Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σας πω κάτι κωμικοτραγικο.

Σήμερα το πρωί είπα να δοκιμάσω να κάνω downgrade μέσω hi suite σε παλιότερο λογισμικό επειδή είχα την υποψία ότι χάλασαν την κάμερα στα τελευταία firmware (επίτηδες η όχι δεν ξέρω).

Ε λοιπόν είναι άλλο τηλέφωνο. Ζωντανά χρώματα, κρυστάλλινη κάμερα κλπ. Τι να πω

 

Φοράω πλέον την 9.1.0.260

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν είχε dark mode η 9 θα την έβαζα. Να ρωτήσω κάτι άλλο. Πώς το κάνετε αυτό το downgrade; Ποτέ δεν έχω βρει κάποια τέτοια επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε dark mode η 9 θα την έβαζα. Να ρωτήσω κάτι άλλο. Πώς το κάνετε αυτό το downgrade; Ποτέ δεν έχω βρει κάποια τέτοια επιλογή

 

Υπάρχει επιλογή μέσα στο μενου αναβάθμισης του hisuite.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμη. Για να κρατήσω τις φωτογραφίες και τα βίντεο αν κάνω factory reset πρέπει να τα περάσω όλα με καλώδιο σε υπολογιστή; Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος εκτός από cloud επί πληρωμή;
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμη. Για να κρατήσω τις φωτογραφίες και τα βίντεο αν κάνω factory reset πρέπει να τα περάσω όλα με καλώδιο σε υπολογιστή; Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος εκτός από cloud επί πληρωμή;

 

Κατεβάζεις το hisuite στον υπολογιστή και από εκεί κρατάς backup.

Το δωρεάν cloud που προσφέρουν δε φτάνει ούτε για ζήτω.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Αν είχε dark mode η 9 θα την έβαζα. Να ρωτήσω κάτι άλλο. Πώς το κάνετε αυτό το downgrade; Ποτέ δεν έχω βρει κάποια τέτοια επιλογή
Έχει dark mode η 9

496745cc1d134a445c7e153577e1ee4f.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την 195. Στο hi suite δε μου βγάζει επιλογή για downgrade. Στην επιλογή update βγάζει μόνο ότι έχω την τελευταία έκδοση. Δεν υπάρχει καν η επιλογή "see previous versions" για να την επιλεξω. Έχω κάνει κάτι λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την 195. Στο hi suite δε μου βγάζει επιλογή για downgrade. Στην επιλογή update βγάζει μόνο ότι έχω την τελευταία έκδοση. Δεν υπάρχει καν η επιλογή "see previous versions" για να την επιλεξω. Έχω κάνει κάτι λάθος?

 

στο Hisuit μπαινεις system update,σου βγαζει οτι εχεις την τελευταια ενημερωση, απο κατω εχει κατι γραμματα με μπλε νομιζω λεει κατι για να πας σε αλλη εκδοση,μπαινεις μεσα και μπορεις να πας σε παλαιοτερη εκδοση αν δεν κανω λαθος στην αρχικη της συσκευης! την κατεβαζει και την περνας στην συσκευη!

Link to comment
Share on other sites

στο Hisuit μπαινεις system update,σου βγαζει οτι εχεις την τελευταια ενημερωση, απο κατω εχει κατι γραμματα με μπλε νομιζω λεει κατι για να πας σε αλλη εκδοση,μπαινεις μεσα και μπορεις να πας σε παλαιοτερη εκδοση αν δεν κανω λαθος στην αρχικη της συσκευης! την κατεβαζει και την περνας στην συσκευη!

 

Ναι, αυτό έγραψα. Σε μένα δεν έχει αυτά τα μπλε γράμματα που λες

Link to comment
Share on other sites

Το downgrade του hisuite είναι για εκδόσεις Android, δηλαδή από την 10 στην 9 ή από την 9 στην 8.

Υπόψη ότι στο downgrade κάνει ολική επαναφορά και σβήνουν τα πάντα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το downgrade του hisuite είναι για εκδόσεις Android, δηλαδή από την 10 στην 9 ή από την 9 στην 8.

Υπόψη ότι στο downgrade κάνει ολική επαναφορά και σβήνουν τα πάντα.

 

Παρόλα αυτά για τη δική μου συσκευή δεν βγάζει downgrade. Δεν με πείραζε να σβηστούν τα πάντα, έκανα full backup. Ήθελα απλά να διορθωθεί η κάμερα. Όταν πήρα το τηλέφωνο (μέσα Σεπτεμβρίου) ήταν εκπληκτική. Τώρα είναι αλλού γι αλλού. Και ειδικά το ζουμ. Άθλιο!

Link to comment
Share on other sites

Χθες που το σύνδεσα με hisuite όσο είχα την 190 μου έδινε δυνατότητα για downgrade στην 9.

Σήμερα μου ήρθε Ota η 195 και την εγκατεστησα.

Πλεον στο hisuite δεν υπάρχει επιλογή για rollback. Μήπως το προσθέσουν αργότερα τι να πω...

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Το ότι λέτε σε καθε αναβάθμιση χαλάει η ποιότητα της κάμερας δεν σας βάζει σε σκέψεις ότι με τον τρόπο αυτο προσπαθεί να προμωταρει το επόμενο μοντέλο της το p40 όπως έκανε ποιο παλιά η apple ? Δεν δείχνει σεβασμό στους πελάτες της όπως το καταλαβαίνω... και ούτε είναι λογική να γυρίσουμε στην 9 για να έχουμε κάμερα . Μήπως θα πρέπει να απευθύνθητε στην εταιρεία με email.?
Link to comment
Share on other sites

Απολύτως τίποτα!
500 mb αρχείο μόνο ενημέρωση ασφαλείας;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Εάν κανείς σκέφτεται ανταλλαγή η συναλλαγή με συσκευή κ χρηματική διαφορά ας μου στείλει pm

Καλό βράδυ

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

500 mb αρχείο μόνο ενημέρωση ασφαλείας;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, αυτό ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

Το ότι λέτε σε καθε αναβάθμιση χαλάει η ποιότητα της κάμερας δεν σας βάζει σε σκέψεις ότι με τον τρόπο αυτο προσπαθεί να προμωταρει το επόμενο μοντέλο της το p40 όπως έκανε ποιο παλιά η apple ? Δεν δείχνει σεβασμό στους πελάτες της όπως το καταλαβαίνω... και ούτε είναι λογική να γυρίσουμε στην 9 για να έχουμε κάμερα . Μήπως θα πρέπει να απευθύνθητε στην εταιρεία με email.?
Με της αρχικές εκδόσεις είχε πιο έντονο saturation και πιο εντυπωσιακές φωτογραφίες..... Με τα γνωστά αποτελέσματα του έντονου κίτρινου στο night mode.. Τώρα η εταιρία κυνηγάει το φυσικό χρώμα ή μικρότερο εντυπωσιασμο.. Και το mate 20 με το mate 30 δεν έχουν καμία σχέση στην επεξεργασία που γίνεται με της αρχικές εκδόσεις τους... Το 20 στην αρχή εντυπωσίαζε ενώ τώρα όπως και το 30 ακολουθεί ήπιους τόνους.. Για το p40 δεν ξέρω καθώς δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου αλλά από τα review το ίδιο καταλαβαίνω.. Κατά τα άλλα μέχρι την 190 είχα μόνο κάποια έκδοση που το night mode στον υπερευρυγωνιο ήταν πρακτικά άχρηστο καθώς δεν έκανε καμία βελτίωση ούτε φώτισε το αντικείμενο... Μετά από εκείνη την αναβάθμιση είναι μια χαρά το τηλέφωνο.. Την 195 θα την δω της επόμενες μέρες καθώς μόλις την περασα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Dimgeo μια Κ το ψάχνεις το θέμα Κ πραγματικά καταλαβαίνεις τις διαφορές η άποψη σου είναι ότι στις αναβαθμίσεις που κάνει βελτιώνει χρωματικα την φωτογραφία ως την πραγματικότητα που βλέπει το μάτι μας χωρίς έντονους χρωματισμους Κ χωρίς να μειώνεται η λεπτομέρεια της φωτογραφίας; κάθε βοήθεια σου είναι πολύτιμη για εμάς που μας ενδιαφέρει να αγοράσουμε την συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που ήμουν έτοιμος να ψάξω τρόπο για downgrade πηγαίνω στον κοτσοβολο και βάζω το p30 pro που έχει εκεί δίπλα στο δικό μου. 9.1.0.260 εκείνο 10.0.0.195 το δικό μου. Ανοίγω κάμερες και συγκρίνω. Η είμαι χαζός η δεν υπάρχει καμία διαφορά. Όλα τα έβλεπα ίδια και σε λίγες περιπτώσεις αντικειμένων το δικό μου ήταν καλύτερο στα μάτια μου. Στη selfie είδα διαφορές με τη συσκευή του καταστήματος να έχει πιο έντονα χρώματα από την δική μου. Όλα αυτά σε αντικείμενα πάντα. Φυσικά δεν μπόρεσα να τσεκαρω νυχτερινή λήψη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στην .195 άλλαξε η μπαταρια αρκετα προς το καλυτερο, ειμαι με 2 μερες χρηση και εχω 35%. Απο μικροαλλαγες παρατηρησα οτι εκει που δειχνει τη μπαταρια σου δειχνει πλεον και τον υπολειπομενο χρονο οθονης.
Freya
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...