Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι όμως, ξεκλειδώνει και οταν φοράω κράνος... και με γυαλιά ηλίου... βολικό μεν, περίεργο εως ύποπτο, δε... ύποπτο ως την μη σωστή λειτουργία του.. τεσπα βγαίνουμε εκτός αν αναλύσουμε τα θέματα του iphone11..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κάθομαι στον καναπέ μου... εχω το κινητο δίπλα μου... θελω απλα να δω αν εχω κάποιο mail χωρις να σηκώσω τη συσκευη στα χέρια μου.. απλα ξεκλειδώνω με το δαχτυλικο, βλεπω οτι δεν εχω τίποτα, το αφήνω και σβήνει η οθονη.... τωρα, πρέπει να κανω διπλό ταπ στην οθονη για να ξυπνήσει, να πληκτρολογήσω κωδικό και να «ανεβάσω» το λοκ σκριν... δεύτερη επιλογή να το πιάσω στα χέρια μου, να με «δει» και να ξεκλειδώσει... είπαμε παραξενιά, ισως ειναι της ηλικίας μου... :-P

 

Δεν χρειάζονται όλες αυτές οι κινήσεις.

Βάζεις AOD και με μια κίνηση (ματιά) βλέπεις αν έχεις μήνυμα ή email ή ακόμα και αν ολοκληρώθηκε η λήψη του αρχείου που είχες βάλει να κατεβαίνει.

Όταν δεις ότι έχεις μήνυμα τότε απλα το σηκώνεις κι αυτόματα ενεργοποιεί την οθόνη και σκανάρει το πρόσωπο.

Μετά ανάλογα πως το έχεις ρυθμίσει είτε θα παει αμέσως στην κεντρική είτε θα πρέπει να σύρεις και να πάει στην κεντρική.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά το δαχτυλικό αποτύπωμα εκεί έχει επιτυχία περίπου 9 στις 10 φορές η συσκευή μου (φοράει εργοστασιακή μεμβράνη προστασίας) ενώ το face unlock έχει ακαριαιο ξεκλείδωμα όχι όμως σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Εκεί ομολογώ ότι το NOTE 10 plus ήταν καλύτερο γιατί είχα 10 στα 10 και το face δούλευε άριστα και στο σκοτάδι. Βέβαια τώρα έκλεισα εβδομάδα με το p30 pro και ίσως ξαναπεράσω τα βιομετρικά για σιγουριά. Πάντως ακόμα και έτσι να είναι δεν με ενοχλεί γιατί όπως έγραψα και πριν έχω άριστες εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά το δαχτυλικό αποτύπωμα εκεί έχει επιτυχία περίπου 9 στις 10 φορές η συσκευή μου (φοράει εργοστασιακή μεμβράνη προστασίας) ενώ το face unlock έχει ακαριαιο ξεκλείδωμα όχι όμως σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Εκεί ομολογώ ότι το NOTE 10 plus ήταν καλύτερο γιατί είχα 10 στα 10 και το face δούλευε άριστα και στο σκοτάδι. Βέβαια τώρα έκλεισα εβδομάδα με το p30 pro και ίσως ξαναπεράσω τα βιομετρικά για σιγουριά. Πάντως ακόμα και έτσι να είναι δεν με ενοχλεί γιατί όπως έγραψα και πριν έχω άριστες εντυπώσεις.

 

Με tempered glass δεν δουλεύει το Touch ID?

Link to comment
Share on other sites

Haters στην χαζομάρα ναι!

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί δεν του έχω φορέσει γυαλί. Έχει όπως έγραψα μόνο την εργοστασιακή μεμβράνη. Δεν έχει κάποιο θέμα απλά του n10+ ήταν πιο ευαίσθητο, τίποτα παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

To fingerprint είναι γρήγορο, όταν πιάσει. Καμία σχέση με το Mate 10 pro (πλάτης). Εγώ έχω μερικές αποτυχίες, ίσως 1 στις 10 αλλά υπάρχουν.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισης επειδη δεν εχω ξαναπαρει huawei ποτε μου,να ρωτησω..

με τον ντορο που εχει γινει,εχουμε πουθενα θεμα?

δηλαδη μπαινει κανονικα Playstore,youtube,netflix,ενημερωσεις λογισμικου κτλ..?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισης επειδη δεν εχω ξαναπαρει huawei ποτε μου,να ρωτησω..

 

με τον ντορο που εχει γινει,εχουμε πουθενα θεμα?

 

δηλαδη μπαινει κανονικα Playstore,youtube,netflix,ενημερωσεις λογισμικου κτλ..?

Όλα είναι εντάξει, δεν έχεις πρόβλημα πουθενά!

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι εντάξει, δεν έχεις πρόβλημα πουθενά!

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ok-γιατι το κινητο μου αρεσει παρα πολυ αλλα με τοσα που ακουω,σκιαχτηκα..!:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

εφυγες για https://www.uniqueshop.gr/

t-max γυαλι!

 

Είδα το βίντεο και μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα με την μέθοδο εφαρμογής του τζαμιού! Μέσα στην συσκευασία έχει και το UV light μαζί??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, απο μπαταρία πως παει? Δουλευω φουλ 4G, Wifi, bluetooth ολη ημέρα, καμια 30αριά κλήσεις και αρκετο σερφαρισμα.. ποσο θα βγαζει? εστειλα το iphone 11 που κρατουσε οριακα 2 ημέρες με flight mode ολη νυχτα... τωρα ψαχνομαι να δω που θα κατσει η μπιλια...

 

Εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος, το δουλεύω με 2 sim, τουλάχιστον 45' λεπτά ομιλία την ημέρα, τα πάντα όλα ανοικτά και συνδεδεμένο πάντα με bluetooth και smart watch, 2 email accounts και πολύ viber. Το έχω για επαγγελματική αλλά και προσωπική χρήση.

1,5 ημέρα με βγάζει εύκολα και έχω και ένα 30-35%, όπου εκεί το βάζω για φόρτιση περισσότερο για να μην αγχώνομαι. Το βράδυ δεν κλείνω ποτέ τίποτα, όλα ανοικτά και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα λοιπον κ εγω χθες... θα το συνηθίσω ξανα το android μετα από το 2012 ή 13, δεν θυμάμαι καλα.. .ωραίο φαίνεται, έχει κοινές «μηχανικές» κινήσεις που έκανα με το iphone, οπότε αυτό με βολεύει... εντυπωσιακό το superfast charging αλλα θα ήθελα να υπάρχει ένας τρόπος να απενεργοποιείται για να μη μου γ@μ... ει την μπαταρία... το γκουγκλαρα λίγο και ο μόνος τρόπος ειναι να μην χρησιμοποιώ το δικό του φορτιστή... ξέρει κανεις αν υπαρχει software method για να απενεργοποιήσω τη λειτουργία αυτή?
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα λοιπον κ εγω χθες... θα το συνηθίσω ξανα το android μετα από το 2012 ή 13, δεν θυμάμαι καλα.. .ωραίο φαίνεται, έχει κοινές «μηχανικές» κινήσεις που έκανα με το iphone, οπότε αυτό με βολεύει... εντυπωσιακό το superfast charging αλλα θα ήθελα να υπάρχει ένας τρόπος να απενεργοποιείται για να μη μου γ@μ... ει την μπαταρία... το γκουγκλαρα λίγο και ο μόνος τρόπος ειναι να μην χρησιμοποιώ το δικό του φορτιστή... ξέρει κανεις αν υπαρχει software method για να απενεργοποιήσω τη λειτουργία αυτή?
Δε νομίζω να έχει φθορά η μπαταρία (περισσότερη από αυτή που θα είχε με "αργό" φορτιστή) με την ταχεία φόρτιση. Ξεκινάει γρήγορα αν είναι χαμηλά η στάθμη και όσο γεμίζει πάει πιο αργά, ώστε να μην την φθείρει. Έχει συζητηθεί βέβαια εκτενώς το θέμα, δεν αφορά συγκεκριμένο κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να κάνω αναβάθμιση από Mate 10 Pro σε P 30 Pro η να περιμένω κάνα χρόνο ακόμα για κάτι καλύτερο?
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να κάνω αναβάθμιση από Mate 10 Pro σε P 30 Pro η να περιμένω κάνα χρόνο ακόμα για κάτι καλύτερο?
Είχα περάσει από mate 10 pro, εξαίρετη συσκευή, η μετάβαση σίγουρα αξίζει βάση χαρακτηριστικών. Τώρα αυτό που είπες για την αναμονή για κάτι καλύτερο, δεδομένου ότι το p30pro είναι η τελευταία ναυαρχίδα της Huawei με Google services, αν δεν λυθεί το θέμα της Huawei με την Google δεν ξέρω ποία θα είναι η πολιτική της Huawei.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να κάνω αναβάθμιση από Mate 10 Pro σε P 30 Pro η να περιμένω κάνα χρόνο ακόμα για κάτι καλύτερο?

Μόνο για τις φωτογραφίες. Άντε και για την μπαταρία ίσως.

Από Mate 10 Pro ήρθα :)

Link to comment
Share on other sites

Aπο Mate 10 Pro ηρθα και εγω. Τα μονα πραγματικα καλυτερα στο P30 Pro ειναι οι καμερες και η ταχυτατη φορτιση. Κατα τα αλλα, τα ιδια πραγματα πανω κατω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ζητησω μια σουμα γιατι τα λεφτα δεν ειναι λιγα.κουραστικο αλλα πρεπει να ξερω τι γινεται.

ειπαμε..

 

1.αυτην την στιγμη που μιλαμε χρησιμοποιω οτι εχει σχεση με google χωρις κανενα προβλημα(??)

απο παιχνιδια,εφαρμογες,εφαρμογες τραπεζων,netflix,spotify κτλ.(??)

2.στην χειροτερη των περιπτωσεων,περνουμε και το android 10.μετα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ζητησω μια σουμα γιατι τα λεφτα δεν ειναι λιγα.κουραστικο αλλα πρεπει να ξερω τι γινεται.

ειπαμε..

 

1.αυτην την στιγμη που μιλαμε χρησιμοποιω οτι εχει σχεση με google χωρις κανενα προβλημα(??)

απο παιχνιδια,εφαρμογες,εφαρμογες τραπεζων,netflix,spotify κτλ.(??)

2.στην χειροτερη των περιπτωσεων,περνουμε και το android 10.μετα?

1.Ναι φίλε μου όλες οι εφαρμογές που εχουν σχέση με την Google λειτουργούν χωρίς κανένα πρόβλημα και οι τράπεζες και τα δακτυλικά αποτυπώματα και τα πάντα...Τώρα αν στο μέλλον γίνει κάτι διαφορετικό κάνεις δεν ξέρει να σου πει και να το υπογράψει γραπτός...

2. Android 10 έχει πάρει ήδη η συσκευή και μάλιστα και 2 αναβαθμίσεις του Android 10 οπότε δεν εχουμε να κανουμε συζήτηση για αυτήν...

Τώρα ενημερώσεις ασφαλείας θα παίρνει κανονικά από την Google εκτός και αν γίνει κάτι νέο στο μέλλον που και εδω κάνεις πάλι δεν θα ξέρει να σου πει και να το υπογράψει γραπτός

Το ίδιο ακριβώς ισχύει και για τις μελλοντικές αναβαθμίσεις του Android 11,12 κτλ....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...