Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαφωνω καθετα!!!

Δεν θελω να δωσω το λινκ για να μην θεωρηθει διαφημιση , αλλα εχω ανεβασει στο youtube εκπληκτικα βιντεο στο καναλι μου.

Με gimbal βεβαια αλλα αυτο δεν παιζει καποιο ρολο στη ποιοτητα του video , και μιλαω για ημερα.

Σε 4κ ειναι εκπληκτικο κι οχι τραγικο!!

 

και εγω με Mate 20 pro ικανοποιημενος και με το παραπανω,ακομα και σε νυχτερινα μαγαζια μεσα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είχα το p30 pro για ένα μήνα είχα βγάλει περίπου 1000 φωτογραφιες και 100 βίντεο.

Τωρα έχω s10 plus.

Το p30 pro υπολείπεται πολύ στο βιντεο.

Όχι ότι είναι κακο αλλα δεν φτάνει σε καμία περίπτωση την ποιότητα του s10 plus.

Μέρα με την νύχτα είναι η διαφορά και άμα βάλω μέσα ότι δεν τραβάει 60fps σε 4k μεγαλώνει και άλλο η ψαλίδα.

Το μονο συν του p30 pro είναι το ζουμ και η νυχτερινή φωτογραφιση σε ακραίες συνθήκες και πουθενά αλλού.

Αυτα όσον αφορά την κάμερα.

 

The power of the S10 Plus be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πώς σου φάνηκε ο υπέρ ευρυγωνιος του Samsung σε σχέση με του p30 pro σε χαμηλές συνθήκες φωτισμού?
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πώς σου φάνηκε ο υπέρ ευρυγωνιος του Samsung σε σχέση με του p30 pro σε χαμηλές συνθήκες φωτισμού?
Καλημέρα. Να σου πω την αλήθεια δεν το δούλεψα πολύ σε χαμηλο φωτισμό ουτε με το p30 ούτε τώρα με το s10.

 

Ένα ακόμη που ξέχασα να προσθέσω είναι ότι και οι 3 φακοί του s10 βγάζουν ακριβώς την ίδια φώτο την ημέρα.

Ίδιο dynamic range, ίδια ολοσωστα χρώματα χωρίς την παραμικρή διαφορά

 

Στο p30 pro αλλά χρώματα είχε ο ευρυγωνιος άλλα ο κανονικός και άλλα ο telephoto και όλο αυτό χαλούσε το immersion της φωτογραφίας..

 

The power of the S10 Plus be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να σου πω την αλήθεια δεν το δούλεψα πολύ σε χαμηλο φωτισμό ουτε με το p30 ούτε τώρα με το s10.

 

Ένα ακόμη που ξέχασα να προσθέσω είναι ότι και οι 3 φακοί του s10 βγάζουν ακριβώς την ίδια φώτο την ημέρα.

Ίδιο dynamic range, ίδια ολοσωστα χρώματα χωρίς την παραμικρή διαφορά

 

Στο p30 pro αλλά χρώματα είχε ο ευρυγωνιος άλλα ο κανονικός και άλλα ο telephoto και όλο αυτό χαλούσε το immersion της φωτογραφίας..

 

The power of the S10 Plus be with you

Κάνεις λάθος ο ultra wide δεν βγάζει σωστά τα χρώματα και είναι λογικό.

Τις φωτογραφίες να κοιτάξεις που έχουν ανεβάσει μέλη εδώ θα το διαπιστώσεις στον ουρανό στο πράσινο σε όλα αυτά τα χρώματα.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχουν ένα κάρο συγκριτικά στο YouTube ..Στα περισσότερα η μπαταρία κραταει όσο στο mi9..σε πλήρη ανάλυση πίνει την μπαταρία με το μπουρι..το $10 μόνοι έκδοση με τον snap έχει καλή αυτόνομα..με exynos είναι κακη

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλά οκ

Η μπαταρία του 1+7 είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί μαζί με άλλα κινητά. Βεβαίως.

Το με exynos είναι κακη πάλι δεν το καταλαβαίνω.

Λίγο παιδιαστικα αυτά που γράφεις. Και λανθασμένα.

Ότι ο snap έχει καλύτερη απόδοση ναι αλλά σίγουρα όχι ότι του exynos είναι κακη.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ο ultra wide στο s10 plus βγάζει ακριβώς τα ίδια χρώματα με τον κανονικο,δεν έχει σχεδόν καμία διαφορά.

Αντιθέτως στο p30 pro η διαφορά είναι τεράστια.

Δες 2 φωτός από s10 plus.

Επίσης με τον exynos η μπαταρία ειναι πάρα πολύ καλή.

Βγάζω σχεδόν 7. 30 ώρες sot μέχρι το 20-15% με αρκετά βαριά χρήση και 80+ εφαρμογές.

Μην το κάνουμε όμως vs στο νήμα του p30. :) c22f9e415dccba56317b40fe3e961bd3.jpg650544b96883c90786bc09a49d785be6.jpg

 

The power of the S10 Plus be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να πεταγεται εδω κανενας περιεργος η περιεργη σαν να μην πω τι, κ να λεει ...

 

"Εδω ειναι τοπικ του για τα huawei. Αν θέλετε να μιλήσετε για to s10 plus να πατε στο δικο του τοπικ".

Οπως προ λιγο ημερών στο αντιστοιχο, κ επεσαν καποιο να με φανε ...

 

Παντου κομπλεξικοι ρε φιλε.... :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Μα όταν εκφράσεις διαφορετική άποψη από τους κατόχους του s10 πέφτουν για builling και σε βγάζουν troll όταν οι ίδιοι μπαίνουν να πουν το μακρύ τους και το κοντό τους σε άλλα topics οφείλουμε να τους ακούμε.

Για αυτό δέξου ότι γράφουν όπως ότι το κινητό τους έχει την καλύτερη κάμερα το καλύτερο ακουστικό την καλύτερη μπαταρία για να μην χαλάσει το όνειρο.

Ευτυχώς δεν είμαι ο μόνος που το έχει καταλάβει.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μα όταν εκφράσεις διαφορετική άποψη από τους κατόχους του s10 πέφτουν για builling και σε βγάζουν troll όταν οι ίδιοι μπαίνουν να πουν το μακρύ τους και το κοντό τους σε άλλα topics οφείλουμε να τους ακούμε.

Για αυτό δέξου ότι γράφουν όπως ότι το κινητό τους έχει την καλύτερη κάμερα το καλύτερο ακουστικό την καλύτερη μπαταρία για να μην χαλάσει το όνειρο.

Ευτυχώς δεν είμαι ο μόνος που το έχει καταλάβει.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω προσωπικα δεν την επεσα σε κανενα για να τον φαω , ισα ισα καλεσα τον φιλο να ανεβασει βιντεο για να διαπιστωσουμε ολοι την τραγικοτητα του βιντεο.

Ακομη περιμενω εννοειται....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Μα όταν εκφράσεις διαφορετική άποψη από τους κατόχους του s10 πέφτουν για builling και σε βγάζουν troll όταν οι ίδιοι μπαίνουν να πουν το μακρύ τους και το κοντό τους σε άλλα topics οφείλουμε να τους ακούμε.

Για αυτό δέξου ότι γράφουν όπως ότι το κινητό τους έχει την καλύτερη κάμερα το καλύτερο ακουστικό την καλύτερη μπαταρία για να μην χαλάσει το όνειρο.

Ευτυχώς δεν είμαι ο μόνος που το έχει καταλάβει.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κ προσεξε, ειμαι κάτοχος s9+... Αλλα οχι κολλημενος.. Θελω να ακούω κ να μαθαινω τις αποψεις των υπολοιπων.. Αν δεν συμφωνω, δεν του την πεφτω... Αποψη σου κ αποψη μου.

Σιγά μην δωσουμε κ ραντεβού θανάτου....

Τεσπα... Off topic... Απλα ηθελα να το εκφρασω... Συνεχίζουμε....

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα δεν την επεσα σε κανενα για να τον φαω , ισα ισα καλεσα τον φιλο να ανεβασει βιντεο για να διαπιστωσουμε ολοι την τραγικοτητα του βιντεο.

Ακομη περιμενω εννοειται....

 

και ακόμα θα περιμένεις.... και τα 2 τα κινητά τα είχα.... αν μου επιτρέπει η όποια εμπειρία έχω θα σας πω ότι οι φώτο το P 30 pro είναι ένα σκαλί πάνω από του s10.. αντιστρόφως ανάλογα είναι το βίντεο. overall το P 30 pro είναι ένα πολύ καλό καμεροκινητο.... σίγουρα θα το ξαναπάρω...

Link to comment
Share on other sites

Μα όταν εκφράσεις διαφορετική άποψη από τους κατόχους του s10 πέφτουν για builling και σε βγάζουν troll όταν οι ίδιοι μπαίνουν να πουν το μακρύ τους και το κοντό τους σε άλλα topics οφείλουμε να τους ακούμε.

Για αυτό δέξου ότι γράφουν όπως ότι το κινητό τους έχει την καλύτερη κάμερα το καλύτερο ακουστικό την καλύτερη μπαταρία για να μην χαλάσει το όνειρο.

Ευτυχώς δεν είμαι ο μόνος που το έχει καταλάβει.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλος απο μπαταρια το p30 pro πολυ απλα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟ!! Αυτο δεν θελει ανάλυση πολυ.. Εχει κανει κατι μαγικό η huawei σε αυτο κ την γρηγορη φόρτιση πως να το κάνουμε... Για μενα ειναι τοπ κ στην φωτο στο βίντεο οχι.. Απο μπαταρια ψάχνουμε για τον δεύτερο..

Link to comment
Share on other sites

Φιλος απο μπαταρια το p30 pro πολυ απλα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟ!! Αυτο δεν θελει ανάλυση πολυ.. Εχει κανει κατι μαγικό η huawei σε αυτο κ την γρηγορη φόρτιση πως να το κάνουμε... Για μενα ειναι τοπ κ στην φωτο στο βίντεο οχι.. Απο μπαταρια ψάχνουμε για τον δεύτερο..

 

πολύ σωστά. βέβαια για το βίντεο θέλω να πω ότι το P 30 pro έχει όλα τα προσόντα να γίνει κορυφή, ίσως το τελευταίο update του Μαΐου να το καταφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος ο ultra wide δεν βγάζει σωστά τα χρώματα και είναι λογικό.

Τις φωτογραφίες να κοιτάξεις που έχουν ανεβάσει μέλη εδώ θα το διαπιστώσεις στον ουρανό στο πράσινο σε όλα αυτά τα χρώματα.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλά οκ

Η μπαταρία του 1+7 είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί μαζί με άλλα κινητά. Βεβαίως.

Το με exynos είναι κακη πάλι δεν το καταλαβαίνω.

Λίγο παιδιαστικα αυτά που γράφεις. Και λανθασμένα.

Ότι ο snap έχει καλύτερη απόδοση ναι αλλά σίγουρα όχι ότι του exynos είναι κακη.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχουν ένα σωρό τέτοια βίντεό και από πολύ πιο έμπιστους κατ'εμέ reviewer's

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Υπό το βάρος του "πολέμου" που εξαπέλυσε ο Ντόναλντ Τραμπ, η κινεζική εταιρεία φέρεται σύμφωνα με δημοσιεύματα να βάζει "φρένο" στην παραγωγή smartphones προκειμένου να αντιμετωπίσει το πλήγμα που επέφεραν οι αμερικανικές κυρώσεις.

https://www.news247.gr/technologia/i-huawei-feretai-na-stamata-tin-paragogi-smartphones.7456338.html

..και ενώ στο vilaribe η Huawei σταμάτησε την παραγωγή smartphones στο vilabacho (και στο Σπασμένο Τηλέφωνο) συνεχίζουν τον χαβά τους... (τι κι αν δεν θα υπάρχουν ανταλλακτικά)!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

ενδιαφέρομαι και για αυτό το κινητό Huawei P30 Pro Dual SIM 8GB RAM 256GB και βλέπω πως η τιμή του έχει πέσει στα 832 ευρώ.

προβληματίζομαι όμως με αυτά που έχουν ακουστεί, σχετικά με διακοπή συνεργασίας με τις αμερικάνικες εταιρείες.

επειδή δε γνωρίζω καλά το θέμα, μήπως εσείς που το έχετε, μπορείτε να με βοηθήσετε;

θα έχει στο μέλλον αναβαθμίσεις;

θα υπάρχει πρόβλημα με τις εφαρμογές gps;

με τις εφαρμογές με τις τράπεζες;

αλλά και άλλες εφαρμογές;

οριμένοι μου λένε πως αυτά που ήδη κυκλοφορούν, ΔΕΝ θα έχουν κανένα πρόβλημα.

ισχύει;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

ενδιαφέρομαι και για αυτό το κινητό Huawei P30 Pro Dual SIM 8GB RAM 256GB και βλέπω πως η τιμή του έχει πέσει στα 832 ευρώ.

προβληματίζομαι όμως με αυτά που έχουν ακουστεί, σχετικά με διακοπή συνεργασίας με τις αμερικάνικες εταιρείες.

επειδή δε γνωρίζω καλά το θέμα, μήπως εσείς που το έχετε, μπορείτε να με βοηθήσετε;

θα έχει στο μέλλον αναβαθμίσεις;

θα υπάρχει πρόβλημα με τις εφαρμογές gps;

με τις εφαρμογές με τις τράπεζες;

αλλά και άλλες εφαρμογές;

οριμένοι μου λένε πως αυτά που ήδη κυκλοφορούν, ΔΕΝ θα έχουν κανένα πρόβλημα.

ισχύει;

Καλημέρα. Αυτά που κυκλοφορούν ήδη δεν θα επηρεαστούν καθόλου και κατά 90% θα πάρουν και android q.

Όλα θα λειτουργούν όπως λειτουργουσαν και πριν..

Στην τελική εγώ πιστεύω ότι δεν θα γίνει τπτ..

 

Επίσης ρε παιδιά μην κοιτάτε την πιο φτηνή τιμή στο σκρουτζ..

 

Δεν υπάρχει διαθέσιμο ποτέ σε αυτή την τιμή..

 

Απο 917 ευρω αρχίζει η διαθεσιμότητα...

 

The power of the S10 Plus be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την παραπάνω απάντηση..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση.

Παράδοση σε 4 - 10 ημέρες γράφει.

https://www.bestprice.gr/item/2155571280/huawei-p30-pro-256gb-dual.html

γράφεις. Αυτά που κυκλοφορούν ήδη δεν θα επηρεαστούν καθόλου και κατά 90% θα πάρουν και android q.

αυτά που θα αγοραστούν από τώρα και μετά θα αναβαθμιστούν;

και επίσης θα πάρουν μόνο μια αναβάθμιση;

και με τις υπόλοιπες εφαρμογές τι θα γίνει;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Και το 9-10 μέρες που λέει μην το δίνει πολύ σημασία...

 

Πιο πολύ για κράχτης μπαίνει αυτή η τιμή...

 

The power of the S10 Plus be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ότι υπάρχει προς πώληση στα καταστήματα και ότι είναι σε παραγωγή πχ honor 20 Pro είναι οκ

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε η 161 σε φίλο.

Καλημέρα σε όλους.. 41d103afabfc33b8f3e2d31a7906ce5a.jpg

 

The power of the S10 Plus be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...