Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα , θελω να ρωτησω κατι δεν αμφισβητο την συσκευη ειμαι ψημενος να την παρω... το μονο θεμα που εχω ειναι το ui.... παντα ειχα σαμυ... δεν ξερω αν θα τα καταφερω να συνηθησω αυτην την αλλαγη εσεις τι λετε εχετε παρομιοια εμπειρια... ?? ευχαριστω

 

Είχα s9+ & s10. Έχω το P30 pro. Τα samsung έχουν καλύτερο UI αλλά δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά, όσο λένε κάποιοι. Υπάρχουν διαφοροποιήσεις, αλλά όχι σε βαθμό που θα έχεις δυσκολία. Τα υπέρ του P30 pro είναι περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόση γκρίνια για το ui, μια χαρά το βρήκα εγώ, λίγο ένα μπέρδεμα σε κάποιες ρυθμίσεις.. Μια χαρά είναι..

Τώρα. Για το mate η το P.. Αν σε ενδιαφέρουν ή νυχτερινές φώτο πας σε p.. Αν όχι και το mate μια χαρά συσκευαρα είναι.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόση γκρίνια για το ui, μια χαρά το βρήκα εγώ, λίγο ένα μπέρδεμα σε κάποιες ρυθμίσεις.. Μια χαρά είναι..

Τώρα. Για το mate η το P.. Αν σε ενδιαφέρουν ή νυχτερινές φώτο πας σε p.. Αν όχι και το mate μια χαρά συσκευαρα είναι.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα μιλήσω προσωπικά για εμένα, Ναι το ui είναι πιο περίπλοκο σε σχέση με της Samsung ερχόμενος σχεδόν από όλα τα note με παίδεψε το mate10 pro που είχα. Στις αρχές είχε ένα σορό προβλήματα καθώς είχε πάρει τον oreo όταν ήταν φρέσκος ακόμα, αλλά τώρα με το note 9 ωραίο το Sami αλλά αισθάνομαι ότι με κοροϊδεύει λίγο η Samsung. Δεν γίνετε η Huawei να κάνει άλματα σε μπαταρία, διαχείριση μπαταρίας, φωτογραφία & φόρτιση & Η Samsung να μου πλασάρει τον ίδιο φορτιστή με κινητά 5ετίας,τα ίδια πάνελ (πετυχημένα μεν) & ένα κινητό παρόμοιο με το s6 edge. Δλδ Κλάιν μου έβαλε την camera on screen & κάτι έγινε. Κλασικά η μπαταρία των Samsung φόρτιση 1.5 με 2 ώρες & 6 με 6.5 ώρες doa, αν μου λείπει κάτι από το mate10 pro είναι η φόρτιση & Η αποφόρτιση της μπαταρίας. Φόρτιση μια ώρα βια & είχα δει μέχρι & 9.5 ώρες doa & γενικά ρε παιδί μου η Huawei το παλεύει να ανέβει & αξία έχει φτάσει δεύτερη σε πωλήσεις.

 

Sorry για το σεντόνι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Νέος χρήστης Huawei p30 pro, ερχόμενος από s7, s8, s9. Αρχίζω να το συνηθίζω το λειτουργικό του νέου μου κινητού, δεν σας κρύβω ότι την πρώτη μέρα είχα ξενερώσει κ έψαχνα να το δώσω, μέχρι στιγμής χαίρομαι την τεράστια κ ανεξάντλητη μπαταρία, την υπέροχη κάμερα κ σιγά σιγά ανακαλύπτω κ άλλα! Θέλω να ρωτήσω για τον ήχο στο ακουστικό όταν μιλάω στο τηλέφωνο, μου φαίνεται πιο χαμηλός σε σχέση με το s9, ισχύει? επίσης παρατήρησα σήμερα ότι δεν μ ακούνε καλά από τα Bluetooth ακουστικά μου Samsung level active wireless, υπάρχει λέτε θέμα με την σύνδεση τους? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Νέος χρήστης Huawei p30 pro, ερχόμενος από s7, s8, s9. Αρχίζω να το συνηθίζω το λειτουργικό του νέου μου κινητού, δεν σας κρύβω ότι την πρώτη μέρα είχα ξενερώσει κ έψαχνα να το δώσω, μέχρι στιγμής χαίρομαι την τεράστια κ ανεξάντλητη μπαταρία, την υπέροχη κάμερα κ σιγά σιγά ανακαλύπτω κ άλλα! Θέλω να ρωτήσω για τον ήχο στο ακουστικό όταν μιλάω στο τηλέφωνο, μου φαίνεται πιο χαμηλός σε σχέση με το s9, ισχύει? επίσης παρατήρησα σήμερα ότι δεν μ ακούνε καλά από τα Bluetooth ακουστικά μου Samsung level active wireless, υπάρχει λέτε θέμα με την σύνδεση τους? Ευχαριστώ!

 

δεν νομίζω,στα Speakerphone test το p30 pro το βγάζει στα 70,9 db ενώ στο s9 στα 68,4 db.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Νέος χρήστης Huawei p30 pro, ερχόμενος από s7, s8, s9. Αρχίζω να το συνηθίζω το λειτουργικό του νέου μου κινητού, δεν σας κρύβω ότι την πρώτη μέρα είχα ξενερώσει κ έψαχνα να το δώσω, μέχρι στιγμής χαίρομαι την τεράστια κ ανεξάντλητη μπαταρία, την υπέροχη κάμερα κ σιγά σιγά ανακαλύπτω κ άλλα! Θέλω να ρωτήσω για τον ήχο στο ακουστικό όταν μιλάω στο τηλέφωνο, μου φαίνεται πιο χαμηλός σε σχέση με το s9, ισχύει? επίσης παρατήρησα σήμερα ότι δεν μ ακούνε καλά από τα Bluetooth ακουστικά μου Samsung level active wireless, υπάρχει λέτε θέμα με την σύνδεση τους? Ευχαριστώ!

 

Καλός όρισες στην παρέα μας...

Ναι ο ήχος στο ακουστικό οταν μιλάς είναι χαμηλότερος από όλα τα Samsung flagship μιας και στο P30 pro δεν υπάρχει το κλασικό ακουστικό στην επάνω μεριά αλλά το ακουστικό βρίσκεται κάτω από την οθόνη... Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να έχεις εναν περιορισμό στην ένταση αλλα οχι στην ποιότητα..

Θα πρέπει να συνηθίσεις να βάζεις το αυτί σου όχι στο κλασικό σημείο που υπάρχει το ηχείο του ακουστικού σε όλες τις συσκευές αλλα πιο κάτω στο επανω μέρος της οθόνης (όταν ξεκίνησες να λειτουργείς την συσκευη λογικά θα σου εβγαζε ενα γραφικό που σου εδειχνε όταν είχες κλήση που να τοποθετήσεις το αυτί σου)

Η ένταση και η ποιότητα του ακουστικού με αυτή την τεχνολογία είναι πάρα πολύ καλή σε σχέση με άλλες υλοποιήσεις...

Και εγω προερχόμενος από όλες τις Samsung συσκευές δεν με ξένισε καθόλου απλά δεν έχει αυτά τα 2 παραπάνω κλικ στην ένταση που έχουν τα Samsung οταν τα χρειάζεσαι

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα! σε κλειστο χωρο ο ηχος ηταν σουπερ, μετα εβγαινα εξω κ κολλαγα το ακουστικο στα αυτι κ ελεγα τι γινεται?! Σ ευχαριστω! θα προτεινες να προσεξω κατι ή να βαλω κατι απο εφαρμογες ή να πειραξω κατι στις ρυθμισεις για βελτιωση γενικα του κινητου?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολη τη παρρεα. θα ηθελα να ρωτησω υπαρχει τροπος να επιστρεψω στην 161 από την 178 εκδοση που είμαι ?? στα ματια μου φαινεται χειροτερη η διαχειριση της μπαταριας. Το κινητο είναι αρουταριστο…
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Όταν χρησιμοποιώ τον ευρυγώνιο φακό μου προκύπτουν περίεργες αποχρώσεις σε τμήμα της φωτογραφίας. Για παράδειγμα στη φωτο που επισυνάπτω, δείτε στη πάνω δεξιά γωνία.

https://ibb.co/T40rMbR

 

Έχετε παρατηρήσει κάτι παρόμοιο στο κινητό σας;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Όταν χρησιμοποιώ τον ευρυγώνιο φακό μου προκύπτουν περίεργες αποχρώσεις σε τμήμα της φωτογραφίας. Για παράδειγμα στη φωτο που επισυνάπτω, δείτε στη πάνω δεξιά γωνία.

https://ibb.co/T40rMbR

 

Έχετε παρατηρήσει κάτι παρόμοιο στο κινητό σας;

 

Δεν εχω τετοιο θεμα ...

Υπαρχει και σε αλλες φωτο αυτο;;

Βασικα αν ειναι προβλημα πρεπει να υπαρχει σε ολες , διαφορετικα κατι αλλο συμβαινει...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω τετοιο θεμα ...

Υπαρχει και σε αλλες φωτο αυτο;;

Βασικα αν ειναι προβλημα πρεπει να υπαρχει σε ολες , διαφορετικα κατι αλλο συμβαινει...

Όχι. Μόνο στον ευρυγώνιο. Δεν ξέρω μήπως φταίει και το τζαμακι προστασίας που έχω περάσει στους φακούς. Δεν μπορώ να θυμηθώ αν μου εμφάνιζε παρόμοιο πρόβλημα πριν το τζαμακι.

Ποσταρω και την ίδια φώτο με τον κυρίως φακό.

 

https://ibb.co/JvZFcjn

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια το κινητο μου κανει θεμα με το tempered glass.Εχω παρει το whitestone dome και οταν το βαζω απενεργοποιειτai η always on display.Εννοειται δεν κλεινω το ματακι της καμερας αλλα απο οτι εχω δει το θεμα ειναι οτι με το που ακουμπαει κατι δεξια της καμερας οπως τη βλεπουμε αμεσως κλεινω καποιον αισθητηρα.

Ειναι μηπως καποια ρυθμιση μεσω software η απλα δεν συνεργαζονται?

Παντως με το που βαζω το δαχτυλο διπλα δεξια απ την καμερα αμεσως σβηνει η always on.

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια το κινητο μου κανει θεμα με το tempered glass.Εχω παρει το whitestone dome και οταν το βαζω απενεργοποιειτai η always on display.Εννοειται δεν κλεινω το ματακι της καμερας αλλα απο οτι εχω δει το θεμα ειναι οτι με το που ακουμπαει κατι δεξια της καμερας οπως τη βλεπουμε αμεσως κλεινω καποιον αισθητηρα.

Ειναι μηπως καποια ρυθμιση μεσω software η απλα δεν συνεργαζονται?

Παντως με το που βαζω το δαχτυλο διπλα δεξια απ την καμερα αμεσως σβηνει η always on.

 

Δεξιά της κάμερας υπάρχει αισθητήρας ο οποίος λογικά όταν έχει ενεργοποιηθεί η επιλογή "αποκλεισμός από τυχαία αγγιγματα" ή κάπως έτσι οταν βρίσκετε σε τσέπη, τσαντάκι κτλ δεν ενεργοποιεί την οθόνη και απενεργοποιει και την always on...

Υπόψη μπορεί να μην ευθύνεται η παραπάνω επιλογή και απλα να λειτουργεί πάντα έτσι...

Παντως εμένα με μεμβράνη zaggs οταν περνάω το χέρι μου από το σημείο απενεργοποιείτε η AOD και με το που το πάρω ενεργοποιείται ξανά χωρίς κανένα πρόβλημα....

Ισως να φταίει το whitestone...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Μόνο στον ευρυγώνιο. Δεν ξέρω μήπως φταίει και το τζαμακι προστασίας που έχω περάσει στους φακούς. Δεν μπορώ να θυμηθώ αν μου εμφάνιζε παρόμοιο πρόβλημα πριν το τζαμακι.

Ποσταρω και την ίδια φώτο με τον κυρίως φακό.

 

https://ibb.co/JvZFcjn

 

Με τον κυριως φακο δεν βλεπω να εχει προβλημα...

Αρα , μηπως φταιει το τζαμι προστασιας ;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Με τον κυριως φακο δεν βλεπω να εχει προβλημα...

Αρα , μηπως φταιει το τζαμι προστασιας ;;;

Ίσως aenaos. Σε ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

Έστειλα και email στη Huawei και περιμένω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

1)Πηγε χαμενη η dome,δεν συνεργαζοταν με τιποτα.

 

2)Για να μην παιρνω διαφορες και πανε χαμενες πηγα media markt και μου εβαλαν επι τοπου αυτη τη δικη τους και τελικα επαιξε σωστα.Δεν ειναι της κλασης της dome δεν ειναι γυαλι αλλα για τις γρατζουνιες καλη ειναι και το αποτυπωμα μια χαρα πιανει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα το WiFi Calling δουλεύει κανονικά σε εσάς γιατί σε εμένα μετά από 20-30 λεπτά με κλειδωμένη οθόνη σταματάει να δουλεύει δεν μπορούν να με καλέσουν Edited by giorgosgiorgos93
Link to comment
Share on other sites

1)Πηγε χαμενη η dome,δεν συνεργαζοταν με τιποτα.

 

2)Για να μην παιρνω διαφορες και πανε χαμενες πηγα media markt και μου εβαλαν επι τοπου αυτη τη δικη τους και τελικα επαιξε σωστα.Δεν ειναι της κλασης της dome δεν ειναι γυαλι αλλα για τις γρατζουνιες καλη ειναι και το αποτυπωμα μια χαρα πιανει.

Ναι φίλε και εγώ αυτή έχω βάλει και παιζει τέλεια... Μέτα από 12-24 ώρες γίνεται τελείως διαφανή χωρίς κανένα στιγμα, φουσκαλα, σημάδι και είναι σχεδόν τέλεια...

Το μόνο θέμα είναι ότι στην selfie με φλας (που ανάβει ολόκληρη η οθονη) κάνει μια αντανάκλαση και βγάζει στην άκρη της φωτογραφίας μια κιτρινίλα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα το WiFi Calling δουλεύει κανονικά σε εσάς γιατί σε εμένα μετά από 20-30 λεπτά με κλειδωμένη οθόνη σταματάει να δουλεύει δεν μπορούν να με καλέσουν
Σου κάνω paste ένα σχόλιο παλαιότερο.

 

Παιδια με τα push notifications απο

mail-apps κλπ ο

ενταξει Ερχονται στην ωρα τους ολες οι

ειδοποιησεις?

 

τηλεφωνο ειναι

μια χαρα ερχονται αρκει να κανεις 3 κινησεις:

1) να βγαλεις την εφαρμογη απο την αυτοματη

διαχειριση ωστε να μην την κλεισει το

συστημα

2)

βγαλεις την εφαρμογη απο την

βελτιστοποιηση ενεργειας ωστε να μην

κλεισει η εφαρμογή οταν κλεισει η οθονη

να

3 ) να εχεις ενεργη την επιλογη

δεδομενα

οταν κλεινει η οθονη

ωστε τα

και το wifi να παραμενουν ενεργα

παραβλεπουν πολλοι κι

ΤΟ 3 ειναι αυτο που

εχουν προ βλημα .

 

 

Εκτιμώ ότι με το 3 θα λύσεις το πρόβλημα σου.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

αν αγοράσει κάποιος από το ebay ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα;

είναι αρκετή η διαφορά των 60 ευρώ με τα μεταφορικά πληρωμένα.

και επίσης, τι λέει η εταιρία που έχει το σέρβις εδώ στην Ελλάδα.

https://www.ebay.com/itm/143328475595?ul_noapp=true

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

αν αγοράσει κάποιος από το ebay ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα;

είναι αρκετή η διαφορά των 60 ευρώ με τα μεταφορικά πληρωμένα.

και επίσης, τι λέει η εταιρία που έχει το σέρβις εδώ στην Ελλάδα.

https://www.ebay.com/itm/143328475595?ul_noapp=true

 

Σε καμια περιπτωση!!!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Σου κάνω paste ένα σχόλιο παλαιότερο.

 

Παιδια με τα push notifications απο

mail-apps κλπ ο

ενταξει Ερχονται στην ωρα τους ολες οι

ειδοποιησεις?

 

τηλεφωνο ειναι

μια χαρα ερχονται αρκει να κανεις 3 κινησεις:

1) να βγαλεις την εφαρμογη απο την αυτοματη

διαχειριση ωστε να μην την κλεισει το

συστημα

2)

βγαλεις την εφαρμογη απο την

βελτιστοποιηση ενεργειας ωστε να μην

κλεισει η εφαρμογή οταν κλεισει η οθονη

να

3 ) να εχεις ενεργη την επιλογη

δεδομενα

οταν κλεινει η οθονη

ωστε τα

και το wifi να παραμενουν ενεργα

παραβλεπουν πολλοι κι

ΤΟ 3 ειναι αυτο που

εχουν προ βλημα .

 

 

Εκτιμώ ότι με το 3 θα λύσεις το πρόβλημα σου.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπαρχει επιλογη να μενουν ανοιχτα τα δεδομενα οταν κλειδωνει η οθονη?Για το wifi ναι το εχω δει αλλα υπαρχει και τετοια επιλογη για τα δεδομενα?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου την έχω ενεργοποιήσει αυτή την επιλογή έχω κάνει και επαναφορά εργοστασιακόν ρυθμίσεων αλλά τίποτα. εσένα σου δουλεύει κανονικά Edited by giorgosgiorgos93
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...