Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει κανείς πρόβλημα μάλλον

 

Στο αντίστοιχο thread με το mate 20 pro γινόταν της κακομοίρας (κ γω πρώην κάτοχος). Ευχάριστο λοιπόν αυτό μιας κ όντως στη συσκευή δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

η τα πουλησαν ολοι:lol::lol::lol:

Απο τις πλέον απροβλημάτιστες συσκευές Android από day 1 και η πιο δημοφιλής στην παρούσα φάση. Πέρα από το ποια προστασία οθόνης θα βάλει κάποιος, δεν βλέπω κάτι άλλο που μπορεί να απασχολήσει έναν κάτοχο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!!Αυριο που θα παραλαβω πρεπει να προσεξω κατι?

Η τελευταια ενημερωση πια ειναι?

Ευχαριστω πολυ!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Στο αντίστοιχο thread με το mate 20 pro γινόταν της κακομοίρας (κ γω πρώην κάτοχος). Ευχάριστο λοιπόν αυτό μιας κ όντως στη συσκευή δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.

 

Το mate20pro ειχε περισσοτερες αλλαγες και με το προηγουμενο mate10pro αλλα ακομα και με το p20pro.

 

Στο p30pro καλως ή κακως περαν της καμερας και του zoom η συσκευη δεν εχει κατι το νεο/διαφορετικο και μαλιστα σε καποιους τομεις ειδαμε και υποχωρησεις οπως σε οθονη(αναλυση)και ηχεια(μονο κατω ηχειο).Κοινως ειτε πολλοι εμειναν στο mate20pro ή το προτιμησαν μιας και ειναι και φθηνοτερο,ειτε περιμενουν το Mate30pro που ουτως ή αλλως θα εχει και τις καμερες του p30pro εκτος των αλλων.

 

Προφανως και το P30pro ειναι μια χαρα σαν συσκευη,απλως ειναι για πολυ συγκεκριμενο κοινο εξου και η ολη διαφημιση κυριως γυρω απο την καμερα του συγκεκριμενα.

Link to comment
Share on other sites

Στο p30pro καλως ή κακως περαν της καμερας και του zoom η συσκευη δεν εχει κατι το νεο/διαφορετικο και μαλιστα σε καποιους τομεις ειδαμε και υποχωρησεις οπως σε οθονη(αναλυση)και ηχεια(μονο κατω ηχειο).Κοινως ειτε πολλοι εμειναν στο mate20pro ή το προτιμησαν μιας και ειναι και φθηνοτερο,ειτε περιμενουν το Mate30pro που ουτως ή αλλως θα εχει και τις καμερες του p30pro εκτος των

Για ποιες υποχώρησεις μιλάς; Η οθόνη του p30 pro για όσους δεν είναι απλά specsολάγνοι, είναι χαοτικά καλύτερη σε ποιότητα από την αντίστοιχη του mate 20 pro. Ακόμη και στον ήχο το τελικό αποτέλεσμα είναι πολύ καλύτερο από τα τραγικά στέρεο (ας το πούμε ετσι) speakers του mate 20 pro.

Το λέω αυτό ως πρώην κάτοχος τριών mate 20 pro (όλα με μικρά ή μεγάλα θέματα οθόνης).

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Για ποιες υποχώρησεις μιλάς; Η οθόνη του p30 pro για όσους δεν είναι απλά specsολάγνοι, είναι χαοτικά καλύτερη σε ποιότητα από την αντίστοιχη του mate 20 pro. Ακόμη και στον ήχο το τελικό αποτέλεσμα είναι πολύ καλύτερο από τα τραγικά στέρεο (ας το πούμε ετσι) speakers του mate 20 pro.

Το λέω αυτό ως πρώην κάτοχος τριών mate 20 pro (όλα με μικρά ή μεγάλα θέματα οθόνης).

Συμφωνώ απόλυτα ιδιαίτερα σε ότι αφορά τον τραγικό ήχο του Mate 20 Pro (πρώην κάτοχος)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το mate20pro ειχε περισσοτερες αλλαγες και με το προηγουμενο mate10pro αλλα ακομα και με το p20pro.

 

Απλά εννοώ πως εγώ είχα αφήσει το thread του mate 20 pro με τα δεκάδες σχόλια για την πράσινη οθόνη κλπ το πρόβλημα που είχαμε όσοι είχαμε πάρει day1.

Εδώ το p30pro είναι αστεράκι χωρίς προβλήματα και χαζομάρες που θεωρώ πως δεν αρμόζουν σε μια συσκευή 1000ευρω.

Edited by jimmymaisterGR
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το 29 pro, αν το είχε κανείς, ή διαφορά στη καμερα είναι μεγάλη;

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αγόρασα, πρώτη φορά σε Huawei, νομίζω και ελπίζω να μην το μετανιώσω , εντυπώσεις αφού το στήσω και το δουλέψω αρκετά.

Το αγόρασα για την κάμερα και τη μπαταρία.

Στη δουλειά μου χρειάζομαι το υπερβολικό ζουμ το πιστεύετε ή όχι :)

 

Sent from my Note9 using Tapatalk

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Για ποιες υποχώρησεις μιλάς; Η οθόνη του p30 pro για όσους δεν είναι απλά specsολάγνοι, είναι χαοτικά καλύτερη σε ποιότητα από την αντίστοιχη του mate 20 pro. Ακόμη και στον ήχο το τελικό αποτέλεσμα είναι πολύ καλύτερο από τα τραγικά στέρεο (ας το πούμε ετσι) speakers του mate 20 pro.

Το λέω αυτό ως πρώην κάτοχος τριών mate 20 pro (όλα με μικρά ή μεγάλα θέματα οθόνης).

 

Υποχωρησεις οπως η αναλυση που εμεινε σε 1080p(οπως και στο p20pro) σε σχεση με 1440p του mate και για τον ηχο που απο στερεο που ηταν στο p20pro και στο mate20pro(ασχετως της εντασης)γυρισε σε ενα μονο κατω ηχειο. Νομιζω βγαλανε και το notification led.

Θα μπουρουσε πχ το p30pro να εχει και αυτο στερεο ηχεια αλλα δυνατοτερα απο mate και p20pro,αλλα δυστηχως δεν εχει καθολου.

 

Και η οθονη ειναι μια χαρα του P30pro και παρα πολυ φωτεινη και το μονο ηχειο πρεπει να ειναι πολυ δυνατο δεν λεει κανεις το αντιθετο.

Απλα ισως περαν της καμερας να περιμεναμε(γενικα μιλωντας) και στους αλλους τομεις το κατι παραπανω που δεν ηρθε και μαλλον θα το δουμε παλι οπως και περυσι στο επομενο Mate.

 

Ακομα και στις διαφορες διαφημισεις που βλεπω για παραδειγμα στον δρομο,ολες ειναι γυρω απο την φωτογραφικη του κινητου.

 

Γιαυτο και εγραψα οτι περαν των οσων τους ενδιαφερει η καμερα οι υπολοιποι ή με mate20pro θα ειναι(ή ισως το κοιταξουν για αγορα που ειναι αισθητα φθηνοτερο)ή θα περιμενουν το mate.

 

Μια χαρα συσκευαρα ειναι το P30pro.

 

Πολυ θετικο(για μενα τουλαχιστον)που μπηκε και Double tap to wake.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

νομίζω και ελπίζω να μην το μετανιώσω ,

Το αγόρασα για την κάμερα και τη μπαταρία.

 

 

Sent from my Note9 using Tapatalk

 

Καλοδουλευτο το κινητο.Οχι μονο δεν θα το μετανιωσεις αλλα να δεις που σε επομενες συσκευες θα σε κακομαθει η συσκευη σε αυτους τους τομεις. Οταν λες καμερα ελπιζω εννοεις κυριως φωτογραφιες παρα video φανταζομαι.

 

Ειδικα η γρηγορη φορτιση του ειναι ολα τα λεφτα.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το 29 pro, αν το είχε κανείς, ή διαφορά στη καμερα είναι μεγάλη;

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Φαντάζομαι θα εννοείς το P20 PRO...

Αν δεν είσαι φωτογράφος (επαγγελματίας ή ερασιτέχνης) τότε δεν θα καταλάβεις και μεγάλες διαφορές ούτε με το Mate 20 Pro ούτε με το P30 pro...

Σίγουρα υπαρχει βελτίωση σε ότι αφορά την επιθετική τάση στο oversharpiness που είχε το P20 PRO (που αυτό δεν είναι για όλους κακό) οπως και διάφορα κόλπα με την καμερα - βίντεο, το εξαιρετικό ζουμ αλλα σε γενικές γραμμές δεν θα κάνεις και ουαου σε σχέση πάντα με το P20 PRO...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Tmax tempered glass. Full glue με uv τοποθέτηση. Ότι καλύτερο για το p30 pro. Το έφερε το unique shop στη Νέα Σμύρνη. Σήμερα το έβαλα. Απίστευτο.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επιβεβαιωνω απολυτα τα λεγομενα σου!!!

Σημερα το εβαλα κι εγω , ολα δουλευουν τελεια!! Η αισθηση της αφης ειναι η ιδια ακριβως που ειχα και χωρις το τζαμι..

Εγινε οντως πολυ καλη δουλεια στη τοποθετηση!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για το notification led σκέφτομαι και λέω κ ρωτώ. Δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει μια προσομοίωση on screen? Λόγω του amoled θα μπορούσε να φωτίζεται μια ομάδα από pixels κ να δείχνει σαν να υπήρχε notification led. Κάτι αντίστοιχο έχω δει στο S10+ που με εφαρμογή φωτίζεται το ring γύρω από τις μπροστά camera holes.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω απολυτα τα λεγομενα σου!!!

Σημερα το εβαλα κι εγω , ολα δουλευουν τελεια!! Η αισθηση της αφης ειναι η ιδια ακριβως που ειχα και χωρις το τζαμι..

Εγινε οντως πολυ καλη δουλεια στη τοποθετηση!!

 

Μπορείς να βάλεις μια φωτογραφία σε παρακαλώ πολύ; Θέλω να δω πόσο καλύπτει την οθόνη. Εγώ αύριο λογικά θα παραλάβω με courier και θα την βάλω μόνος μου...:worry: :worry: :worry:ελπίζω να μην κάνω πατάτα.... :X

 

Επίσης με το δακτυλικό αποτύπωμα αντιμετώπισες κάποιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για το notification led σκέφτομαι και λέω κ ρωτώ. Δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει μια προσομοίωση on screen? Λόγω του amoled θα μπορούσε να φωτίζεται μια ομάδα από pixels κ να δείχνει σαν να υπήρχε notification led. Κάτι αντίστοιχο έχω δει στο S10+ που με εφαρμογή φωτίζεται το ring γύρω από τις μπροστά camera holes.

Υπάρχει φίλε μου εφαρμογή, ρίξε μια ματιά εδώ : https://forum.xda-developers.com/huawei-p30-pro/help/notification-leds-t3921470.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για το notification led σκέφτομαι και λέω κ ρωτώ. Δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει μια προσομοίωση on screen? Λόγω του amoled θα μπορούσε να φωτίζεται μια ομάδα από pixels κ να δείχνει σαν να υπήρχε notification led. Κάτι αντίστοιχο έχω δει στο S10+ που με εφαρμογή φωτίζεται το ring γύρω από τις μπροστά camera holes.

Ποια η διαφορά από το aod? Γιατί αντί για fake notification led να μην ξέρεις ποια ακριβώς ειδοποίηση έχεις μέσω του ενσωματωμένου aod ;

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Υποχωρησεις οπως η αναλυση που εμεινε σε 1080p(οπως και στο p20pro) σε σχεση με 1440p του mate και για τον ηχο που απο στερεο που

Προτιμάς μετριας ποιότητας display και 2Κ ή πολύ καλής ποιότητας και FDH+?

Επίσης ξέρεις πολλούς που δουλεύουν το Mate 20 Pro , το Note 9 ή το s10+ σε 2Κ? Πληροφοριακά by default είναι όλα σε FHD+, κανείς δεν τα αλλάζει γιατί δεν υπάρχει η παραμικρή διαφορά και ρίχνει και τις επιδόσεις . Ρίξε μια μάτια σε όλα τα σχετικά thread...όλοι λένε ότι δεν παρατηρούν διάφορες .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τελείως φιλικά, αλλά μην συγκρίνεται το mate 20 pro με το P30 pro μιας και δεν είναι της ίδια σειράς.

Γι' αυτό τον λόγο και η εταιρεία έκανε "υποχωρήσεις" στο ένα σε σχέση με το άλλο μιας και τα κρατάει για το επόμενο της ίδιας κατηγορίας. Το σωστό είναι να συγκριθεί το mate 20 pro με το mate 30 pro και το άλλο με το P40 pro, όταν με το καλό τα εμφανίσει!;)

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Προτιμάς μετριας ποιότητας display και 2Κ ή πολύ καλής ποιότητας και FDH+?

Επίσης ξέρεις πολλούς που δουλεύουν το Mate 20 Pro , το Note 9 ή το s10+ σε 2Κ? Πληροφοριακά by default είναι όλα σε FHD+, κανείς δεν τα αλλάζει γιατί δεν υπάρχει η παραμικρή διαφορά και ρίχνει και τις επιδόσεις . Ρίξε μια μάτια σε όλα τα σχετικά thread...όλοι λένε ότι δεν παρατηρούν διάφορες .

 

Γιατι η οθονη του mate ειναι μετρια?

Επισης ξερω αρκετους που δουλευουν σε Qhd την αναλυση αν το κινητο εχει μεγαλη μπαταρια(οπως αυτα που ανεφερες παραπανω τα κινητα) και καλη αυτονομια και δοξα το Θεο τα Huawei απο μεγαλες μπαταριες ειναι κορυφη. Το χουμε ξαναπει και παλιοτερα οτι 1080p οθονες φορανε και τα lite μοντελα,δεν ειναι κριμα ακομα και η ακριβοτερη ναυαρχιδα των 1000ευρω να φοραει ιδιας αναλυσης panel?

 

Ας βαλει η εταιρεια το καλο και ακριβο 1440p panel με ταυτοχρονα μεγαλη μπαταρια και ας αφησει τον ιδιο τον χρηστη να διαλεξει σε τι αναλυση θα παιξει οπου θελει.

Εγω για παραδειγμα στο mate ειχα βαλει να ειναι η οθονη 1440p αναλυση και μονο αν παιζω παιχνιδι να πεφτει σε 1080p.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι η οθονη του mate ειναι μετρια?

Μετριοτατη...μεγάλες αλλοιώσεις χρωμάτων και στο 90% των πάνελ 2 παράλληλες πράσινες γραμμές στις edge πλευρές λόγω της υπερβολικής κύρτοτητας. Και δεν αναφέρομαι στις πρώτες παρτίδες με LG , αλλά σε boe.

 

Όσο για την 2Κ ανάλυση, θέλεις να μου πεις ότι στο mate 20 pro έχεις βάλει και τις 2 αναλύσεις και σου φάνηκε μεγάλη διαφορά ; Ή έστω διαφορά ;

Το ρωτάω γιατί πρέπει να εχω πάρει καμία 40αρια συσκευές με 2Κ display και σε όλες κατέληγα στο fhd+ γιατί δεν υπήρχε καμία απολύτως παρατηρήσιμη διαφορά στις 6.5 ίντσες. Αν υπήρχε διαφορά πίστεψε με θα θυσίαζα και μπαταρία και επεξεργαστική ισχύ για να έχω καλύτερο οπτικό αποτέλεσμα.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει φίλε μου εφαρμογή, ρίξε μια ματιά εδώ : https://forum.xda-developers.com/huawei-p30-pro/help/notification-leds-t3921470.

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση !

Ποια η διαφορά από το aod? Γιατί αντί για fake notification led να μην ξέρεις ποια ακριβώς ειδοποίηση έχεις μέσω του ενσωματωμένου aod ;

Όντως καμία η διαφορά όπως το αναφέρεις και με κάποια εφαρμογή όπως την παραπάνω που ανέφερε ο φίλος ,απογειώνεις το aod

Μετριοτατη...μεγάλες αλλοιώσεις χρωμάτων και στο 90% των πάνελ 2 παράλληλες πράσινες γραμμές στις edge πλευρές λόγω της υπερβολικής κύρτοτητας. Και δεν αναφέρομαι στις πρώτες παρτίδες με LG , αλλά σε boe.

 

Όσο για την 2Κ ανάλυση, θέλεις να μου πεις ότι στο mate 20 pro έχεις βάλει και τις 2 αναλύσεις και σου φάνηκε μεγάλη διαφορά ; Ή έστω διαφορά ;

Το ρωτάω γιατί πρέπει να εχω πάρει καμία 40αρια συσκευές με 2Κ display και σε όλες κατέληγα στο fhd+ γιατί δεν υπήρχε καμία απολύτως παρατηρήσιμη διαφορά στις 6.5 ίντσες. Αν υπήρχε διαφορά πίστεψε με θα θυσίαζα και μπαταρία και επεξεργαστική ισχύ για να έχω καλύτερο οπτικό αποτέλεσμα.

 

Έχεις απόλυτο δίκαιο . Εγώ το έβαλα δίπλα δίπλα με S10+ σε 4k 60fps video και οι διαφορές ήταν ελάχιστες που εμένα προσωπικά δεν με πείραζε καθόλου το αντίθετο . Εδώ η huawei έμαθε απο το προηγούμενο λάθος του mate20pro (πράσινες οθόνες κλπ) και πιστεύω έπαιξε σε σίγουρη λύση . Και το πανελ αν δεν κάνω λάθος είναι της samsung . Τίποτα η συσκευή είναι προσωπικά κορυφαία σε όλα ! Προσωπική άποψη πάντα !

Link to comment
Share on other sites

Μετριοτατη...μεγάλες αλλοιώσεις χρωμάτων και στο 90% των πάνελ 2 παράλληλες πράσινες γραμμές στις edge πλευρές λόγω της υπερβολικής κύρτοτητας. Και δεν αναφέρομαι στις πρώτες παρτίδες με LG , αλλά σε boe.

 

Όσο για την 2Κ ανάλυση, θέλεις να μου πεις ότι στο mate 20 pro έχεις βάλει και τις 2 αναλύσεις και σου φάνηκε μεγάλη διαφορά ; Ή έστω διαφορά ;

Το ρωτάω γιατί πρέπει να εχω πάρει καμία 40αρια συσκευές με 2Κ display και σε όλες κατέληγα στο fhd+ γιατί δεν υπήρχε καμία απολύτως παρατηρήσιμη διαφορά στις 6.5 ίντσες. Αν υπήρχε διαφορά πίστεψε με θα θυσίαζα και μπαταρία και επεξεργαστική ισχύ για να έχω καλύτερο οπτικό αποτέλεσμα.

 

Ανεκαθεν προτιμαω να λειτουργω τα κινητα στις προβλεπομενες(μεγιστες) αναλυσεις τους αν εχουν μεγαλες μπαταριες φυσικα(σε galaxy S9 πχ ποτε δεν θα εβαζα αναλυση πανω απο 1080p).

Δεν λεω οτι σε 2κ η οθονη ηταν μερα με την νυχτα σε σχεση με 1080p,αλλα την οθονη την ενιωθα λιγο πιο crisp συνολικα και γενικα η συνολικη εμπειρια μου ηταν λιγο καλυτερη.

Βεβαια στα παιχνιδια που εκει πιο πολυ η μπαταρια ενδιαφερει στα κινητα,εννοειται χαμηλωνω αναλυση.

 

Οσο για την κατασκευη των οθονων,οπως φαινεται με βαση το Anandtech το απλο P30 φοραει Samsung panel,ενω το P30pro συγκεκριμενα φοραει panel των LG και BOE,οτι δηλαδη φορουσαν και τα P20pro αλλα και το mate20pro.

https://www.oled-info.com/anandtech-huawei-uses-panels-lgd-and-boe-its-p30-and-p30-pro-smartphones

https://www.anandtech.com/show/14165/the-huawei-p30-p30-pro-reviews-photography-enhanced/4

 

Προσωπικα παντως αν και θα ηθελα στο p30pro 1440p οθονη,σε καμια περιπτωση αυτος δεν ειναι παραγοντας που θα με οδηγουσε ποτε στο να μην αγορασω το κινητο.Οπως εχω πει και παλιοτερα αυτα περι αναλυσης προσωπικα τα αναφερω καθαρα και μονο τωρα στις αρχες που η συσκευη εχει τιμη ναυαρχιδας και ζηταει κοντα 1000ευρω.

Σε λιγους μηνες που θα πεσει σε φυσιολικα(οπως το P20pro τωρα)επιπεδα,εκει οντως σιγα τα λαχανα για την 1080p οθονη.

 

Και φρεσκο Review απο τον Linus που και αυτου του αρεσε το κινητο φυσικα(περαν του software ισως)

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Μετριοτατη...μεγάλες αλλοιώσεις χρωμάτων και στο 90% των πάνελ 2 παράλληλες πράσινες γραμμές στις edge πλευρές λόγω της υπερβολικής κύρτοτητας. Και δεν αναφέρομαι στις πρώτες παρτίδες με LG , αλλά σε boe.

 

Όσο για την 2Κ ανάλυση, θέλεις να μου πεις ότι στο mate 20 pro έχεις βάλει και τις 2 αναλύσεις και σου φάνηκε μεγάλη διαφορά ; Ή έστω διαφορά ;

Το ρωτάω γιατί πρέπει να εχω πάρει καμία 40αρια συσκευές με 2Κ display και σε όλες κατέληγα στο fhd+ γιατί δεν υπήρχε καμία απολύτως παρατηρήσιμη διαφορά στις 6.5 ίντσες. Αν υπήρχε διαφορά πίστεψε με θα θυσίαζα και μπαταρία και επεξεργαστική ισχύ για να έχω καλύτερο οπτικό αποτέλεσμα.

 

σε καμια περιπτωση η οθονη του mate 20 pro δεν ειναι υποδεεστερη.σαφως και η οθονη του mate 20 pro ειναι ανωτερη του p30 pro!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...