Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παράγγειλα σήμερα το κινητό απο το ενα μαγαζί στο bestprice sta 500€. Απλά παιδιά σχετικά με το αν ισχύει η εγγύηση να ζητήσω από το μαγαζί πριν μου το στείλουν να μου στείλουν το imei της συσκευής η τον σειριακό αριθμο ? Και αφού μου του στείλουν πως μπορώ να εξακριβώσω αν ισχύει ρωτώντας την Huawei greece?

 

https://consumer.huawei.com/gr/support/warranty-query/

Εδω περνας το S/N της συσκευης και σου λεει σε ποιες χωρες ισχυει η εγγυηση.

Παντως οι συσκευες που προοριζονται για Ευρωπαικες χωρες εχουν εγγυηση σε ολες της Ευρωπαικες χωρες εκτος τωρα αν ειναι καμια special εισαγωγη (branded) και πιανει μονο στην χωρα που εισαγεται.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς αν παίρνει gcam η συσκευή; ή είναι fake τα βιντεακια που κυκλοφορούν για τον kirin980
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς αν παίρνει gcam η συσκευή; ή είναι fake τα βιντεακια που κυκλοφορούν για τον kirin980
Παίρνει αλλά είναι άνευ ουσίας.

Από τις 4 κάμερες (μαζί με την tof) βλέπει μόνο τη μια

Επίσης δεν κάνει pixel bining. Τραβάει μόνο στα 40mpx

Η ποιότητα των φωτο είναι σίγουρα χειρότερη από τη stock camera.

Χθες τη δοκίμασα από απορία.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σκέφτομαι με την πρώτη ευκαιρία να το αγοράσω γιατί πιστευω στην τιμή αυτή που έχει φτάσει είναι μονόδρομος Κ μόνο καλά λόγια έχω ακούσει γι αυτή την συσκευή .αν Κ με προβληματίσατε με την τελευταία αναβάθμιση που αναφέρατε με την κάμερα αλλά πιστεύω να μην είναι κάτι ανησυχητικό.
Link to comment
Share on other sites

Χθες το Honor 8X μου, έλαβε την ενημέρωση Απριλίου. Το p30 pro μου, ακόμα με Μαρτίου....

Ναυαρχίδα κατά τα άλλα...

 

Και που την έλαβε τι θα καταλάβεις ? Κάθε αναβάθμιση και ένα κλικ πιο βαρύ το κινητό, μόνο φόρτωμα είναι. Υπομονή και σε λίγες μέρες έρχεται μεγάλη αναβάθμιση στο p30 pro με νέο emui. Από εκεί και πέρα ναυαρχίδα είναι όσες αναβαθμίσεις και να πάρουν τα άλλα..όσο για το θέμα ασφαλείας, αν είσαι στόχος δε σε σώζει τίποτα..αν δεν είσαι, τα δεδομένα που είναι να στα πάρουν στα παίρνουν έτσι και αλλιώς και έχεις αποδειχτεί τους όρους να στα παίρνουν οπότε αραξε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία . Έχουν βγάλει p30 pro New edition? Έχω διαβάσει αθρα ότι έχει βγει κ η διαφορές αν κατάλαβα καλά είναι ότι έχει ufs 3.0 αλλά χρώματα κ μάλλον μεγαλύτερη μνήμη. Μόνο σε αυτά διαφέρει? αξίζει να περιμένω να έρθει Ελλάδα η να αγοράσω το κλασικό ?Υπάρχει περίπτωση να έχει αλλο λογισμικό και ποιο εξελιγμένες κάμερες?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία . Έχουν βγάλει p30 pro New edition? Έχω διαβάσει αθρα ότι έχει βγει κ η διαφορές αν κατάλαβα καλά είναι ότι έχει ufs 3.0 αλλά χρώματα κ μάλλον μεγαλύτερη μνήμη. Μόνο σε αυτά διαφέρει? αξίζει να περιμένω να έρθει Ελλάδα η να αγοράσω το κλασικό ?Υπάρχει περίπτωση να έχει αλλο λογισμικό και ποιο εξελιγμένες κάμερες?

 

Αν έρθει σε καλή τιμή θα αξίζει. Είναι μίνι αναβάθμιση με Google καθώς δεν έχει αλλο τρόπο να βάλει Google services σε νέα συσκευή

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χθες το Honor 8X μου, έλαβε την ενημέρωση Απριλίου. Το p30 pro μου, ακόμα με Μαρτίου....

Ναυαρχίδα κατά τα άλλα...

 

Μία απ'τα ίδια σε 1+ 7pro , όμως εδώ συμφωνώ με τον Νίκο...δεν χάθηκε και κάτι σημαντικό ;)

Με την ευκαιρία η Samsung έχει βελτιώσει πάρα πολύ την υποστήριξή της στις ναυαρχίδες της...έχω s8 plus κάθε μήνα ανελλιπώς έρχεται στην χειρότερη περίπτωση προς τα τέλη του κάθε μήνα και το patches ασφαλείας του τρέχοντος μήνα! Μέχρι και το s7 edge πήρε τον Μάρτιο αν όχι το τελευταίο ένα από τα τελευταία του updates με patches Μαρτίου 2020 φυσικά.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η Samsung εδώ και ένα 5μηνο έχει γίνει εξαιρετική σε επίπεδο pixel ότι αφορά τις αναβαθμίσεις ασφαλείας (τις δίνει τελευταία ημέρα του μήνα και αφορούν τον επόμενο)

Και γενικά εκτός από τα Google services ένας από τους λόγους που δεν ξανά έρχομαι σε Huawei ειναι (αν και καθαρά ψυχολογικος) το μπάχαλο με τις αναβαθμίσεις που τις στέλνει αψυχολογητα σήμερα σε εμένα και μετά από 1,5 μήνα σε άλλους...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κώστα αυτό το διαπίστωσα τότε που είχα το mate 20 pro, όντως αχταρμάς η κατάσταση αν και προσωπικά δεν με ενοχλεί και ιδιαίτερα κάτι τέτοιο εφόσον η συσκευή λειτουργεί άριστα για τα θέλω μου. Άλλοι ήταν οι λόγοι που έφυγα από την Huawei...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,βγήκε καινούργια ενημερώσει;;;;γιατί εμένα δεν μου βγάζει κατι

 

Δεν νομιζω να εχει βγει καινουργια εγω εχω την 10.0.0.190

p30 pro
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στο facebook κάποιος είπε που έχει σαν το δικό μας κινητό ότι του ήρθε η 290

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί κάποιος στο Facebook που έχει σαν το δικό μας κινητό είπε ότι του ήρθε η 290

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στο facebook κάποιος είπε που έχει σαν το δικό μας κινητό ότι του ήρθε η 290

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί κάποιος στο Facebook που έχει σαν το δικό μας κινητό είπε ότι του ήρθε η 290

 

Μπορει να βγηκε τωρα δεν ερχεται σε ολους αμεσως λογικα θα την παρουμε σε λιγες μερες

p30 pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις τσέκαρα & δεν έχει έρθει η 195, Ελληνική συσκευή.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

πριν ποσο καιρο εχει βγει?

 

Αυτές τις μέρες. 550 mb περιπου. Έχω δει στο fb screenshot σε συσκευές skroutz δλδ eu. Θα έρθει και στις δικές μας τις ελληνικές αυτές τις μερες λογικά. Το app της κάμερας έχει άλλο firmware.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα 564ΜΒ,. 195 έκδοση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε σε Ελληνικό. Τσεκαρετε

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τραγική νυχτερινή λήψη. Δεν λέω τίποτε αλλο

Link to comment
Share on other sites

Όσοι τη περάσατε μπορείτε να ανεβάσετε κάποιο δείγμα νυχτερινης για να δούμε τι παίζει;

Εμένα δεν έχει έρθει τίποτα ακόμα.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...