Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακαλώ. Όταν λες κόβει το notch τι εννοείς? Δεν κατάλαβα...

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

 

εννοω οτι ενω ρυθμιζω την εφαρμογη να παιζει foul screen with notch εκεινο δεν ανταποκρινεται ειναι σαν να εχω ρυθμισει να κανει αποκρyψη του notch.

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

εννοω οτι ενω ρυθμιζω την εφαρμογη να παιζει foul screen with notch εκεινο δεν ανταποκρινεται ειναι σαν να εχω ρυθμισει να κανει αποκρyψη του notch.

 

Εγω δεν έχω τέτοιο θέμα δουλεύει άψογα.. Πολύ περίεργο..

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κανένα με κανονικό αλοιφαδορο, ας δοκιμάσει με χοντρή αλοιφη και μικρό pads 2αρι η 3αρι βάλε μαλακά καθαρά πανιά γύρω γύρω Να πατήσει εο; νω.. Ας το κρατάς εσύ και ο άλλος να πατήσει ελαφρώς επάνω σε χαμηλές στροφες.. Έχω σβήσει έτσι γρατζουνιά από δύο κινητα.. Όχι πολύ χοντρή αλλά φαινοταν

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα tmax αλλά έχει λίγο κολα στην άκρη. Βγαίνει?
Μην την πειράξεις, μπορεί να ξεκολλήσει & να αρχίσει να παίρνει αέρα.

 

Στάλθηκε από το SM-T813 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Koιτα να δεις εξαρταται αν εισαι φαν της φωτογραφιας μονοδρομος το p30 pro τα εχει ολα και δεν καταλαβαινει τιποτα πολυ γρηγορο σε οτι και αν κανεις ομως μην το παρεις τωρα παρε το οταν πεσει λιγο η τιμη του σε κανα μηνα με 2 μηνες θα εχει πεσει αρκετα.

Αν θες συσκευη με υποστηριξη για σιγουρα 4 χρονια τοτε ναι περνεις iphone xs max με κλειστα τα ματια και αυτο τα κανει ολα και συμφερει επισης αν εισαι και χρηστης cosmote τοτε εσυ μπορεις να το λειτουργησεις και dual sim ..γιατι μονο η cosmote εχει esim.

Aπο οθονη καλυτερη απο του p30 pro γιατι ειναι επιπεδη και oxi edge και λαύτερη αναλυση κατεμε βεβαια γουστα ειναι αυτα.

Oμως ομολογω οτι θυσιασα το iphone και την εχω καταβρει πολυ περισσοτερο me to p30 pro γιατι οπως και να το κανουμε εχει πολυ καλυτερο πιασιμο στο χερι.

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου..

Το max σου φαινόταν πιο premium απο το p30 pro; Κ τελος το βιντεο κ η φωτο την μερα ειναι καλυτερες στο max η δεν ισχύει; Εχω ακουσει οτι το max γενικα εχει την μερα το καλυτερο dynamic range σε φώτο ακομα κ απο το s10 plus..

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε κανεις μεσω hisuite για την αναβαθμιση; εχει ερθει;
Όχι τίποτα ακόμα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου..

Το max σου φαινόταν πιο premium απο το p30 pro; Κ τελος το βιντεο κ η φωτο την μερα ειναι καλυτερες στο max η δεν ισχύει; Εχω ακουσει οτι το max γενικα εχει την μερα το καλυτερο dynamic range σε φώτο ακομα κ απο το s10 plus..

 

Κοιτα να δεις το max ναι μου φαινόταν πιο premium Όχι όμως ότι το p30 pro δεν μου φαίνεται?

Μία χαρά premium μου κάνει αυτό που δεν μου φαινότανε καθόλου ήταν το s10 plus. Τώρα σίγουρα στο βίντεο και στις φώτο το ανώτερο όλων είναι το p30 pro μέρα νύχτα αυτό στο απαντάω με βεβαιότητα.

Ούτε το iPhone ούτε το s10 plus το φτάνουνε. Αν θες να στα βάλω σε στοίχιση θα έβαζα p30 pro μετά το s10 plus και τελευταίο το iPhone xs max.

Αλλά το iPhone αν κερδίζει κάπου είναι ότι χαίρεσαι να κοιτάς την οθόνη του είναι 6.5 flat αυτό μου λείπει και μόνο αυτό .. Σαν premium έτσι και αλλιώς μέσα σε θήκη είναι οποτε τι να το κάνω. Άσε που όταν το κοιτάς στο τραπέζι η στο γραφείο και δεν έχεις στα χέρια σου σου θυμίζει xiaomi και όχι iphone.

Σαν συνολική συσκευή θεωρώ το p30 pro καλύτερο σε εμφάνιση σε χαρακτηριστικά και όχι το iPhone. Το μήλο είναι ένα τηλέφωνο που έχει ένα καθαρό και απλό λειτουργικό και για να το αξιοποιήσεις στο 100 τα 100 θέλεις και το οικοσύστημα της Apple και σίγουρα jailbreak αλλιώς καταντάει βαρετό.

Όμως κρατάει τιμή ενώ το Android όχι.

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε κανεις μεσω hisuite για την αναβαθμιση; εχει ερθει;
Και εδώ τπτ ακόμη. Επίσης δοκίμασα και με Cu που είναι ο βασικός μου αριθμός και με Cosmote frog και ακόμη τπτ...

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

εντυπωσεις μαλιστα λοιπον δεν εχει καλη κεραια gsm ειναι αδυνατο γενικα προς το σημα του.

δεν ξερω αν διωρθωθει με καποιο update.

μπαταρια με μετρια χρηση μια μερα και αν.

η ιδια χρηση στο p30 pro κραταει ενα 25 % παραπανω.

την οθονη του την εχω full hd και οχι 2k

ξεκλειδωμα kameras πολυ αργο σε σχεση με p30pro η irida ειχε καλυτερα αποτελεσματα στο note 9 και s9 plus που ειχα.

δαχτυλικο οχι τοσο αποτελεσματικο οσο το p30 pro.

στα καλα του τωρα η οθονη του πολυ καλυτερη μου φαινεται πιο γεματη και μεγαλη απο του p30 pro.

παιζει παντου αν θες foul screen ενω στο p30 oxi.

hxos πιο δυνατος

ωραιο πιασιμο και αυτο στο χερι.

πιο premium ομως νοιωθω το p30 pro.

 

 

Απλά να σου πω φίλε μ Όχι το s10plus ΔΕΝ έχει ίριδα....Μόνο face unlock....

Link to comment
Share on other sites

Απλά να σου πω φίλε μ Όχι το s10plus ΔΕΝ έχει ίριδα....Μόνο face unlock....

 

Αυτο εννοώ και εγω ότι προτιμούσα την ίριδα και όχι το face unlock..

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

Μα με το face unlock είναι ποολυ πιο γρήγορο απ την ίριδα...άσχετα εάν είναι πιο ασφαλές η ίριδα....Στο λέω γιατί έχω περάσει κ εγώ από εκεί..
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ το δικό μου 8/256 breathing Crystal, πανέμορφο τηλέφωνο.. Φοβόμουν λίγο τον ήχο από την οθονη αλλά είναι καμπάνα, καμία σχέση με το πρώτο mi mix που είχα δοκιμάσει.. Πολύ γρήγορα, η κάμερα κάνει παπάδες.. Ποιοτικό και κάπως βαρύ.. Και το χρώμα είναι άλλο πράγμα..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου. Εύχομαι να το χαρείς!!

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Όμως κρατάει τιμή ενώ το Android όχι.

Αυτό το κρατάει τιμή είναι ένας καλός αστικός μύθος πλέον. Κάποιος που αγόρασε 1540 ευρώ το iPhone XS MAX 256GB μπορεί σήμερα να το δωσει 950 ευρω με το ζόρι. Εχει χάσει δλδ 600 ευρώ της αξίας του μεσα σε ενα 6μηνο.

Στο P30 Pro για να χασεις 600 ευρω, θα πρέπει να το δωσεις 400-450 ευρω και υπόψη ότι σου μένει και ένα ακριβό δώρο όπως είναι το SmartWatch της Huawei.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κρατάει τιμή είναι ένας καλός αστικός μύθος. Κάποιος που αγόρασε 1540 ευρώ το iPhone XS MAX 256GB μπορεί σήμερα να το δωσει 950 ευρω με το ζόρι. Εχει χάσει δλδ 600 ευρώ της αξίας του μεσα σε ενα 6μηνο.

Στο P30 Pro για να χασεις 600 ευρω, ακόμη να το δωσεις 400-450 ευρω και υπόψη ότι σου μένει και ένα ακριβό δώρο όπως είναι τα ασύρματα ακουστικά ή το SmartWatch της Huawei.

Ετσι οπως το λες δεν το σκεφτηκα ποτε η αληθεια ειναι και δικιο εχεις.

ομως αυτος που το πηρε 1500 και ευρω το πουλαει 900 τωρα εδω και 4μηνες και θα συνεχισει σιγουρα για αλλους 4 μηνες μετα απο αυτον τον καιρο οπου θα ανακοινωθει το νεο θα το δινει 800.

Το πορισμα αυτος που το πηρε πρωτο χερι ειναι σιγουρα ο χαμενος της υποθεσης αυτος που το πηρε ομως δευτερο χερι ειναι ο κερδισμενος.

ο ενας εχασε 500 με 600 και ο αλλος απο 0 εως 150.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κατι που εχει ξαναανφερθει αλλα απαντηση σαφη δεν δοθηκε ...Με τα θεματα τι γινεται υπαρχει καποιο store για κατεβασμα που να μας αλλαζει και την μπαρα και γενικα τα παντα ολα μεσα στο τηλ οπως και στα samsung?

P30 pro
Link to comment
Share on other sites

κατι που εχει ξαναανφερθει αλλα απαντηση σαφη δεν δοθηκε ...Με τα θεματα τι γινεται υπαρχει καποιο store για κατεβασμα που να μας αλλαζει και την μπαρα και γενικα τα παντα ολα μεσα στο τηλ οπως και στα samsung?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.deishelon.lab.huaweithememanager

 

Κατεβάζεις αυτό κι έχει πολλά θέματα,γραμματοσειρες,εικονιδια.

Τώρα κατά πόσο συμβατά θα είναι με το 9.1 δεν ξέρω.

Αλλιώς πας στο κινέζικο forum της Huawei/Honor και ψάχνεις.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κρατάει τιμή είναι ένας καλός αστικός μύθος πλέον. Κάποιος που αγόρασε 1540 ευρώ το iPhone XS MAX 256GB μπορεί σήμερα να το δωσει 950 ευρω με το ζόρι. Εχει χάσει δλδ 600 ευρώ της αξίας του μεσα σε ενα 6μηνο.

Στο P30 Pro για να χασεις 600 ευρω, θα πρέπει να το δωσεις 400-450 ευρω και υπόψη ότι σου μένει και ένα ακριβό δώρο όπως είναι το SmartWatch της Huawei.

Το μόνο το οποίο ισχύει για την apple είναι ότι στα παλιότερα μοντέλα της κρατάει λίγο ψηλότερα τις τιμές τούς σε σύγκριση με την υπόλοιπη αγορά, με αποτέλεσμα να κρατάνε & λίγο υψηλότερη τιμή στα μεταχειρισμένα. Οι υπόλοιπες εταιρίες ρίχνουν τις τιμές στο φυσιολογικό μετά από ένα διάστημα, παράδειγμα το note 9 (κινητάρα) στα 550€ από 1049 που είχε όταν κυκλοφόρησε. Τέτοια πτώση τιμής δεν θα βρείς σε apple.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Το acr σας δουλεύει?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν δουλεύει σωστά με το Android 9.0 σε κανένα κινητό ποια .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Όποιος ενδιαφέρεται να ενεργοποιησει την native ηχογράφηση κλήσεων ας κάνει εγκατάσταση αυτό το apk.

 

https://drive.google.com/file/d/1nmQ4sTrxfuWP9JUPvTa3bcqE5CECXPe7/view?usp=drivesdk

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Όποιος ενδιαφέρεται να ενεργοποιησει την native ηχογράφηση κλήσεων ας κάνει εγκατάσταση αυτό το apk.

 

https://drive.google.com/file/d/1nmQ4sTrxfuWP9JUPvTa3bcqE5CECXPe7/view?usp=drivesdk

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

 

χιλια ευχαριστω....μας εσωσες αδερφε μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...