Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κ το ρολόι (επειδή ήταν δώρο) με ατελείωτη μπαταρία. Μια βδομάδα και σήμερα μου έσβησε (όταν είχε έρθει είχε 60%) με όλα ανοιχτά.

 

Κοίτα, και εγώ όλα ανοιχτά τα έχω, πριν μια βδομάδα το πήρα (Παρασκευή) με 65% αλλά το φόρτισα Τετάρτη και τώρα είμαι με 55% ...:blink::confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και καλο Σκ να εχουμε. Η τελευταια εκδοση που φοραμε ειναι η 124 ?? Υπαρχει καποια αλλη πιο προσφατη ??
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και καλο Σκ να εχουμε. Η τελευταια εκδοση που φοραμε ειναι η 124 ?? Υπαρχει καποια αλλη πιο προσφατη ??

 

Όχι δεν υπάρχει νεότερη... Η τελευταία είναι η 124

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Έστω ότι η φωτεινότητα λοιπόν είναι λογικό να μειώνεται πάνω στο ζουμ λόγο κλεισίματος του διαφράγματος, το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω σε μικρότερο βαθμό όμως και χωρίς να χρησιμοποιήσω zoom (κάποιες φορές παρόλο που το σκηνικό έχει σταθερό φωτισμό κατά τη διάρκεια εγγραφής το βίντεο αρχίζει να σκουραίνει). Επίσης το ζουμ γιατί να μην είναι ομαλό και να κάνει "σπασίματα" σε zoom/unzoom (Είναι κάπως σαν να κάνει απότομα zoom/unzoom σε κάποιο σημείο)? και σε αυτό δεν νομίζω να φταίει το f.

 

Το ΙΔΙΟ ακριβώς γίνεται και στο mate 20 pro αδερφέ. Στην φωτεινότητα δεν γίνεται κάτι, ούτε στο δικό σου βλέπω.

Είναι καθαρά θέμα software, αλλά εντάξει ρε παιδιά, μιλάμε για κινητά. Εδώ έχω κάμερα των 500 ευρώ και κάνει το ίδιο όταν ζουμάρω, τι να λέμε τώρα. Βέβαια δεν χάνουμε και τίποτα να στείλουμε feedback στην Huawei που μπορεί να το διορθώσει (αν είναι εφικτό) με επόμενο firmware.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Σήμερα τοποθέτησα το tempered glass της T-ΜΑΧ.

Αν και δεν είναι στα επίπεδα του Whitestone dome, είναι κατά την άποψη μου η καλύτερη λύση αυτή την στιγμή.

Θέλει μεγάλη προσοχή στην εγκατάσταση του διότι η συσκευασία δεν περιέχει κάποια βάση τοποθέτησης όπως υπάρχει αντίστοιχα στο Dome.

Επίσης περιέχει μεγάλη ποσότητα κόλλας με συνέπεια να γεμίζει περιμετρικά το κινητό με αυτή.

Η αίσθηση της αφής είναι αρκετά ικανοποιητική όπως και η διαύγεια του.

Η όλη διαδικασία για εμένα, διήρκεσε περίπου 5 λεπτά αλλά έχω αποκτήσει αρκετή εμπειρία από τις αντίστοιχες τοποθετήσεις που έχω κάνει με Dome (πάνω από 10).

 

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοίτα, και εγώ όλα ανοιχτά τα έχω, πριν μια βδομάδα το πήρα (Παρασκευή) με 65% αλλά το φόρτισα Τετάρτη και τώρα είμαι με 55% ...:blink::confused:
Καλημέρα,

Μήπως δεν είχε τοποθετηθεί καλά ο φορτιστής;

Έχει λίγο περίεργη βάση και θέλει λιγο προσοχή όταν ακουμπάς το ρολόι πάνω του.

Στο δικό μου, η μπαταρία είναι στο 56% και το έχω από την Κυριακή που το φορτισα.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σημερα θα μπορεσω να συγκρίνω το "προβλημα" με το zoom με ενα αλλο P30 pro 256gb. Οποτε αν και ο φιλος παραπάνω το έχει παρατηρησει στο Mate 20 pro και το δω και σημερα στο άλλο θα είναι θέμα software και θα νιωσω μεγάλη ανακούφηση :P Για tempered μόλις πήρα ενα "HOME SCREEN GLASS" για να αλλάξω ένα προηγούμενο επειδή άφηνε πολλές δαχτυλιες. Πολύ καλύτερο λοιπον σαυτο το θέμα και με περισσότερη διαυγεια. Πλεον μιλάμε για απόλυτο ταίριασμα μαζι με την Spigen Case Rugged Armor :D
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, και εγώ όλα ανοιχτά τα έχω, πριν μια βδομάδα το πήρα (Παρασκευή) με 65% αλλά το φόρτισα Τετάρτη και τώρα είμαι με 55% ...:blink::confused:

 

Μήπως όντως κάτι άλλο παίχτηκε με το φορτιστή πχ όπως είπε ο φίλος παραπάνω .. Γιατί και σε μένα το ρολόι είναι θηρίο απο θέμα μπαταρίας . Και κάθε βράδυ το φοράω για μέτρηση ύπνου και συνέχεια ανοιχτό το heart sensor . Βέβαια δεν έχω ανοιχτές τις ειδοποιήσεις με το κινητό ( μιας και δεν με ενδιαφέρει να μου δείχνει ποιος να με παίρνει τηλέφωνο )

 

Όσο αφορά την δική μου προστασία , official θήκη της huawei ( σε μπλέ χρώμα ) και spigen screen protector neo flex (δεν είναι tempered glass) .

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν το εχω για να κανω μονος μου τοποθετηση tempered glass στο κινητο , προτεινετε καποιο καταστημα που το κανει αλλα και ποιο τζαμακι να προτιμησω.

Εχω ηδη την εργοστασιακη διαφανη θηκη πλατης απο σιλικονη.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν το εχω για να κανω μονος μου τοποθετηση tempered glass στο κινητο , προτεινετε καποιο καταστημα που το κανει αλλα και ποιο τζαμακι να προτιμησω.

Εχω ηδη την εργοστασιακη διαφανη θηκη πλατης απο σιλικονη.

 

Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση στην Καλλιθέα (αν βρίσκεσαι Αθήνα) cellphones λέγεται, τοποθετούν τζαμακια κλπ. Αλλιώς νομίζω και σε όλες τις μεγάλες αλυσίδες πχ public (πάλι δε θέλω να κάνω διαφήμιση). Απλά παλαιότερα με ένα s7 edge που είχα ψαχτεί αρκετά με αυτό το θέμα λόγω τότε "πρωτοποριακης" edge οθόνης είχα καταλήξει σε αυτές τις λύσεις.

Τονίζω ξανα δε θέλω να κάνω διαφήμιση.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση στην Καλλιθέα (αν βρίσκεσαι Αθήνα) cellphones λέγεται, τοποθετούν τζαμακια κλπ. Αλλιώς νομίζω και σε όλες τις μεγάλες αλυσίδες πχ public (πάλι δε θέλω να κάνω διαφήμιση). Απλά παλαιότερα με ένα s7 edge που είχα ψαχτεί αρκετά με αυτό το θέμα λόγω τότε "πρωτοποριακης" edge οθόνης είχα καταλήξει σε αυτές τις λύσεις.

Τονίζω ξανα δε θέλω να κάνω διαφήμιση.

Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου , αθηνα μενω , μαλλον στη πρωτη λυση θα καταληξω γιατι στο p20 pro που ειχα στο δευτερο που αναφερεις δεν ειχαν κανει καλη τοποθετηση και ειχα προβλημα στο touch της οθονης.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου , αθηνα μενω , μαλλον στη πρωτη λυση θα καταληξω γιατι στο p20 pro που ειχα στο δευτερο που αναφερεις δεν ειχαν κανει καλη τοποθετηση και ειχα προβλημα στο touch της οθονης.

 

Να σα καλά. Απλά νομίζω τα περισσότερα μαγαζάκια που έχουν αυτά τα είδη κάνουν κ τοποθέτηση. Εγώ ανέφερα τη δική μου εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως όντως κάτι άλλο παίχτηκε με το φορτιστή πχ όπως είπε ο φίλος παραπάνω .. Γιατί και σε μένα το ρολόι είναι θηρίο απο θέμα μπαταρίας . Και κάθε βράδυ το φοράω για μέτρηση ύπνου και συνέχεια ανοιχτό το heart sensor . Βέβαια δεν έχω ανοιχτές τις ειδοποιήσεις με το κινητό ( μιας και δεν με ενδιαφέρει να μου δείχνει ποιος να με παίρνει τηλέφωνο )

 

 

 

Όσο αφορά την δική μου προστασία , official θήκη της huawei ( σε μπλέ χρώμα ) και spigen screen protector neo flex (δεν είναι tempered glass) .

 

 

 

;)

Μα το ρολόι είχε φορτίσει στο 100% το πρωί. Τι να πω, θα το παρακολουθήσω. Υπενθυμίζω ότι τα έχω όλα ανοιχτά εκτός από την τοποθεσία στο κινητό.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου , αθηνα μενω , μαλλον στη πρωτη λυση θα καταληξω γιατι στο p20 pro που ειχα στο δευτερο που αναφερεις δεν ειχαν κανει καλη τοποθετηση και ειχα προβλημα στο touch της οθονης.
Βγήκα σήμερα στην Πάτρα για να βρω προστασία οθόνης. Τελικά δεν υπάρχει τίποτα εδώ, οπότε παρήγγειλα από αυτό το μαγαζί της Καλλιθέας το UV τζαμακι (15€) που έχουν συν τζαμακι για την προστασία των καμερών (4,90€). Θα επανέλθω με εντυπώσεις μόλις εφαρμόσω.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν θελεις να καταλαβεις φιλε.

 

ΑΦΜ εχουμε ολοι , εγω λοιπον με το ΑΦΜ μου δεν μπορουσα να παρω την προσφορα αυτη πολυ απλα γιατι δεν εχω επαγγελματικο αφμ και κατα συνεπεια δεν μπορω να κοψω τιμολογιο.

 

Εινια κατανοητο αυτο;;;

Μάλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις αυτά που διαβάζεις. Το γράφω ξεκάθαρα διαθέτω ΑΦΜ για να κόψω τιμολόγιο (συνεπάγεται ότι είναι επαγγελματικό) & παρόλα αυτά δεν πέτυχα την προσφορά που πήρε ο άλλος.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκα σήμερα στην Πάτρα για να βρω προστασία οθόνης. Τελικά δεν υπάρχει τίποτα εδώ, οπότε παρήγγειλα από αυτό το μαγαζί της Καλλιθέας το UV τζαμακι (15€) που έχουν συν τζαμακι για την προστασία των καμερών (4,90€). Θα επανέλθω με εντυπώσεις μόλις εφαρμόσω.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περιμένω αποτελέσματα για αυτό το UV τζαμακι γιατί το ζαχαρώνω κ γω.

Link to comment
Share on other sites

Tmax tempered glass. Full glue με uv τοποθέτηση. Ότι καλύτερο για το p30 pro. Το έφερε το unique shop στη Νέα Σμύρνη. Σήμερα το έβαλα. Απίστευτο.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tmax tempered glass. Full glue με uv τοποθέτηση. Ότι καλύτερο για το p30 pro. Το έφερε το unique shop στη Νέα Σμύρνη. Σήμερα το έβαλα. Απίστευτο.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η κόλλα κατά την τοποθέτηση βγήκε στα πλάγια (ξερασε); Εάν ναι, το σκούπισμα είναι αρκετό;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tmax tempered glass. Full glue με uv τοποθέτηση. Ότι καλύτερο για το p30 pro. Το έφερε το unique shop στη Νέα Σμύρνη. Σήμερα το έβαλα. Απίστευτο.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πιο απο τα 2 εβαλες φιλε μου??

 

https://www.uniqueshop.gr/mobileaccessories/gialines-membranes-othonis/tempered-glass-huawei.html?cat=1289

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις αυτά που διαβάζεις. Το γράφω ξεκάθαρα διαθέτω ΑΦΜ για να κόψω τιμολόγιο (συνεπάγεται ότι είναι επαγγελματικό) & παρόλα αυτά δεν πέτυχα την προσφορά που πήρε ο άλλος.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλό Πάσχα φίλε!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα tempered glass που αναφέρονται πιο πάνω κάθονται εντάξει με θήκη πχ την official rubber?
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στην επιλογή διότι το πιο οικονομικό από τα δύο ΔΕΝ διαθέτει την λάμπα UV, ενώ το ακριβότερο την εμπεριέχει στην συσκευασία, για αυτό κ η διαφορά στην τιμή. Αν διαβάσει κάποιος προσεκτικά στην περιγραφή το αναφέρει σε "Σημείωση". Ακόμα κ από τον τίτλο του κάθε προϊόντος φαίνεται μιας κ στο φθηνό αναφέρετε η λέξη "Αντικατάστασης"

Οπότε προσοχή στην επιλογή μην την πατήσει κάποιος.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια είναι. Απλά το ένα δεν έχει λάμπα. Αλλά στο βάζουν εκεί άψογα. Οπότε δεν χρειάζεσαι λάμπα κλπ.. Πείτε ότι είστε από την ομάδα Android και θα έχετε 15 % έκπτωση σε όλα.

 

 

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια είναι. Απλά το ένα δεν έχει λάμπα. Αλλά στο βάζουν εκεί άψογα. Οπότε δεν χρειάζεσαι λάμπα κλπ.. Πείτε ότι είστε από την ομάδα Android και θα έχετε 15 % έκπτωση σε όλα.

 

 

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Eιναι ευκολο στο περασμα??

Την τριτη περιμενω το Aurora P30 Pro 256GB!

Αντε να δουμε τι θα δουμε!!!:):)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε παιδιά, πολλή ησυχία έχει πέσει στο thread!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...