Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό πάντως που λέει και ο φίλος πιο πάνω... Μερικές μέρες πριν το άφησα να κάνει αναβάθμιση στην 190 που με είχε πρήξει εδώ και κανένα δεκαπενθημερο. Τη νυχτερινή λειτουργία της κάμερας τημ ξεχνάω από εδώ και πέρα... Αίσχος!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως που λέει και ο φίλος πιο πάνω... Μερικές μέρες πριν το άφησα να κάνει αναβάθμιση στην 190 που με είχε πρήξει εδώ και κανένα δεκαπενθημερο. Τη νυχτερινή λειτουργία της κάμερας τημ ξεχνάω από εδώ και πέρα... Αίσχος!

 

καλη ειναι για insta fb κλπ οσο δεν κανεις zoom (crop) φαινεται τελεια.. οταν κανεις hellooooo παστελι (η αλλιος aggrecevi noice reduction)

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη. Έκανα μετάβαση από mate 10 pro σε P30 pro. Η μετάβαση και η μεταφορά δεδομένων και εφαρμογών έγινε πολύ καλά.

Το πρόβλημα μου είναι με τα widgets στο P30.

Πατάω παρατεταμένα την οθόνη αλλά, δεν μου βάζει τίποτα. Έκδοση 10. Έχει άλλο τρόπο; Ευχαριστώ.

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη. Έκανα μετάβαση από mate 10 pro σε P30 pro. Η μετάβαση και η μεταφορά δεδομένων και εφαρμογών έγινε πολύ καλά.

 

Το πρόβλημα μου είναι με τα widgets στο P30.

 

Πατάω παρατεταμένα την οθόνη αλλά, δεν μου βάζει τίποτα. Έκδοση 10. Έχει άλλο τρόπο; Ευχαριστώ.

Καλημέρα!

 

Για τα wingers στην αρχική οθόνη κάνεις με τα 2 δάχτυλα την κίνηση zoom out (την αντίθετη κίνηση που κάνεις όταν θέλεις να δεις κάτι κοντινό σε μια φωτογραφία) και σου εμφανίζει τις επιλογές.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Για τα wingers στην αρχική οθόνη κάνεις με τα 2 δάχτυλα την κίνηση zoom out (την αντίθετη κίνηση που κάνεις όταν θέλεις να δεις κάτι κοντινό σε μια φωτογραφία) και σου εμφανίζει τις επιλογές.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τα 2 δάχτυλα όπως κάνεις ζουμ στην οθόνη έτσι προς τα αντίθετα όμως

 

Και σου βγάζει

 

Ευχαριστώ πολύ.

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε θα πάρουμε στο p30 pro την 10.1 επίσημα;

 

Η huawei εχει ανακοινωση οτι απο μεσα Απριλιου θα ξεκινησει να την δινει απο την Κινα και σιγα σιγα παντου λογικα καπου τον Ιουνιο θα την παρουμε

p30 pro
Link to comment
Share on other sites

Γενικά ένα site με πολύ ενημερωμένες πληροφορίες σχετικά με Huawei και EMUI είναι αυτό:

 

https://www.huaweicentral.com/emui-10-1-magic-ui-3-1-beta-roadmap/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι οι ηχοι που αφορούν τις ειδοποιήσεις (π.χ. για email, viber, sms, κλπ) έχουν πολύ χαμηλή ένταση όταν έχεις συνδεδεμένα bluetooth ακουστικά / handsfree κλπ;

 

Δηλαδή ενώ ο ήχος κλήσης και συνομιλίας είναι άψογος και μια χαρά δυνατός όταν έχω το bluetooth handfree στο αυτί (και τερματισμένο στην δική του ένταση), οι ήχοι των ειδοποιήσεων είναι αρκετά έως πολύ χαμηλοί.

 

Αν αποσυνδέσω το bluetooth handsfree, οι ήχοι των ειδοποιήσεων όπως βγαίνουν πλέον από το ηχείο του κινητού είναι μια χαρά υψηλής έντασης.

 

Το συγκεκριμένο το έχω τεστάρει με 2 διαφορετικά Bluetooth handsfree Plantronics και με bluetooth ακουστικά AWEI.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι οι ηχοι που αφορούν τις ειδοποιήσεις (π.χ. για email, viber, sms, κλπ) έχουν πολύ χαμηλή ένταση όταν έχεις συνδεδεμένα bluetooth ακουστικά / handsfree κλπ;

 

 

 

Δηλαδή ενώ ο ήχος κλήσης και συνομιλίας είναι άψογος και μια χαρά δυνατός όταν έχω το bluetooth handfree στο αυτί (και τερματισμένο στην δική του ένταση), οι ήχοι των ειδοποιήσεων είναι αρκετά έως πολύ χαμηλοί.

 

 

 

Αν αποσυνδέσω το bluetooth handsfree, οι ήχοι των ειδοποιήσεων όπως βγαίνουν πλέον από το ηχείο του κινητού είναι μια χαρά υψηλής έντασης.

 

 

 

Το συγκεκριμένο το έχω τεστάρει με 2 διαφορετικά Bluetooth handsfree Plantronics και με bluetooth ακουστικά AWEI.

Καλησπέρα!

 

Το έχω παρατηρήσει κι εγώ με Huawei Am61.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι οι ηχοι που αφορούν τις ειδοποιήσεις (π.χ. για email, viber, sms, κλπ) έχουν πολύ χαμηλή ένταση όταν έχεις συνδεδεμένα bluetooth ακουστικά / handsfree κλπ;

 

Δηλαδή ενώ ο ήχος κλήσης και συνομιλίας είναι άψογος και μια χαρά δυνατός όταν έχω το bluetooth handfree στο αυτί (και τερματισμένο στην δική του ένταση), οι ήχοι των ειδοποιήσεων είναι αρκετά έως πολύ χαμηλοί.

 

Αν αποσυνδέσω το bluetooth handsfree, οι ήχοι των ειδοποιήσεων όπως βγαίνουν πλέον από το ηχείο του κινητού είναι μια χαρά υψηλής έντασης.

 

Το συγκεκριμένο το έχω τεστάρει με 2 διαφορετικά Bluetooth handsfree Plantronics και με bluetooth ακουστικά AWEI.

 

Για δοκίμασε να ενεργοποιήσεις την απόλυτη τιμη έντασης ήχου συσκευης Bluetooth μέσα από το μενού των προγραμματιστων μήπως και δεις διαφορά.

Με ένα Sony sbh52 που το δουλεύω πάντως λειτουργούν σωστά οι ειδοποιήσεις

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να ενεργοποιήσεις την απόλυτη τιμη έντασης ήχου συσκευης Bluetooth μέσα από το μενού των προγραμματιστων μήπως και δεις διαφορά.

Με ένα Sony sbh52 που το δουλεύω πάντως λειτουργούν σωστά οι ειδοποιήσεις

 

Καλησπέρα.

Το δοκίμασα. Χωρίς αποτέλεσμα.

Να πω ότι εγώ βέβαια έχω το P30 (το απλό), αλλά λογικά σε αυτά δεν πρέπει να έχουν κάποια διαφορά κι εδώ το topic έχει ...ζωή. Στο topic του P30 τα πράγματα είναι πολύ ήσυχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το δοκίμασα. Χωρίς αποτέλεσμα.

Να πω ότι εγώ βέβαια έχω το P30 (το απλό), αλλά λογικά σε αυτά δεν πρέπει να έχουν κάποια διαφορά κι εδώ το topic έχει ...ζωή. Στο topic του P30 τα πράγματα είναι πολύ ήσυχα.

 

Δε νομίζω να παίζει ρόλο φίλε μου ίδια κινητά είναι σχεδόν.

Οι ηχοι των notifications στα bluetooth να ξέρεις υπάρχει σαν bug στο android 9 αλλα και στη 10.

Το αντιμετώπιζαμε όλοι όσοι είχαμε την pie στο v30 αλλά και με s9 - s10 όπου οι ήχοι των ειδοποιήσεων δεν βαραγανε στο κινητό όσο είχες συνδεδεμένο το bluetooth.

Το bluetooth σου το έχεις να παίζει κ ήχους πολυμέσων;

Αν ναι δοκίμασε να τους απενεργοποιησεις και δες αν σου παίζουν οι ειδοποιήσεις έτσι.

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να παίζει ρόλο φίλε μου ίδια κινητά είναι σχεδόν.

Οι ηχοι των notifications στα bluetooth να ξέρεις υπάρχει σαν bug στο android 9 αλλα και στη 10.

Το αντιμετώπιζαμε όλοι όσοι είχαμε την pie στο v30 αλλά και με s9 - s10 όπου οι ήχοι των ειδοποιήσεων δεν βαραγανε στο κινητό όσο είχες συνδεδεμένο το bluetooth.

Το bluetooth σου το έχεις να παίζει κ ήχους πολυμέσων;

Αν ναι δοκίμασε να τους απενεργοποιησεις και δες αν σου παίζουν οι ειδοποιήσεις έτσι.

 

Καταρχάς σε ευχαριστώ για το feedback. Είσαι πάντα πρόθυμος να βοηθήσεις κόσμο εδώ μέσα και αυτό είναι προς τιμήν σου :)

Δεν είχα ιδέα για το bug με τα Android 9 και 10 καθότι μέχρι πριν λίγες εβδομάδες ήμουν με Galaxy S7 / Android 8.

Το bluetooth μου το έχω να παίζει και media sounds. Δοκίμασα να τους απενεργοποιήσω και τότε ήταν που οι ήχοι των ειδοποιήσεων δεν έρχονταν καθόλου στο bluetooth handsfree. Οπότε τους ενεργοποίησα ξανά και είμαι και πάλι στο σημείο που ακούγονται αλλά πολύ χαμηλά.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς σε ευχαριστώ για το feedback. Είσαι πάντα πρόθυμος να βοηθήσεις κόσμο εδώ μέσα και αυτό είναι προς τιμήν σου :)

Δεν είχα ιδέα για το bug με τα Android 9 και 10 καθότι μέχρι πριν λίγες εβδομάδες ήμουν με Galaxy S7 / Android 8.

Το bluetooth μου το έχω να παίζει και media sounds. Δοκίμασα να τους απενεργοποιήσω και τότε ήταν που οι ήχοι των ειδοποιήσεων δεν έρχονταν καθόλου στο bluetooth handsfree. Οπότε τους ενεργοποίησα ξανά και είμαι και πάλι στο σημείο που ακούγονται αλλά πολύ χαμηλά.

 

ειναι ξεκαθαρο δυστυχως οτι με ανδροιδ 9 υοθετησαν την βλακεια της apple οπου οι ηχοι ειδοποιησεων πανε στη συσκευη που εχεις, εγω πχ που εχω ακουστικα καλωδιο εχανα ολες τις ειδοποιησεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ειναι ξεκαθαρο δυστυχως οτι με ανδροιδ 9 υοθετησαν την βλακεια της apple οπου οι ηχοι ειδοποιησεων πανε στη συσκευη που εχεις, εγω πχ που εχω ακουστικα καλωδιο εχανα ολες τις ειδοποιησεις.

 

Α μάλιστα, κατάλαβα.

ΟΚ ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα καθε μερα παρατηρω και ενα μειων στο κινητο σημερα παρατηρησα το εξης και θελω να μου πειτε αν το κανει και σε εσας. Οταν ζουμαρεις ειδικα σε εσωτερικο χωρο πχ στο σπιτι ενα αντικειμενο απο το 1.5χ μεχρι και το 4.9χ τα χρωματα που βγαινουν στην φωτο ειναι πολυ ακορεστα, ξεθωριασμενα σε σχεση πριν βγαλεις την φωτο, δηλαδη οταν το βλεπεις το αντικειμενο στην οθονη του κινητου τα χρωματα ειναι μια χαρα και οταν πατησεις να βγαλεις την φωτο τα χρωματα ξεθωριαζουν. Edited by panos9192
p30 pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα καθε μερα παρατηρω και ενα μειων στο κινητο σημερα παρατηρησα το εξης και θελω να μου πειτε αν το κανει και σε εσας. Οταν ζουμαρεις ειδικα σε εσωτερικο χωρο πχ στο σπιτι ενα αντικειμενο απο το 1.5χ μεχρι και το 4.9χ τα χρωματα που βγαινουν στην φωτο ειναι πολυ ακορεστα, ξεθωριασμενα σε σχεση πριν βγαλεις την φωτο, δηλαδη οταν το βλεπεις το αντικειμενο στην οθονη του κινητου τα χρωματα ειναι μια χαρα και οταν πατησεις να βγαλεις την φωτο τα χρωματα ξεθωριαζουν.
Γνωστό θέμα σε low light καταστάσεις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Εμένα που με ενδιαφέρει η κάμερα να κοιτάξω αλλού μετά από αυτά που διαβάζω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Εμένα που με ενδιαφέρει η κάμερα να κοιτάξω αλλού μετά από αυτά που διαβάζω?

 

φιλε καλη καμερα εχει αλλα οχι για πανω απο 500 ευρω οπως και ολα τα κινητα ειναι πολυ υπερτιμημενα, απλος σκας 1000 ευρω και νομιζεις οτι η καμερα θα κανει παππαδες αλλα στο τελος δεν..... εχθες πιασανε την huawei για το p40 pro οτι ειχε βγαλει 2 τρομερες φωτο και τελικα ηταν απο nikon, το s20 ultra τα πηγε χαλια στο dxomark, αλλα πεφτει πολυ διαφημιση και μετα σκαμε 1300 ευρω για φυκια

Edited by panos9192
p30 pro
Link to comment
Share on other sites

φιλε καλη καμερα εχει αλλα οχι για πανω απο 500 ευρω οπως και ολα τα κινητα ειναι πολυ υπερτιμημενα, απλος σκας 1000 ευρω και νομιζεις οτι η καμερα θα κανει παππαδες αλλα στο τελος δεν..... εχθες πιασανε την huawei για το p40 pro οτι ειχε βγαλει 2 τρομερες φωτο και τελικα ηταν απο nikon, το s20 ultra τα πηγε χαλια στο dxomark, αλλα πεφτει πολυ διαφημιση και μετα σκαμε 1300 ευρω για φυκια

 

Προσωπικά δεν έχω δώσει ποτέ πάνω από 600 ευρώ για συσκευή.

Νομίζω ότι καμία δεν αξίζει τα 1000+ που ζητάνε ότι και να φοράει επάνω.

Τώρα όσον αφορά τις κάμερες όλα την ημέρα πλέον βγάζουν ωραίες φώτο.

Εκεί που βλέπεις διαφορά με τις σύγχρονες ναυαρχίδες είναι μόλις αρχίζει και σουρουπωνει μιας και λόγω μεγαλύτερων αισθητήρων έχουμε πιο φωτεινές φώτο.

Το p30 τα καταφέρνει αρκετά καλά σε αυτό το τομέα. Στο night Mode οι φώτο φαίνονται λίγο ψεύτικες μόνο μιας και παίζει αρκετή επεξεργασία αλλά από την άλλη εντυπωσιαζεσαι με το αποτέλεσμα σε σχέση με το ελάχιστο φως που μπορεί να λάβει.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Εμένα που με ενδιαφέρει η κάμερα να κοιτάξω αλλού μετά από αυτά που διαβάζω?

 

Εγώ πάντως, όσο και αν ακουστεί τραγικό, θα σου πω αν το πάρεις μην κάνεις αναβάθμιση λογισμικού στην τελευταία έκδοση. Η διαφορά που έχω με την ίδια συσκευή στις ίδιες ακριβώς συνθήκες είναι παραπάνω από εμφανής.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω δώσει ποτέ πάνω από 600 ευρώ για συσκευή.

Νομίζω ότι καμία δεν αξίζει τα 1000+ που ζητάνε ότι και να φοράει επάνω.

Τώρα όσον αφορά τις κάμερες όλα την ημέρα πλέον βγάζουν ωραίες φώτο.

Εκεί που βλέπεις διαφορά με τις σύγχρονες ναυαρχίδες είναι μόλις αρχίζει και σουρουπωνει μιας και λόγω μεγαλύτερων αισθητήρων έχουμε πιο φωτεινές φώτο.

Το p30 τα καταφέρνει αρκετά καλά σε αυτό το τομέα. Στο night Mode οι φώτο φαίνονται λίγο ψεύτικες μόνο μιας και παίζει αρκετή επεξεργασία αλλά από την άλλη εντυπωσιαζεσαι με το αποτέλεσμα σε σχέση με το ελάχιστο φως που μπορεί να λάβει.

 

Θα συμφωνησω μαζι σου οτι βγαζει ωραιες φωτο για 500 ευρω και οχι για 899 που το πουλαει τωρα ο Κωτσοβολος και για οσο τις βλεπεις στο κινητο με το που τις περνας στον υπολογιστη και κανεις ζοομ ειναι μεσα στο θορυβο και δεν ειναι τοσο ζωντανες, απλος εχει καλη οθονη το κινητο και τις κανει με πιο ζωντανα χρωματα

p30 pro
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει συμφωνώ εν μέρη αλλά κινητό δεν είναι μόνο κάμερα, είναι κι άλλα πολλά.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...