Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

P30 pro στα 500 θα το αγόραζα χτες και ας την μπαναρουν από όλη τη γη. Αλλά δεν την βλέπω να ιδρώνει ιδιαίτερα την hua

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Να το δωσει 500, να βγαλει τι? Καποτε πουλαγε τόσο, όμως τώρα έχει πολύ καλύτερη ποιότητα (oled, καλυτερα υλικά και ντιζαιν, διαφήμιση) και αναμενόμενα μεγαλύτερο κόστος.

Παλι θα καταστραφεί γιατί θα μπαίνει και μεσα..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα πράγματα χειροτέρεψαν και άλλο για την huawei

 

https://www.gizmochina.com/2019/05/22/things-get-worse-as-arm-arm-holdings-suspends-business-with-huawei/

 

Αν δεν αλλάξει κάτι στο μέλλον δεν θα μπορεί να κατασκευάζει ούτε τους kirin

Link to comment
Share on other sites

https://www.gizmochina.com/2019/05/23/huawei-ban-affecting-sales-europe-asia/

Ηδη οι πωλήσεις επηρεάζονται,πραγματικά κρίμα γιατί η Huawei/Honor εχει πολύ καλές συσκευές....

Link to comment
Share on other sites

ίσως σε huawei να είναι φυσιολογικό,στο ΧΖ3 πάντως δεν έχω θέματα υπερθέρμανσης οταν φορτίζει.

 

Μου συγκρινεις το Sony XZ3 που εχει αργο φορτιστη(θελει σχεδον 2.5-3ωρες για να γεμισει απο 0 εως 100%) με την φορτιση του P30pro που φορτιζει μεγαλυτερη μπαταρια απο 0 σε 100% σε μολις 1ωρα?

 

Ειναι απολυτως λογικο με τετοια ταχυφορτιση να ζεστενεται η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Μου συγκρινεις το Sony XZ3 που εχει αργο φορτιστη(θελει σχεδον 2.5-3ωρες για να γεμισει απο 0 εως 100%) με την φορτιση του P30pro που φορτιζει μεγαλυτερη μπαταρια απο 0 σε 100% σε μολις 1ωρα?

 

Ειναι απολυτως λογικο με τετοια ταχυφορτιση να ζεστενεται η συσκευη.

Σωστό δεν έχεις άδικο

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Να το δωσει 500, να βγαλει τι? Καποτε πουλαγε τόσο, όμως τώρα έχει πολύ καλύτερη ποιότητα (oled, καλυτερα υλικά και ντιζαιν, διαφήμιση) και αναμενόμενα μεγαλύτερο κόστος.

 

Παλι θα καταστραφεί γιατί θα μπαίνει και μεσα..

Πόσο νομίζεις ότι είναι το κόστος μίας τέτοιας συσκευής? & 500€ να το βάλει πάλι κέρδος θα έχει, απλά δεν θα είναι το ίδιο με αυτό που θα ήθελε. Δεν νομίζω ότι υπάρχει συσκευή στο εμπόριο που η αξία των υλικών & η κατασκευή να υπερβαίνει τα 100€ για τον κατασκευαστή. Γνώμη μου!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Οι καλές συσκευές (s10, iPhone x κτλ) είναι λίγο πάνω απο 200 δολάρια κόστος κατασκευής, όπως ανακοινώνουν οι εταιρίες.. βαλε λίγο παρακάτω θα έλεγα εγώ

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

 

αρα μαλλον τιποτα δεν θα γινει και στο τελος θα κανει πισω πιστευω ο τραμπ

Link to comment
Share on other sites

Παζάρια εκατέρωθεν...Όλοι χαμένοι βγαίνουν οπότε στο τέλος θα τα βρουν λογικά

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι χρονικά αυτή την στιγμή δηλ.σε πωλήσεις, κερδισμένη βγαίνει η σαμμυ. Πολύς κόσμος φοβάται μην συμβεί κάτι παρόμοιο και με άλλες κινεζικές εταιρείες (απίθανο κατ' εμέ) και η μόνη ουσιαστικά πλήρης συσκευή που ανταγωνίζεται ή και ξεπερνά πιθανόν για ορισμένους σε android συσκευές τα Χαβάη είναι η σειρά s10. Αν κάποιοι δεν θέλουν να δώσουν και πολύ μεγάλα ποσά τότε σκέφτονται και την αξιοπρεπή μέχρι και σήμερα σειρά s9, s9 plus.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παζάρια εκατέρωθεν...Όλοι χαμένοι βγαίνουν οπότε στο τέλος θα τα βρουν λογικά

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι χρονικά αυτή την στιγμή δηλ.σε πωλήσεις, κερδισμένη βγαίνει η σαμμυ. Πολύς κόσμος φοβάται μην συμβεί κάτι παρόμοιο και με άλλες κινεζικές εταιρείες (απίθανο κατ' εμέ) και η μόνη ουσιαστικά πλήρης συσκευή που ανταγωνίζεται ή και ξεπερνά πιθανόν για ορισμένους σε android συσκευές τα Χαβάη είναι η σειρά s10. Αν κάποιοι δεν θέλουν να δώσουν και πολύ μεγάλα ποσά τότε σκέφτονται και την αξιοπρεπή μέχρι και σήμερα σειρά s9, s9 plus.

ημουν αναμεσα στο σ10+ και π30 προ και καταλειγα στο 30 με το σκεπτικο της μπαταριας, της φωτογραφιας τη νυχτα και το ρολοι που δινουν δωρο αλλα τωρα θα κανω υπομονη ή θα προχωρησω στο 10+

Link to comment
Share on other sites

https://www.ethnos.gr/kosmos/40028_ipa-kata-huawei-apoklimakosi-me-agkathia-kai-antipoina

Καπως έτσι εχουν τα πράγματα... Μην μασάτε κουτόχορτο... Η Huawei ειναι υπερδύναμη και κάνεις δεν θα βγει κερδισμένος τελικα απο ολόκληρη αυτή την ανακατοσουρα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

.... τις χαζομάρες του Κούλη και του Ντραμπ να φοβάσαι....

Εξάλλου την Huawei, μην την θεωρείτε και τόσο σπουδαία... τώρα τελευταία γιγαντώθηκε.... (άσε που έχω όλες τις συσκευές της σε σφραγισμένα κουτιά - Το honor 6 ήταν και είναι το σπουδαίο της...)

Να ξέρουμε ότι το ζήτω δεν απέχει πολύ από την καταστροφή!

Πιστεύω ότι θα γενικευτεί ο πόλεμος εις βάρος των καταναλωτών! Θα αργήσουν να βρουν λύση..... νάμαστε εδώ να τα λέμε!

Θα δοθεί λύση όταν θα έχουμε το νέο λειτουργικό που θα αντικαταστήσει το android!

Μέχρι τότε έχετε για βρυσούλες.....εεε συγνώμη ΧαβαηΚούλες!

P.S. Το Aptoide θα είναι η πρόχειρη λύση!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

https://www.ethnos.gr/kosmos/40028_ipa-kata-huawei-apoklimakosi-me-agkathia-kai-antipoina

Καπως έτσι εχουν τα πράγματα... Μην μασάτε κουτόχορτο... Η Huawei ειναι υπερδύναμη και κάνεις δεν θα βγει κερδισμένος τελικα απο ολόκληρη αυτή την ανακατοσουρα...

Πόσο σίγουρος είσαι ότι θα πάρει android Q, εγώ δεν είμαι πάντως ...Φυσικά και υπάρχει θέμα, καλό είναι πριν προχωρήσει κάνεις σε αγορά να το ψάξει πρώτα και να αποφασίσει.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντος έδωσα τόσα λεφτά για το κινητό και ούτε να το πουλήσω δε μπορώ. Έχασα υπερβολικά πολλά λεφτά. Αν δεν γίνει κάτι να αλλάξει η κατάσταση δεν θα ξαναπάω ποτέ σε Huawei. Αισθάνομαι σαν να με έκλεψαν.

Είναι τραγικό.

Link to comment
Share on other sites

https://www.ethnos.gr/kosmos/40028_ipa-kata-huawei-apoklimakosi-me-agkathia-kai-antipoina

Καπως έτσι εχουν τα πράγματα... Μην μασάτε κουτόχορτο... Η Huawei ειναι υπερδύναμη και κάνεις δεν θα βγει κερδισμένος τελικα απο ολόκληρη αυτή την ανακατοσουρα...

 

Σκατα υπερδύναμη,τα κλειδιά άλλοι τα εχουν

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το κινητό σου τι πρόβλημα έχει;;έχασες χρήματα μονο αν τελικά προχωρήσει το καλό η είσαι από αυτούς που αλλάζουν κινητό αν μήνα..Τότε Ναι..Αλλιώς δεν ξέρεις που θα πάει ολο αυτο..Δεν με χαλάει ούτε με 9 να μείνω σε περίπτωση που δεν πάρει το 10 ούτε τίποτα..το κινητό απλά είναι τρελό εργαλείο...αν τελικά προχωρήσει οι θ μείνει είτε σαν κύριο είτε στην άκρη δεν πρόκειται να πουληθεί..σε αυτό Επίσης δεν φταίει η Huawei..και εγώ πρώτη φορά είμαι σε Huawei αλλά θα ξαναβρίσκω δεν καταστρφει

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dimgeo

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Γιατι φιλε μου αν το παει 500 οπως λες απο τη μια μερα στην αλλη εγω μαζι με αλλους ποσους που δωσαμε 1000 θα ειμαστε οι *******; Μετα αν υποθεσουμε οτι ξεπερναει αυτο και εχοντας κανει τετοιο price drop τοσο συντομα εχει χασει σιγουρα οσους εδωσαν το 1000αρικο για το κινητο. Επισης και να το κανει παλι δεν θα βρεθει κανεις να δωσει 500 για κινητο με τετοιο αβεβαιο μελον. Το παιχνιδι χαθηκε απο τη huawei, οτι και να κανει θα παει αρκετα χρονια πισω τουλαχιστον στα κινητα.
Πάντως στον Καναδά ήδη τρέχει price drop 50%. 600 δολάρια κοστίζει brand new.Φυσικά και θα υπάρχουν απώλειες, τα κινητά δεν είναι επένδυση. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν είναι μ@λακια.

 

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Αν πέσει και εδώ στα 500 πιστεύω αξίζει να το πάρει κάποιος

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παντως αν ενδιαφερεται καποιος για ανταλαγη με samsung s10 ας μου στειλει μηνυμα καθοτι δεν με ενδιαφερουν οι αναβαθμισεις
Link to comment
Share on other sites

Αν πέσει και εδώ στα 500 πιστεύω αξίζει να το πάρει κάποιος

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν πεσει στα 500 ευρω αδερφε, 2 θα παω να παρω.... Αυριο κι ολας..

Παραταω το s9+ στην ακρη κ το εχω για 2ο κ θα παιζω με πρώτο αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Να πεσει 500 το 30pro;

Μονο ως φωτογραφική μηχανη με την συνδεσιμότητα ενός τηλεφώνου τον εσωτερικό χωρο το gps αξίζει.

Δεν ειχα ποτε huawei και ουτε θα είχα διότι δεν την συμπαθώ καθαρα συναισθηματικά αλλα δε μπορω να παραβλέπω την λογική.

Να το πουλήσω λεει ο αλλος!!!!

Ρε πατε καλά;

Αντε χαρείτε τα,πολυμηχανημα ειναι,τι λέτε;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Να πεσει 500 το 30pro;

Μονο ως φωτογραφική μηχανη με την συνδεσιμότητα ενός τηλεφώνου τον εσωτερικό χωρο το gps αξίζει.

Δεν ειχα ποτε huawei και ουτε θα είχα διότι δεν την συμπαθώ καθαρα συναισθηματικά αλλα δε μπορω να παραβλέπω την λογική.

Να το πουλήσω λεει ο αλλος!!!!

Ρε πατε καλά;

Αντε χαρείτε τα,πολυμηχανημα ειναι,τι λέτε;;;;;;

 

+1 σε όλα!

Είναι δυνατόνν να μπαίνετε σε αυτό το τρυπάκι?Άσε που ακόμα δεν ξέρουμε τι θα γίνει!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αν πεσει στα 500 ευρω αδερφε, 2 θα παω να παρω.... Αυριο κι ολας..

Παραταω το s9+ στην ακρη κ το εχω για 2ο κ θα παιζω με πρώτο αυτο...

 

Παντως ειναι ακομα δελεαστικο που δινουν και το ρολοι μαζι

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόνν να μπαίνετε σε αυτό το τρυπάκι?Άσε που ακόμα δεν ξέρουμε τι θα γίνει!

 

Σωστα τα λες.Καθιστε λιγο να εχουμε κατι ποιο χειροπιαστο, και κανονιζεται τις κινησεις σας.

 

Διαβαζα ενα αρθρο για τι συγκεκριμενο προβλημα και εγραφε στο τελος...

Πουληστε τωρα γιατι σε λιγο καιρο δεν θα τα παιρνει κανενας,ειναι μια πολυ καλη εποχη να αγορασετε την συσκευη γιατι η τιμη ειναι πολυ ελκυστικη.:wacko::wacko::wacko:

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...