Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην ομάδα,

Μια ερώτηση. Μπορώ να κάνω το update για την 10 μέσω firmware finder? και αν ναι πως?

Η αξίζει να περιμένω να μου ερθει κανονικά στο κινητό?

Εχω δοκιμάσει τα πάντα και το update άφαντο :mad:

Θα πρέπει να περιμένεις, διότι μέσω του ff δεν υπάρχει ακόμα τρόπος να περάσεις την 10.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Εγινε σ ευχαριστώ πολυ ρε φιλε. Αναγκαστικά υπομονη

Μάλλον είναι η τυχερή σου μέρα φίλε μου. Βλέπω ανέβασαν την 10 σε dload μορφή οπότε μπορείς να την κατεβάσεις κ να την φλασαρεις με usb otg.

Περισσότερες πληροφορίες κ το λινκ εδώ : https://forum.xda-developers.com/huawei-p30-pro/how-to/ready-emui-10-c431-dload-version-t4008639

ΠΡΟΣΟΧΗ θα σου κάνει φορματ το τηλ οπότε πάρε ένα backup με ότι χρειάζεσαι φώτο κτλ κ ξεκινάς μετά την εγκατάσταση.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ (όπως αναφέρετε στο xda) : After downloading the firmware, move all 3 zips on dload folder and remove VOG-L29_hw_eea folder.

 

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ : Έχει βγάλει ΣΦΑΛΜΑ σε κάποιον που την δοκίμασε με usb otg (υπάρχει post στο εν λόγω link, οπότε έχετε το νου σας ή περιμένετε να δούμε αν την περάσει με επιτυχία κάποιος στο xda).

Edited by efrai
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι η τυχερή σου μέρα φίλε μου. Βλέπω ανέβασαν την 10 σε dload μορφή οπότε μπορείς να την κατεβάσεις κ να την φλασαρεις με usb otg.

Περισσότερες πληροφορίες κ το λινκ εδώ : https://forum.xda-developers.com/huawei-p30-pro/how-to/ready-emui-10-c431-dload-version-t4008639

ΠΡΟΣΟΧΗ θα σου κάνει φορματ το τηλ οπότε πάρε ένα backup με ότι χρειάζεσαι φώτο κτλ κ ξεκινάς μετά την εγκατάσταση.

 

χαχαχα πολυ καλο timing :lol: μηπως εχεισ κανενα οδηγο για τοπως ακριβως το κανω? η κανα λινκ?

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα πολυ καλο timing :lol: μηπως εχεισ κανενα οδηγο για τοπως ακριβως το κανω? η κανα λινκ?

Εδώ έχει οδηγίες για το πως φλασαρουμε με dload και usb otg : https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=80916571&postcount=638

Όμως ξαναδιάβασε το post μου γιατί διάβασα οτι έβγαλε πρόβλημα σε κάποιον, οπότε δυστυχώς θα σου συνιστούσα να περιμένεις λίγο να δούμε αν τελικά είναι όντως εντάξει, να φλασαρουμε το εν λόγω αρχείο που ανέβασαν.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει οδηγίες για το πως φλασαρουμε με dload και usb otg : https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=80916571&postcount=638

Όμως ξαναδιάβασε το post μου γιατί διάβασα οτι έβγαλε πρόβλημα σε κάποιον, οπότε δυστυχώς θα σου συνιστούσα να περιμένεις λίγο να δούμε αν τελικά είναι όντως εντάξει, να φλασαρουμε το εν λόγω αρχείο που ανέβασαν.

Ναι και εγω το διαβασα στα σχόλια. Καλυτερα να περιμενω λίγο ακομα και να ειμαι σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω το διαβασα στα σχόλια. Καλυτερα να περιμενω λίγο ακομα και να ειμαι σιγουρος

Διάβασα πριν ότι εγκαταστάθηκε επιτυχώς από συγκεκριμένο μέλος του xda (είναι από τα πιο ενεργά μέλη), οπότε μπορείς να το κατεβάσεις κ να το εγκαταστήσεις ακολουθώντας τις οδηγίες.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Αυθημερόν ε;; το θέμα είναι θα φύγω εκτός Αθήνας για δύο εβδομάδες.. Και φοβάμαι μη συμβεί κάτι το διάστημα αυτό...

Ελπίζω αύριο που θα τηλεφωνήσω να βγάλω άκρη.. Γιατί το απόγευμα πρέπει να φύγω... Αλλιώς όταν επιστρέψω...

Το καλύπτει η εγγύηση λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Το καλύπτει η εγγύηση λέτε;

 

θα φανει στην νεκροψία που λέμε :lol:

 

πέρα από την πλάκα... κανονικά όχι... τώρα αν πετύχεις σε κάναν καλόκαρδο ο οποίος θα βρει έναν τρόπο να περάσει το dock στην εγγύηση τοτε θα είσαι τυχερός αλλιώς θα πληρώσεις για το dock (δεν εχω ιδέα πόσο)

Link to comment
Share on other sites

Eκανα αναβαθμιση μεσω hicare στην 10αρα

Στην ενημερωση του κινητου διπλα στους αριθμους γραφει patch01

Παιζει να το γραφει επειδη ειναι beta οπως ειχαν πει σε προηγουμενο post?

Αν ναι, θα ερθει κανονικα καμια ενημερωση για να "κατσει" απο πανω?

Link to comment
Share on other sites

Eκανα αναβαθμιση μεσω hicare στην 10αρα

 

Στην ενημερωση του κινητου διπλα στους αριθμους γραφει patch01

 

Παιζει να το γραφει επειδη ειναι beta οπως ειχαν πει σε προηγουμενο post?

 

Αν ναι, θα ερθει κανονικα καμια ενημερωση για να "κατσει" απο πανω?

Κάνε ξανά αναζήτηση γιατί κυκλοφορεί το patch 5.

Οσο για τα άλλα που ρωτάς έχουμε παρόμοιες απορίες όλοι και περιμένουμε.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εβγαλε ο κωτσοβολος 599€ λετε να αξιζει η να περιμένω να πεσει ακομα η τιμη?

 

ψάξτε μήπως βγαλει κανεις την εκδοση με 8 gb ram εκεινη αξιζει και θα κρατισει ποιο πολυ στο χρονο

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εβγαλε ο κωτσοβολος 599€ λετε να αξιζει η να περιμένω να πεσει ακομα η τιμη?

 

599€ αν είναι η 8gb - 256gb έκδοση τότε αξίζει αλλιως σίγουρα όχι..... Περιμένεις να αγοράσουν με τιμολόγια τώρα στο blackfriday και να πουλησουν 50 - 80€ ποιο κάτω σφραγισμενες συσκευές σε γνωστό σαητ αγγελιών

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

παιδια το εβγαλε ο κωτσοβολος 599€ λετε να αξιζει η να περιμένω να πεσει ακομα η τιμη?

 

το ιδιο και ο Γερμανός και αν έχεις κάρτα eurobank έχεις 15% επιστροφή (90 ευρω)

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

599€ αν είναι η 8gb - 256gb έκδοση τότε αξίζει αλλιως σίγουρα όχι..... Περιμένεις να αγοράσουν με τιμολόγια τώρα στο blackfriday και να πουλησουν 50 - 80€ ποιο κάτω σφραγισμενες συσκευές σε γνωστό σαητ αγγελιών

 

το public leei gia 6/128

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση με το hicare. Όλα καλά και μετά επαναφορά και το έστησα από την αρχή.

Είμαι στο Android από την εποχή του Motorola Milestone με 256 mb ram και android 2.1 eclair.

Ενώ θα έπρεπε να γίνεται πιο ελαφρύ το λειτουργικό με την ωρίμανση του παρόλα αυτά γίνεται πιο απαιτητικό σε πόρους.

Όσο λειτουργούσα για λίγες ημέρες το κινητό με την 9αρα έμενε ελεύθερη ραμ από 4.9 μέχρι 5.2 giga.

Πλέον παίζει από 3.9 μέχρι 4.2 giga ελεύθερη.

Προφανώς είναι άχρηστη αλλά αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι για ακόμα μια φορά η επόμενη γενιά Android είναι πιο απαιτητική.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά θα δει ο μέσος χρήστης διαφορά στο 6/128 από το 8/128; Το 256 το καταλαβαίνω αν το χρειάζεται κάποιος...
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά θα δει ο μέσος χρήστης διαφορά στο 6/128 από το 8/128; Το 256 το καταλαβαίνω αν το χρειάζεται κάποιος...

 

τώρα καμιά δεν θα δει αργότερα που θα βαρύνουν και άλλο εφαρμογές και λειτουργικό θα έχουν το ίδιο θέμα με τα κινητά των 4gb

πρόσφατα έβγαλα το mate 9 απο την ντουλαπα να του αλλάξω μπαταρία και να το κάνω δώρο από περιέργεια (και να κανω calibrate την μπαταρία με μερικές φορτίσεις) το έστισα έβαλα οτι app είχα.... free ram 1.2 gb (παλιά ήταν 2,5 gb free... άνοιξα μερικά app άρχισαν να κλείνουν τα προηγούμενα άρχισαν στιγμιαία lags (καθώς δεν επαρκούσε μνήμη και σκότωνε τα apps)

έβαζα μουσική (yt music) έμπαινα σε σελίδες του firefox σκότωνε και την μουσική επειδή δεν είχε ram.......... ένα fb instagramm mesenger αφαίρεσα όλα μέλι γάλα.......... (σχεδόν)

 

ετσι 6g μπορεί τώρα να είναι οκ σε κάνα χρόνο........... δεν θα είναι η θα είναι οριακά............

 

όποιος έχει σκοπό να κρατήσει την συσκευή πάνω από ένα με εναμιση χρόνια να μην προβεί καλύτερα στην αγορά αν δεν έχει τέτοιο σκοπό παίρνοντας με 8 μόνο λεφτά θα ξοδέψει

 

ετσι σκεφτείτε πρώτα πόσο θα κρατήσετε το κινιτο.......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το πάρω, θα περνει ενημερώσεις, τι είναι όλα αυτά που ακούγονται, για αποκλεισμό από τους Αμερικανούς μπορεί να μου απαντήσετε σίγουρα και έγκυρα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το πάρω, θα περνει ενημερώσεις, τι είναι όλα αυτά που ακούγονται, για αποκλεισμό από τους Αμερικανούς μπορεί να μου απαντήσετε σίγουρα και έγκυρα;
Σίγουρα & έγκυρα ούτε ο trump δεν ξέρει να σου απαντήσει, το μόνο σίγουρο είναι ότι το κινητό έχει πάρει το Android 10 & αν δεν κάνω λάθος είναι η τελευταία αναβάθμιση που κάνει (δλδ δεν θα πάρει την 11) με κάθε επιφύλαξη.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο γελοίο είναι στις μεγάλες αλυσίδες να βλέπεις το P30 pro 8/256 1049€ και στο σκρουτζ να το βρίσκεις 638€, ακόμα και το 6/128 πάρα την έκπτωση το έχουν ακριβά, στο σκρουτζ το βρίσκεις 525€.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο γελοίο είναι στις μεγάλες αλυσίδες να βλέπεις το P30 pro 8/256 1049€ και στο σκρουτζ να το βρίσκεις 638€, ακόμα και το 6/128 πάρα την έκπτωση το έχουν ακριβά, στο σκρουτζ το βρίσκεις 525€.

Τα 525 είναι κράχτες (κατόπιν παραγγελίας) που δε θα εκτελεστούν ποτέ. Στα μαγαζιά με διαθεσιμότητα ξεκινάει από 596.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...