Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λύθηκε το εμπάργκο https://www.huaweicentral.com/breaking-trump-says-huawei-can-continue-to-purchase-u-s-technologies/

Κρίμα.. κρίμα. Huawei συνέχισε σε παρακαλώ στο Ark OS έστω και σαν εναλλακτικό OS

Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε το εμπάργκο https://www.huaweicentral.com/breaking-trump-says-huawei-can-continue-to-purchase-u-s-technologies/

Κρίμα.. κρίμα. Huawei συνέχισε σε παρακαλώ στο Ark OS έστω και σαν εναλλακτικό OS

 

μαύτο που κάνε ο Τραμπ είναι σίγουρο πια ότι η Huawei θα φτιάξει δικό της λειτουργικό. απλά τώρα κέρδισε χρόνο ώστε να μη το βγάλει στην αγορά βιαστικά και να τελειοποιήσει.

adok13
Link to comment
Share on other sites

Εδω το λινκ για την 178 σε dload μορφή αλλά χρειάζεται να αγοράσεις packages για να μπορέσεις να κατεβάσεις.

https://easy-firmware.com/index.php?a=downloads&b=folder&id=39503

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Όποιος ενδιαφέρεται να ενεργοποιησει την native ηχογράφηση κλήσεων ας κάνει εγκατάσταση αυτό το apk.

 

https://drive.google.com/file/d/1nmQ4sTrxfuWP9JUPvTa3bcqE5CECXPe7/view?usp=drivesdk

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Το συγκεκριμένο αρχείο δουλεύει μόνο για p30pro? Το έβαλα σε ένα p20pro & κόλλησε το σύμπαν.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω από προχθες επιστροφη στον τοπο του εγκλήματος μετα από ένα διαστημα με s10+...Ελαβα και μια ενημερωση 178 με προσθήκη του DC deeming και διάφορες βελτιώσεις σε κάμερα Bluetooth wifi δακτύλικο κτλ. Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς από Αθήνα που να θέλει ανταλλαγή με Samsung Galaxy Note 9 + διαφορά από εμένα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με τα push notifications απο mail-apps κλπ το τηλεφωνο ειναι ενταξει...Ερχονται στην ωρα τους ολες οι ειδοποιησεις?

Εννοείτε τουλάχιστον με το BlueMail που χρησιμοποιώ και εννοείτε ότι έχει αφαιρεθεί από την βελτιστοποιηση μπαταρίας

Αλλα και το στοκ mail app της Huawei τα πάει πολύ καλά αν και στους βασικούς λογαριασμούς συγχρονίζει κάθε 15 λέπτα το πιο νωρίς.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

έμαθα πως έχουν υπάρξει κάποιοι περιορισμοί σχετικά με την εφαρμογή εγγραφής συνομιλιών.

και σταμάτησε η θα σταματήσει να λειτουργεί, ισχύει;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

έμαθα πως έχουν υπάρξει κάποιοι περιορισμοί σχετικά με την εφαρμογή εγγραφής συνομιλιών.

και σταμάτησε η θα σταματήσει να λειτουργεί, ισχύει;

 

Λειτουργεί κανονικά η εγγραφή κλήσεων. Κατεβάζεις το apk (έχει δοθεί το link μια δυο σελίδες πριν), το κάνεις εγκατάσταση, ανοίγεις την εφαρμογή 'τηλέφωνο' , πατάς στις τρεις τελίτσες δεξιά επάνω στην οθόνη , επιλέγεις ρυθμίσεις κ ενεργοποιείς την αυτόματη εγγραφή κλήσεων. Για να ακούσεις τις ηχογραφημένες κλήσεις ανοίγεις την εφαρμογή 'ηχογράφηση ".

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λειτουργεί και το push και το rec,.. Ήρθε και η 178 εχθές το βράδυ

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με τα push notifications απο mail-apps κλπ το τηλεφωνο ειναι ενταξει...Ερχονται στην ωρα τους ολες οι ειδοποιησεις?

 

μια χαρα ερχονται αρκει να κανεις 3 κινησεις:

1) να βγαλεις την εφαρμογη απο την αυτοματη διαχειριση ωστε να μην την κλεισει το συστημα

2) να βγαλεις την εφαρμογη απο την βελτιστοποιηση ενεργειας ωστε να μην κλεισει η εφαρμογη οταν κλεισει η οθονη

3) να εχεις ενεργη την επιλογη ωστε τα δεδομενα και το wifi να παραμενουν ενεργα οταν κλεινει η οθονη

 

Το 3 ειναι αυτο που παραβλεπουν πολλοι κι εχουν προβλημα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

θυμηστε μου βρε παιδια σε ποιο σημειο των ρυθμισεων οριζω να μενουν ανοιχτα wifi και δεδομενα οταν κλεινει η οθονη?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα οι ειδοποιησεις του gmail οταν ερχεται μειλ ειναι αμεσες?Παρατηρω ερχονται μερικα λεπτα μετα εκτος και αν το ξεκλειδωσω που εκει ερχεται μετα το ξεκλειδωμα.

 

Στο iphone πχ ερχονται αμεσα.

 

Υ.Γ.Εννοειται το εχω εξαιρεσει απ την αυτοματη διαχειρηση.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα οι ειδοποιησεις του gmail οταν ερχεται μειλ ειναι αμεσες?Παρατηρω ερχονται μερικα λεπτα μετα εκτος και αν το ξεκλειδωσω που εκει ερχεται μετα το ξεκλειδωμα.

 

Στο iphone πχ ερχονται αμεσα.

 

Υ.Γ.Εννοειται το εχω εξαιρεσει απ την αυτοματη διαχειρηση.

 

Τους τελευταίους μήνες ναι το Gmail έχει αρχίσει και το κάνει αυτό ενώ πριν έρχονταν άμεσα τα email.

Μάλλον το έχει σε κρυφή λίστα η Huawei να διακοπή την λειτουργία στο κλείσιμο της οθόνης.

Με το bluemail που είχα δοκιμάσει έρχονταν άμεσα τα push, αν θες δοκίμασε το έχει και true dark mode.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τους τελευταίους μήνες ναι το Gmail έχει αρχίσει και το κάνει αυτό ενώ πριν έρχονταν άμεσα τα email.

Μάλλον το έχει σε κρυφή λίστα η Huawei να διακοπή την λειτουργία στο κλείσιμο της οθόνης.

Με το bluemail που είχα δοκιμάσει έρχονταν άμεσα τα push, αν θες δοκίμασε το έχει και true dark mode.

Το blue mail εχει δυνατοτητα widget που να διαλεγεις συγκεκριμενο φακελο των μειλ να απεικονιζουν τα widget?Αυτο με βολευει στο gmail.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να τραβήξει μια selfie με το φλας (αυτό που γίνετε λευκη η οθόνη) και να μου πει αν βγαίνει στην φωτογραφία σε κάποια από τις μεριές έντονο φως ξεκάρφωτο από την υπόλοιπη φωτογραφία?
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να τραβήξει μια selfie με το φλας (αυτό που γίνετε λευκη η οθόνη) και να μου πει αν βγαίνει στην φωτογραφία σε κάποια από τις μεριές έντονο φως ξεκάρφωτο από την υπόλοιπη φωτογραφία?

 

Ναι μου συμβαίνει. Νομίζω γίνεται επειδή διαχέεται το φως από τo tempered glass προς την κάμερα γιατί αν απενεργοποιησω το φλας η φωτογραφίες βγαίνουν μια χαρά.

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου συμβαίνει. Νομίζω γίνεται επειδή διαχέεται το φως από τo tempered glass προς την κάμερα γιατί αν απενεργοποιησω το φλας η φωτογραφίες βγαίνουν μια χαρά.

 

Εγώ όμως δεν φοράω tempered glass αλλα μεμβράνη και συμβαίνει το ίδιο....

Ας δοκιμάσει αν υπάρχει κάποιος χωρίς καθόλου προστασία οθόνη γιατί μάλλον εδω έχει κάνει πατάτα η Huawei...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Γενικα οι ειδοποιησεις του gmail οταν ερχεται μειλ ειναι αμεσες?Παρατηρω ερχονται μερικα λεπτα μετα εκτος και αν το ξεκλειδωσω που εκει ερχεται μετα το ξεκλειδωμα.

Στο iphone πχ ερχονται αμεσα.

Γενικά δεν έχω κανένα πρόβλημα στο P30 Pro. Ερχονται πάντα άμεσα.

Αντίθετα στο iphone δεν εχει push notifications για Gmail.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Μόλις μου ήρθε ΟΤΑ η 178 κ την κατεβάζω. Ήμουν έτοιμος εδω κ 3 μέρες να την περάσω με dload αλλά είπα να περιμένω λίγο ακόμα.
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν έχω κανένα πρόβλημα στο P30 Pro. Ερχονται πάντα άμεσα.

Αντίθετα στο iphone δεν εχει push notifications για Gmail.

 

Εμενα μονο αν την αφησω ανοικτη ερχονται αμεσα, αν την βγαλω απο τα recent τοτε αλλες φορες ερχονται αμεσα αλλες μετα απο 2 λεπτα αλλες μετα απο 10 λεπτα.

Στην αρχη κι εγω gmail δουλευα γιατι ερχονταν αμεσα αλλα απο την στιγμη που "χαλασε" για μενα γυρισα στην stock οπου ψαχνει ανα 15 λεπτα. Δεν εινια push αλλα την δουλεια μου την κανω.

Εσυ αφοσον σου ερχονται αμεσα εισαι μια χαρα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...