Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στο φόρουμ, επανέρχομαι στο θέμα παραγγελία του κινητού από το mobilepoint.gr με απαλλαγή ΦΠΑ καθώς τα πράγματα μάλλον δεν πάνε καλά. Εννοείται ότι δεν παρέλαβα ακόμα, αλλά μπαίνοντας στο σάιτ τους έχουν βάλει μια ανακοίνωση ότι το φυσικό κατάστημα τους παραμένει κλειστό λόγω κρουσμάτων, το τηλέφωνο τους δεν λειτουργεί και η επικοινωνία γίνετε μόνο με μέιλ. Να μην ανησυχούμε όμως καθώς όλες οι παραγγελίες θα εκτελεστούν μέχρι 15/5 Αλλιώς θα επιστραφούν τα χρήματα!!! Εντωμεταξύ το μαγαζί δεν υπάρχει πλέον ούτε στο Σκρουτζ ούτε στο bestprice!!! Στο Google γίνετε χαμός από προσφατες αρνητικές κριτικές εντωμεταξύ όπου όλοι δεν έχουν παραλάβει μετά από μεγάλη αναμονή!!!

 

Την φάγαμε με λίγα λόγια;;; τι μπορώ να κάνω τώρα;;; να απευθυνθώ στην τράπεζα μου;; πλήρωσα με κάρτα...

Link to comment
Share on other sites

Όντως έτσι είναι όπως τα γράφεις. Μπήκα Κ το είδα. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή τις 3 μέρες που έχουν απομείνει Κ το γράφουν με έντονα κόκκινα γράμματα που ίσως σου επιστραφούν τα χρήματα Κ αν δεν τα πάρεις Κ τότε ....,τότε να ενεργησεις Κ αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει με παρόμοια εμπειρία.(συνηγοροσ του καταναλωτη το μόνο που γνωρίζω)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ, επανέρχομαι στο θέμα παραγγελία του κινητού από το mobilepoint.gr με απαλλαγή ΦΠΑ καθώς τα πράγματα μάλλον δεν πάνε καλά. Εννοείται ότι δεν παρέλαβα ακόμα, αλλά μπαίνοντας στο σάιτ τους έχουν βάλει μια ανακοίνωση ότι το φυσικό κατάστημα τους παραμένει κλειστό λόγω κρουσμάτων, το τηλέφωνο τους δεν λειτουργεί και η επικοινωνία γίνετε μόνο με μέιλ. Να μην ανησυχούμε όμως καθώς όλες οι παραγγελίες θα εκτελεστούν μέχρι 15/5 Αλλιώς θα επιστραφούν τα χρήματα!!! Εντωμεταξύ το μαγαζί δεν υπάρχει πλέον ούτε στο Σκρουτζ ούτε στο bestprice!!! Στο Google γίνετε χαμός από προσφατες αρνητικές κριτικές εντωμεταξύ όπου όλοι δεν έχουν παραλάβει μετά από μεγάλη αναμονή!!!

 

Την φάγαμε με λίγα λόγια;;; τι μπορώ να κάνω τώρα;;; να απευθυνθώ στην τράπεζα μου;; πλήρωσα με κάρτα...

 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/487977-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%BF-skroutz/page/207/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά την τελευταία ενημέρωση μου βγάζει στο WiFi το θαυμαστικό, ενώ στις άλλες συσκευές έχει κανονικά ίντερνετ στην δική μου όχι! Προσπάθησα να το ψάξω αλλά τπτ!

Edit:έχει μόνο θαυμαστικό, σύνδεση τελικά υπάρχει! Πολύ περίεργο

Edited by paraskevas013
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά την τελευταία ενημέρωση μου βγάζει στο WiFi το θαυμαστικό, ενώ στις άλλες συσκευές έχει κανονικά ίντερνετ στην δική μου όχι! Προσπάθησα να το ψάξω αλλά τπτ!

Edit:έχει μόνο θαυμαστικό, σύνδεση τελικά υπάρχει! Πολύ περίεργο

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8016383#post8016383

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε σε Ελληνικό. Τσεκαρετε

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τραγική νυχτερινή λήψη. Δεν λέω τίποτε αλλο

 

Τραγική συγκριτικά με ποια έκδοση? Του android 9 η της προηγούμενης 10ρας? Και σε τι τομέα τραγική? Αν μπορείς στείλε δείγμα..

Link to comment
Share on other sites

Τραγική συγκριτικά με ποια έκδοση? Του android 9 η της προηγούμενης 10ρας? Και σε τι τομέα τραγική? Αν μπορείς στείλε δείγμα..

 

Σε σχέση με την 190 έκανα το σχόλιο. Η αλήθεια είναι ότι μετά από επανεκκίνηση μου φάνηκαν καλυτερες. Θα το δω πάλι όταν σκοτεινιάσει. Όταν εβγαλα τις πρώτες νυχτερινές ήθελα να το πετάξω. Φωτογραφία δεν κατάφερα ποτέ να ανεβάσω στο myphone καιμλογικανδεν θα καταφέρω ούτε τωρα

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με την 190 έκανα το σχόλιο. Η αλήθεια είναι ότι μετά από επανεκκίνηση μου φάνηκαν καλυτερες. Θα το δω πάλι όταν σκοτεινιάσει. Όταν εβγαλα τις πρώτες νυχτερινές ήθελα να το πετάξω. Φωτογραφία δεν κατάφερα ποτέ να ανεβάσω στο myphone καιμλογικανδεν θα καταφέρω ούτε τωρα

 

Μπορεις να ανεβασεις εδω

https://postimages.org/

Link to comment
Share on other sites

το θαυμαστικο παλι βγηκε αλλα internet υπαρχει. τι γινεται ρε γαμοτο?

 

και εμενα μια απο τα ιδια. λες να κολησαμε κορονοιο με την καινουργια αναβαθμηση????? αχχχχ...................

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά γίνεται σε αυτούς που έχουν cosmote k volte όπως είχε αναφερθεί ποιο πρίν?
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα τα ίδια θαυμαστικό ...το οποίο όμως μετά από λίγο εξαφανίζεται
Link to comment
Share on other sites

voda εχω εγω αλλα εξαφανιζεται σωστα και εμενα . μια ετσι μια αλλιος......... απο το καλο στο καλυτερο παμε:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κάτι κωμικοτραγικο.

Σήμερα το πρωί είπα να δοκιμάσω να κάνω downgrade μέσω hi suite σε παλιότερο λογισμικό επειδή είχα την υποψία ότι χάλασαν την κάμερα στα τελευταία firmware (επίτηδες η όχι δεν ξέρω).

Ε λοιπόν είναι άλλο τηλέφωνο. Ζωντανά χρώματα, κρυστάλλινη κάμερα κλπ. Τι να πω

 

Φοράω πλέον την 9.1.0.260

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τόσο μεγάλη διαφορά είχε;. Έχεις κανένα συγκριτικό να βάλεις με τις δυο διαφορετικές εκδόσεις να δούμε; είδα Κ την φωτογραφία με τον φραπέ που έχεις ανεβάσει πολύ καλή.
Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικό δύσκολο αλλά θα προσπαθήσω ίδια φωτογραφία σε ίδιο σημείο περίπου ίδια ώρα απόψε.

Πάντως στις ημερήσιες (ακόμα δεν είδα βραδινές) η διαφορά είναι υπαρκτή με καλύτερα χρώματα ακόμα και καλύτερο ζουμ!

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικό δύσκολο αλλά θα προσπαθήσω ίδια φωτογραφία σε ίδιο σημείο περίπου ίδια ώρα απόψε.

Πάντως στις ημερήσιες (ακόμα δεν είδα βραδινές) η διαφορά είναι υπαρκτή με καλύτερα χρώματα ακόμα και καλύτερο ζουμ!

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περιμένουμε τα αποτελέσματα. Η αλήθεια είναι οτι έχω αλλαξει σχεδόν ολες τις εταιρίες και απο την huawei ειμαι περισσότερο ικανοποιημένος απο ολες, ειδικά ως προς την σταθερότητα του λειτουργικού και την διαχείριση της μπαταρίας. Αλλα το να nerfαρει την καμερα σε καθε update με σκοπο να αγοράσουμε το επόμενο μοντέλο το θεωρώ ανηθικο και ειναι λογος να μην ξαναγορασω ποτέ προϊόν της.

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/products/show/43979785 ,,αυτός ο φορτιστής κάνει για το κινητό μας;;;είναι γρήγορη φορτίσει;;;;

 

Τον έχω πάρει για το SAmmy της γυναίκας μου και το ακουμπάω και εγώ επάνω το Pro συχνά πυκνά. Κάνει και φορτίζει το κινητό κανονικά, όχι ταχεία φόρτιση όμως. Φαίνεται και από τα watt, βγάζει 10W, με τόσα δεν φτάνει για να κάνει ταχεία.

Edited by xristos_mi
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κάτι κωμικοτραγικο.

Σήμερα το πρωί είπα να δοκιμάσω να κάνω downgrade μέσω hi suite σε παλιότερο λογισμικό επειδή είχα την υποψία ότι χάλασαν την κάμερα στα τελευταία firmware (επίτηδες η όχι δεν ξέρω).

Ε λοιπόν είναι άλλο τηλέφωνο. Ζωντανά χρώματα, κρυστάλλινη κάμερα κλπ. Τι να πω

 

Φοράω πλέον την 9.1.0.260

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η τάση της Huawei είναι πιο ρεαλιστικά χρώματα. Σε αυτό αναφέρεσαι ?

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά είδα τις φώτο μου σε οθόνη υπολογιστή και μπορώ να πω πως δε καταλαβαίνεις ότι είναι τραβηγμένες από κινητό.

Το οπτικό χ5 είναι αψεγάδιαστο το ίδιο και οι βραδινές τουλάχιστον στα μάτια μου.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...