά αυτό εφόσον έχουμε δύο διαφορετικές εταιρίες;

Και επίσης υπάρχει μεγάλη διαφορά στη κατανάλωση μπαταρίας σε αναμονή σε σχέση με μια κάρτα;

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση σε αυτούς που το δουλεύουν με δύο κάρτες Sim μιας και δεν ξαναειχα εμπειρία ποτέ από δικαρτο...

Αν εχω επάνω δύο κάρτες από διαφορετικές εταιρίες και με καλέσουν στη μία και δεν πιάνει, γίνεται να προωθηθεί η κλήση στην άλλη καρτα;

Σαν επιλογή βλέπω πως υπάρχει αλλά γίνεται πρακτικά αυτό εφόσον έχουμε δύο διαφορετικές εταιρίες;

Και επίσης υπάρχει μεγάλη διαφορά στη κατανάλωση μπαταρίας σε αναμονή σε σχέση με μια κάρτα;

 

--- Ναι γίνεται εάν πας και το ορίσεις στην διαχείριση SIM (Ρυθμίσεις- Δίκτυο κινητής τηλ - Διαχείριση SIM)

--- Λογικά είναι σαν να σε παίρνει τηλέφωνο η κάρτα που είναι απενεργοποιημένη (λόγο του ότι δεν έχει διπλό receiver το Pro, όπως το Mate 8 που ακόμα έχω και ήταν ένα από τα καλύτερα features του τηλεφώνου απορώ γιατί το σταμάτησαν) οπότε θα έχει και την ανάλογη χρέωση.

--- από ότι έχω δει που αναφέρουν και οι υπόλοιποι φίλοι εδώ, δεν έχω δει διαφορά, σίγουρα παίζει και εάν έχεις καλό σήμα εκεί που κινείσαι, εγώ ευτυχώς και στις 2 κάρτες (Wind & VOda) έχω καλό σήμα. Υπάρχουν τόσες άλλες ενεργοβόρες λειτουργίες, που η διπλή sim νομίζω είναι αμελητέα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια από τα ίδια

Ακομα καμία ενημέρωση....

 

Όντως και απο εδώ τα ίδια (με διπλή sim Wind & Voda)

Link to comment
Share on other sites

--- Ναι γίνεται εάν πας και το ορίσεις στην διαχείριση SIM (Ρυθμίσεις- Δίκτυο κινητής τηλ - Διαχείριση SIM)

--- Λογικά είναι σαν να σε παίρνει τηλέφωνο η κάρτα που είναι απενεργοποιημένη (λόγο του ότι δεν έχει διπλό receiver το Pro, όπως το Mate 8 που ακόμα έχω και ήταν ένα από τα καλύτερα features του τηλεφώνου απορώ γιατί το σταμάτησαν) οπότε θα έχει και την ανάλογη χρέωση.

--- από ότι έχω δει που αναφέρουν και οι υπόλοιποι φίλοι εδώ, δεν έχω δει διαφορά, σίγουρα παίζει και εάν έχεις καλό σήμα εκεί που κινείσαι, εγώ ευτυχώς και στις 2 κάρτες (Wind & VOda) έχω καλό σήμα. Υπάρχουν τόσες άλλες ενεργοβόρες λειτουργίες, που η διπλή sim νομίζω είναι αμελητέα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όντως και απο εδώ τα ίδια (με διπλή sim Wind & Voda)

 

Φίλε μου ευχαριστώ.

Με κάλυψες.

Και κάτι άλλο αν γνωρίζεις..

Κάποια huawei είχαν μια επιλογή να εναλλάσσονται τα δεδομένα ανολογα με τη ποιότητα του δικτύου της κάθε κάρτας.

Αυτό το ονομάζει smart data switch.

Υπάρχει σαν επιλογή στο p30 αυτό;

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πλέον τρόπος αναβάθμισης σε 10.1. Δείτε εδώ τις οδηγίες: https://forum.xda-developers.com/huawei-p30-pro/how-to/guide-how-to-flash-approved-fullota-zip-t4112775

Πραγματικά είναι πάρα πολύ απλό κ εύκολο.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...