Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο θεμα μπαταριας δν ειχε ποτε θεμα το p30 pro.εκει που εχει θεμα ειναι με την κιτρινιλα στο night mode και δυστυχως δννομιζω να διορθωθει αυτο..ειναι θεμα αισθητηρα ποιο πολυ!
Εγώ πάντως πριν το update το είχα δει μέχρι & 10 ώρες sot & μέσο όρο μου έβγαζε 8 με 9 ώρες sot, ενώ τώρα μέσο όρο το βλέπω στις 7 με 8 ώρες στις φορτίσεις με το νέο update.

 

Για του λόγου το αληθές πάρε φώτο.

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

93c03c9c6d2ad4b6bac8b87cb0d201d1.jpg

Edited by Hd1980
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ οτι έχω θέμα με την μπαταρία. Μαλλον πάω για επαναφορά και βλέπουμε...

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην τελευταία emui μπορούμε να βάλουμε στα SMS δικό μας ringtone χωρίς αυτό να μπαίνει σε όλες τις ειδοποιήσεις;

Είναι δυνατόν να μην μπορώ να αλλάξω τον ήχο στα SMS, χωρίς να μην αλλάξει ο ήχος ειδοποιήσεων για όλα τα πράγματα;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση

Έχουν βάλει να κατεβάζεις την κουρτίνα των ειδοποιήσεων με χειρονομία ή έστω πατώντας κάποιο εικονίδιο?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην τελευταία emui μπορούμε να βάλουμε στα SMS δικό μας ringtone χωρίς αυτό να μπαίνει σε όλες τις ειδοποιήσεις;

Είναι δυνατόν να μην μπορώ να αλλάξω τον ήχο στα SMS, χωρίς να μην αλλάξει ο ήχος ειδοποιήσεων για όλα τα πράγματα;

Μηνύματα - ρυθμίσεις - ειδοποιήσεις - άλλες ειδοποιήσεις - συνθέτες και διαλέγεις τον ήχο που θέλεις. Έτσι είναι στο Mate 20 pro με emui 10. Πιστεύω έτσι θα είναι και στο κινητό σου.

 

Στάλθηκε από το Mate 20 pro

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα - ρυθμίσεις - ειδοποιήσεις - άλλες ειδοποιήσεις - συνθέτες και διαλέγεις τον ήχο που θέλεις. Έτσι είναι στο Mate 20 pro με emui 10. Πιστεύω έτσι θα είναι και στο κινητό σου.

 

Στάλθηκε από το Mate 20 pro

Ευχαριστώ.

Έβλεπα την επιλογή Άλλες ειδοποιήσεις, προτικαρισμενη και δεν πίστευα πως οδηγούσε σε επιπλέον επιλογές

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Θελω να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο p30 pro αλλά δεν έχει απόδειξη.Το έχει αγοράσει το παιδί που το πουλάει από μαγαζί Σκρουτζ.

Με καλύπτει η αντιπροσωπεία μέσω ΙΜΕΙ για να έχω εγγυηση;Επίσης αν χρειαστεί που το παρω για σερβις;

Και κάτι τελευταίο.Εμενα δεν μου αρέσουν τα gestures και προτιμώ να το χρησιμοποιώ με τα κλασικά 3 εικονικά πλήκτρα που έχουν τα αντροιντ (recent,back και home button).

Που είναι η επιλογή στις ρυθμίσεις για να βγάλω τα gestures;Το είχα στα χέρια μου πριν 3 μέρες και δεν μπορούσα να το βρω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Θελω να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο p30 pro αλλά δεν έχει απόδειξη.Το έχει αγοράσει το παιδί που το πουλάει από μαγαζί Σκρουτζ.

Με καλύπτει η αντιπροσωπεία μέσω ΙΜΕΙ για να έχω εγγυηση;Επίσης αν χρειαστεί που το παρω για σερβις;

Και κάτι τελευταίο.Εμενα δεν μου αρέσουν τα gestures και προτιμώ να το χρησιμοποιώ με τα κλασικά 3 εικονικά πλήκτρα που έχουν τα αντροιντ (recent,back και home button).

Που είναι η επιλογή στις ρυθμίσεις για να βγάλω τα gestures;Το είχα στα χέρια μου πριν 3 μέρες και δεν μπορούσα να το βρω.

 

https://consumer.huawei.com/gr/support/warranty-query/

Εδω περνας το ΙΜΕΙ κι ελεγχεις μεχρι ποτε εχει εγγυηση.

Αλλιως μεσα απο την εφαρμογη της Huawei "Υποστηριξη" σου λεει μεχρι ποτε εχει εγγυηση η συσκευη και σε ποιες χωρες ισχυει.

 

https://consumer.huawei.com/gr/support/service-center/

Εδω επισημα service στην Ελλαδα αν και παλι μεσα απο την εφαρμογη "Υποστηριξη" σου λεει που ειναι το κοντινοτερο και πληροφοριες οπως τηλεφωνο κλπ.

 

Για το αν σε καλυψει χωρις αποδειξη λογικα ναι αλλα για να εισαι 100% σιγουρος κανε ενα τηλεφωνακι και ρωτα ωστε να παρεις επισημη απαντηση.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα σε ευχαριστώ!

Περιμένω να μου πει κάποιος εμπειρικά αν τον έχουν καλύψει να ειμαι σίγουρος.

Επίσης θέλω να ξέρω και για τα gestures αν βγαίνουν κάπως.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα σε ευχαριστώ!

Περιμένω να μου πει κάποιος εμπειρικά αν τον έχουν καλύψει να ειμαι σίγουρος.

Επίσης θέλω να ξέρω και για τα gestures αν βγαίνουν κάπως.

Ρυθμίσεις system and updates... System navigation
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα σε ευχαριστώ!

Περιμένω να μου πει κάποιος εμπειρικά αν τον έχουν καλύψει να ειμαι σίγουρος.

Επίσης θέλω να ξέρω και για τα gestures αν βγαίνουν κάπως.

2 φορές που χρειάστηκε να πάω service στην αντιπροσωπεία στη μιχαλακοπουλου ( μια για αυτό το κινητό και μια για άλλο) δεν μου ζήτησαν απόδειξη. Το βλέπουν λογικά με το imei. Εννοείται και αλλάζουν τα gestures. Πας σύστημα και ενημέρωσεις και μετά πλοήγηση στο σύστημα.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Πως γίνεται όταν παίζω να μου έρχονται κανονικά οι ήχοι των ειδοποιήσεων; Τώρα δνε έχω αλλάξει κάτι και όταν παιζω ενώ έρχονται, δε φαίνονται με αποτέλεσμα να βλέπω αργοπορημένα τις ειδοποιήσεις.

 

Edit: Το βρήκα, δεν είχα ανοίξει καθόλου την δυνατότητα για τα παιχνίδια. Ήταν απενεργοπιημενες οι ειδοποιήσεις από μόνες τους. Τις άνοιξα.

Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά αν είναι ευρωπαϊκού έχει εγγύηση Ελλάδα χωρίς απόδειξη..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω γιατι δεν το παρακολουθώ με τη huawei.

Αν αγορασω το p30 pro θα εχω κανονικα goggle εφαρμογές σωστα?

Το ban ισχυει για mate30 και έπειτα?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω γιατι δεν το παρακολουθώ με τη huawei.

Αν αγορασω το p30 pro θα εχω κανονικα goggle εφαρμογές σωστα?

Το ban ισχυει για mate30 και έπειτα?

 

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Το Mate 30 και το p40 δε θα έχουν Google services.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την αμεση απαντηση φιλε μου.

Απο αυτονομια πως τα παει η συσκευή?

Στα 6 κατοστάρικα που παιζει τωρα το 8/256 νομιζω πως ειναι μια καλη αγορα..

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ψηνομαι για την αγορα του, εχεται να προτεινεται καποιο καταστημα skroytz που ειναι ποιο φθηνα; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Για χρόνια το πιο άχρηστο gesture στην emui για μένα ήταν και είναι το swype down που εμβανιζει την μπάρα αναζήτησης με τις πρόσφατες εφαρμογές.

Υπάρχει τρόπος να αλλαχτεί αυτό το gesture και να κατεβαίνει απλώς η μπάρα ειδοποιήσεων όπως γίνεται σε πολλά άλλα κινητά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

 

Δεν απενεργοποιειται από κάπου δυστυχώς, ούτε αλλάζει απ'οσο γνωρίζω. Το μόνο που ίσως σε βοηθήσει είναι να βάλεις την επιλογή 3 πλήκτρα πλοήγησης με το 4ο να είναι το απευθείας κατέβασμα της μπάρας ειδοποιήσεων. ce39195ce933056e993cf1f3bb0f4071.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για χρόνια το πιο άχρηστο gesture στην emui για μένα ήταν και είναι το swype down που εμβανιζει την μπάρα αναζήτησης με τις πρόσφατες εφαρμογές.

Υπάρχει τρόπος να αλλαχτεί αυτό το gesture και να κατεβαίνει απλώς η μπάρα ειδοποιήσεων όπως γίνεται σε πολλά άλλα κινητά;

 

Σε P20 Pro το απενεργοποίησα μέσω adb γιατί μου έσπαγε τα νεύρα. Ήμουν συνηθισμένος να κατεβάζω το notification Centre από το κέντρο της οθόνης (muscle memory από την προηγούμενη συσκευή μου) και δεν έλεγα να το ξεσυνηθισω. Μαζί απενεργοποίησα και άλλα apps της Huawei που δε χρειαζόμουν.

 

Με μια αναζήτηση στο Internet (aka δες xda) μπορείς να το κάνεις και εσύ. Οι οδηγίες ειναι αρκετά καλές και εύκολες (στα αγγλικά). Αν δεν είσαι συνηθισμένος σε cmd ίσως σου πάρει λίγη παραπάνω ώρα, αλλά δεν πρόκειται να κάνεις "κακό" στην συσκευή σου.

 

Τώρα για το αν λειτουργεί αυτή η μέθοδος με τον ίδιο τρόπο και στο P30 Pro δε γνωρίζω. Όσοι - και αν- το έχουν προσπαθήσει, καλό θα ήταν να συμμετέχουν στη συζήτηση αυτή για να δώσουν τα φώτα τους. (λ.χ. αν μετά αυτό το gesture μένει κενό επειδη είναι συνδεδεμένο με το Huawei Search ή τη θέση του λαμβάνει η εμφάνιση του notification Centre)

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Για χρόνια το πιο άχρηστο gesture στην emui για μένα ήταν και είναι το swype down που εμβανιζει την μπάρα αναζήτησης με τις πρόσφατες εφαρμογές.

Υπάρχει τρόπος να αλλαχτεί αυτό το gesture και να κατεβαίνει απλώς η μπάρα ειδοποιήσεων όπως γίνεται σε πολλά άλλα κινητά;

 

Είναι σχεδόν ο μόνος λόγος που έβαλα nova launcher

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα θελα να βάλω άλλον launcher ούτε να το ρουταρω ώστε να το πειράξω σε βάθος.

Απορώ πάντως που δεν έχουν μπει τόσα χρόνια στην διαδικασία να δώσουν την δυνατότητα να μπορεί ο χρήστης να αλλάξει την χειρονομίες

Link to comment
Share on other sites

Το Search μπορει να αφαιρεθει μεσω εντολων adb αλλα δεν γινεται να αντικατασταθει η χειρονομια με κατι αλλο.

 

Παντος το Search δεν ειναι καθολου αχρηστο καθως μπορεις να κανεις αναζητηση οτιδηποτε θες,

μια ρυθμιση χωρις να ψαχνεις μεσα στα μενου,

μια εφαρμογη χωρις να χαθεις στο συρταρι,

μια εφαρμογη στο AppGallery χωρις να χρειαζεται να ανοιξεις το AppGallery και να κανεις εκει αναζητηση,

να αναζητησεις κατι στο διαδικτυο αμεσα χωρις να χρειαζεται να ανοιξεις τον browser ή να εχεις εγκατεστημενη την εφαρμογη της Google,

κλπ.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το Search μπορει να αφαιρεθει μεσω εντολων adb αλλα δεν γινεται να αντικατασταθει η χειρονομια με κατι αλλο.

 

Παντος το Search δεν ειναι καθολου αχρηστο καθως μπορεις να κανεις αναζητηση οτιδηποτε θες,

μια ρυθμιση χωρις να ψαχνεις μεσα στα μενου,

μια εφαρμογη χωρις να χαθεις στο συρταρι,

μια εφαρμογη στο AppGallery χωρις να χρειαζεται να ανοιξεις το AppGallery και να κανεις εκει αναζητηση,

να αναζητησεις κατι στο διαδικτυο αμεσα χωρις να χρειαζεται να ανοιξεις τον browser ή να εχεις εγκατεστημενη την εφαρμογη της Google,

κλπ.

 

Σωστά τα λες.

Παρόλα αυτά, το να υπήρχε επιλογή απενεργοποίησης δεν θα ήταν άσχημο. Να μπορεί να παραμετροποιεί την συσκευή του ο καθένας ανάλογα με τις ανάγκες του.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...