Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά. Έσκασε στο firmware finder η 161 για το εργαλείο!! 070795663937ef2169c4f5ed9cc65b58.jpg

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Με το firmware finder πώς ακριβώς γίνεται η ενημέρωση; Συγνώμη αν έχει ξανασχολιαστει αν και διαβάζω όλα τα σχόλια.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το firmware finder πώς ακριβώς γίνεται η ενημέρωση; Συγνώμη αν έχει ξανασχολιαστει αν και διαβάζω όλα τα σχόλια.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πλέον δεν μπορείς να κάνεις ενημέρωση μέσω firmware finder.

Μπορείς μόνο να δεις το νέο firmware και το πότε θα γίνει approved για την συσκευή σου έχοντας έτσι μια ιδέα πότε θα σου έρθει το update μέσω ota! :)

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν μπορείς να κάνεις ενημέρωση μέσω firmware finder.

Μπορείς μόνο να δεις το νέο firmware και το πότε θα γίνει approved για την συσκευή σου έχοντας έτσι μια ιδέα πότε θα σου έρθει το update μέσω ota! :)

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε μου. Καλό μεσημέρι

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Κατοχος και εγω της συσκευης από το απογευμα και συγκεκριμένα με χρωμα Breathing crystal!

Πηρα και την θηκη smart view flip cover..

Πρωτη φορτιση κανω απευθειας πριν το πρωτο ανοιγμα; Η ανοιγω αφηνω να πεσει στο 15% κλεινω για κανα 4ωρο και μετα ολα κομπλε; :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Κατοχος και εγω της συσκευης από το απογευμα και συγκεκριμένα με χρωμα Breathing crystal!

 

Πηρα και την θηκη smart view flip cover..

 

Πρωτη φορτιση κανω απευθειας πριν το πρωτο ανοιγμα; Η ανοιγω αφηνω να πεσει στο 15% κλεινω για κανα 4ωρο και μετα ολα κομπλε; :)

Καλορίζικο φίλε μου. Το ανοίγεις το δουλεύεις μέχρι να πέσει 20% και μετα φόρτιση κανονικά μέχρι 100%!!

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Κατοχος και εγω της συσκευης από το απογευμα και συγκεκριμένα με χρωμα Breathing crystal!

Πηρα και την θηκη smart view flip cover..

Πρωτη φορτιση κανω απευθειας πριν το πρωτο ανοιγμα; Η ανοιγω αφηνω να πεσει στο 15% κλεινω για κανα 4ωρο και μετα ολα κομπλε; :)

Ότι και από τα 2 και αν κάνεις το ίδιο αποτέλεσμα θα έχει με την μπαταρία... Αν και εγω ακολουθώ για ψυχολογικούς λόγους τον 2ο...να αφηνω την μπαταρία να φτάσει στο 0 και μετά να κάνω την 1η φόρτιση... Το 4ωρο φορτιση είναι υπερβολή... 2 ώρες για 1η φόρτιση και πολύ είναι...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ η μπαταρία στο μηδέν .... ΠΟΤΕ!!!

Κάπου στο 20- 15% να το βάζεις για φόρτιση.

Επίσης καλό θα ήταν (αν και δύσκολο) να κρατάς την μπαταρία μεταξύ 20-90% που έτσι θα την κρατήσεις υγιέστατη σε βάθος χρόνου. Δηλαδή να το βάζεις στον φορτιστή όταν πάει στο 20% και να το βγάζεις στο 90! (Απλά μια φορά το 2μηνο να το πας στο 100 για re-calibration - φαντάσου σα να κάνεις μια επανεκκίνηση στο pc)

Επίσης καλό θα ήταν να ΜΗΝ κάνεις ποτέ ολονύχτια φόρτιση, να το βάζεις εννοώ στην πρίζα και να κοιμάσαι.

Link to comment
Share on other sites

Ότι και από τα 2 και αν κάνεις το ίδιο αποτέλεσμα θα έχει με την μπαταρία... Αν και εγω ακολουθώ για ψυχολογικούς λόγους τον 2ο...να αφηνω την μπαταρία να φτάσει στο 0 και μετά να κάνω την 1η φόρτιση... Το 4ωρο φορτιση είναι υπερβολή... 2 ώρες για 1η φόρτιση και πολύ είναι...

Παλια θυμαμαι που οταν παιρναμε ενα κινητο (εποχη Nokia N8 ας πουμε) το φορτιζαμε κανα οχτάωρο!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλά ότι χρήση και να κάνετε η μπαταρία είναι ατελείωτη!!! Δεν τελειώνει με τπτ!!!!
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ η μπαταρία στο μηδέν .... ΠΟΤΕ!!!

 

Κάπου στο 20- 15% να το βάζεις για φόρτιση.

 

Επίσης καλό θα ήταν (αν και δύσκολο) να κρατάς την μπαταρία μεταξύ 20-90% που έτσι θα την κρατήσεις υγιέστατη σε βάθος χρόνου. Δηλαδή να το βάζεις στον φορτιστή όταν πάει στο 20% και να το βγάζεις στο 90! (Απλά μια φορά το 2μηνο να το πας στο 100 για re-calibration - φαντάσου σα να κάνεις μια επανεκκίνηση στο pc)

 

Επίσης καλό θα ήταν να ΜΗΝ κάνεις ποτέ ολονύχτια φόρτιση, να το βάζεις εννοώ στην πρίζα και να κοιμάσαι.

Το θεωρώ άσκοπο να είμαι με το ρολόι στο χέρι για να φορτίσω το κινητό μου. Στην χειρότερη των περιπτώσεων να αλλάξω μια μπαταρία στα δύο χρόνια. Τώρα το πότε πρέπει να το βάζεις για φόρτιση, εφόσον το κινητό στο ζητάει στο 20% το βάζεις τότε. Ποτέ μα ποτέ δεν αφήνουμε να σβήσει το κινητό από μπαταρία είναι σαν να σβήνεις το PC σου τραβώντας την πρίζα από το ρεύμα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα

Χτες αγόρασα και εγώ τη συσκευή από αμαζον σφραγισμένη. Είναι η 128/8

 

Προερχομενος από αιφον μέχρι στιγμής έχω να πω τα καλύτερα. Έχω πάθει πλάκα με την οθόνη και την αίσθηση της συσκευής στο χέρι. Σήμερα θα δοκιμάσω και τις δυνατότητες τις κάμερας.

Η βασική μου ερώτηση είναι μιας και δεν έχει λεντ αν η always on οθόνη καταναλώνει πολύ μπαταρία;

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ η μπαταρία στο μηδέν .... ΠΟΤΕ!!!

Κάπου στο 20- 15% να το βάζεις για φόρτιση.

Επίσης καλό θα ήταν (αν και δύσκολο) να κρατάς την μπαταρία μεταξύ 20-90% που έτσι θα την κρατήσεις υγιέστατη σε βάθος χρόνου. Δηλαδή να το βάζεις στον φορτιστή όταν πάει στο 20% και να το βγάζεις στο 90! (Απλά μια φορά το 2μηνο να το πας στο 100 για re-calibration - φαντάσου σα να κάνεις μια επανεκκίνηση στο pc)

Επίσης καλό θα ήταν να ΜΗΝ κάνεις ποτέ ολονύχτια φόρτιση, να το βάζεις εννοώ στην πρίζα και να κοιμάσαι.

 

Αυτο ακριβως.. Ολα οσα ειπες εχω ακουσει κ γω οτι ειναι το καλυτερο δυνατο για την μπαταρια σε βαθος χρονου.. Κ αυτο με το 100% δεν το ξέρουν κ πολλοί..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στη παρέα

Χτες αγόρασα και εγώ τη συσκευή από αμαζον σφραγισμένη. Είναι η 128/8

 

Προερχομενος από αιφον μέχρι στιγμής έχω να πω τα καλύτερα. Έχω πάθει πλάκα με την οθόνη και την αίσθηση της συσκευής στο χέρι. Σήμερα θα δοκιμάσω και τις δυνατότητες τις κάμερας.

Η βασική μου ερώτηση είναι μιας και δεν έχει λεντ αν η always on οθόνη καταναλώνει πολύ μπαταρία;

Σας ευχαριστώ

Καλοριζικο το εργαλείο!!! Φιλε μου πιο iphone ειχες πριν αν επιτρέπετε;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως.. Ολα οσα ειπες εχω ακουσει κ γω οτι ειναι το καλυτερο δυνατο για την μπαταρια σε βαθος χρονου.. Κ αυτο με το 100% δεν το ξέρουν κ πολλοί..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλοριζικο το εργαλείο!!! Φιλε μου πιο iphone ειχες πριν αν επιτρέπετε;

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Είχα τα X και XR.

Link to comment
Share on other sites

Huawei's future phones reportedly won't have access to Google services, including the Play Store

The move could also prevent Huawei from updating its existing phones, as the updates can't be re-certified for Play Store access.

 

Δεν εχω Huawei αλλα το ειδατε αυτο?

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

 

https://www.google.com/amp/s/www.techgear.gr/huawei-android-windows-plan-b-ready-157073/

 

Δικό τους software έχουν έτοιμο... Μεγάλη καταστροφή παιδιά

Κρίμα εκεί που πήγανε μπροστά με αυτό θα πέσει στο πάτο

Για να δούμε εξελίξεις

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Mocolo uv tempered, tmax ποιο τζαμακι να παρω? Ειδα σε ενα ποστ καποιος ειπε οτι του το πεταξε η spigen. Οι περισσοτεροι (δεν προσεξα αν ειναι ο ιδιος που το προτεινει) γραφετε tmax αλλα δεν λενε για τις θηκες τι παιζει. (εκτος αν μου ξεφυγε καποιο σχολιο)

 

Παρηγγειλα το 6/128, σκεφτομαι μηπως να ακυρωσω να παρω το 8/256 στα 100€ η διαφορα. Εχει ουσιαστικη διαφορα το 8γιγα ραμ?

 

Edit: Ωπα, τωρα ειδα και τα νεα για το εμπαργκο. Αμαν. Μας γ@μ4σ3 ο μ@λ@κ@ς. Ειδα τουιτερ εχουν φριξει σε ολη την υφηλιο.

 

Εφυγε ακυρωση. Ηξερα οτι κατι θα παει στραβα με αυτη την αγορα. :(

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Αυτά θα πάθουμε και χειρότερα όλοι μας όταν έχεις μόνο τρεις software providers (google, Microsoft,apple) και είναι και οι τρεις Αμερικάνοι. Κοιμήσου λίγο ακόμα Ευρώπη, κοιμήσου...

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουν καταφέρει και έχουν μονοπωλήσει τα πάντα οι Αμερικανοί...

Εγώ πάντως υποψιάζομαι ότι επειδή ανέβηκε τρελλα η Χαβάη τα τελευταία χρόνια και κάνει ζημιά στην μηλιά γίνονται όλα αυτά...

Όπως και να έχει δεν πιστεύω να γίνει κάτι τέτοιο η τουλάχιστον να κρατήσει πολύ. Είναι πολλά τα δις παιδιά.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά. Ερώτηση: Χτες άφησα το κινητο στο 100% σε λειτουργία πτήσης και μην ενοχλείται. Είχα ανοικτό το wifi και το Κοσμοτε wifi calling. Το πρωι που ξύπνησα η μπαταρία είχε πέσει 10%. Δυστηχώς δεν έβγαλα screenshot τα στατιστικά της μπαταρίας αλλά από ότι είδα η περισσότερη χρήση ήταν στην αναμονη κυψέλης και στις υπηρεσίες google. Το κινητό δεν είχε wake ups όλο το βράδυ πέρα από μια ειδοποίηση ινσταγκραμ. Έχετε καμια συμβουλή για το τι πρέπει να κλείσω;

Τα δυο πράγματα που μπορώ να σκεφτώ ότι φταίνε ειναι:

α) Έχω γυρίσει τη γλώσσα στα αγγλικά για να έχω ενεργό το google assistant

β) Το wifi calling

Link to comment
Share on other sites

https://techblog.gr/software/ta-huawei-smartphones-prostateyontai-dilonei-google/

Δεν νομίζω να την αφήσουν έτσι ..

 

Άρα ράδιο αρβύλα όλα τα υπόλοιπα.

Δεν περίμενα κι εγώ να γίνει κάτι τέτοιο. Παραείναι χοντρο.

 

Εσείς που σηκώσατε αγγελία τις τηλεφωναρες σας τρεχάτε να τις κατεβάσετε τώρα :)

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...