Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Λέτε παιδιά επειδή έχουμε το patch γιαυτό να μην έρχεται το update όπως λέει ο φίλος παραπάνω?

Εαν και δεν πιστεύω γιατί 2 φίλοι με κοσμοτε και οι 2 με το patch ο ένας το πήρε το update και ο άλλος όχι..

P30 Pro 256gb Aurora Power

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εγω ειχα το patch της vodafone, παρασκευη το κανω reset to default και βαζω μεσα μονο την καρτα της cosmote, πηρε αμεσως το αρχικο patch της cosmote και μετα απο μερικες ωρες ηρθε και η 153. Δεν ξερω αν ηταν τυχαιο.

Ενα προβλημα που παρατηρησα μετα την 153 ειναι οτι δεν μπορω να παω στις ρυθμισεις αρχικης μετα απο συνεχομενο πατημα σε κενη περιοχη... Τι φαση? Το εχει κανεις αλλος αυτο το θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εγω ειχα το patch της vodafone, παρασκευη το κανω reset to default και βαζω μεσα μονο την καρτα της cosmote, πηρε αμεσως το αρχικο patch της cosmote και μετα απο μερικες ωρες ηρθε και η 153. Δεν ξερω αν ηταν τυχαιο.

Ενα προβλημα που παρατηρησα μετα την 153 ειναι οτι δεν μπορω να παω στις ρυθμισεις αρχικης μετα απο συνεχομενο πατημα σε κενη περιοχη... Τι φαση? Το εχει κανεις αλλος αυτο το θεμα?

Είχα κ γω το ίδιο "πρόβλημα" με τις ρυθμίσεις στην αρχική οθόνη κ τελικά για να μπεις στις ρυθμίσεις πατάς με δύο δάχτυλα στην αρχική κ τα μετακινείς το ένα προς το άλλο, σαν τσίμπημα να το πω.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε η 153!!

Πάμε γερά! 79e3cbb9ea6a9491c7e0342d991ff665.jpg

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ακόμη... Θα μου έρθει πρώτα η 156 έτσι όπως πάνε. Me patch cote

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Κάτοχος και εγώ του P30 pro Breathing crystal 8/256 εδώ και περίπου 2 εβδομάδες. Μου έχει περάσει ΟΤΑ η 153 αλλά το θέμα που περιγράφω το αντιμετωπίζω από την αρχή που αγόρασα τη συσκευή. Έχω διαβάσει το μεγαλύτερο τμήμα του νήματος αλλά δε βλέπω σχετικό θέμα.

Όταν έχω κάποια ώρα να σηκώσω το τηλέφωνο και ενώ στο iphone xs max που επίσης κατέχω μου έρχονται κανονικά οι ενημερώσεις από όλες τις εφαρμογές μου ανεξαιρέτως, στο Huawei μόλις το σηκώσω στα χέρια μου και ενεργοποιηθεί το lock screen μου πλακώνουν όλες οι ενημερώσεις ταυτόχρονα. Φαίνεται δηλαδή να έχουν κατασταλεί οι διεργασίες παρασκηνίου όσο το τηλέφωνο είναι σε ακινησία ακόμα και για εφαρμογές που έχω εξαιρέσει από το auto-launching (στο μενού της μπαταρίας) και από το doze (στο μενού των εφαρμογών - battery optimization). Ακόμα και εφαρμογές καλογραμμένες όπως το google news κλπ καταστέλλονται και έρχονται μαζεμένες όταν "ξυπνά" το τηλέφωνο. Έχω κάνει hard reset και wipe cache πολλές φορές αλλά το πρόβλημα παραμένει. Το ίδιο θέμα αντιμετώπιζα και με το Samsung note 9 που είχα πριν μόλις έλαβα την ενημέρωση του Android 9. Μάλιστα ο λόγος που έδωσα το Note ήταν αυτός ακριβώς αλλά προς απογοήτευσή μου το θέμα υφίσταται και στο P30. Νομίζω ότι το θέμα παραπέμπει περισσότερο στο Android 9 και τον κώδικα της google παρά στις τοπικές εφαρμογές των κατασκευαστών για την εξοικονόμηση μπαταρίας.

Πραγματικά έχω ξενερώσει από το γεγονός καθώς πλέον διακυβεύονται και θέματα ασφαλείας όταν π.χ. παρατηρώ 10 λεπτά καθυστέρηση σε ειδοποιήσεις εφαρμογών για τις IP κάμερες ασφαλείας του σπιτιού μου ενώ στο iphone ή προγενέστερα του android 9 λειτουργούσαν τέλεια!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,φιλαρακι με ενημερωσε πριν λιγο οτι ξαφνικα δεν ακουει οταν τον παιρνουν τηλ! τον ειπα να κανει clear cache και επανεκκινησεις ,τα εκανε αλλα τπτ παραμενει το προβλημα! εχει αντιμετωπισει καποιος παρομοιο? σε επομενη κινηση τον ειπα επανφορα εργοστασιακων πριν φυγει για το καταστημα που το πηρε!
Link to comment
Share on other sites

Και μένα σήμερα μου έσκασε η 153 επιτέλους.

 

Επίσης, προς τους φίλους που έχουν τζάμι ασφαλείας, πώς συμπεριφέρεται μετά από ένα μήνα χρήσης; Εμένα έχει ξεκινήσει να ξεκολλάει στην μια πλευρά. Δεν είναι tmax και το κόστος αγοράς ήταν 15€. Με την tmax (που σκέφτομαι να μεταβώ) πώς είναι η κατάσταση;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μονο σε εμενα δεν ηρθε; τι γινεται; Στην 124 μεσω προγραμματος την κατεβασα, αλλα αυτη την φορα, πουθενα... τιποτα
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακόμη.. 3 θα είμαστε χαχαχα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,φιλαρακι με ενημερωσε πριν λιγο οτι ξαφνικα δεν ακουει οταν τον παιρνουν τηλ! τον ειπα να κανει clear cache και επανεκκινησεις ,τα εκανε αλλα τπτ παραμενει το προβλημα! εχει αντιμετωπισει καποιος παρομοιο? σε επομενη κινηση τον ειπα επανφορα εργοστασιακων πριν φυγει για το καταστημα που το πηρε!

 

Καλύτερα στο κατάστημα η στο επίσημο service στην Μιχαλακοπούλου

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα στο κατάστημα η στο επίσημο service στην Μιχαλακοπούλου

 

Δύσκολα για το σέρβις μιχαλακοπουλου, μιας και είναι από Κατερίνη το φιλαράκι! Οπότε public το κόβω να πηγαίνει! Σε ευχαριστώ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα για το σέρβις μιχαλακοπουλου, μιας και είναι από Κατερίνη το φιλαράκι! Οπότε public το κόβω να πηγαίνει! Σε ευχαριστώ φίλε μου
Και το public λογικά εκεί θα το στείλει.

Για μένα καλύτερα να πάρει την ο φίλος τηκε.

Έρχεται κουριερ το πάει δωρεάν και το φέρνει δωρεάν όταν το φτιάξουν.

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά δεν ξέρω αν είναι αλγόριθμος η ψεύτικη φωτο, το 50x zoom κ σε αναγνώριση της AI "Σελήνη" τα σπάει σαν αποτέλεσμα.

 

Νορμαλ λήψη

IMG_20190514_211206

10Χ zoom

IMG_20190514_211050

50x zoom

IMG_20190514_211020

Edited by jimmymaisterGR
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έλαβα το update της Cosmote πάντως (222 mb νομίζω).

Ακόμα τίποτα όμως για το update του λειτουργικού...

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έλαβα αλλά με εβγαλε ότι απέτυχε για καποιον λόγο. 124 λέει ακόμα και όταν κάνω αναζήτηση για αναβάθμιση λέει ότι είναι ενημερωμένη η συσκευή

 

9.1.0.9 έχεις;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου το έβγαλε ότι απέτυχε αλλά μετά από λίγη ώρα ότι ενημερώθηκε.. Για την 153 τίποτα ακόμη

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έλαβα αλλά με εβγαλε ότι απέτυχε για καποιον λόγο. 124 λέει ακόμα και όταν κάνω αναζήτηση για αναβάθμιση λέει ότι είναι ενημερωμένη η συσκευή

 

9.1.0.9 έχεις;

 

Ναι φιλε μου σωστα.

Ελπιζω να μην αργησει και το main update τωρα..

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας .. σήμερα μάλλον θα αγοράσω το p30 pro, ποια είναι η γενική άποψη σας για το κινητό ; Είστε ευχαριστημένοι ;

Έψαξα αρκετά στο myphone αλλά δεν βρήκα κάποιο άρθρο σχετικά με τα tempered glass .. είναι απαραίτητο το tempered glass λόγο δουλειάς .. έχετε να προτείνετε κάποια θήκη και tempered glass ;

Συγγνώμη αν είμαι off topic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...