Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραια λογικη. Αν ειναι να αγοραζουμε κινητα των 100 ευρω και οχι των 900 αφου προφανως με τα 800 ευρω παραπανω δεν αλλαζει η ζωη σου. Παρεπιπτοντως οι αργες αναβαθμισεις αποτελουν ενα τεραστιο προβλημα των Android. Αναβαθμιση παιρνει ενα μικρο ποσοστο των συσκευων κι αυτο μετα απο 5-6 μηνες στην καλυτερη. Σε λιγο θα βγουν τα 11 και οι συσκευες ακομα θα αναβαθμιζονται στην 10.

 

Είμαι στην δέκα την έκδοση ξέρεις κάτι ? Απορώ πλέον γιατί τόσο πολύ ήθελα να την πάρω τραβάω βίντεο σπίτι με λεντακια ανοιχτά και το βίντεο είναι λες και το τραβάς με μηχανή τον 50 ευρώ ξέρεις εκείνες της φορ κειιι 4κ που έχουν και είναι για σκουπίδια τώρα εσύ αν νομίζεις ότι έδωσες κανένα σοβαρό πόσο να σε ενημερώσω 24 % από τα 1000 που έδωσες ήταν ΦΠΑ... 50 ευρώ μεταφορικά , 100 ευρώ κέρδος καταστήματος κάνε τον υπολογισμό... Τι πήρες ακριβώς....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Μόλις το παρέλαβα και εγώ, το έστησα και σήμερα ουσιαστικά ήταν η πρώτη ημέρα που το τεστάρισα σε κανονικές "σκληρές" συνθήκες. Το έχω ως δικαρτο, με όλα ανοικτά όλη την ημέρα, μιας και δουλεύει πολύ επαγγελματικά με emails, viber, πολύ ομιλία κλπ. Είμαι πολύ ικανοποιημένος με την μπαταρία του.

Μια ερώτηση που μπορεί να έχει απαντηθεί: όταν θέλω να πάρω τηλέφωνο, επιλέγω από ποια sim θα πάρει. Και στο Mate8 που ειχα, και στο S9+, κατά την διάρκεια της κλήσης σου εβγαζε πάνω απο το νούμερο, ποια sim χρησιμοποιείς. Αυτό πάνω στην ταχύτητα της δουλειάς με ειχε σώσει πολλές φορές απο το να κάνω λάθος χρήση της sim. Στο P30, δεν βγάζει την sim που χρησιμοποιείται. Υπάρχει τρόπος να εμφανίζει την sim?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους χρησιμοποιούν smart watch και έχουν προβλήματα αποσύνδεσεων, ας βγάλουν την ανάλογη εφαρμογή του κινητού από την αυτόματη διαχείριση ενέργειας και ας δώσουν όλες τις άδειες χειροκίνητα για να τρέχει μόνη της στο παρασκήνιο.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Και αλλο update 885mb

Screenshot-20191217-171155-com-huawei-android-hwouc.jpg

Είσαι το λιγότερο προκλητικός...

Εδω άλλοι δεν έχουν πάρει την Android 10, άλλοι έχουν κολλήσει στην 168 και εσύ τους καψωνεις όλους...

Ελα... Πες τώρα... Εργάζεσαι στην Huawei!!!

Αστειεύομαι φιλικά πάντα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

p30 pro (vog al10) ειναι το κινεζικο μοντελο που εχω .δεν εισαγεται εδω!!ερχονται πρωτα τα update απο τα ευρωπαικα!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Είσαι το λιγότερο προκλητικός...

Εδω άλλοι δεν έχουν πάρει την Android 10, άλλοι έχουν κολλήσει στην 168 και εσύ τους καψωνεις όλους...

Ελα... Πες τώρα... Εργάζεσαι στην Huawei!!!

Αστειεύομαι φιλικά πάντα

 

εδω στο δικό μου (για κάνα δυο βδομάδες) honor 20 pro ήρθε μόλις του έβαλα sim :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα τη συσκευή και έχω απορίες όσο αφορά τη παραμετροποίηση .Φοράει τη 10αρα και θέλω να ρωτήσω αν μικραίνουν τα εικονίδια με κάποιο τρόπο καθώς και στο συρτάρι των εφαρμογών οριζόντια δείχνει μόνο 4ρις εφαρμογές και δεν έχει άλλη επιλογή.Τραγικο να μην έχει τέτοιες ρυθμίσεις μετά από τόσο καιρό.Πιστευα πως το miui ήταν πίσω αλλά εδώ είναι χειροτερα σ αυτό το κομμάτι.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το GPS και την εξάρτηση

των φώτο. Σε ορισμένες φώτο απεικονιζεται εντελως λάθος ή θέση τους.

Μήπως φταίει το γεγονός ότι έχω ενεργή την οικονομική διαχείριση της μπαταρίας?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα τη συσκευή και έχω απορίες όσο αφορά τη παραμετροποίηση .Φοράει τη 10αρα και θέλω να ρωτήσω αν μικραίνουν τα εικονίδια με κάποιο τρόπο καθώς και στο συρτάρι των εφαρμογών οριζόντια δείχνει μόνο 4ρις εφαρμογές και δεν έχει άλλη επιλογή.Τραγικο να μην έχει τέτοιες ρυθμίσεις μετά από τόσο καιρό.Πιστευα πως το miui ήταν πίσω αλλά εδώ είναι χειροτερα σ αυτό το κομμάτι.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ καινούργιος, 3 ημέρες το έχω, και είχα το ίδιο πρόβλημα, με τα μεγάλα εικονίδια. Δεν βρήκα κάποιον τρόπο να τα μικρύνω, ακόμη και εάν επέλεξα την διαμόρφωση 5Χ6. Ο μόνος τρόπος να μικρύνουν είναι να επιλέξεις και να κατεβάσεις άλλα μικρότερα απο το "Θεματα". Εκεί έχει μία υπο-ενότητα "Εικονίδια" όπου μπαίνεις βλέπεις ποια σου αρέσουν τα κατεβάζεις, εφαρμογή και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή σε όσους κάνουν update στο android 10 και κάνουν wipe δεν μπορούν ξανά να ενεργοποιήσουν το native call recorder.

Μόνο σε ΟΤΑ διατηρείται.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή σε όσους κάνουν update στο android 10 και κάνουν wipe δεν μπορούν ξανά να ενεργοποιήσουν το native call recorder.

Μόνο σε ΟΤΑ διατηρείται.

Γιώργο τι κάνεις ακόμα εσύ με τον Κινέζο....???

Σε ειχα αφήσει με Mate 30 Pro...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τράβηξα κάποια βίντεο (σε πλήρη οθόνη 1080p) την σχολική γιορτή του γιου μου & το μαύρο φόντο από πίσω έκανε σαν μωσαϊκό. Νομίζω ότι δεν βελτιώθηκε το βίντεο με την 10.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

εχει να προτεινει καποιος wireless ακουστικα κατα προτιμηση in ear που να ειναι καταλληλα για μουσικη και να ενισχυουν και τον ηχο (γνωστο το θεμα του κινητου με την χαμηλη ενταση) ?

 

Ειχα δοκιμασει κατα καιρους και σε αυτο το κινητο και στο mate20pro καποια dacs που τα εβαζα sth θυρα usbc του κινητου και απο εκει τα συνεδεα με wired ακουστικα αλλα για καποιο λογο μετα απο καποιο διαστημα σταματαγαν να δουλευουν. ( εχω αλλαξει 3 διαφορετικα) !!!

 

Αν δεν κανω λαθος τα wireless ακουστηκα εχουν δικο τους dac σωστα?

Link to comment
Share on other sites

εχει να προτεινει καποιος wireless ακουστικα κατα προτιμηση in ear που να ειναι καταλληλα για μουσικη και να ενισχυουν και τον ηχο (γνωστο το θεμα του κινητου με την χαμηλη ενταση) ?

 

Ειχα δοκιμασει κατα καιρους και σε αυτο το κινητο και στο mate20pro καποια dacs που τα εβαζα sth θυρα usbc του κινητου και απο εκει τα συνεδεα με wired ακουστικα αλλα για καποιο λογο μετα απο καποιο διαστημα σταματαγαν να δουλευουν. ( εχω αλλαξει 3 διαφορετικα) !!!

 

Αν δεν κανω λαθος τα wireless ακουστηκα εχουν δικο τους dac σωστα?

 

https://www.skroutz.gr/s/16419687/Xiaomi-Redmi-AirDots-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Link to comment
Share on other sites

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

εχει να προτεινει καποιος wireless ακουστικα κατα προτιμηση in ear που να ειναι καταλληλα για μουσικη και να ενισχυουν και τον ηχο (γνωστο το θεμα του κινητου με την χαμηλη ενταση) ?

 

 

 

Ειχα δοκιμασει κατα καιρους και σε αυτο το κινητο και στο mate20pro καποια dacs που τα εβαζα sth θυρα usbc του κινητου και απο εκει τα συνεδεα με wired ακουστικα αλλα για καποιο λογο μετα απο καποιο διαστημα σταματαγαν να δουλευουν. ( εχω αλλαξει 3 διαφορετικα) !!!

 

 

 

Αν δεν κανω λαθος τα wireless ακουστηκα εχουν δικο τους dac σωστα?

Διάλεξε της sonata με ανάλογα ακουστικά παντός να είναι High res

 

Στάλθηκε από το YAL-L41 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις προτασεις. Αρα επιβεβαιωνεται οτι με τα παραπανω δεν θα εχω θεμα τη χαμηλη ενταση που εχει απο τη μανα του το κινητο ? Επειδη εχω μια ακρη στο εξωτερικο και μπορω να τα παρω καλη τιμη σκεφτομουν να παρω αυτα https://www.jaybirdsport.com/en-eu/vista.html

 

Εκτος απο τη ποιοτητα του ηχου και την ενταση ειναι πολυ σημαντικο για εμενα να μην πεφτουν γιατι εκτος απο τη δουλεια τα χρησιμοποιω καθε μερα και στο γυμναστηριο...

 

Γενικα κριμα που ενα τοσο φοβερο κινητο οπως το p30pro υστερει στο κομματι του ηχου

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο τι κάνεις ακόμα εσύ με τον Κινέζο....???

Σε ειχα αφήσει με Mate 30 Pro...

 

Κώστα με κέρδισαν οι κινεζοι ποιος να το έλεγε. Έχω όλη τη σειρά της huawei.

Mate 20 pro

Mate 30 pro και

P30 pro

 

Κανένα σοβαρό γυαλί για το P30 Pro έχει να προτείνει κάνεις; ( εκτος tmax)

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

doomglass white stone το ιδιο εχω βαλει και στο δικο μ αν θελεις σοβαρο γυαλι.
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή σε όσους κάνουν update στο android 10 και κάνουν wipe δεν μπορούν ξανά να ενεργοποιήσουν το native call recorder.

Μόνο σε ΟΤΑ διατηρείται.

παιδια εχουμε καμια λύση τωρα για το πως θα κανουμε ηχογραφηση τις κλησεις ?

Link to comment
Share on other sites

Είναι παράνομο πάντως

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το GPS και την εξάρτηση

των φώτο. Σε ορισμένες φώτο απεικονιζεται εντελως λάθος ή θέση τους.

Μήπως φταίει το γεγονός ότι έχω ενεργή την οικονομική διαχείριση της μπαταρίας?

 

Σε λάθος post μπήκα. Μάλλον εδώ δίνονται συμβουλές

για καλύτερα τζαμακια και κόλλες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...