Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα κάτοχος του κινητού εδώ και λίγες ώρες, ερχόμενος από s9 plus.

Απλά προσπαθώ να το συνηθίσω. Σίγουρα πιο όμορφο κατά πολύ. Πιο γρήγορο με τις ίδιες εφαρμογές αλλά... Πολύ ψάξιμο ρε παιδιά στις ρυθμίσεις για να βρω αυτονόητα πράγματα που στο s9 plus τα έβρισκα και ευκολότερα αλλά και στη σωστή θέση

Με το που το άνοιξα έκανε 4 αναβαθμίσεις αλλά έμεινε χωρίς τη 10αρα. Ελπίζω στη 10 να είναι το μενού πιο ορθολογικά τοποθετημένο.

Κατά τα άλλα.

 

Στο χέρι κάθεται πολύ καλύτερα από το s9 plus.

Αισθητικά πολύ πιο ωραίο.

Δείχνει πιο σβέλτο ακόμα και σε απλή χρήση.

Κάμερα αρκετά έως πολύ καλύτερη.

Ήχος μονοφωνικος μεν καθαρότερος δε

Οθόνη θα δεις διαφορά μόνο εάν τα έχεις δίπλα δίπλα αλλά μη φανταστεί κάποιος τίποτα τραγικές διάφορες.

 

Γενικά δεν το μετανιώνω σαν αναβάθμιση αξίζει σε λεπτομέρειες.

 

Μία ερώτηση θέλω οποίος ξέρει. Βάζοντας fb & messenger τόσο σε αυτό όσο και στο s9 plus ενώ έχω ενεργή την κατάσταση μου ούτε με βλέπουν ούτε τους βλέπω. Ξέρετε κάτι να βοηθήσετε? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι στην συλλογή-όλες οι φωτογραφίες, όχι δεν μου έχουν στείλει κάτι από εφαρμογή, η φωτογραφίες είναι τελείως άσχετες με εμένα, έχουν μαθηματικούς τύπους γραμενους με το χέρι..
Δες σε ποιο φάκελο μήπως και βγάλεις καμία άκρη... Αν είναι στον φάκελο φωτογραφίες τις έχει τραβήξει το κινητό. Αν είναι σε άλλο φάκελο τότε με κάποιο τρόπο μπήκαν στο τηλέφωνο (όπου μπήκε εννοώ μέσω Bluetooth ή λήψη μέσω κάποιας εφαρμογής) eabcaecaaf0b2d9ff624c89f6a51855c.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την δεκάρα μπορώ να πω ότι η διαχείριση μπαταρίας είναι καλύτερη. 193b1f1e8fd9a5c9f8d34157fa0b15ce.jpge58910a5769bf9742794c800cc501ecf.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάτοχος του κινητού εδώ και λίγες ώρες, ερχόμενος από s9 plus.

Απλά προσπαθώ να το συνηθίσω. Σίγουρα πιο όμορφο κατά πολύ. Πιο γρήγορο με τις ίδιες εφαρμογές αλλά... Πολύ ψάξιμο ρε παιδιά στις ρυθμίσεις για να βρω αυτονόητα πράγματα που στο s9 plus τα έβρισκα και ευκολότερα αλλά και στη σωστή θέση

Με το που το άνοιξα έκανε 4 αναβαθμίσεις αλλά έμεινε χωρίς τη 10αρα. Ελπίζω στη 10 να είναι το μενού πιο ορθολογικά τοποθετημένο.

Κατά τα άλλα.

 

Στο χέρι κάθεται πολύ καλύτερα από το s9 plus.

Αισθητικά πολύ πιο ωραίο.

Δείχνει πιο σβέλτο ακόμα και σε απλή χρήση.

Κάμερα αρκετά έως πολύ καλύτερη.

Ήχος μονοφωνικος μεν καθαρότερος δε

Οθόνη θα δεις διαφορά μόνο εάν τα έχεις δίπλα δίπλα αλλά μη φανταστεί κάποιος τίποτα τραγικές διάφορες.

 

Γενικά δεν το μετανιώνω σαν αναβάθμιση αξίζει σε λεπτομέρειες.

 

Μία ερώτηση θέλω οποίος ξέρει. Βάζοντας fb & messenger τόσο σε αυτό όσο και στο s9 plus ενώ έχω ενεργή την κατάσταση μου ούτε με βλέπουν ούτε τους βλέπω. Ξέρετε κάτι να βοηθήσετε? Ευχαριστώ.

 

αυτο με το menu (settings) όποιος πάει από huawei/xiaomi στα samsung κλει οτι δεν βρίσκει κάτι......... το ίδιο και το αντίθετο όταν πάει καποιος από samsung huawei πάλι δεν βρίσκει τπτ

samsung/huawei/xiaomi έχουν τα settings τέλειος με το δικό τους τρόπο........... (εγώ το ονομάζω *********)

 

αυτο με το fb το είχα πάθει και εγώ και στο Ios και στο android τα ίδια μετά λύθηκε μόνο του......... δεν εκανα τπτ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την δεκάρα μπορώ να πω ότι η διαχείριση μπαταρίας είναι καλύτερη. 193b1f1e8fd9a5c9f8d34157fa0b15ce.jpge58910a5769bf9742794c800cc501ecf.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε ιπια χρήση ναι όντος έγινε καλύτερη (εχω δει και 8 ωρες) καλύτερη σε hard τπτ τα ιδια ~3,5 ωρες sot

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω, έχω το p20 pro και θέλω τη γνώμη σας εαν αν αξίζει τον κόπο να αλλάξω και να πάω στο p30 pro. Προφανώς και αξίζει βέβαια απλά θέλω τη γνώμη σας ειδικά εάν κάποιος από σας είχε πριν το ίδιο τηλέφωνο με μένα. Επίσης θέλω να ρωτήσω σύγκρινα τις selfie του δικού μου κινητού με το p30 pro σε εκθέσεις καταστημάτων που το είχανε και παρατήρησα ότι έχει πολύ κακή εστίαση στα πρόσωπα σε σχέση με το δικό μου. Είναι θέμα λογισμικού που σε επόμενα updates διορθώνεται ή είναι χαρακτηριστικό του τηλεφώνου αυτού ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβααλ τώρα το κινητό να φορτίζει και κάπου χάνει την επαφή και μετά από λίγο αποσυνδέεται. Δεν φορτώνει στην υπερταχεία φόρτιση αλλά στην απλή. Μου το κάνει πρώτη φορά. Δοκίμασα στο σπορ σε άλλες τέσσερις πρίζες. Είναι και Σάββατο σήμερα. Χάχα τι λέτε να φταίει; Να κοιτάξω να αγοράσω νέο φορτιστή; ή να φταιει κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβααλ τώρα το κινητό να φορτίζει και κάπου χάνει την επαφή και μετά από λίγο αποσυνδέεται. Δεν φορτώνει στην υπερταχεία φόρτιση αλλά στην απλή. Μου το κάνει πρώτη φορά. Δοκίμασα στο σπορ σε άλλες τέσσερις πρίζες. Είναι και Σάββατο σήμερα. Χάχα τι λέτε να φταίει; Να κοιτάξω να αγοράσω νέο φορτιστή; ή να φταιει κάτι άλλο;

 

Καταρχην πρεπει να εχεις τον γνησιο φορτιστη με το δικο του καλωδιο χωρις τιποτα επεκτασεις πανω.

Αν το εχεις με τα γνησια τοτε καθαρισε τις επαφες προσεκτικα και ξαναδοκιμασε.

Αν το κανει παλι πρεπει να βρεις καλωδιο με 5Α.

Κανε κι ενα restart.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκω καλώδιο αυτό που λες; πόσο έχει ένας καινούργιος φορτιστής;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκανα κ restart αλλά δεν άλλαξε κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκω καλώδιο αυτό που λες; πόσο έχει ένας καινούργιος φορτιστής;

 

Ο φορτιστης πανω λεει το μοντελο του, το googlαρεις και βρισκεις την τιμη του.

Καλωδιο οπου εχει καλωδια αλλα πρεπει να ειναι 5Α.

 

Πιστευω στο Service της Huawei θα εχουν.

https://consumer.huawei.com/gr/support/service-center/

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, μια ερώτηση. Αγόρασα χθες μια θήκη και από την ώρα που την κουμπωσα, το double tap to wake λειτουργεί τις μισές φορές. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μια ερώτηση και από εμένα. Το βάζω να κλείσει η οθόνη στα 15 δευτερόλεπτα αλλά απλά δεν σβήνει ποτέ. Χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση η απλά πρέπει να βρω ποια εφαρμογή το κρατάει ανοιχτό? Επίσης όταν πατάω το κουμπί για turn off του κινητού μου βγάζει τη σελίδα ειδήσεων της Google και μετά από παρατεταμένο ξαναπατημα σβήνει το κινητό. Έτσι έπρεπε να δουλεύει? Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μια ερώτηση και από εμένα. Το βάζω να κλείσει η οθόνη στα 15 δευτερόλεπτα αλλά απλά δεν σβήνει ποτέ. Χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση η απλά πρέπει να βρω ποια εφαρμογή το κρατάει ανοιχτό? Επίσης όταν πατάω το κουμπί για turn off του κινητού μου βγάζει τη σελίδα ειδήσεων της Google και μετά από παρατεταμένο ξαναπατημα σβήνει το κινητό. Έτσι έπρεπε να δουλεύει?

Οσον αφορά το κουμπί, έτσι είναι. Μπορείς ς να το αλλάξεις από τις ρυθμίσεις

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβααλ τώρα το κινητό να φορτίζει και κάπου χάνει την επαφή και μετά από λίγο αποσυνδέεται. Δεν φορτώνει στην υπερταχεία φόρτιση αλλά στην απλή. Μου το κάνει πρώτη φορά. Δοκίμασα στο σπορ σε άλλες τέσσερις πρίζες. Είναι και Σάββατο σήμερα. Χάχα τι λέτε να φταίει; Να κοιτάξω να αγοράσω νέο φορτιστή; ή να φταιει κάτι άλλο;

https://www.skroutz.gr/s/17426444/Huawei-USB-Type-C-Cable-USB-Wall-Adapter-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-CP84.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά για κάποιο λόγο πήγα στα ired έχει θέμα Υ υποδοχή στο κινητό φαίνεται σαν να έχει οξειδωθει για κάποιο περίεργο λόγο... Το κινητό τι πήρα Μάιο. Μου κάνει εντύπωση. Σαν να έχει περάσει υγρασία φαίνεται... Δε ξέρω τι φάση.

Δυστυχώς το σέρβις της Huawei είναι κλειστά.. Μόνο καθημερινές..

Υπάρχει περίπτωση να λυθεί το θέμα αυθημερόν; Σε Samsung που είχα πριν το πήγαινες σέρβις κ μετά από δύο ώρες το είχες κομπλέ επισκευασμενο και οκ...

Ενημερώστε οι παθοντες ή όσοι ξέρουν σχετικά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήρα νέο καλώδιο 5Α αλλά κ πάλι το κουνησα για να φορτώσει σε υπερταχεία φόρτιση. Μάλιστα ο υπάλληλος στην ired είπε να τους το πάω από Δευτέρα γιατί υπάρχει κίνδυνος σε λίγες εβδομάδες να μη δίνει εντολή το καλώδιο και να μην φορτώνει...

Είναι αξιόπιστοι σαν σέρβις;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά για κάποιο λόγο πήγα στα ired έχει θέμα Υ υποδοχή στο κινητό φαίνεται σαν να έχει οξειδωθει για κάποιο περίεργο λόγο... Το κινητό τι πήρα Μάιο. Μου κάνει εντύπωση. Σαν να έχει περάσει υγρασία φαίνεται... Δε ξέρω τι φάση.

 

Δυστυχώς το σέρβις της Huawei είναι κλειστά.. Μόνο καθημερινές..

 

Υπάρχει περίπτωση να λυθεί το θέμα αυθημερόν; Σε Samsung που είχα πριν το πήγαινες σέρβις κ μετά από δύο ώρες το είχες κομπλέ επισκευασμενο και οκ...

 

Ενημερώστε οι παθοντες ή όσοι ξέρουν σχετικά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήρα νέο καλώδιο 5Α αλλά κ πάλι το κουνησα για να φορτώσει σε υπερταχεία φόρτιση. Μάλιστα ο υπάλληλος στην ired είπε να τους το πάω από Δευτέρα γιατί υπάρχει κίνδυνος σε λίγες εβδομάδες να μη δίνει εντολή το καλώδιο και να μην φορτώνει...

 

Είναι αξιόπιστοι σαν σέρβις;

Για κανένα λόγο δεν θα το πας αλλού εκτός από την επίσημη αντιπροσωπεία της huawei. Θα χάσεις την εγγύηση και μπορεί να γίνει μεγαλύτερη ζημιά στο κινητό και μετά θα ψάχνεσαι. Εκτός του ότι θα στο φτιάξουν δωρεάν στη Huawei. Στην τελική πες τους να έρθουν να στο πάρουν με courier. Αν πας από εκεί μπορεί να το πάρεις και αυθημερόν.

Ελπίζω μόνο να μην έβαλαν χέρι στο κινητό εκεί που το πήγες γιατί αλλιώς έχασες εγγύηση και αξία μεταπώλησης.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εξωπραγματικη μπαταρία 8 ώρες με ίδια χρήση το s9 plus δεν έβγαζε 4ωρο πάρα μόνο εάν το είχες πειραγμένο και πάλι πάρα πολύ δύσκολα έφτανε στο 4ωρο.

Αναβάθμιση στη 10αρα ούτε σε μένα βλέπω να έρχεται. Θα έρθει μόλις το μάθω για να με παιδέψει μετά πάλι.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Για κανένα λόγο δεν θα το πας αλλού εκτός από την επίσημη αντιπροσωπεία της huawei. Θα χάσεις την εγγύηση και μπορεί να γίνει μεγαλύτερη ζημιά στο κινητό και μετά θα ψάχνεσαι. Εκτός του ότι θα στο φτιάξουν δωρεάν στη Huawei. Στην τελική πες τους να έρθουν να στο πάρουν με courier. Αν πας από εκεί μπορεί να το πάρεις και αυθημερόν.

Ελπίζω μόνο να μην έβαλαν χέρι στο κινητό εκεί που το πήγες γιατί αλλιώς έχασες εγγύηση και αξία μεταπώλησης.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

καλα χειρότερα δύσκολα είναι εύκολη επισκευή από την άλλη αν το περάσουν στην εγγύηση δεν υπάρχει λόγος να ξοδεύετε και ας φάει μια βδομάδα και βάλε

Link to comment
Share on other sites

Θα περνει ενημερώσεις κανονικά; η θα αποκλειστεί; γιατί θέλω να το αγοράσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Μόλις μου ήρθε αυτή η ενημέρωση. a6429110b233c67f79fab413968e02b2.jpg

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου ήρθε κ εμένα αυτή η ενημέρωση πριν λίγη ώρα.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα,

Μια ερώτηση. Μπορώ να κάνω το update για την 10 μέσω firmware finder? και αν ναι πως?

Η αξίζει να περιμένω να μου ερθει κανονικά στο κινητό?

Εχω δοκιμάσει τα πάντα και το update άφαντο :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...