Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ Γερμανία έχει κάτι προσφορές δυστηχως Ελλάδα δεν έχουν

Γιατί άραγε

 

Νομος εδώ από 7.99 τον μήνα 3 GB και χρόνος ομιλίας πάντα σταθερά κινητά απεριόριστα

Η τιμή αλλάζει μόνο από το μέγεθος των gb

 

Πριν ένα μήνα το πήρα με συμβόλαιο

29.99

2 χρόνια συμβόλαιο

0 για το κινητό

Απεριόριστα σταθερά κινητά

15 gb Internet

 

Αν επέλεγα λιγότερα GB

Θα πλήρωνα λιγότερο πάγειο

 

Δλδ 720 ευρώ στα 2 χρόνια

Τι πληρώνεις χρόνο ομιλίας?

Ίντερνετ

Η κινητό

 

Και αν πέσει χαλάσει η βραχεί

Ασφαλισμένο

Σε 24 ώρες στο αλλάζουν με καινούριο..

Η εταιρία που έκανα το συμβόλαιο

 

1&1

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν έχει τπτ άλλο πιο κάτω από τις πληροφορίες επαλήθευσης.

Εκεί τελειώνει το μενού... Περίεργο..

Από τον καραβασιλη στη Νίκαια το αγορασα. Έχει αγορασει και φίλος το s10+ απο εκεί και έχει εγγύηση κανονικά.

 

Λογικα ειναι Ευρωπαικο σε μερικα δεν το γραφει δεν ξερω το λογο αλλα δεν ειναι κατι αυτο δεν εχεις θεμα και στον Κωστοβολο που κοιτουσα ενα δεν το εγραφε και ηταν και Ελληνικο

Edited by panos9192
p30 pro
Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/6JHzW2G

https://ibb.co/JdQGpMW

 

Βοηθάνε αυτά? Με αναβάθμιση τι κάνω?

 

ακόμη την 9 δείχνει

 

κατω απο τις πληροφοριες ελεγχου ταυτοτητας δεν γραφει κατι?

p30 pro
Link to comment
Share on other sites

 

Λογικα ειναι Ευρωπαικο σε μερικα δεν το γραφει δεν ξερω το λογο αλλα δεν ειναι κατι αυτο δεν εχεις θεμα και στον Κωστοβολο που κοιτουσα ενα δεν το εγραφε και ηταν και Ελληνικο

 

Έβαλα το imei σε ένα online πρόγραμμα και μου έβγαλε την ημερομηνία αγοράς και ότι είναι ισπανικό.

Εδώ μπηκα

 

https://imei24.com/imei_check/Huawei/

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα ειναι οτι π.χ απο τον γερμανο ειναι δικο τους, ενω απο σκρουτζ δεν ειναι δικο τους με αποτελεσμα το δικο τους οτι και να παθει θα το φτιαξουν και αν δεν φτιαχνεται στο αντικαθιστουν ενω το αλλο αν παθει μεγαλη ζημια και δεν φτιαχνεται δεν θα στο αντικαταστησουν ενω αν εχει καποιο προβλημα π.χ. στην καμερα οπως επαθε το δικο μου στο φτιαχνουν κανονικα

 

Φίλε μου η αντιπροσωπεια συγκεκριμένα της Huawei στην Ελλαδα έχει φήμη που αγγίζει σχεδόν αυτή της Smartec. Δηλαδή όλοι λένε τα καλύτερα. Η μόνη διαφορά λοιπόν είναι ότι αυτός που το πήρε από τον Γερμανό θα το πάει εκεί και ο Γερμανός με καθυστέρηση τις περισσότερες φορές θα το πάει στην αντιπροσωπεία. Εγώ πάλι, που και το δικό μου είναι EU, με 2 χρόνια εγγύηση όπως και αυτό του Γερμανού, θα το πάω απλά μόνος μου στην αντιπροσωπεία. Για την επαρχία ίσως είναι καλύτερα, όπου υπάρχει Γερμανός, αλλά λογικά θα υπάρχει και υπηρεσία courier με την οποία μπορεί να το στείλει κάποιος στην αντιπροσωπεία, εδώ Αθήνα.

 

Επίσης οι πολλές άτοκες δόσεις που μπορούν να γίνουν, εξαλλου 500 το πήρα με φπα

 

Αν υπάρχει προσφορά στο Γερμανό, οκ, αν και παλι εξαρτάται από το πόσο ..προσφορά είναι. Αυτό προφανώς είναι καθαρά προσωπικό και σεβαστό ! Καταλαβαίνω δηλαδή ότι μπορεί κάποιος να προτιμά να δώσει παραπάνω χρήματα στον Γερμανό αλλά να είναι σε άτοκες δόσεις. Αν, δε, τα χρήματα είναι ίδια, κι εγώ από τον Γερμανό θα το έπαιρνα ακριβώς για τις άτοκες δόσεις (στην αντιπροσωπεία παντως μόνος μου θα το πηγαινα...)

 

Παίδες οτιδήποτε είναι από Ευρώπη το φτιάχνει η αντιπροσωπία. Καμία διαφορά δεν έχουν λοιπόν εκτός αν το σκρουτζομαγαζο το έχει κάνει εισαγωγή από Κίνα πχ. Αυτό πλέον σπάνια συμβαίνει, εκτός αν μιλάμε για κάνα xiaomi που καμία φορά συμβαίνει και γενικα για εταιρίες που δεν έχουν αντιπρόσωπο εδώ ή που η διαφορά τιμής είναι πολύ μεγάλη. Ή αν δε θέλει να σου κόψει τιμολόγιο το σκρουτζομαγαζο και σου λέει ότι δεν έχει εγγύηση ( πχ καραβασιλης)

 

Αυτό ακριβώς. Μιλάμε για πολύ ΟΚ αντιπροσωπεία (τουλάχιστον σύμφωνα με τις μαρτυρίες - δεν έχω ακόμα προσωπική εμπειρία) για όλα τα EU Huawei κινητά, άσχετα με το που το αγοράσαμε.

Link to comment
Share on other sites

κατω απο τις πληροφοριες ελεγχου ταυτοτητας δεν γραφει κατι?

 

Όχι δεν υπάρχει κάτι άλλο (κακό)? Μήπως είναι λόγω έκδοσης?

 

Με αναβάθμιση τι κάνω?

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει κάτι άλλο (κακό)? Μήπως είναι λόγω έκδοσης?

 

Με αναβάθμιση τι κάνω?

 

οχι δεν ειναι κατι αυτο απλος καποιες εκδοσεις λογικα δεν το βγαζουν αλλα αν καποιος το γνωριζει καλυτερα γιατι σε μερικα το γραφει και σε μερικα δεν το γραφει ας γραψει

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιρακι συμφωνω μαζι σου απλος αυτο που εγραψα πιο πανω ειναι οτι στο Ελληνικο μπορουν να σου κανουν (αν εχει σοβαρη βλαβη) και αντικατασταση ενω στο ευρωπαικο μονο θα στο φτιαξουν κατα τα αλλα οτι ισχυει στο ενα ισχυει και στο αλλο

p30 pro
Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/n88yCWC

Αναβαθμιζοντας λίγο λίγο έφτασα στην 10, την βάζω έτσι? Περιμένω επομενη κ δεν την βάζω αυτήν, κάνω Hard reset και την βάζω? Τι μου προτείνεται?

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/n88yCWC

Αναβαθμιζοντας λίγο λίγο έφτασα στην 10, την βάζω έτσι? Περιμένω επομενη κ δεν την βάζω αυτήν, κάνω Hard reset και την βάζω? Τι μου προτείνεται?

 

Για μενα βαλτο εγω δεν ειχα κανενα θεμα με το android 10 μονο με την καμερα ειχα θεμα αλλα τελικα δεν εφταιγε το λογισμικο εφταιγε η καμερα και δεν ειχα κανει hard reset

p30 pro
Link to comment
Share on other sites

Βάλε κανονικά όλες τις αναβαθμίσεις. Δε θέλει reset

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
https://ibb.co/n88yCWC

Αναβαθμιζοντας λίγο λίγο έφτασα στην 10, την βάζω έτσι? Περιμένω επομενη κ δεν την βάζω αυτήν, κάνω Hard reset και την βάζω? Τι μου προτείνεται?

 

Αφού μόλις το πήρες και δεν το έχεις στήσει ακόμα, προτείνω μετά την αναβάθμιση σε Android 10 να κάνεις ένα factory reset και να το στήσεις από την αρχή νοικοκυρεμένα πάνω στη τελευταία έκδοση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφού μόλις το πήρες και δεν το έχεις στήσει ακόμα, προτείνω μετά την αναβάθμιση σε Android 10 να κάνεις ένα factory reset και να το στήσεις από την αρχή νοικοκυρεμένα πάνω στη τελευταία έκδοση.

 

μήπως θέλει πρωτα το factory reset??

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Κατι ακόμα που με έχει εντυπωσιάσει είναι η αστραπιαία ταχύτητα και η ακρίβεια του GPS του.

Πιάνει 30 δορυφόρους μέσα στο σπιτι και σε λιγότερο από 5s έχει στίγμα.

Καλά έξω έχω πάνω από 40 χαλαρά...

Ποτέ δεν είχα τέτοια συσκευή με τοσο δυνατό gps.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μήπως θέλει πρωτα το factory reset??

 

Αφού δεν το έχεις φορτώσει ακόμα, κάνε την αναβάθμιση και του κάνεις μετά επαναφορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας τι ειναι λαθος?

 

Το μήνυμά μου ήταν λάθος.

Θέλω να πιστεύω πως από αύριο θα είμαι και εγώ μέλος της παρέας σας. Η συσκευή είναι πανέμορφη.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδιά , κάνω την πρώτη φόρτιση και λεει super charge πάντα ετσι ειναι με αυτον τον φορτιστή, ποσες ωρες το αφήνω, το να φορτίζει πάντα ετσι γρήγορα είναι καλό???? διοτι εχω διαβάσει κ απο αλλες συσκευες οτι η φορτιση που παιρνει πιο πολύ χρόνο κραταει περισσοτερο η μπαταρια (και στο χρόνο) τι ισχύει με εμάς ??

 

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδιά , κάνω την πρώτη φόρτιση και λεει super charge πάντα ετσι ειναι με αυτον τον φορτιστή, ποσες ωρες το αφήνω, το να φορτίζει πάντα ετσι γρήγορα είναι καλό???? διοτι εχω διαβάσει κ απο αλλες συσκευες οτι η φορτιση που παιρνει πιο πολύ χρόνο κραταει περισσοτερο η μπαταρια (και στο χρόνο) τι ισχύει με εμάς ??

 

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων

Super charge είναι ένα από τα καλά χαρακτηριστικά του κινητού.

Τώρα αν θες βάλε ένα φορτιστή απλό και περίμενε ώρες...

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το περιμένω και εγώ από εβδομάδα να έρθει,πρέπει να κάνω σίγουρα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αφού περάσω την δεκα έκδοση;;;για πιο λόγο να κάνω όμως;;φαντάζομαι έχει επιλογή μέσα στις ρυθμίσεις;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Όταν βγαζετ3 βίντεο με αργή κίνηση σε ένα δωμάτιο με αναμμένη λαμπα είναι σταθερό το φως; Εμένα αναβοσβηνει η οθόνη σαν να αναβοσβηνει την λαμπα
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Όταν βγαζετ3 βίντεο με αργή κίνηση σε ένα δωμάτιο με αναμμένη λαμπα είναι σταθερό το φως; Εμένα αναβοσβηνει η οθόνη σαν να αναβοσβηνει την λαμπα

Το ίδιο ακριβώς κάνει κ σε εμένα. Τρεμοπαίζει, όπως το περιέγραψες. Να δούμε πότε θα φτιαχτεί...

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα να ρωτησω κατι στον ευρυγωνιο φακο στο night mode σαν βγαζει το ιδιο φως και την ιδια φωτογραφια με τον κανονικο φακο στο night mode ή σας την βγαζει πιο σκοτεινη? Edited by panos9192
p30 pro
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς κάνει κ σε εμένα. Τρεμοπαίζει, όπως το περιέγραψες. Να δούμε πότε θα φτιαχτεί...

 

Δεν νομίζω να φτιάξει. Έτσι είναι οι κάμερες τις huawei μάλλον. Μου το έκανε και στο mate9 που είχα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια καλησπερα να ρωτησω κατι στον ευρυγωνιο φακο στο night mode σαν βγαζει το ιδιο φως και την ιδια φωτογραφια με τον κανονικο φακο στο night mode ή σας την βγαζει πιο σκοτεινη?

 

Δοκίμασε κάτι στο night mode. Οπότε το έκανα έπιασε. Την πρώτη φωτογραφία την βγάζει σκοτεινή. Μετά αν βγάλεις κι άλλες τις βγάζει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το περιμένω και εγώ από εβδομάδα να έρθει,πρέπει να κάνω σίγουρα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αφού περάσω την δεκα έκδοση;;;για πιο λόγο να κάνω όμως;;φαντάζομαι έχει επιλογή μέσα στις ρυθμίσεις;
Καλό είναι να γίνεται ένα factory reset μετά από "μεγάλη" αναβάθμιση (π.χ. από 9 σε 10). Προσωπικά έχω περάσει και αναβαθμίσεις χωρίς factory reset και δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα, αλλά αφού η συσκευή είναι καινούργια δε χάνεις κάτι (δεν έχεις δηλαδή ξαναστήσιμο) οπότε θα έλεγα να κάνεις ναι.

Σημείωση μπορεί να σου έρθει από το εργοστάσιο με έκδοση 10.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...