Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.κατοχος xiaomi mi9..σκέφτομαι να πάω σε p30 pro.αξιζει η αλλαγή??
Link to comment
Share on other sites

Μονο που θα φυγεις απο την π@π@ρια που λεγετε xiaomi φτανει, εθδικα που θα πας σε flagship δεν το σηζητω, νυχτα μερα, προχωρα αφοβα
Αν και κάτοχος p30 pro και πρώην του Poco νομίζω υπερβάλλεις (π@π@ρι@)

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από πολύ ψάξιμο κατεληξα στο p30 pro black τελικά και το πήρα.απο θέμα μπαταρίας πως παει??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από πολύ ψάξιμο κατεληξα στο p30 pro black τελικά και το πήρα.απο θέμα μπαταρίας πως παει??

 

καλοριζικο φιλαρακι δεν παιζεται απο μπαταρια εγω χρονια samsunakias αλλα αδερφε το p30 pro δεν το αλλαζω με τιποτα και με κανενα αλλο κινητο θα το δεις και σε λιγες μερες γραψε μας για να μας πεις εντυπωσεις. εγω το εχω σε black 8/256gb και σε Amber Sunrise 8/128gb.................

Link to comment
Share on other sites

Μονο που θα φυγεις απο την π@π@ρια που λεγετε xiaomi φτανει, εθδικα που θα πας σε flagship δεν το σηζητω, νυχτα μερα, προχωρα αφοβα

 

Αυτή η π@π@ρια εταιρία, που λες, έχει βγάλει κινητάρες που όλοι θα ήθελαν να έχουν στο πορτοφόλιο τους.

 

Παρόλα αυτά και η Huawei είναι εξαιρετική.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια είχα xiaomi εχω άποψη, ναι είναι vfm μέχρι εκεί όμως σε σύγκριση με την Huawei, η

Huawei ποιότητα κατασκευής ειναι ανώτερη αλλά και στο software πάλι είναι ανώτερη, το ξανά λέω κινητάρες σε σχέση με την τιμή τους, μέχρι εκει

 

εκ των προτέρων για να μην παρεξηγηθώ...έχω mate 20 pro

λέγοντας ότι έχει ανώτερη ποιότητα κατασκευής,τι εννοείς?....και το συγκεκριμένο το διαβάζω κατά κόρων από πολλούς χρήστες,εκθειάζοντας πάντα την αγορά τους.

ο μικρός μου έχει το mi 9t...υποδεέστερη σε specs συσκευή,αλλά στο χέρι δεν βλέπω καμιά διαφορά από το mate,σε hardware.

μπορούμε να πούμε δηλαδή ότι έχει καλύτερο αλουμίνιο στα μπέζελ?....έχει καλύτερο γυαλί στην πλάτη?....έχει ανώτερο μέταλλο στο σασί?....έχει πιο ανθεκτικές βίδες?

τελικά τι χαρακτηρίζει την ποιότητα κατασκευής?:wacko::wacko::wacko:

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Πολλά μοντέλα iPhone, πολλά μοντέλα Samsung, λίγα μοντέλα Xiaomi, όλη τη σειρά pro Huawei.

iPhone δεν θα ξαναπάρω ποτέ, πρώτον για την ανύπαρκτη αυτονομία και μετά για το τόσο κλειστό λειτουργικό του.

Samsung δεν θα ξαναπάρω ποτέ, πρώτον για την αυτονομία της και δεύτερον για το φορτωμένο προεγκατεστημένο λειτουργικό της που όσο περνάει ο καιρός αρχίζει να σέρνετε.

Xiaomi δεν την εμπιστεύομαι σε ποιότητα ακόμα στα κινητά της, πολλά θέμα με κάμερα ειδικά νυχτερινές.

Google pixel design προ 10ετιας.

Huawei premium σειρά είναι τα μόνα κινητά που δεν θα σε αγχώσει ποτέ η μπαταρία, λειτουργικό ελαφρύ χωρίς πολλά καραγκιοζιλίκια μέσα, ακόμα και στο p40 που απουσιάζει η Google, κρασάρισμα δεν υπάρχει ποτέ, μεγάλη ευελιξία σε δικαιώματα και τι θα σου τρώει την μπαταρία, πολύ κλάμα που την πέταξαν έξω οι Αμερικάνοι, ελπίζω να αλλάξει.

Αν δεν αλλάξει ελπίζω να με πείσει η Xiaomi σε premium συσκευές ή να δω Google pixel που να είναι είναι γεννημένο το 2020 σε εμφάνιση , ram, μπαταρία και όχι να το παίζει Apple, ίσως να το έψαχνα και σε OnePlus.

 

Όλα είναι προσωπική άποψη βεβαίως.:)

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκες ότι ίσως δε απαντάει κανείς γιατί πολύ απλά... Δε γίνεται;

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

Δεν ξερω εγω αν πατησω καπου στην οθονη με το εμφανιζει

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλω, να μην το εμφανιζει

 

Δεν μπορείτε να εμποδίσετε την εμφάνιση του εικονιδίου δακτυλικών αποτυπωμάτων στην οθόνη στο Mate 20 Pro / Mate 20 RS / P30 / P30 Pro.

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείτε να εμποδίσετε την εμφάνιση του εικονιδίου δακτυλικών αποτυπωμάτων στην οθόνη στο Mate 20 Pro / Mate 20 RS / P30 / P30 Pro.
Αυτό είπα κι εγώ σε πιο πάνω ποσταρισμα....

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8031859

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντε επιτέλους. Αύριο λογικά θα την έχουμε και εμείς. Πάντα μια μέρα μετά τις παίρνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις έσκασε η 10.1

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πες εντυπώσεις κάμερας

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα... είμαι νέος κάτοχος p30pro.. διαβάζει USB το κινητό??

 

Ναι φίλε μέχρι και 500αρι εξωτερικό έχω διαβάσει.

Καλή μέρες.

Είναι πολύ καλό κινητό.

Αν και περσινό θεωρώ είναι στα καλύτερα ακόμα και μετά τις νέες ναυαρχίδες των εταιριών.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στις ρυθμίσεις της φωτογραφίας έχει φύγει η ανάλυση της οθόνης και έχει μπει στην θέση του ή αναλογία οθόνης με την οποία έχει πλήρη οθόνη, 4:3 και 1:1. Αυτά είναι αντίστοιχα στην ανάλυσης που είχε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά στο hisuite μπορώ να πάρω backup και τα παιχνιδια που έχω περασμενα στο κινητο;;;μήπως γίνετε κάπου αλλού να πάρω backup αλλιώς;;
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στις ρυθμίσεις της φωτογραφίας έχει φύγει η ανάλυση της οθόνης και έχει μπει στην θέση του ή αναλογία οθόνης με την οποία έχει πλήρη οθόνη, 4:3 και 1:1. Αυτά είναι αντίστοιχα στην ανάλυσης που είχε?

 

Έχει

4:3 --- 40ΜΡ

4:3 --- 10 ΜΡ

1:1 --- 7 ΜΡ

Πλήρης οθόνη --- 6 ΜΡ

 

Άρα εάν όπως λες στην καινούργια αναβάθμιση έχει μόνο την επιλογή του 4:3 ή 1:1 κλπ, τότε τι? χάνουμε την δυνατότητα επιλογής 40ΜΡ ή 10ΜΡ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι επιλογές έχουν αντικαταστήσει την ανάλυση εγώ πάντως δεν έχω βρει κάτι. Πάντως το ζουμ στο έχει διαθέσιμο σε όλες τις αναλογίες οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι επιλογές έχουν αντικαταστήσει την ανάλυση εγώ πάντως δεν έχω βρει κάτι. Πάντως το ζουμ στο έχει διαθέσιμο σε όλες τις αναλογίες οθόνης.

 

Επιλογές του τύπου remove passerby κλπ στην επεξεργασία φωτογραφίας έχει η όχι; Ota πήρες την αναβάθμιση; Αν ναι με ποια εταιρία;

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι επιλογές έχουν αντικαταστήσει την ανάλυση εγώ πάντως δεν έχω βρει κάτι. Πάντως το ζουμ στο έχει διαθέσιμο σε όλες τις αναλογίες οθόνης.

 

Δηλαδή λήψη σε 40mp δεν υπάρχει πλέον; μήπως το έχει σαν λειτουργία στην κάμερα όπως το hdr κτλ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...